Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
8.6.2011 16:04 - Jerson
Myslím, že se se spoilery dělá moc cavyků. Nádodou může člověk zaslechnout nebo zahlédnout cokoliv a nemusí kvůli tomu lézt na poměrně specializované forum do specializovaného tématu.
Kromě toho tady většina lidí napíše dopředu, že budeš řešit detaily toho či onoho.
8.6.2011 16:12 - alef0
Obvykle to riešim tak, že keď je v téme spoilerov veľa, tak celé téma dostane do názvu [spoiler].

Na Annune sa ešte spoiler používa na maskovanie obrovských obrázkov alebo obrázkov, ktoré nie sú boss-friendly, napr. Sirienove cecky.
8.6.2011 16:16 - Alnag
alef0 píše:
Mne to príde ako argument ,,spoiler tagy nebudú, lebo tak som povedal." :-)


Ne. Spoiler tagy nebudou, pokud se Max nerozhodne, že budou. A já se za ně drát taky nebudu, protože nejsem jejich zastáncem. Všechno ostatní je pouze tvoje fantaskní konstrukce včetně toho, že:

a) se tu vede nějaká diskuze v které by bylo třeba argumentovat zda spoiler tagy anebo nebo ne
b) že bych musel obhajovat nebo dokumentovat svoje pozorování, dojmy a názory
8.6.2011 17:07 - alef0
1. Spoilery zbavuju prispievatela roviny zodpovednosti za prispevok.
2. Je to pasca pre neinformovanych, lebo to laka klikat na spoilery
3. Ak to aj plati len pre mna, je to jedno, lebo pri mojej sebastrednosti je to dobry dovod.
4. Bezpecnostne prvky vytvaraju asocialne chovanie.
5. Nehovorim, ze je to len moje diktatorske rozhodnutie...
6. ... lebo tagy nebudu, kym Max nepovie, ze budu.
7. ... ale nie som ich zastancom.
8. Cela diskusia je alefova konstrukcia...
9. Ja vyroky argumenty obhajovat nemusim.

To si mohol povedať hneď, že je to technická vec, do ktorej sa vám nechce a nebyť tu za typického Alnaga, ktorý mlží, keď príde na vec, tak zaujme edwardsiánsky postoj nediskutovania ;-)
8.6.2011 17:14 - Colombo
8.6.2011 17:19 - Alnag
Alef0: Když dojde na věc, tak už je na diskuze trochu pozdě... :)

Nicméně, je to prostě tak, že kdybych po spoiler tazích extrémně toužil, už bych o ně Maxe dávno prosil a nejspíš bychom je už měli. Není to tedy jen technická věc, ale je to hodně technická věc. Důvody proč jsem o ně neusiloval jsem nastínil, ale necítím potřebu si je obhajovat. Nestojím totiž před soudem nebo zkušební komisí.
8.6.2011 17:25 - alef0
Alnag píše:
Není to tedy jen technická věc, ale je to hodně technická věc.

Toto úplne chápem. Veď stačilo povedať niečo v duchu ,,áno, treba zásah do systému, nie je to len tak, sme s Maxom vyťažení, máme iné priority"

A nebyť tu za diktátora, ktorý len nastolí akési hmlisté argumenty, o ktorých následne odmieta diskutovať (pýtal som sa dvakrát, nebolo mi odvetené, asi nie som skúšobná komisia ;-))

Keď nabudúce budeš spomínať edwardsovský spôsob diskusie, pozri sa do zrkadla, lebo je to presne to.
9.6.2011 20:34 - sirien
alef0 píše:
Z čoho usudzuješ, že silnú vôľu má len niekto?

Z gaussova normálního rozložení

Otázka vůbec nezní "proč ne" ale "proč ano" a dokud to někdo nezodpoví, nevidím jediný důvod proč to zamítnutí nepodpořit, i kdyby to mělo být s dovětkem "protože se to prostě Alnagovi nelíbí". Kromě toho Max je poslední dobou spíše neaktivní než aktivní a kdyby byl aktivní tak tu jsou k dořešení trochu problematičtější věci než tag který je fakticky k ničemu

alef0 píše:
Na Annune sa ešte spoiler používa na maskovanie obrovských obrázkov alebo obrázkov, ktoré nie sú boss-friendly, napr. Sirienove cecky.

