Tipy a triky

Rytíř
29.8.2008 19:49
Virtuální / Online hraní
Diskuze o našich Kronikách i online hraní obecně.


ANKETA shrnuje nástroje s jejichž pomocí lze hrát online. HLASOVÁNÍ: +1 pokud byste nástroj určitě doporučili, -1 pokud se mu vysloveně doporučujete vyhnout. Nechat 0 u nástroje který znáte ale je to takové "eh... +-..." je správná volba.

Jak to vidíte s online/offline hraním dál?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 2 bodů.
Hráli jsme naživo u stolu i během karanténykladné body3
Během karantény jsme nehráli, ale po ní budeme hrát naživo u stolukladné body5
Během karantény jsme hráli online a budeme hrát online i nadálekladné body9
Během karantény jsme nehráli online, ale po ní se chystáme hrát onlinekladné body1
Během karantény jsme hráli online, ale po ní budeme hrát naživo u stolukladné body15
Jiná možnost (podrobnosti napište do chatu)kladné body1

Online nástroje - kvalita

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 50 bodů.
(video) Discord (free, +€)záporné bodyneutrální postojkladné body20
(video) Hangouts (free)záporné bodyneutrální postojkladné body3
(video) Skype (free)záporné bodyneutrální postojkladné body-1
(video) Roll20 (free)záporné bodyneutrální postojkladné body-7
(video) Zoom (€€)záporné bodyneutrální postojkladné body2
(video) jitsi.orgzáporné bodyneutrální postojkladné body3
(video) Google Meetszáporné bodyneutrální postojkladné body1
(VTT) Roll20 (free, +€)záporné bodyneutrální postojkladné body9
(VTT) Fantasy Grounds (€€)záporné bodyneutrální postojkladné body4
(VTT) RPG Note Cards (fate.masac.cz)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) app.diagrams.net (free)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) awwapp.com (free)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) excalidraw.com (free)záporné bodyneutrální postojkladné body4
12.5.2020 10:20 - ShadoWWW
Pomalu se nám otvírají herny a čajovny, a tak by mě zajímalo, jak to vidíte s online hraním, respektive hraní naživo, dál? Hlasuje v anketě v záhlaví.
12.5.2020 10:46 - Ugy
My jsme během karantény přerušili osobní hraní a s části skupiny doplněné o nováčky ho nahradila online verzí. Po skončení online verze bude pokračovat a znovu se obnoví i naše osobní. Takže vlastně díky karanténě jsme k RPG dotáhli pár novejch lidí co se offline scházet nechtěli/nemohli.
12.5.2020 10:56 - ShadoWWW
Další fenomén karantény je, že vznikl větší zájem o sledování streamů. Co jsem koukal, tak třeba Krotitelům draků to hrozně pomohlo a zvedlo jim to počet diváků natolik, že už mají možnost získat twitchový partnership.

Takže díky karanténě se spousta nových lidí dozvěděla, že existuje něco jako stolní RPGčka. Což je super.
12.5.2020 10:58 - Jerson
V pátek jsme hráli naživo, a jeden z hráčů říkal, že během karantény hráli DnD online skoro pořád, asi 40 her.
12.5.2020 11:08 - sirien
ShadoWWW píše:
Co jsem koukal, tak třeba Krotitelům draků to hrozně pomohlo

Všechno zlé má nějaké další špatné důsledky.

Otázka je jak moc se to udrží i potom co tahle situace pomine.
12.5.2020 22:10 - ShadoWWW
sirien píše:
Všechno zlé má nějaké další špatné důsledky.

To je dost nešťastné vyjádření.

Problém je v tom, že když sem přijde fanoušek streamů Krotitelů draků, tak se ho tato hláška osobně dotkne. Všichni víme, proč mají Krotitelé draků na tomto serveru tak špatnou pověst a ano, stále platí, že víly jako sexuální otrokyně a satyrové jako jejich sexuální predátoři jsou ohavné nápady, které do slušného RPG prostě nepatří. Ač se za tuto zvrácenost nikdy pořádně neomluvili (i když myslím nějaká omluva tam proběhla), tak svoje streamy a svět teď staví na jiných, férových prvcích a jak se zdá, pochopili to i oni, komunita jim kvete.

