Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
5.6.2011 18:33 - Alnag
Když máš WYSIWYG editor, tak to nedává moc smysl, ne?
5.6.2011 22:42 - Gurney
Jenže zápatí je zvlášť, takže se nemůžu podívat jestli určitá část textu vypadá líp coby součást textu nebo samostatně v zápatí.

Ale už je to jedno, vyřešil jsem to jako příspěvek do blogu (doufám že není v plánu předělat psaní do blogu taky na WYSIWYG).
5.6.2011 22:55 - sirien
Svym způsobem náhled existuje. Když uložíš změny a ve vedlejším tabu si otevřeš rozepsanej článek znovu z toho výběru co máš pod boxem Aktualit, tak se Ti to zobrazí tak jak to bude vypadat po zveřejnění
6.6.2011 12:07 - Gurney
Mám problém se změnou obrázku u blogu, včera jsem tam narychlo prsknul co mi přišlo pod ruku a dnes, když jsem tam chtěl dát něco tématičtějšího, začal ten původní obrázek klást vytrvalý odpor veškeré snaze ho nahradit (původní obrázek jde smazat a mít článek bez něj, ale když zadám cestu k novému, znova se tam objeví ten původní; jde přitom o stejný formát, zkoušel jsem experimentovat i s velikostí souboru, ale taky nic).
6.6.2011 12:21 - Alnag
Hm... já tam tedy nevidím žádný obrázek. Zkus tam prosím něco nahrát (aby se tam objevil ten starý).
6.6.2011 12:22 - Gurney
Teď je tam cesta k novému, ale zobrazuje se (alespoň mě) ten starý.
6.6.2011 12:23 - Alnag
Já tam vidím týpka s flintou... (to je která verze? Mám pocit, že jsem ho ještě neviděl a včera tam bylo něco jiného.) Nemůže to být tím, že si to tvůj prohlížeč bere z cache nebo tak?
6.6.2011 12:26 - Gurney
Ten tam má být, já vidím starou verzi (smajla). Takže chyba bude asi jen u mě.
6.6.2011 12:27 - Alnag
Dvakrát třikrát za sebou F5 a třeba to pomůže...
6.6.2011 12:33 - Colombo
nebo si vymaž sušenky.
6.6.2011 12:33 - Gurney
Vyřešeno. Reload už jsem zkoušel dřív a nepomohl, s vypnutím a zapnutím automatického načítání obrázků jsem pochodil líp.
7.6.2011 20:35 - Felouen
Hele, a šlo by teda zakomponovat [spoiler][/spoiler] tagy?
7.6.2011 21:26 - Alnag
Spoiler tag mi nikdy nebyl sympatický.
7.6.2011 22:36 - Felouen
A proč?

No, skvěle by se do toho dali schovávat různé spoilery :)
7.6.2011 22:43 - Alek
Zaved jsem ho na icefire.cz cca před měsícem a už jsem toho párkrát litoval :-)
8.6.2011 00:02 - Alnag
Felouen píše:
A proč?


Bylo by to na delší vysvětlování, ale ve stručnosti v tom vidím několik úrovní negativity. Přispěvatele to zbavuje ještě další roviny odpovědnosti za svůj příspěvek (jó, já to dal do spoiler tagů, já jsem z obliga). V podstatě to podporuje filosofii líné, blazeované bezohlednosti, nutnosti neprovádět autocenzuru vlastního projevu... toho je tu (a jinde) dost i tak, není třeba tomu dodávat další nástroje.

Za druhé to vytváří past pro ty neinformované, které ten tag má údajně chránit. Každý si touží kliknout, silnou vůli má jen někdo... no prostě. Nějak v tom nevidím tu přidanou hodnotu, tu výhodu, kterou to má mít.

Ale třeba mi někdo vysvětlí, co je na tom tak skvělého...

PS: Nemáte pocit, že na samotném spoileru (v podstatě i tom slově) už je v jádru něco špatně?
8.6.2011 00:35 - alef0
Alnag píše:
Za druhé to vytváří past pro ty neinformované, které ten tag má údajně chránit. Každý si touží kliknout, silnou vůli má jen někdo... no prostě. Nějak v tom nevidím tu přidanou hodnotu, tu výhodu, kterou to má mít.

To je generalizácia, ktorá možno platí pre teba ale rozhodne nie všeobecne. Z čoho usudzuješ, že silnú vôľu má len niekto? Alebo že keď používateľ vidí SPOILER, tak túži naň kliknúť?

Spoiler presne chráni pred náhodnými odhaleniami, napr. keď klikneš po 10 rokoch do témy, lebo ťa zaujíma o čom sa tam debatia a zrazu sa dočítaš, že LANNISTERY ZOMRU, tak ti to pokazí zážitok.

Nerozumiem ako to súvisí s úrovňou zodpovednosti a bezohľadnosti, máš nejaké príklady z praxe?
8.6.2011 09:46 - Alnag
Alef0 píše:
To je generalizácia, ktorá možno platí pre teba ale rozhodne nie všeobecne.


No... i kdyby to platilo jen pro mne a pro nikoho jiného na světě, tak mi to při mé sebestřednosti připadá jako dost dobrý důvod. :)

Alef0 píše:
Nerozumiem ako to súvisí s úrovňou zodpovednosti a bezohľadnosti, máš nejaké príklady z praxe?


Je to asi jako úvaha "mám v autě devět airbagů..." mně se nic nestane když pojedu 300 km/h. Bezpečnostní prvky často vytvářejí riskantní (resp. asociální) chování.
8.6.2011 10:34 - Colombo
Já jsem proti spoiler tagům. Pak jde na první pohled vidět, že to je spoiler, a to mě zbavuje té škodolibé radosti kazit někomu prožitek z filmu/knihy tím, že to vyspoiluju...
8.6.2011 11:41 - alef0
Opakujem, máš nejaké príklady z praxe? Resp. vieš mi to vysvetliť, lebo ja to raz neviem namapovať na zmýšľanie diskutéra.

Mne to príde ako argument ,,spoiler tagy nebudú, lebo tak som povedal." :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097371101379395 secREMOTE_IP: 13.59.82.167