Produkty

ShadoWWW
6.5.2015 16:54
1.5.2019 22:48 - LokiB
Fantasy Grounds budou přecházet na Unity a mají pro to Kickstarter
12.4.2020 20:18 - Pan Bača
ShadoWWW: jak vypadá překlad? v nějakém videu jsi zmiňoval, že na tom děláš.
12.4.2020 20:48 - ShadoWWW
Překlad UI je téměř hotový. Myslel jsem, že touto dobou už bude komplet, ale dva dny jsem byl teď mimo kreativní mód, protože mi odešel zdroj od PC a musel jsem shánět nový. A na noťasu mi děti zlikvidovaly displej, takže hrůza. Ale už je vše spraveno, takže dnes večer to UI dojedu. Taky jsem chtěl aktualizovat youtube Stíny nad Brnem.
24.4.2020 17:23 - ShadoWWW
Tady ve složce pro Fantasy Grounds si můžete stáhnout mou extension pro 5E ruleset a Fantasy Grounds Unity (ne starý FG). Je to soubor LPak-5E-cz-01.ext. Když si ho zapnete, počeští se rozhraní FGU pro hraní DnD 5E.

V nejbližší době chci ještě upgradovat do extension rozšířené fonty, protože ne všechny jejich fontové řady mají všechny české znaky, a pak ještě nějaké drobnosti, jako jsou postranní taby na denících postav.
12.3.2021 15:20 - ShadoWWW
Dynamické světlo/vidění ve Fantasy Grounds Unity. Zas to vylepšili. Když máte ve schopnostech vidění ve tmě (např. Darkvision 60), tak program automaticky zapne vidění ve tmě na 60 stop (12 sáhů/čtverců), ale zároveň automaticky v grayscale (černobílém vidění)! Jinak zdroje světla (svíčka, lucerna, pochodeň...) se zádávají jako efekty s počtem stop, ty se pak běžně mohou aplikovat na postavy, pokud si daný zdroj světla zapnou, a ty taky ukazují mapu v barevném spektru (v rámci daného dosvitu). Docela cool, musím říct.
9.4.2021 23:09 - golom
Mohu poprosit o radu? Nevíte někdo jak jde toto? Máme ve skupině dva hráče s Ultimate licencí... já jsem jeden z nich - mám nakoupené příručky. Druhý hráč s ultimate licencí je zatím koupené nemá. Bude dělat Gamemastera. Jak dostat moje příručky k němu, aby mohl vytvořit hru a my si je mohli natahat z jeho hry? - Nebo ty moje, pokud se připojím jako hráč do kampaně uvidí a může s nimi pracovat a sdílet nám je? Nebo je bude muset znovu koupit? Zatím jsem to nezkoušel a rád bych věděl co s tím, až se nám podaří se propojit. Nejde mi o obcházení licencí a pravidel, jen o to že ve skupině je máme jednou nakoupené... Nebo je nejjednodušší možnost prohodit si účty? Díky za poznatky Michal
10.4.2021 07:13 - ShadoWWW
Ve FG může sdílet své příručky jen GM. Proto existují jen dva způsoby:
1) Vezmeš u sebe obsah adresáře %appdata%\Fantasy Grounds\vault a kámoš s ultimate licencí si ho nakopíruje k sobě do stejného adresáře, nebo
2) Bude si muset koupit moduly sám.
10.4.2021 10:26 - golom
Hmmm... takže mě v podstatě donutí k černotě... ale každopádně díky. Nenapadlo mě že to bude až takto jednoduché - myslel jsem že v tom bude zakopaný "nějaký složitější pes". Něco jako ten náš vládní :-) Třeba nějaký CONF soubor, který by to hlídal...
10.4.2021 14:34 - golom
Tak zřejmě to nebude tak jednoduché, jak se zdá... buď je to tím, že mám UNITY verzi, nebo tím že já mám MAC a druhý s ultimate účtem PC, nebo tím, že to holt začali hlídat (třeba až v tom UNITY)...
chybová hláška po nakopírování modulů: [error] Unable to load vault file (extensions/Decal_SCAG/extensions.xml) from product (WOTC5ESCAG) - a to se opakuje u všech nekoupených modulů. Já každopádně žádný soubor extensions.xml nemůžu dohledat.
Neznáš řešení? Díky
10.4.2021 15:07 - golom
Tak začnu si odpovídat sám, kdyby to někoho zajímalo :-) tím že je to MAC a PC to není. Pokusil jsem se MAC - MAC (sice druhý jen demo licence FG), ale výsledek je stejný. Jdu se pokusit najít nějaký konfigurační soubor... třeba se zadaří :-/
30.4.2021 10:38 - Fionor
FG oficiálně koupené moduly (alespoň ty přes stránky Smiteworks a skrz Steam) synchronizuje a aktualizuje. Čili pokud něco není oficiálně, tak je nějaká chyba nevyhnutelná. Nicméně v případě zrovna téhle chybové hlášky bych zkusil přímou kopii .ext a .mod souborů (v adresářích modules a extensions).

Teoreticky může DM vidět (a používat) i moduly, které má zakoupené nějaký hráč, ale není to stoprocentně spolehlivé (jeden z mých hráčů má takhle Tashu a občas ji dokážu nahrát a tahat z ní záznamy, ale dost často se to nechytá - zejména když jsem potřeboval pracovat s novými featy)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081964015960693 secREMOTE_IP: 3.95.233.107