Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
30.10.2012 22:00 - Alnag
Napadá mne, že York má možná ještě jiný účet na D20, který si zaregistroval se stejným mailem a na ten mu přišla PMka (nebo možná přišla PMka do testovací verze webu). Hm?
30.10.2012 23:02 - York
Od: d20 Kostka <kostka@d20.cz>
Datum: 10. 10. 2012
Předmět: Nova pm na d20

Adresa pro pristup ke zprave: http://www.d20.cz/pm.html



Víc účtů tady nemám.
31.10.2012 06:09 - Vojtěch
Sirien: to by ses divil, co člověk dovede automaticky, jak si to jednou zvykne dělat.
31.10.2012 10:27 - York
Vojtěch píše:
Sirien: to by ses divil, co člověk dovede automaticky, jak si to jednou zvykne dělat.


Nemám ve zvyku mazat to, co si zrovna přečtu.

Na druhou stranu nemůžu vyloučit, že jsem náměsíčný a nevím o tom. A dost možná se moje náměsíčnost skutečně projevuje tím, že loguju na všemožná fóra a mažu si příchozí pmka. Safra, začínám mít sám ze sebe strach :)

Každopádně díky, že se nad tím zmýšlíte. Sirienův postřeh zněl jako pravděpodobné vysvětlení. Škoda, že se nepotvrdil.
3.11.2012 07:45 -
http://www.d20.cz/clanky/pribehy/dvere.page86.html

Notice: Undefined offset: 4 in /stor2/d20cz/html/moduly/panely/clanky/show.php on line 188
3.11.2012 13:09 - Alnag
Vzhledem k tomu, že ten článek má jen tři stránky mne nepřekvapuje, že to na straně 86 nic nenašlo. (Otázka je, jak někdo na tu stránku dospěl... škoda, že se nepodepsal.)
5.11.2012 10:17 -
Viz také http://www.d20.cz/clanky/svety/1497.page95.html

Archiv na hlavní stránce.
5.11.2012 13:30 - Alnag
Archiv se mění náhodně. Ale chápu, kde je asi zdroj... archiv generuje podivné odkazy.
5.11.2012 15:52 -
Velmi náhodní číslo stránky.
6.11.2012 20:24 - Max
Generování čísel stránek u článků a diskuzí opraveno.
29.1.2013 16:22 - Sosáček
Dve veci.

1) je tu neco jako mivaji fora "oznacit vsechno za prectene" kdyz je tu clovek jednou za cas, a nechce aby ho skoceni do diskuse poslalo na vylet do minulosti?

2) kdyz tam hledat "kostky jsou vrzeny" nebo jenom "kostky jsou" tak vyhledavani spadne, respekrive napise "cykl" coz neni moc uzitecne :) (ano, zjistil jsem to pri hledani tehle diskuse)
29.1.2013 16:28 - sirien
1 - není. Diskutovalo se o tom při vývoji Sunrise a bylo to zamítnuto jako zbytečnost navíc (mám tušení, že hlavní argument byl, že diskuse, co člověka nezajímají, je možnost z boxu Aktualit vyškrtnout). Vzhledem ke snaze minimalizovat nadbytečné prvky se tudíž tohle mačkátko nevyrobilo.

2 - interesting, mě taky :)
29.1.2013 16:41 - Sosáček
Mi dej heslo od login a databaze a ja si tam ty neprecteny prispevky resetuju :D
22.3.2013 01:54 - sirien
Ok, rozhodl jsem se to nesmazat: kdokoliv kdo to rozluští a zvládne dešifrovat, co to bylo předtím, než to někdo propálil translatorem, ode mě dostane velké lízátko.
22.3.2013 08:45 - Alnag
Já se pro změnu rozhodl to smazat. Nyní potřebujete senzibila, abyste se dozvěděli, co to bylo. :)
22.3.2013 18:18 - sirien
Kdo to zvládne i za Alnagem stížených podmínek, dostane lízátka hned dvě!
23.3.2013 00:21 - hadrian
Dobrá, dobrá. Odpověď je: "42".

A teď ty lízátka.
25.4.2013 17:17 - sirien
v návaznosti na tohle až #44

Požadavek je poměrně jednoduchý. Chtěl bych, aby:
- u každého článku byla možnost stáhnout jej v podobě PDF
- takováto PDF nebyla jen "vytištěním" článku, ale aby se text přenesl do nějaké rozumně vypadající grafické šablony (nemusí to být nic složitého, jen aby to nějak vypadalo plus nějaké záhlaví/zápatí s logem webu, jménem autora, URL, datem zveřejnění a datem stažení)
- je potřeba, aby to zpracovávalo všechny možné i nemožné formátovací nástroje, které tu máme (tzn nejen b, i, u, a href, img, cite. hX a podobné, ale i ty, které nejsou přímo vypsány v tlačítkách, ale používají se - page, table...)
- teoreticky by bylo hezké, kdyby to umělo i detaily jako že to nenechá na nějaké stránce jen jeden řádek, aby nadpisy nebyly na konci stránky, možná i aby h1 začínaly na nové stránce, aby to page name převedlo na nějakou formu TITLE a podobné - ale to by už byly spíš třešničky na dortu ve stylu "pokud to jde udělat s rozumnou náročností"


Nejspíš jsem neřekl všechno, Dukolm by k tomu měl být schopný říct ještě víc, protože se o tu možnost přímo zajímal a narazil na konkrétní technické problémy
25.4.2013 21:48 - Assassin
http://testd20.webzdarma.cz/
Nějakej za chvilku udělanej nástřel, jak jsem psal předtím, v nejblížších několika týdnech nebudu mít čas si s tím hrát. PDF se vytváří odkazem nad nadpisem.
Funguje to tak, že se skriptem (např. PHP) vytáhnou jen podstatná data a překlopí z HTML značkování na LaTeX značkování. Uloží se LaTeXový soubor a zkompiluje do PDF. Za běhu by se dalo ušetřit na zátěži serveru tím, že by se vygeneroval nový LaTeX/PDF jen při úpravě článku a jinak by bylo kompletní PDF uloženo na serveru.

Já zatím využívám online LaTeX kompilátor z http://latex.aslushnikov.com/, pro ostrý řešení by to chtělo pořešit ideálně nějaký vlastní.

Kdyby někoho zajímal jak vypadá LaTeXový soubor, z kterého se to PDF dělá, tak je tady http://testd20.webzdarma.cz/pdf.tex
26.4.2013 01:15 - Dukolm
No já jsem vyzkoušel všemožné PHP to PDF a pak jsem skončil na tom, že poslední co bych chtěl zkusil byl latex, který neovládám, a vzhledem k vývoji nové kostky v .NET a které neznám sem se k tomu už nedostal.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094281196594238 secREMOTE_IP: 18.223.106.232