Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
21.10.2009 16:05 - sirien
Byl to jen momentální nápad, kdysi jsem takhle řešil jeden podobný, ale nikoliv stejný problém.

Max by měl někam sepsat přehlednou příručku formátování, protože po letech aktivního psaní a tvorby tady nemám pořádně přehled co všechno Kostka umožňuje a jak vlastně.
21.10.2009 21:18 - pipux
Regulární výrazy o.O

Max by mohl své BBcode-inspirované formátování rozšířit o pár prvků, ač vím, že ho tímto naštvu :P

'#[h([1-5])](.*?)[/h([1-5])]#is', // Header 1-5 ([h5]text[/h5]
'#[b](.*?)[/b]#is', // Bold (text
'#[i](.*?)[/i]#is', // Italics (text
'#[u](.*?)[/u]#is', // Underline (text)
'#[s](.*?)[/s]#is', // Strikethrough ([s]text[/s])
'#[ul](.*?)[/ul]#is', // Unordered list (
    text
)
'#[li](.*?)[/li]#is', // List line (
  • text
  • )
    '#[hr]#is', // Horizontal line (
    )
    '#[quote](.*?)[/quote]#is', // Quote ([quote]text[/quote])
    '#[cite name="(.*?)"](.*?)[/cite]#is', // D20 format quote
    '#[note](.*?)[/note]#is', // Note (graphical)
    '#[question](.*?)[/question]#is', // Question (graphical)
    '#[exclamation](.*?)[/exclamation]#is', // Exclamation (graphical)
    '#[hide](.*?)[/hide]#is', // Hide (this text wont display in the output)
    '#[code](.*?)[/code]#is', // Monospaced code [code]text[/code])
    '#[size=([1-9]|1[0-9]|20)](.*?)[/size]#is', // Font size 1-20px [size=20]text[/size])
    '#[color="#?(-F0-9]{3}|-F0-9]{6})"](.*?)[/color]#is', // Font color, with # ([color="#00F"]text[/color])
    '#[color="?(
    -F0-9]{3}|-F0-9]{6})"](.*?)[/color]#is', // Font color, no #, but still hexadecimal ([color="00F"]text[/color])
    '#[color="(.*?)"](.*?)[/color]#is', // Font color, no #, text value ([color="red"]text[/color])
    '#[url=((?:ftp|https?)://.*?)](.*?)[/url]#i', // Hyperlink with descriptive text ([url=http://url]text[/url])
    '#[a href="((?:ftp|https?)://.*?)"](.*?)[/a]#i', // Hyperlink with descriptive text (
    text)
    '#[url]((?:ftp|https?)://.*?)[/url]#i', // Hyperlink ([url]http://url[/url])
    '#[img](https?://.*?.(?:jpg|jpeg|gif|png|bmp))[/img]#i', // Image (http://url_to_image)
    '#[img src="(.*?)" title="(.*?)"]#i', // Image ()
    '#[page name="(.*?)"]#i', // D20 format page ()
    '#[/page]#i', // D20 format page closure (
    )
    '#[br]#i' // break line (
    ); not needed since nl2br function (only old articles)
    22.10.2009 19:27 - Felouen
    Solemně žádám o savovací funkci příspěvků, jelikož mne štve ztrácení mých wallů. (tedy, zatím první, plus nějaké menší v minulosti). Navíc se to hodí při psaní delšího textu a je při tom potřeba listovat diskuzí. Šlo by to? *looks hopefully up* :)
    22.10.2009 20:09 - Alnag
    Jakýkoliv normální prohlížeč si pamatuje, cos psala do textarey a dokáže ti to při stisknutí tlačítka zpět vrátit. Pokud je to podstatou problému...
    22.10.2009 20:12 - Felouen
    Mozilla nedokáže, pokud ano, poradí mi někdo? Podstata porblému je, že při listování stránkami v diskuzi ten text mizí, takže pokud píšu text, u kterého chci citovat (nebo se podívat) z dalších stránek, tak musím pořád copy paste. Nešlo by to nějak vyřešit tím savem?
    22.10.2009 22:05 - Jerson
    S tím přecházením stránek a mizením napsaného textu by to chtělo něco dělat - když pak člověk odpovídá po třiceti příspěvcích, aby to psal do Wordu vedle, což je jak počítačový pravěk.
    V kronikách to funguje velmi dobře.

    Taky narážím na to, že si Mozila texty nechce pamatovat. (asi mi nezbyde nic jiného než zkusit tu Operu)
    23.10.2009 13:01 - sirien
    Felouen píše:
    Mozilla nedokáže

    Znáš UTFG?
    no, tak UTFO :)

    Felouen píše:
    při listování stránkami v diskuzi ten text mizí, takže pokud píšu text, u kterého chci citovat (nebo se podívat) z dalších stránek, tak musím pořád copy paste. Nešlo by to nějak vyřešit tím savem?

    Use Tabs.

    Jerson píše:
    dyž pak člověk odpovídá po třiceti příspěvcích, aby to psal do Wordu vedle, což je jak počítačový pravěk.

    ee... ne? Odpovídáš postupně pořád do jednoho okna, když dojedeš na konec stránky tak hodíš ctrl c a přehodíš to do okna na další stránce?
    Nebo jedeš paralelně ve dvou tabech?


