Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
24.8.2010 01:46 - sirien
repasta z gbuzz
26.8.2010 14:20 - Sethi
26.8.2010 16:52 - Ebon Hand
takový vtipný dostih
Hlavně si pustě to video s komentářem.
27.8.2010 23:54 - sirien
http://oots.cz/main.php?item=8&view=1
/tohle není link na oots, i když to tak vypadá
/ví někdo, co to má společného s Dalcorovou Sebrankou?
28.8.2010 17:41 - sirien
armáda se připravuje na zombie apokalypsu

28.8.2010 23:35 - akrim
hm.. neviem, čo je Dalcorova Sebranka, ale viem, čo je Sebranka, ktorú tvorí PJ alias Ján Kotalík, je to čiste český komiks tvorený českou tuknou o tom, ako hráči dokážu pekne vytáčať pána jaskyne...
28.8.2010 23:57 - Vojtěch
sirien píše:
armáda se připravuje na zombie apokalypsu


Pendrek, to je přece řetězový bajonet mk. I.

To je vidět, jak se svět postupně stáčí k Warhammeru 40000.
29.8.2010 02:59 - sirien
akrim: No když tam ten troll vyrukoval s tim popisem elektromagnetickejch obvodů a pak hráči koukali na toho jeho hráče, měl sem živou vizi Baziho... navíc ten název...
29.8.2010 15:12 - akrim
hm.. to je tím, že tukna sa učil na škole a tuším to bola aj maturitná otázka v jeho obore... ale skutočne neviem, či názov má niečo spoločné s tým Dalcorem..
to je autor alebo dielo, tá Dalcorova Sebranka?
ja osobne som o tom nepočula.. ale môžem sa spýtať autora.. ak zas niekedy zavíta na fórum...
29.8.2010 16:41 - Nerhinn
Ono to zas tak vzácné nebude... postava Padmé je v Darths&Droids na podobné intelektuální úrovni jako trol.

29.8.2010 18:18 - sirien
akrim píše:
to je autor alebo dielo, tá Dalcorova Sebranka?

Dalcor je člověk (mimo jiné sem tam přítomný zde na Kostce), Sebranka je název jeho herní skupiny pro RPG
29.8.2010 21:08 - akrim
jop, už som na to prišla... keď som si to napísala do Googlu, hodilo mi to linky sem a ešte na jedno fórum...
ale ďakujem za vysvetlenie
31.8.2010 16:40 - Nerhinn
31.8.2010 17:18 - Nachtrose
31.8.2010 18:10 - Lokken
Nerhinn, Nachtrose: +1!
2.9.2010 18:02 - Sethi
2.9.2010 18:13 - Nachtrose
3.9.2010 01:27 - Nerhinn
3.9.2010 02:11 - sirien
Je to teda možná poněkud OT, ale...
...zaujal mě ten děsivej bordel, kterej se strhnul kolem té sexuální příručky pro výuku na školách (a dost mě vyděsilo, že pár militantních křesťanskejch tupců co nazývaj homosexuály deviantama a chluběj se tim, že chtěj, aby to jejich děti vnímaly stejně a mohli to nahlas řikat (wtf? Co kdybych chtěl aby moje děti věřily a tvrdily, že Hitler byl super týpek a že Židi sou podřadnej póvl? Nevlítla by na mě náhodou obratem sociálka?) donutilo ministerstvo tu příručku stáhnout...) a tak sem si řekl, že si tu příručku pročtu.

Jenže kde jí sehnat, když jí stáhli, že jo... tak sem se zmínil kamarádovi, ten mi poslal na mail .pdf, což ale nebyla ona příručka, ale jen obecná směrnice k sexuální výchově. Příručka v ní ale byla jmenovaná i s ISBN, tak sem se poptal strýčka Googla...

...a nalezl jsem, co jsem hledal:
http://nesexuveskole.cz/VN_sexvych_metodicka_prirucka.pdf

Miluju, když nějací pitomí odpůrci rovnou nabízí odporované na stříbrném podnose. Není lepšího důkazu inteligence než mi říct "nestřílej" a podat mi nabitou zbraň (snad jen říct "nefetuj" a podat mi dávku kokainu přesně k mojí váze s garancí nulových ředících příměsí...)
3.9.2010 04:57 - Radan
No, zas bych nebyl tak přísnej.
Zběžně jsem prohlídl ty jejich stránky a nezdá se, že by se prezentovali jako militantní a/nebo jako křesťané. To, že nabízí tu příručku na stránkách neodporuje jejich cíli, aby se podle toho neučilo na školách (mimochodem, nejsou pouze proti této příručce).
Docela chápu, že existují rodiče, kteří se domnívají, že by jim stát měl zasahovat do výchovy jejich dětí co nejméně. Představ si, že bys svoje děti k něčemu vedl a ve škole by do nich hustili přesnej opak, to bys to nechal jenom tak? Navíc, ne všechny jejich argumenty jsou tak nepochopitelné i pro nekonzervativního člověka.

Ona obecně potíž těhle příruček je v tom, že místo podnětů na utvoření vlastního názoru ti rovnou jeden (ten jejich „dobrej“) předhazujou.
A pak je tu i samotná kvalita příručky, jo, jsou tam hezký věci, ale některý odstavce jsou jak z jinýho světa (poslední nebo předposlední (teď nevim) u toho genderu (teda, ono je toho tam víc..ty řeci o stereotypech a tak)). Nebo tebou zmínění homosexuálové, příručka je hodnotí jako menšinovou sexuální orientaci a pedofily jako lidi s poruchou sexuální motivace (devianty). Proč nejsou pedofilové taky menšinová sexuální orientace (horší lobbying?)? V té příručce jsem to nenašel (ale možná jsem to jenom přehlídl, je už docela pozdě) a přitom tahle otázka velmi pravděpodobně padne (vzhledem k tomu, že obě tydle věci ta příručka zmiňuje). Nehledě na to, že (i kdyby to tam bylo odůvodněno) čichám dost páchnoucí relativismus. A ještě víc nehledě na to (:-)), že v nemalé části světa je podofílie oslavována (nějaká aiša) a za homosexualitu se dostáváš na podvojenskou výšku (tak nějak „ztratíš hlavu“) (to je příklad k tomu, kdy škola tvrdí opak toho co ty chceš dítě naučit – imigranti v evropě). Mimochodem na tu tvojí otázku:
Co kdybych chtěl aby moje děti věřily a tvrdily, že Hitler byl super týpek a že Židi sou podřadnej póvl? Nevlítla by na mě náhodou obratem sociálka?

Kdybys byl muslim v západní evropě, severní americe, africe nebo asii tak ne, ale jinak jo...doufám (ostatně, ve VB se už ani neučí o holokaustu).

Takže, já bych z toho takovou prdel neměl, počkej, jeslti ty jednou taky nebudeš takle v nějakym protestnim sdružení rodičů (a je jedno, jeslti konzervativních nebo jakejch).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093382120132446 secREMOTE_IP: 18.216.94.152