Nabrali diváky na Twitchi i fanoušky na Discordu a jejich komunita je docela aktivní. Mají tam přímo homebrew kanál, na kterém jejich fanoušci přichází se zajímavými nápady a koncepty. Celkově je to zdravé, přátelské prostředí, do kterého přichází stále noví a noví lidé. A teď si vem, že někdo z nich zavítá na Kostku a přečte si tu tvůj post. Už sem nikdy znovu nepřijde.

Připomíná mi to dřívější žabomyší válku mezi RPG F a Kostkou. Kdy ti lidé se z nějakého důvodu pohádali a oddělili se. Jako neznalý zelenáč jsem někdy kolem roku 2007-8 chodil na oba servery. Pak jsem se v rámci komunitní akce Kostky začal podílet na překladu D&D 4E a v tu ránu jsem byl na RPG F nezvaný host. Nechápal jsem to. Pak mě to naštvalo a přestal jsem tam na dlouhou dobu chodit. Vidíš tu paralelu?

Už dnes mají RPG F i Kostka cejch Gatekeeperů (Jerson to jistě může potvrdit). Kostka je sice oblíbená díky překladům, ale mnozí si je sem kvůli tomu prostředí chodí jen stáhnout a mažou pryč.

Moc se mi líbí, jak funguje spolupráce mezi streamery. Z ní bychom si měli vzít příklad. Jak se vzájemně sdílí, zvou se na hostování a pomáhají si. Drakoviny, Krotitelé draků, Na tahu a další. Taky je to vidět na jejich prudce se zvětšujících komunitách. Už i na RPG F tam tu ponorkovou atmosféru větrá Markus. Chodí na Kostku v přátelském duchu a na RPG F teď znovuotevřel Databázi RPG her a snaží se RPG F otevřít širšímu okruhu zájemců. Možná se nepodaří ještě nějakou dobu sejmout z RPG F jejich Gatekeeperskou pověst, ale je to aspoň něco. První krok.

Tady se můžeme plácat po zádech, ale bohužel, Kostka se stále více uzavírá sama do sebe. Právě takovýmito a podobnými hláškami či celými přívaly dehonestujících příspěvků od nejrůznějších lidí tady. Rozhodně v tom nejsi sám. Poslední příklad je například atmosféra ve vláknu Na Tahu.

Můžeš to samozřejmě odmávnout nebo popsat wall of text, že tomu tak není. Zkus se ale zamyslet, aspoň na chvíli, zda by nebylo lepší polknout hořkou slinu, zakopat staré válečné sekery (často už dávno zrezivělé) a začít uvažovat pozitivně. Snažit se co nejvíc otevřít Kostku nejen přes překlady a vlastní tvorbu, ale i přes přátelské prostředí na zdejších diskuzích. To by bylo přesně to, co Kostka teď potřebuje ze všeho nejvíc.
12.5.2020 22:36 - Log 1=0
ShadoWWW píše:
Poslední příklad je například atmosféra ve vláknu Na Tahu.

Hele, ale tam je ta atmosféra naopak dost pozitivní, pokud pominu Endyho (v podstatě návštěvníka) naprosto nesmyslný výlev, který vznikl nedorozuměním.

Jako, jestli tohle má být ukázka místní toxicity, tak nevím co je cílem. Jo, možná by bylo lepší a příjemnější pro lidi, kdyby byl Sirien milý i na lidi, co ho serou, ale nikdy jsem na internetu neviděl místo, kde by se někdo podobným způsobem nechoval.
12.5.2020 23:22 - sirien
ShadoWWW píše:
že když sem přijde fanoušek streamů Krotitelů draků

Tak zjistí, co si o tom pořadu (a jeho aktérech) upřímně myslim.

(Sebe)cenzura nikdy nebyla součástí místní netikety - historicky dokonce právě naopak.

Krotitelé sou ukázka špatnýho DMingu, herců, co sou z většiny přinejlepším mediocre hráči (obojí mimochodem odsoudili i lidi mimo tuhle komunitu co k RPG ani nijak blízko nemaj) a naprosto neoprávněně namyšlenýho vystupování z pozice wannabe celebrit. A to řešim jen jejich pořad samotnej (z něhož, ano, jsem bohužel nemálo i viděl). Mám za to, že jejich konec by nebyl žádná ztráta (přinejlepšim) a čas strávený jejich sledováním je lepší strávit nad jiným herním kanálem co možná nemá tolik lacinýho (drahýho) self-proma na ČT, ale zato má třeba kvalitní obsah.

