Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
2.9.2010 06:54 - wlkeR
Tak uz zas resim zajimavy problem, ze dokud jsem prihlasenej, nezobrazujou se mi v novinkach nektere diskuse. Vetsinou zmizi, sotva postnu prispevek. Ze by system rozpoznal nepritele a dal automaticky ban?
2.9.2010 10:21 - Sosáček
A neodkliks je, ze se ti nemaji zobrazovat? :)
2.9.2010 10:31 - Alnag
Souhlasím se Sosáčkovou interpretací. Nepřihlášený vidí všechny diskuze. Přihlášený si může diskuze z určitých sekcí nebo jednotlivě filtrovat pomocí toho tlačítka pro RSS kanál.

Dá se to upravit v Nastavení - Novinky (resp. je tam vidět, co všechno máš vypnuté).
3.9.2010 07:36 - wlkeR
Ahaa, diky! Zvlastni, though, jakym zpusobem jsem je dokazal vypnout.. Oo
3.11.2010 23:18 - Ebon Hand
Nejde mi vkládat z nových offisů do editoru článku, když vkládám další zápis. Nepomáhá ani uložení do staré verze. Jedinou cestu jakou jsem našel bylo uložení do rozepsaného mailu na seznamu a odtud nakopírování do editoru, což zrušilo všechny odstavce. Přijde mi to dementní...
Ani nemluvím o tom, že když se chci dostat na začátek vloženého textu, tak musím postupně posouvat kurzor. Protože pokud se tam posunu srolováním textu a pak kliknu do textu, tak mi to skočí zpátky na místo, kde byl kurzor původně..
4.11.2010 02:41 - sirien
Chyba bude dost pravděpodobně na Tvé straně (protože sem sám teď nějaké rozdělané věci dodělával a editoval a podobně a nic podobného jsem nezaregistroval), s čímž Ti ale nepomůžu, to je na nějaké vyšší IT levely tady...
...případně na Maxe, který tomu asi rozumí nejvíc, vzhledem k tomu že to tu vytvořil, v případě že je chyba tady tak se na něj musí počkat tak jako tak (teoreticky to může být následek změny serveru, ke které došlo o víkendu)

Prozatimní řešení: Nové office je možné přímo online napojit na Kostku a odeslat svůj office text přímo do místního článku, formátování se do tagů převede automaticky samo. (případně si natáhnout místní článek do Office, tam ho upravit a odeslat)
Druhou variantou je stažení Microsoft Live Writeru (freeware) (návod od Maxe zde), který je přímo vytvořen k tomu aby se napojoval na webová rozhraní a publikoval přímo do nich/upravoval jejich obsah.

S Live writerem mám teď i přes můj předchozí nezájem o něj velmi čerstvou zkušenost a mohu jedině doporučit, stažení a instalace je na pět minut, nastavení dle Maxova návodu pro spárování s Kostkou na další maximálně tři a práce v něm je naprosto intuitivní a plynulá.
(potřeboval jsem ho, protože tu mám od září 2008 průběžně psanou povídku, na kterou jsem od nasazení wysiwygu nešáh a teď sem zděšeně zjistil, že wsw vzal můj předchozí text a naprosto nestrukturovaně zprasil tagování, že s tim prostě nešlo pracovat, tak sem potřeboval nějaké jiné "mezirozhraní" které by ten text vzalo, převedlo do něčeho strukturovanějšího a umožnilo mi ji dokončit - Alnag mi doporučil tohle, protože to sám používá a musim říct že to je naprosto vpohodě - jak psaní v něm tak stahování případně uploadování věcí z a na Kostku)
4.11.2010 14:42 - Ebon Hand
Mám zablokované jakékoliv instalace..
Jsem v řiti..
4.11.2010 15:14 - sirien
hm. Pořád můžeš zkusit ty Office. Podle šablony MSO07:

Hlavní nabídka (win tlačítko nalevo nahoře) -> Publikovat -> Blog -> Zaregistrovat nyní -> Nastavit poskytovatele "Další" -> Nastavit "API" na "MetaWebLog", "Adresa URL" nastavit na "http://www.d20.cz/moduly/MetaWeblogAPI/skeleton.php" *1, vyplnit svůj login a heslo ke Kostce (jinak se to bude pak asi dost často ptát) -> Odkliknout pitomé bezpečnostní upozornění -> "Vyberte blog" nastavit na "D20 - Moje články" -> Odkliknout systémové info

V rozhraní kam se dostaneš pak v základní horní liště "Otevřít existující" a vybereš článek který chceš upravit, upravíš ho, následně dáš "Publikovat" a MSO se napojí samy na Kostku a článek samy upraví.

(zalomení strany děláš pomocí vložení " ================================= KONEC STRANY =============================== " stejně jako u Live writeru)


*1 (...doufám že to je u MSO stejný jako u Live Writeru, ale je to tady jeden a tentýž modul, takže by mělo bejt)
4.11.2010 19:56 - Max
Pokud je k dispozici word 2010, tak bych odkázal na Metaweblog ve wordu kde jsem natípal i obrázky jak na to. U 2007 by to mělo být obdobné a u nižších verzí to nemá smysl hlavně kuli HTML balastu, který ještě v té době word produkoval.
4.11.2010 21:08 - Rytíř
V Kronikách nám od přesunu zlobí pravej panel určenej pro postavu - textový pole jsou, obrázky ne. A vybíhá tam jakási podivná Fetch chyba
Taky mi přijde, že se to nahrává ukrutně pomalu, ale to kdoví, čím to bude.. :)
5.11.2010 08:17 - Lotrando
řekněme, že Kostka poslední týden spíš nechodí než chodí.
5.11.2010 10:44 - Ebon Hand
Tento týden je kostka ukrutně pomalá a několikrát se mi rozsypala, je do řady hlášek na bílem pozadí..
7.11.2010 21:03 - Max
Ukrutnou pomalost jsem se pokusil snížit. Pokud stále dochází k výpadkům dejte mi vědět.
7.11.2010 21:04 - Sethi
Zrovna jsem si říkala, že to zas začalo jít nějak pěkně, takže to asi fungovalo...
7.11.2010 21:06 - Sethi
Nicméně, od těch posledních změn u mě dochází k tomu, že když vložím nový příspěvek do diskuse, zobrazí se i mně samotné se žlutým čuflíkem, je třeba na thread znovu ťuknout, aby zmizel.
7.11.2010 21:21 - Max
tak indikátor přečtenosti už by měl být ok
7.11.2010 22:58 - Sethi
Mno... Ale zdá se, že teď neukazuje nové od ostatních přispěvatelů =)
7.11.2010 23:02 - Sethi
L'žába žába...
7.11.2010 23:16 - Max
hmmmm ... tak druhej pokus ....
7.11.2010 23:18 - Sethi
A! Beru zpět.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11759209632874 secREMOTE_IP: 3.21.162.87