Obrovskej obrázek můžeš místo do IMG vložit do URL a zobrazí si ho jen ten kdo chce (nemluvě o tom že Kostka příliš velké obrázky zmenšuje sama a lze je rozkliknout).
A pokud si puritán, jehož ego nesnese pohled na nahá ženská prsa, protože by Tě to svedlo k Pokušení, tak Tě upřímně lituju, ale ohledy na to brát nehodlám a nejsnazší bude, když nebudeš číst moje blogové vstupy. Případně před jejich rozkliknutím si zakrej levou horní čtvrtinu obrazovky a rychle odscrolluj.
9.6.2011 21:01 - Colombo
Píše:
Z gaussova normálního rozložení

A ověřil si, že se síla vůle v populaci/na internetu/na kostce řídí normálním rozdělením?
9.6.2011 21:23 - sirien
V populaci to bude tak nějak z principu daný, podobně jako u dalších podobných psychologických rysů - ostatně, jediná vztažná soustava kterou lze aplikovat je porovnání s ostatními, tudíž průměr bude tvořit střední hodnotu celé stupnice... podobně jako u IQ a dalších.

Rozdíl mezi populací a uživateli internetu lze v dnešní době v naší části světa minimálně myslím zanedbat z titulu vysokého % překryvu množin

Jediná otázka je, jestli uživatelé Kostky jsou nějak výjimeční v tomhle směru... vzhledem k tomu že mám dojem že proměrná inteligence tu je poměrně vyšší, tak by se při předpokladu korelace mezi inteligencí a vůli dalo tohle uvažovat, nicméně Alef0ova otázka vyznívala dost obecně na to, aby se konkrétní případ Kostky mohl zanedbat :)
9.6.2011 22:16 - Colombo
Nemáš pravdu. To u normálního rozložení je průměr shodný s mediánem. Jinak to tak není (nemusí být). Takže tvá úvaha "Tam, kde je vztažná soustava porovnáním s ostatními" ke vadná.
Ona je totiž tato vztažná soustava u každé vlastnosti, nejen psychické.
9.6.2011 23:13 - alef0
Sirien píše:
A pokud si puritán, jehož ego nesnese pohled na nahá ženská prsa,

Ja nie, ale môj šéf áno.

Tu hovorím o prípadoch, keď náhodne kliknem do sekcie v práci a vybehne na mňa na 24kovom monitore toto. (Riešenie cez URL je v poriadku).

Sirien píše:
Z gaussova normálního rozložení

WTF je toto za argument? :-)

Spoiler nedáme, lebo JA klikám na všetky spoilery a z toho, za použitia Gaussovho rozdelenia, vyplýva, že to robia všetci?

Okrem toho, to je true/false problém, to máš vôbec možnosť povedať, že to robí aspoň polovica?

Ja som gay, z toho vyplýva, že aspoň polovica populácie sú gayovia?


Alebo ako to mám chápať?
Sirien píše:
Otázka vůbec nezní "proč ne" ale "proč ano" ...

Bolo tu pár argumentov prečo áno, a úplne chápem, že sú problematickejšie veci na riešenie (ako som písal). Mňa srdili tie mlživé a nevysvetlené argumenty alnagistického charakteru.
25.6.2011 08:47 - alef0
Keď zadám do PMky neexistujúceho príjemcu správy (napr. Gigaks), dostanem:

Zaslání nové zprávy
Takový příjemce neexistuje!
Notice: Undefined index: pmOdesilatelId in /stor2/d20cz/html/moduly/panely/pm/nove.php on line 116

Notice: Undefined index: pmNazev in /stor2/d20cz/html/moduly/panely/pm/nove.php on line 117

Notice: Undefined index: pmObsah in /stor2/d20cz/html/moduly/panely/pm/nove.php on line 118

Viď správa pod touto, ktorá to demonštruje.

Jo a ešte môžem posielať prázdne PMky bez predmetu a textu :-)

Viď správa pod touto, ktorá to demonštruje.
===============================================
A na http://srd.d20.cz/ je prd obalený chybami, mohol by to niekto vyhodiť z horného menu.

(AMATÉRY!!!!!! yadda yadda and stuff.)
25.6.2011 08:52 - alef0
25.6.2011 08:57 - alef0
Hore je legálny quadruplepost!
29.6.2011 09:12 - Noldo2
Ahoj, nikdy jsem nemyslel, že zrovna sem přispěju ale - kdykoliv vlezu na D20 (na dvou různých PC), od 29.06. večer, tak mam defaultně vyplněné "psací" okno textem jednoho dřívějšíhopříspěvku. No je toto normální?
29.6.2011 09:17 - Sosáček
d20 si pamatuje rozepsane prispevky, ale melo by to delat jenom ve spravne diskusi.
29.6.2011 12:05 - alef0
D20 si pamätá rozpísané príspevky, mne to príde ako skvelá funkcia.
29.6.2011 12:43 - Noldo2
OK, už to nedělá, omlouvám se za zmatky... Ten post byl už odeslaný, proto mě to mátlo. Ale asi jsem měl nějaký roz-editovaný, protože jsem tam myslim nedokončil větu, a ono si to zapamatovalo.
29.6.2011 12:45 - alef0
Stačí, že sa preklikneš na iný tab v prehliadači s kópiou stránky a už sa môže stať toto.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089500188827515 secREMOTE_IP: 18.225.31.159