A fakt se nebudu někomu podbízet jen protože má hodně fanoušků.


ShadoWWW píše:
Kostka se stále více uzavírá sama do sebe.

Mít penny kdykoliv ten bullshit slyšim. Kolikátá generace aktivních uživatelů a překladatelů a tvůrců že tu teď je? Pátá? Šestá?
12.5.2020 23:30 - Šaman
ShadoWWW píše:
stále platí, že víly jako sexuální otrokyně a satyrové jako jejich sexuální predátoři jsou ohavné nápady, které do slušného RPG prostě nepatří

Jako netuším moc vo co gou. Steamy z hraní obecně moc nesleduji. Ale tenhle výrok naráží na nějaké další souvislosti, naráží na to že steamované hraní je zároveň prezentace pnp rpg jako celku, nebo prostě jen uráží ShadoWWWův smysl pro gender nebo estetiku?

Protože obecně těžko říct, co do slušného fantasy rpg patří a co ne.
12.5.2020 23:32 - Colombo
Píše:

(Sebe)cenzura nikdy nebyla součástí místní netikety - historicky dokonce právě naopak.

Nesouhlasím. Sebecenzůra je částí každé společnosti a kostka ji měla hromadu. A nezapomeň, že pár lidí tu dostalo ban.
12.5.2020 23:50 - Log 1=0
Šaman píše:
Protože obecně těžko říct, co do slušného fantasy rpg patří a co ne.

Hele, tenhle flejm nezačínej.
Autoři končiny si do svého světa měrou vrchovatou naházeli kontroverzní a citlivá témata, která zpracovali, no řekněmě velmi špatně. Dostali za to sodu, a nakonec, pozdě ale přece, sami uznali, že to moc nezvládli.
Zároveň do něj nalili obrovské promo, takže reálně hrozilo, že ty čuňárny, co tam měli, budou pro část populace představovat prezentaci RPG jako celku.
A proti tomu se komunita prostě musí vymezit, i zpětně. Protože lidi nejsou spravedliví a řídí se předsudky, které je třeba umenšovat.
Flejmovat o tvůrčí svobodě a o tom, že v jiném pojetí a kontextu by některé věci třeba nevadily, nebo by vadily méně atd. je irelevantní, protože tady mluvíme o jedné konkrétní věci s konkrétním zpracováním a kontextem.
13.5.2020 00:03 - LokiB
sirien píše:
Tak zjistí, co si o tom pořadu (a jeho aktérech) upřímně myslim.


Popravdě jsem měl párkrát chuť k některým kanálům, které třeba mají vlákno zde a jsou tu i chválené, napsat pár vět, proč mi na ně nejde koukat ... ale nikdy jsem to nedokázal napsat tak, aby to vypadalo jako "konstruktivní kritika", vždycky z toho vyšlo něco na způsob "nemůžu si pomoc, ale je to fakt slabé". A pak jsem to vždycky prohnal autocenzurou, protože jsem si řekl "co z toho", a radši to smazal.

Tím neříkám, že bys to měl dělat ty (fakt nic takovýho na mysli nemám), jen se mi to přesně vybavilo, když jsem tuhle tvou výše citovanou větu četl :)

Log 1=0 píše:
A proti tomu se komunita prostě musí vymezit, i zpětně.


Tohle je, Logu, fakt hroznej bullshit.
To, co jede sirien, je hlavně osobní animosita (a nic proc, ať si ji jede, když ji má, nijak mu ji neberu), ale vydávat to, jak píšeš ty, za něco jako svatou povinnost ... WTF?

A co se vlastního obsahu týče ...
Byl jejich kanál slabej? Mno, žádnej zázrak to nebyl. Byl obsahem výrazně slabší než některé jiné kanály, které zdaleka takovou sodu nedostávaj ... imho ne. Vadilo tedy, že jiní to dělají slabě v amatérských podmínkách, kdežto Krotitelé to dělali slabě ve snaze o profi mód?
13.5.2020 00:17 - Log 1=0
LokiB píše:
Tohle je, Logu, fakt hroznej bullshit.
To, co jede sirien, je hlavně osobní animosita (a nic proc, ať si ji jede, když ji má, nijak mu ji neberu), ale vydávat to, jak píšeš ty, za něco jako svatou povinnost ... WTF?

