Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
19.11.2009 21:01 - Jerson
Ano, myslím to tak. Mám čtyři diskuse a potřeboval bych je spojit v jednu, přesněji navázat na sebe postupně - napřed příspěvky z první, pak z druhé, pak z třetí a pak ze čtvrté.
19.11.2009 23:08 - Alek
Co se týče toho spojování diskuzí v Kronikách, to by bylo super. Když přijdu po delší době do nějakého tažení, rád bych si přečet všechny diskuze najednou dle časové posloupnosti. V současnosti musím přepínat mezi jednotlivými diskuzemi a odhadovat dle času, např. k čemu v herní diskuzi se zrovna vázala nějaká mimoherní poznámka v mimoherní diskuzi či hod kostkou.
19.11.2009 23:16 - Jerson
Top já bych tedy rád neměl to časové oddělení, ale ještě jsem nezkontroloval data a myslím, že by to možná i v rámci pořadí vyšlo tak jak potřebuju.
19.11.2009 23:47 - Max
Alek píše:
přečet všechny diskuze najednou

Jerson píše:
diskuse a potřeboval bych je spojit v jednu

Přijde mi to jako dvě různé věci.
U Jersona si nejsem jist jestli myslí slití diskuzí (trvalé - jedna diskuze zmizí a její příspěvky přejdou do druhé diskuze), nebo o virtuálním (pouze se to tváří jako jedna diskuze, ale ve skutečnosti ty diskuze jen zastřešuje)?
20.11.2009 00:12 - Sethi
Max píše:
UšIuŠiUšI™ píše:
blogísků zavést možnost nesledovat nové příspěvky

Přidáno

Máš můj nehynoucí vděk a obdiv.
20.11.2009 00:41 - Jerson
Myslím trvalé slití diskusí v jednu. Mám jich ve hře moc, svou funkci splnily, jsou v nich soukromé akce některých postav, ale pokračovat budu už jen v jedné a tak je chci spojit.
20.11.2009 10:09 - Nachtrose
Ehm... nešlo by podobné ukládáni, jako je u diskuzních příspěvků udělat i u rozepsaných článků? Teď jsem si smazal půl článku tim, že jsem zjistil, že mám moc velkej obrázek, tak jsem ho chtěl vyměnit v přílohách za menší a ten starý jsem dal odstranit... :-(
20.11.2009 11:05 - Rytíř
Při přihlašování do Kronik nejen že stále ještě nemám možnost autologinu (fňuk), ale navíc to teď přestalo brát i enter... takže musim jak trotl vypsat méno, heslo a myší kliknout na Vstoupit! Protože tam nevisím celou dobu co sem na pc, ale několikrát denně se přihlašuju, dost to prudí :)
20.11.2009 14:07 - sirien
Proč se diskuse k teoretickému článku hlásí přes volací adresu: http://www.d20.cz/diskuze/kultura-diskuze/50769.i122.html#i122?

Uznávám že flamewars jsou část internetové kultury, ale že bysme to kvůli tomu museli řadit do teoretické diskusní sekce...
20.11.2009 14:43 - Sethi
Ne zcela sem náležící dotaz, nicméně se stejně zeptám.

Brutálně jsem napadla hlavní počítač v labce a dopřála mu něco, co už zřejmě nějakou dobu neviděl - updaty. IE8 se najednou zdá jako skvělá věc, když jsem jím směla vyměnit IE6, a tak.

Nicméně, nabízí mi to tu upgrade na SP3 - vím, že jsem ho už doma prováděla a všechno proběhlo v klidu a v pohodě, nicméně na školním počítači mě trochu děsí to doporučení "zazálohujte systém". Jaká jsou možná rizika? Nerada bych tu něco odbouchla.
20.11.2009 14:48 - Sethi
Dodatečný dotaz - navazují Java(TM)6 updaty na J2SE Runtime Environment 5.0, nebo jsou to odlišné záležitosti? Matně si vzpomínám, že když jsem u sebe zjistila, že se updaty nenahrazují ale načítají, všechno jsem to nemilosrdně prostřílela, jen nevím, jak hluboko mám jít. (Dalším bodem programu je, že čistka je nezbytná - 200MB volného prostoru na disku není nic moc.)
20.11.2009 15:28 - Colombo
Uši: Co já vím, tak "zazálohujte systém" je taková fráze, kde na tebe shazuje Microsoft veškerou zodpovědnost, kdyby se náhodou něco pokazilo.
20.11.2009 19:00 - Max
Colombo píše:
"zazálohujte systém"

a většinou se dá dodat "stejně vám to nepomůže" :) ale pokud jde o SP3, s chutí do toho.

