Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
Autorská citace #21
17.12.2007 11:03 - Malabar
Monty Pytonovo Svatej gral byl hodne dobrej, to mi tak pripomina: "Vite jakou rychlosti dokaze letet vlastova ?"
Faunuv Labirint se mi taky moc libil, dokazal ve me zkloubit mnoho pocitu :)
wraiths: Nejsi sam kdo na Conanovy vyrost, ja sem na nem taky vyrost :) je to paradni filmek (filmiky) :) , pribeh, hudba, proste vse :)
Dvanact opic je hodne vyvedeny dilo, na tom sem taky vyrost, stejne tak jako 5. Element, ten sem si primo zamiloval, stejne tak jako Milu, uz jen kuli tem vlasum co tam ma :)
Narnii taky moc nefandim, ale do kina nejspis na dvoju pudu, ale cist ji rozhodne nebudu, takovydle "detsky" fantasy mi uplne moc nesedi.
Tuten mesic v caopisu premiere vysly zajimave clanky o fantasy filmech. Doporucuji
Autorská citace #22
17.12.2007 11:33 - Argonantus
No jó, Harry Potter! Málem bych zapomněl. To jsme furt ještě kilometry před Narnií nebo Eragonem, které nemají mezi "nejlepšími filmy" co pohledávat. Jsou to prostě "filmy"...
Autorská citace #23
17.12.2007 11:42 - Rytíř
Argo: přesně tak, oboje jsou "jen" filmy... takze tu nema co delat ani jedno ;)
Autorská citace #24
17.12.2007 12:42 - Dalcor
Narnie film jes trašnej šit. Kdybych měl volit jako můj nejlepš fantastika na SW, Startudst, Excalibur. Lotr se mi líbil do třetího dílu, kterej je prsotě zoufalej
Autorská citace #25
17.12.2007 13:14 - Fibriso
Hmhm, Xmeni jdou, dvojka je už hovadina a narniu jsem viděl, a je to jak říká dalcor šit. černočerná tma (Pitch black) není špatněj, ale nejlepší film... no nevím
Autorská citace #26
17.12.2007 13:34 - thief
Narnie 1 je asi nejlepší možný zpracování knížky jaký šlo. Četl jsem všech sedm dílů Narnie a musím říct, že to není zrovna můj šálek kávy. Ale filmaři si vybrali asi ty nejlepší díly na zfilmování a v rámci možností z nich udělali skvělou podívanou. Narnie má daleko do duchovního náboje LOTRa, ale je to moc pěkně zfilmovaná knížka.
ad Dalcor: Třetí díl LOTRa ti připadá zoufalej? A copak bys od Jacksona chtěl? Povídej? Kdepak tě to tak hrozně zklamalo?
Willow je asi vůbec první filmovej půlčík a jeho příběh byl na tehdejší dobu úžasně zpracovanej. Ty "trikový" záběry jsou dneska trochu směšný, ale v tý době to byla špička. Teda až na ty legrační troly. :-)
Autorská citace #27
17.12.2007 14:10 - wraiths
thief" ja myslil ze Wilow je o kudach...:-/
Autorská citace #28
17.12.2007 14:12 - Alek
ad HP...no promě je prostě Cuaronův Vězeň z Azkabanu víc než jen "film", ale to bude mou oblibou pro Alfonsa, takže nic. ;)
ad LOTR...já ty díly po těch letech už nejsem schopen moc rozlišovat, prostě to vnímam jako celek (šak se to taky tak točilo). Možná vyděluji Společenstvo, to byl prostě jedinečnej zážitek, tam bylo všechno poprvý, to bylo to prvotní okouzlení, nic už vlastně nemohlo bejt lepší. No a nakonec byl Návrat minimálně stejně dobrej... Vidim to přesně opačně než Dalcor, žádnej slabší konec, mně přišel naopak pomalejší začátek, první hoďka, ale pak se to rozjelo ve zběsilym tempu až do toho kontroverzního konce.