Až na to, že ten výrok nijak nenavazuje na to, co tu píše Sirien, ale na to, co napsali ShadoWWW a Šaman. Takže Sirienovy osobní animozity jsou k tomuto zcela irelevantní a já o nich nic nepsal. Stejně jako jsem nepsal nic o svaté povinnosti, mimochodem. Tak mi to nepodsouvej.

Chápu, že to mohlo někoho zmást, ale zakládat kvůli tomu novou diskusi, aby se to nepletlo, fakt nebudu.
13.5.2020 00:39 - LokiB
Nijak mě to nespletlo. Ve svém postu reaguju na dvě věci ... na to, že sirien má svoje důvody proč po krotitelích jde (mně přijdou hlavně osobní, z výše zmíněných důvodů, které jsem i napsal), a pak zadruhé také na to, že ty ty píšeš ve smyslu "komunita se musela vymezit" a blablabla, což je prostě mesiášský bullhsit. žádná komunita se vymezit nemusela a jestli se vymezila, je fakt diskutabilní. Vymezili se někteří lidé, což je zcela ok, a nic proti tomu nenamítám. Ale jestli to je komunita ... ve smyslu "RPG reprezentativní komunita", jak by se z tvého příspěvku mohlo zdát, to bych si já myslel že není.

Zkus si představit, že by někdo jel křížovou výpravu proti současné podobě přípravy JaD jen proto, že má historicky vleklý osobní spor se sirienem, a že by i tvoje práce kvůli tomu přišla třeba vniveč. neříkal by sis třeba pak WTF?
13.5.2020 00:47 - Aegnor
Ale Log mluví o vymezení několik let zpátky proti původní podobě Končiny.

Tam žádné historické vleklé osobní spory nebyly.
13.5.2020 01:02 - Šaman
Log 1=0 píše:
tady mluvíme o jedné konkrétní věci s konkrétním zpracováním a kontextem.

Aha, pak sorry. Neznám ten kontext, zarazila mě ta věta sama o sobě.
13.5.2020 08:12 - Log 1=0
LokiB píše:
žádná komunita se vymezit nemusela a jestli se vymezila

No, nemusela, ale pak by nesla negativní následky. Taky nemusíš dodržovat zákony, ale pak poneseš následky. Hele, fakt tě baví takhle slovíčkařit?LokiB píše:
Vymezili se někteří lidé, což je zcela ok, a nic proti tomu nenamítám. Ale jestli to je komunita ...

Tak to se můžeme dohadovat do nekonečna. Klidně to můžeme brát tak, že nic jako komunita neexistuje, ale to pak můžeme jít na kafe k Václavu Klausovi seniorovi a poplácávat se s ním po zádech. Proti končině se vymezila většina aktivních členů, dost členů pasivních a proti byl pokud vím jen jeden člověk. Spousta kolektivních akcí (včetně "národního" fandění "národnímu" týmu) má dle mého osobního soudu oporu a legitimitu menší. Samozřejmě můžeš odmítnout možnost kolektivní akce jako takové...a pak pozdravuj Klause.
LokiB píše:
Zkus si představit, že by někdo jel křížovou výpravu proti současné podobě přípravy JaD jen proto, že má historicky vleklý osobní spor se sirienem, a že by i tvoje práce kvůli tomu přišla třeba vniveč. neříkal by sis třeba pak WTF?

No, to bych samozřejmě říkal, ale ta situace je naprosto rozdílná.
1) Nikdo tu nevede křížovou výpravu. Kdyby to tu nevytáhl ShadoWWW, který se vyjádřil pozitivně, vůbec by se o tom nemluvilo.
2) I když Sirienovy animozity mi přijdou osobnější, než si třeba sám přiznává, tak dlouhodobý vleklý spor to přeci jen není.
3) Když kritizuje KD, tak jim vytýká jejich aktuální prohřešky, ne starou špínu. Což by nejspíš dělal bez ohledu na tvůrčí tým. Ano, možná by se do toho tak neobul, ale to je tak všechno.
13.5.2020 09:18 - Jerson
Víly a Satyry bych nechal plavat, současní diváci o původní podobě Končiny vůbec neví (ověřeno náhodnými dotazy, nikoliv hlubším průzkumem), tak mi nepřijde účelné se k tomu vracet.