UšIuŠiUšI™ píše:
Java(TM)6 updaty

Updaty jsou samostatné balíčky, takže nepotřebují nic dalšího. Měl by stačit pouze nejnovější update nejnovější verze javy. "Měl" je tam proto, že některé aplikace vyloženě vyžadují určitou verzi Javy a v jiné se nespustí, nebo padnou.
20.11.2009 19:02 - Alnag
Jo a Java neuměla až do nějaké verze mazat ty předešlé, takže v přehledu programů jich strašilo asi tak milión, ale teď už to umí (takže se to nahrazuje)...
20.11.2009 19:05 - Sethi
Max píše:
"Měl" je tam proto, že některé aplikace vyloženě vyžadují určitou verzi Javy a v jiné se nespustí, nebo padnou.

He. *vybavuje si tu hromadu podivných chemických programů, které většinou běží jen na dobré slovo*

...Mnooooo tak snad to nějak projde.

Vzhledem k tomu, že jsem v labce jedna ze dvou lidí, jejichž technické schopnosti sahají za proložení grafu regresní přímkou, můžu vždycky tvrdit, že se to "prostě rozbilo".

Alnag píše:
takže v přehledu programů jich strašilo asi tak milión


Ano, toho si majitel počítače s datovou kapacitou krabičky od sirek nemohl nepovšimnout.
20.11.2009 21:08 - Max
Jerson píše:
Myslím trvalé slití diskusí v jednu.

Tak jsem nasadil jedno z možných řešení.
U diskuze jde určit "Přiřadit diskuzi k". Diskuze se poté již neobjeví v listu diskuzí a namísto toho se začnou její příspěvky vypisovat pod diskuzi, ke které byla přiřazena.

Název takto přiřazené diskuze se objeví v oblasti pod číslováním stránek a je možno ji samostatně otevřít.

Jenom nevím, jestli pak do ní automaticky zakázat psát nové příspěvky, nebo tu možnost ponechat i poté co je přiřazena k jiné diskuzi.
20.11.2009 21:24 - Alek
UšIuŠiUšI™ píše:
IE8 se najednou zdá jako skvělá věc, když jsem jím směla vyměnit IE6

Ooo, Ježíšek letos přišel nějak brzo. :-)
Max píše:
Přijde mi to jako dvě různé věci.

To taky sou, jen mi to nebylo před Jersonovým upřesněním jasný, tak jsem nechtěl prováhat svou šanci s tímhle nápadem. :-) Mně šlo skutečně jen o jakýsi hromadný výpis, žádné přesuny příspěvků, vláken apod. Měl jsem představu, že by prostě vedle tlačítek jednotlivých diskuzí bylo tlačítko Vše a pod ním by se vše pospojovalo.
21.11.2009 07:58 - wlkeR
Max: Já to asi celý říkam blbě, takže příkladmo:
Vpravo v Novinkách vidim třeba Téma (22). Kliknu na něj a hodí mě to doprostřed nějaký stránky kde začínají nové příspěvky, ale na tý první stránce jich vidim třeba 7, pak musim dát další stránku nebo "vypsat vše." No a myslim, že taký "vypsat nepřečtené" by prostě vypsalo těch 22 novejch příspěvků.
23.11.2009 08:44 - wlkeR
Vypadá to, že už to funguje (nebo je to tim, že sem přešel z MSIE na FF, nevím), takže díky :D

Ještě mě napadla jedna věc, která by alespoň z mého pohledu neměla chybu v DDI: náhodný generátor magických předmětů. Víte co, když potřebuju obsadit nějakej slot v balíčku pokladů a hráči zrovna neví, co by na té úrovni chtěli... Tak zadam lv 6 a ono to po mě hodí třeba +2 zbraň.
24.11.2009 21:11 - Max
Kýblohlav obecný (wlkeR) píše:
náhodný generátor

U předmětů jsem přidal jsem odkaz "Náhodný předmět z výběru". Náhodně generuje předměty podle nastaveného filtru.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097316026687622 secREMOTE_IP: 18.223.196.59