Autorská citace #29
17.12.2007 14:41 - Max
hery plotr? :) ... tak při tom se mi vybaví vždy jen jedno
Autorská citace #30
17.12.2007 15:14 - Malabar
On Wilow mej byt ve skutecnosti puvodne Tolkienovo hobit :)
Autorská citace #31
17.12.2007 15:27 - sirien
Vzhledem k tomu že se objevují názory "když Narnia, tak HP/Eragon" a vzhledem k tomu, že HP je děsná debilita a Eragon dtto, tak jsem Narnii projistotu vyškrtl, aby nevznikaly pochybnosti :)
Max: ST Nemesis? Bohové to byla kokotina, Sethi u toho usla, a já sem se na konci taktně zeptal Arfiho, který mě považuje za filmového burana a barbara, že jako vim co si o mě myslí, ale jestli by mi nemohl vysvtlit o čem to bylo. Odpověď zněla: "tyvole Tukane, já fakt nevim". Pak jsme se ptali různých trekies na obsah Nemesis a každý nám řekl něco úplně jiného - vyložili sme si to jako urputnou snahu dát smysl filmu který smysl nemá protože to je prostě ST
Autorská citace #32
17.12.2007 15:40 - Alnag
Star Trek Nemesis je pokus jak vyždímat podobnou kvalitu jako ST Khanův hněv (druhý ST film, velmi dobrý) a výsledek připomíná spíše Star Trek Final Frontier (pátý ST film, hrozná bída). I když teda vizuálně ty romulanské lodě jsou fakt špica... :-)
Autorská citace #33
17.12.2007 15:43 - Fibriso
která duna? :p
Autorská citace #34
17.12.2007 15:50 - Dalcor
tief 13:34 - viz vedlejší diskuze nejhorší film
Autorská citace #35
17.12.2007 16:25 - Čindi
Mně se nejvíc líbil Willow, Excalibur, Blade runner, Galaxy Quest (krasna parodie na Star Treky, ktere vubec nemusim), Mechanický pomeranč a všechny Návraty do budoucnosti (teda pokud je to ještě fantastika). Asi jsem ještě na nějaké zapomněl
Autorská citace #36
17.12.2007 16:44 - Gurney
Přidal bych Chronicles of Riddick (2. díl Pitch Black), je to naprosto jinej styl, vlastně i žánr (jednička je pro mě čistokrevný SF - viz hláška "Ugh! Měl jsem umřít ve Francii..." - vetešník probodnutý mimozemským predátorem; dvojka je v podstatě originální fantasy o se spoustou nemrtvých)

J která Duna?? Líbily se mi obě dvě, nová se o něco míň drží knížky ale přitom je pochopitelnější, všechno vypadá přesně jak jsem si to představoval při čtení knížky, škoda několika tragických efektů (v některých pouštních scénách vás praští do očí plakát co by pozadí pro záběr pověšený ve studiu). Stará Duna je naprosto neřešitelný film pro někoho kdo nečetl předlohu, což podtrhuje bizarní vzhled snad každé věci/postavy co se ve filmu objeví; pro fanoušky barona Harkonnena povinnost :)
Autorská citace #37
17.12.2007 17:02 - Dalcor
Duna/Dětu Duny - TV minisérie je prvotřídní záležitost
Autorská citace #38
17.12.2007 17:05 - Malabar
Navraty do budoucnosti sou taky poradna pecka :) Hlavne tam Wiliamsova hudba :)
Autorská citace #39
18.12.2007 00:33 - Yoltan
Conan je prostě velice podařenej a dlouho ho bude něco překonávat. Nacpat něco trikama v dnešní době není problém, ale ještě to neudělá dobrej film. Dlouho jsem neviděl nic co by mě nadchlo.
Vše už asi bylo řečeno, ale nerad abychom zapomněli na filmy, které neměli velkou reklamu a velice překvapily. Mezi ně, tedy alespon podle mě, patří MERLIN. Vskutku vydařené a rád se na něj podívám.
K dalším pro mne nepřekonaný MATRIX, když jsem ho videl poprvé, zůstal jsem sedět jak přikovanej a koupil si lístek na další promítání. Bez Diskuze.
Další bez diskuze: Blade Runner, Johny Mnemonic, 12 Monkeys, Fifth Element ... Big Bada Boom ... Leeloo je prostě perfect, Beowulf (Chritopher Lambert) ... na nového půjdu, Flash Gordon ... máte něco proti ...
Dále bych chtěl připomenout Final Fantasy ... osobně se ztotožňuji s teorií Gaya, i když spíše z toho druidského hlediska. A dale pak SKY BLUE ... korejský filmeček kombinující digi,animaci a loutky a hudba také stojí za to.
A naposled abych prošel všechny žánry i když by toto mělo být jen o fantazy přichází můj oblíbenec, který strčí věechny Batmany, Spidermany, Hellboye do kapsy .... ato ....... SPAWNy ... prosím bez komentáře, opravdu ojedinělý komiksák.
Autorská citace #40
18.12.2007 00:40 - Yoltan
Ještě bych se zmínil o Šestém smyslu ... jediný film u kterého jsem nedokázal předpovědet konec. Velice, ale velice dobré.
Když jsem ho viděl podruhé ... viděl jsem "jiný film" ... dokonalý dojem. Nenechám si tuto vzpomínku zkazit tím, že bych ho viděl vícekrát i když občas tu chuť mám.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094125986099243 secREMOTE_IP: 3.239.59.193