Pokud jde o zhodnocení /kritiku různých pořadů, ať Streamů nebo záznamů na YouTube - tady se přiznám, že nejsem cílová skupina. Critical Role, Krotitelé draků, Na Tahu, Klan Zefyra nebo ShadoWWWova hra - všechno mi to přijde dost podobné a pro mě nezáživné (možná je to tím, že jde o DnD). Na pár dílů jsem se podíval, díky "zpětné vazbě" se mi podařilo naštvat Jitase a Matyáše Valentu, takže jsem toho nechal. Pro sebe můžu tvrdit, že dělají své pořady pro fanoušky DnD, já hraju jiné hry a jiným stylem, tak mě to nemusí trápit. Navíc mi z různých poznámek projde, že většina "diváků" je spíše poslouchá při jiné činnosti, než že by se přímo dívali celou dobu, ale nemám to jak ověřit a je mi to celkem jedno. Tak jako tak několik set až pár tisíc lidí nějak ovlivní.

Co sleduju jsou Zákonně ukecaní, protože to je spíše obecné povídání a někdy k tomu mám co říct i z obecného pohledu a nejen z DnD.

sirien píše:

Mít penny kdykoliv ten bullshit slyšim. Kolikátá generace aktivních uživatelů a překladatelů a tvůrců že tu teď je? Pátá? Šestá?

Ja bych chtěl mít penny za každého, kdo sem prohře, zhodnotí celkovou atmosféru, občas něco napíše, občas ne, a odejde. Měl bych tak o řád větší zisk, i když bych odečetl ty, které jsem znechutil já.

A po řadě diskusí s různými lidmi jsem nabyl dojmu, že u mladší generace hráčů se "náš" způsob diskuse už nenosí. Podívat se na něčí výtvor a říct, co na něm zlepšit, to ano. Ale říct, co na něm není dobře - i když to můžu podložit třiceti lety opakovaných zkušeností a prošlapávání špatných cest - to prostě ne. A větší a se ani nebude chtít nějak do hloubky bavit o svých postojích a obhajovat je, nebo vysvětlovat, argumentovat, skončíme na tom, že si to každý může dělat podle sebe a když se mi to nelíbí, můžu si to udělat dám (a zaujmout vlastní diváky).

Takže pokud někdo chce přednášet své názory, musí to nejspíše dělat v téměř tržním, částečně konkurenčním prostředí. To dneska znamená Stream nebo YouTube (i když možná většina diváků jen poslouchá, každopádně dělat jen zvukové pořady je málo), a když texty, tak takové, které se dají přečíst na jedné obrazovce mobilu, tedy v rozsahu několika tweetů. Delší články nejspíš čte jen minimum hráčů, protože "nemají čas" - a to i přesto, že informace z článku na pět minut čtení jsou schopni poslouchat v hodinovém videu. Osobně jsem se s tím už smířil.
13.5.2020 10:28 - sirien
Colombo: Myslim, že je z kontextu naprosto zjevné, že muvim o názorech a obsahu a o vynucované sebecenzuře, takže reagovat zobecněním na formu a dobrovolnost je fakt jen bezpředmětný slovíčkaření.

Šaman: "Netušit moc vo co go" je výborný výchozí bod pro to minimálně nic neříkat, když už ne jít a dostudovat si to. Jít a dostudovat si to by mělo být minimum k tomu k věci něco dodat. (Platí to obecně, ale když se naslepo navezeš do něčeho podobného jako je tohle, tak to vynikne násobně víc.)

Jerson: YAAAWWWWN. Těhle už bez prominutí keců o nováčcích co by toužili psát, ale kvůli nějaký animozitě nepíšou, sem se už taky znudil. I když se někde udělaly rozsáhlé kroky a moderování aby tito "mohli přijít", tak se nikdy neukázali - ta dynamika je tedy spíš opačná, ty lidi nikdy neměli motivaci kamkoliv psát a kdyby je "neodradilo" prostředí, tak by beztak odešli po prvnim postu (pokud by kdy našli motivaci tento vůbec napsat). Tj. ano, za takové bys měl peněz hodně, ale kdyby se počítali jen ti u kterých to je fakt pravda, tak bys byl na mizině.