    Když se tvořil sunrise, tak jsem chtěl to co teď vy - aby okno zachovávalo rozepsaný text i při změně stránky.
    Bylo mi odpovězeno že to není tak často potřebný případ a těch pár grafomanů si vystačí s tím co jsem teď psal výše.
    Max hudroval, že by to bylo buď děsně složité, nebo děsně najavované, což z jeho výrazu vypadalo že je ještě horší.
    Takže ne že bych tuhle featurku nechtěl taky, ale moc si na ní zoubky nebruste... protože to bude dlouhý boj s Maxem, než ji dostaneme :)
    23.10.2009 13:44 - Felouen
    sirien píše:
    Znáš UTFG?
    no, tak UTFO :)

    ....lol. Ale Opera má vlevo postranní lištu s tou šipkou, která mi strašně moc vadí a nechci se prohrabávat zdlouhavě skinama, to radši budu používat ty taby. Nebo jde nějak kompletně zmizet? Nechce se mi prohrabávat všemi možnostma, a mám takový dojem, že minule když jsem jí měla, tak tam ta možnost nebyla.

    sirien píše:
    Use Tabs.

    To jsem právě dělala a včera jsem ten druhý Tab vypla a pak jsem si neuvědomila, když jsem překlikla na další stránku, že to je v tom tabu s textem. >.>
    23.10.2009 14:13 - Alnag
    Fel píše:
    Nebo jde nějak kompletně zmizet?


    Jde to úplně zmizet. Já tu potvoru taky nerad.
    23.10.2009 14:18 - Felouen
    Už vyřešeno se sirienem, ale díky! Tedy, on poradil na co kliknou a já to pak už našla v tom nastavení. :D
    23.10.2009 14:41 - Sethi
    Na nové Opeře se Kostka trochu rozjíždí.
    23.10.2009 14:44 - Alnag
    Jen když máš dlouhý username...
    23.10.2009 14:45 - Felouen
    Jééé růžová a srdíčka!
    23.10.2009 14:50 - Sethi
    Alnag píše:
    Jen když máš dlouhý username...

    Vzhledem k tomu, že jsem v rámci povoleného počtu znaků, to není argument =)

    Felouen píše:
    Jééé růžová a srdíčka!

    Ony jsou to teda šipky, ale na to jsem taky přišla až po nějaké době. Růžová je oficiálně červená a krásně mi ladí s celým skinem Oken (kromě pitomých hlaviček, které mi nejde přenastavit) i se skinem Kostky...
    23.10.2009 15:30 - Jerson
    sirien píše:
    ee... ne? Odpovídáš postupně pořád do jednoho okna, když dojedeš na konec stránky tak hodíš ctrl c a přehodíš to do okna na další stránce?
    Nebo jedeš paralelně ve dvou tabech?

    To je právě ta nepraktická věc, protože pak chci mrknout o stránku zpět, jak přesně zněla nějaká formulace, kterou jsem necitoval, nebo jednou nedomáčknu "C" při kopírování a jsem ... víš kde.
    Ono občas stačí, když dávám citaci z příspěvku, který je nahoře na stránce, okno mi skočí dolů a já pak jako idiot musím zase scrollovat nahoru, a u další citace znovu, a znovu ...
    23.10.2009 15:55 - Ebon Hand
    Siriene skutečně ti výše uvedené přijde jako konstruktivní přístup k téhle disfunkci? Nevím proč mám u těchto rad pocit, že když nefunguje klíč do zámku u dveří, tak mi poradíš, abych si vzal žebřík a lezl domů oknem.
    Taky mi přijde podivné, že v kronikách to funguje a tady ne.
    23.10.2009 16:18 - Alnag
    Ebon píše:
    Taky mi přijde podivné, že v kronikách to funguje a tady ne.


    Na kronikách je totiž iframe v němž běží diskuze oddělený od políčka v němž se zadává. Také se tam nic neukládá. A myslím, že to pro zdejší diskuze není řešení (i když nevím, možná mi to Max vyvrátí).

    Ebon píše:
    Nevím proč mám u těchto rad pocit, že když nefunguje klíč do zámku u dveří, tak mi poradíš, abych si vzal žebřík a lezl domů oknem.


    To taky není dobrá analogie. Spíš se dá říct, že nejprve byly dveře. Pak se někdo dlouho dožadoval zámku. Pak když byl zámek se to všem líbilo a často chodili dovnitř a ven. A teď chtějí automatické otevírání dveří, aby nemuseli odmykat. Ano je to evoluce, ale zdráhal bych se mluvit o dysfunkci...
    23.10.2009 16:33 - Ebon Hand
    Ty jsi ale obratný řečník! :-)
    23.10.2009 20:36 - Alek
    uŠiUšIuŠi™ píše:

    Vzhledem k tomu, že jsem v rámci povoleného počtu znaků, to není argument =)

    Jsou chvíle, kdy mi opravdu zoufale chybí smajlíky, takový ty s vyplazeným jazykem. :-) Ale oceňuju ten screenshot, tohle nemám šanci jinak vidět. Tož dám si tě na seznam.
    23.10.2009 22:20 - Max
    Předně bych poněkud korigoval výroky Siriena. Prioritou bylo přejít z návrhu do provozu. Věci které se nezdály podstatné se braly spíše jako návrh.

    Hudru co?

    Že nemám uplně rád JS? Tak já vám něco řeknu ... a možná vás to překvapí ... Ne, nemám uplně rád JS. Ale v posledních letech to dost ustupuje.

    Řešení skrz IFRAME má svoje úskalí. Na kronikách to šlo, jelikož má neustále pevný rozložení a jen pár akcí. Tady je to mnohem provázanější a IFRAME se mi tenkrát strašně špatně zabudovával do okolí.

    Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

    Věděli jste, že...
    Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
    Jak se chovat v diskuzích
    Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
    Formátování článků
    Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
    ČAS 0.084590911865234 secREMOTE_IP: 18.191.41.236