Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
27.6.2010 14:16 - sirien
Poznámky k úpravám po Maxově návratu - průběžně doeditováváno
.........................................................................
> integrovat do skupin Doodle; pod nástěnku? možnost individuálního nastavení časů, dalšího výhledu... teoreticky rozhraní pro zadávání a přesnej přehled, na nástěnce jen výstup v podobě jednoduchýho kalendáře...
> možnost nezveřejnit skupinový článek v Novinkách (místo toho třeba v přehledu Komunity; některé věci nejsou tak žhavě zajímavé pro mimoskupinové publikum)
> darkcoolin skin
> v popisu skupin odstranit "<br>" tagy které se tam automaticky vkládají při každém zeditování
> Nová postava jako event v komunitním přehledu
> "Je členem třechskupin" asi není jak to mělo vypadat...
> Možnost zařazení diskusí ze skupin i pod obecné kategorie (i článků) (Sathelina varianta - diskuse a články by měly volací znak, byly by zakládány mimo skupiny a bylo by je možné do skupin přivolat jejich tagem... ať už v té skupině vznikly nebo sou jen zajímavé)
> možnost zobrazení počtu přečtení článku (jen pro autora?)
> Možnost separátního vyřazení diskuse z možnosti anonymního přispívání
> Záložky - záložkování diskusí jako celku; zobrazování nových postů v diskusi se zazáložkovaným postem
> zavedení chatu (plovoucí okno?)
> vyhledávání (už je to lepší, ale hledaná položka je vždycky někde dole... vyhledávání v názvech diskusí? Advanced menu kapku nepřehledný...)
13.7.2010 17:51 - sirien
Na celej tenhle wisywig se fakt můžu zvysoka... co to je za hovadinu s obrázkama? Kde je align:center? Kde je možnost zadat proporce obrázku v procentech? A vůbec, proč to u článků automaticky neupravuje přesahující proporce tak, jako v diskusích?
Bohové zbavte nás už někdo týhle negramotnost podporující kletby, kdo má v tomhle něco psát...
13.7.2010 20:29 - Colombo
Však ty ještě poděkuješ za TeX:P, tímhle to začíná:P
14.7.2010 15:20 - Alek
sirien: už jsi zkusil publikaci přes Metaweblog API? Viz Maxův návod na Live Writer?
16.7.2010 14:39 - sirien
Colombo: bullshit, bohatě si vystačim s pseudo HTML kódem. A mimo net si dokonale vystačim s MSO07, kčertu s nějakym TeXem

Alek: Slyšel jsem o tom. Nicméně každý máme nějaký oblíbený přístup k práci a já rád pracuju online přímo v rozhraní stránek, neptej se mě proč, nemám k tomu racionální důvod, ale vždycky sem prostě radši fungoval přímo na webu než zprostředkovaně skrze svůj počítač
18.7.2010 14:47 - Alnag
sirien píše:
Alek: Slyšel jsem o tom. Nicméně každý máme nějaký oblíbený přístup k práci a já rád pracuju online přímo v rozhraní stránek, neptej se mě proč, nemám k tomu racionální důvod, ale vždycky sem prostě radši fungoval přímo na webu než zprostředkovaně skrze svůj počítač


A proto ti tam visí některé články rozepsané už dva roky? (Nevšímejte si mě, jenom tak hlodám. :D)
18.7.2010 15:27 - Alek
Alnag: hehe, už jsi asi zapomněl, jak tohle hlodání dopadá - zpravidla článek není dopsán, ale smazán :-)
18.7.2010 17:58 - sirien
Ty co sem vzdal sem už smazal.
Dva roky mi tam visí pouze povídka, která má už teď 70 normostran. Píšu jí na zátahy, cca jednou za čtyři až šest měsíců po deseti až dvaceti stránkách. Sem už na konci a tipuju že mi zbývá už jen jedna etapa, popravdě se skoro blíží perioda jejího dalšího psaní, takže...
Rok mi tam visí jeden díl Hraní v SF:, je prakticky hotovej, už rok, jenže sem zjistil že původní nápad není tak cool a že to je takové nemastné neslané o ničem, tak se rozhoduju co s tim
29.7.2010 09:42 - Ebon Hand
Mám problém, nemůžu editovat svůj herní zápis.
Vždy když ho otevřu k editaci, tak mi vyskočí okno:
"Chcete činnost tohoto scriptu ukončit? Script na této stránce způsobuje zpomalení aplikace IE. Pokud bude jeho činnost pokračovat, počítač přestane pravděpodobně odpovídat."
Mačkáním "ne" okno nezmizí, zmáčknutím "ano" zmizí jen na pár sekund.
Delším mačkáním "ne" vytuhne prohlížeč..
29.7.2010 10:06 - Alnag
Jiný prohlížeč by to mohl dočasně vyřešit...
29.7.2010 10:20 - Ebon Hand
Zkusil jsem Firefox, což je jediný další dostupný prohlížeč v práci a po skočení do editace mi okamžitě vyskočilo okno: "Script na této stránce je buď zaneprázdněn nebo přestal reagovat a doporučení ukončit.
Adresa scriptu:
Skript: http://svc.spellchecker.net/spellcheck31/lf/scayt24/_base.xd.js:4862
29.7.2010 12:28 - Alek
Hmm, tak to se ta poslední aktualizace editoru (Max ji dělal snad někdy minulý týden) moc nepovedla.
29.7.2010 12:39 - sirien
... ... ... ... ...
vím, že se s tím opakuju, ale opakování matka moudrosti.
A kromě toho soudím, že Kartágo musí být zničeno.
3.8.2010 10:45 - Sethi
Na tomhle konci všechno běhá v pohodě.

Ano, někdo tu musí dělat white knighta. Ten ubohý editor se sám bránit nemůže.
3.8.2010 12:03 - Alek
Asi to byla jen momentální indispozice, já jsem v něm včera taky dělal a vše v poho. Pokračujou problémy i nadále, Ebone?
3.8.2010 12:39 - Colombo
Mi se osobně stalo, že to, co mi nabízel wysiwyg se lišilo od toho, jak vypadal článek v non-edit módu. (což pak trochu popírá význam wysiwygu...)
3.8.2010 12:55 - Alek
Jakože jsi přes wysiwyg vložil tag (tučnost, kurzíva, tabulka, seznam, obrázek, odkaz apod.) a on tam pak nebyl? Kdy kde? Malý odlišnosti jsou samozřejmě možný (velikost písma, font, mezery mezi řádky a odstavci apod), to je odvislý od stylopisu webu, to jsou jen parametry.
3.8.2010 13:21 - Colombo
konkrétně obrázek, ve wysiwygu jsem ho někde umístil a potom, co jsem se podíval na hotový produkt standartní metodou, byl jinde.
3.8.2010 14:03 - sirien
mám tu prakticky hotovej článek u kterýho chybí důležitej obrázek, protože s obrázkama se v tomhle šmejdu prostě nedá pracovat - osekaný zadýní pozice, rozměrů, poměrové velikosti...
3.8.2010 16:31 - Alek
Kdyžtak buďte konkrétní, odkažte přímo na článek, zajímalo by mě to, ale z těchhle popisů se nechytam.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091607093811035 secREMOTE_IP: 18.191.216.163