Jinak ty řeči o tom jak (ne)má vypadat kritika a jak se má mluvit jen o zlepšování a ne o tom co je špatně... máš krátkou paměť, tohle tu už taky bylo mockrát (a taky už dlouho před nějakejma streamama a už v dřívějších generacích). Vždycky se najde někdo kdo má dojem že když bude víc sluníčkovej, tak bude svět jasnější. Nebude. (Podobně řečí o tom jak texty musí být kratší, nebo je nikdo nebude číst... srsly again? pls.)

Log, Loki: Loki má spíš pravdu. Uvažovat o komunitě jako o entitě deskriptivně dává smysl. Uvažovat o komunitě jako o něčem normativním je už často problematický. Tvrdit věci jakože "komunita má odpovědnost" nebo "povinost" už smysl moc nedává. Tj. dá se říct, že komunita něco odmítla (a ano, Loki, v tomhle významu komunita Končinu skutečně odmítla - fakt že to autoři i reflektovali by měl stačit jako důkaz i pro Tebe), ale fakt nejde říct, že komunita něco odmítnout musí nebo by měla - zaprvé by to komunitě přisoudilo nějakou uvědomnělou a homogenní... crap, "agency" - kterou samozřejmě nemá a zadruhé to trochu moc zavání tím, že tam to slovo "komunita" slouží jako zástěrka pro pokus natlačit nějaký vlastní imperativ na ostatní okolo obecně .

Loki: no, pravda je, že nebejt Končiny dřív, tak bych Krotitele asi neřešil a i kdybych si je pustil, tak bych k nim podobně jako Ty nic nepsal. Popravdě je v poslední době vcelku ignoruju i tak, jen ShadoWWWova oslavná óda* mě nějak vyprovokovala ke kousavé poznámce. Můj problém se současnou Končinou (kromě toho, že jsou IMO fakt špatný jako kanál - ale jak píšeš, v tom nejsou zdaleka sami a ostatní taky přecházim mlčenim) je určitej... jak to říct. "celebrity reflex". "Sem vidět, což mě samo o sobě staví do pozice něco někomu vysvětlovat".


* //tady byla nějaká bližší analýza views atp. s konkrétními čísly, ale vzhldem k tomu že mi YT zobrazuje na každém místě views jinak tak sem to smáznul, protože nemá smysl mávat číslama co sou zjevně některý chybný// - když se mrkneš na ten kanál, tak spadnul z nějakých 3.500 na cca 500 views (což je míň, než kolik má ten kanál subscribers - s tím že doprovodná videa nezvládaj ani čistou stovku). Tzn. buď z toho kanálu lidi bez zájmu odcházej, nebo tam nikdy ani nebyli a ty čísla sou efekt nějakýho aktivního proma a sharingu popř. placenejch reklam atp.

Když to srovnáš s jinejma kanálama, tak třeba Strangers and Dragons mají víc views na díl, než mají subscriberů, a vcelku dost stabilní sledovanost 1k lidí - to na mě osobně dělá dojem o dost větší. Zvlášť když vezmu že tam není žádný umělý promo, kterýho maj Krotitelé tunu (od self-boostingu na ČT po promo kampaně na soc sítích).
13.5.2020 10:37 - Gediman
Jerson:
Člověk musí jít s dobou, jinak se z něj stane dinosaurus :) Já teda říkám, že je to dost těžké, protože jednak asi už stárnu a jednak se ten vývoj pořád urychluje :) Ale tak, snažím se. Stačí občas kouknout na to, co sledují mladí - i když by to znamenalo jen přečíst diskuzi či shlédnout video na youtube. Člověk si udrží alespoň trochu přehled. A občas je to i inspirativní.

Píše:
Podívat se na něčí výtvor a říct, co na něm zlepšit, to ano. Ale říct, co na něm není dobře - i když to můžu podložit třiceti lety opakovaných zkušeností a prošlapávání špatných cest - to prostě ne.

To je přece totéž. Buď řekneš, co je špatně, nebo řekneš, co se má zlepšit. Spíš jde o to, jak to podáš. Nikdo není úplně happy, když mu někdo jiný sere na hlavu. Pojmi to pozitivně, vypíchni i dobré věci a nabídni inspiraci. Haterství je zlo.


Šaman: Výbornej gif, zasmál jsem se :D
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.31157803535461 secREMOTE_IP: 3.237.67.179