Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
16.12.2013 10:09 - Max
No spis jaky je zadouci konecny stav ... vybrani z voleb napsal, prelozil, (C) ... nebo jako prepisovatelne textove pole s predvyplnenym (C), nebo nejak uplne jinak ...
16.12.2013 12:48 - sirien
Přepisovatelné pole bych nedělal, to tu pak v tom budeme mít hroznej bordel, protože si tam každej vypíše co ho napadne.

Nechal bych to jako zaškrtávačku
- AUTOR
- cc AUTOR
- c AUTOR
- přeložil AUTOR z originálu _________
- cc přeložil AUTOR z originálu _________
- c přeložil AUTOR z originálu _________
16.12.2013 12:56 - Nerhinn
A kdybyste to chtěli mít jó učesané, mohlo by tam být "přeložil/a". Což není oficiální návrh, jen mě to napadlo.
16.12.2013 15:36 - sirien
Kdybys mi nebyla tak sympatická, postnul bych sem jako odpověď takový pěkný obrázek na téma sexismu...
Což by nebyla oficiální odpověď, jen by byla od srdce :p
16.12.2013 17:04 - Gurney
sirien: A nezdružuje pod sebou CC zhruba deset licencí z různýma podmínkama? Aby tam nebylo jen tak pro formu CC a nikdo vlastně netušil co přesně se tím myslí...

Jinak taková zaškrtávačka by byla dobrá.

Nerhinn píše:
přeložil/a

Já myslím že proč ne, když už se to má překopávat...
16.12.2013 18:36 - sirien
Gurney: CC má tři různé atributy které jí přiřazuješ.
- Attribution (automatická - musíš referovat původního autora)
- Share Alike (využití práce je podmíněno využitím stejné licence - copyleft, využívá Wikipedia)
- No Derives (zákaz úprav - lze použít jen v podobě původního textu)
- Non Commercial (zákaz užití komerčně - tzn. za účelem zisku)

Tyhle 4 atributy, resp. 3 atributy, se kombinují mezi sebou, přičemž Share Alike a No Derives se nekombinuje.

tady to je přehledně: http://creativecommons.org/licenses/
tady je fast-simple klikací výběr požadované: http://creativecommons.org/choose/

Můžeme jednu z nich prostě direktivně vybrat, nebo můžeme udělat že když si vybereš CC, dostaneš další výběr (s předvybraným... nevím, copyleftem třeba)

Není problém to případně rovnou zobrazit jako obsah na velmi jednoduchý popis věci

(technicky na tom nesejde - to na licence obecně internet kašle, články se stejně odkazujou než aby se repostovaly - to (c) tu mělo jako hlavní význam hlavně v tom, aby se článek třeba jen tak neobjevil v časopise, popř. kdyby se objevil a autora to štvalo, tak aby s tím mohl něco dělat... to (cc) má podobnou funkci - v podstatě říká "na internetu whatever a kdybys s tím chtěl něco dělat mimo tak víš o co jde, že ano...)
16.12.2013 19:24 - Vojtěch
Taky můžete psát překlad: originál: a na pohlaví nesejde, že...
28.12.2013 21:38 - sirien
mám takové tušení, že se nám rozbil Vannaxův článek :(

http://www.d20.cz/clanky/pravidla/3781.html
29.12.2013 00:07 - Colombo
Jak je to s tím LaTeX exportem?

btw. co mělo být s tou politikou vydávání článků na D20?
31.12.2013 12:22 - Max
Pokud jde o "Autora" článku. Šel sem cestou nejmenšího odporu a problémů. Do editace článku sem přidal novou textovou položku "copyright" kde se může vyplnit volně text. Pokud neni vyplněno nic, považuje se uživatel za autora. Pokud je něco vyplněno, vypíše se
"Článek vložil XYZ | Copyright text"

Tož tak.
2.1.2014 02:06 - sirien
moc pěkné. Zrovna jsem zveřejňoval článek Alnagovi a vhodně to byl zrovna překlad, takže jsem to mohl rovnou otestovat a... má to jen dvě drobné chybky :)

první, menší, je ta že "copyrightový text" se zobrazí bez mezery před datem, takže to pak vypadá jakoby původní autor napsal článek v okamžiku kdy tady já překlad zveřejním, což je... trochu divné (viz jak to vypadá v tom linknutém článku).
Doporučuju vyřešit tím, že se položka "copyrightového textu" přesune až za datum zveřejnění, takže to bude AUTOR DATUM COPYRIGHT namísto AUTOR COPYRIGHT DATUM. Případně to přesunout ještě před autora.

druhá, větší, je ta, že položka "copyright" se nachází v poli adminské správy, takže Ty, Alnag a já (a Rytíř, pokud by se někdy vrátil ze záhrobí na návštěvu) si s tím sice můžeme blbnout po libosti, bohužel běžný uživatel si této vymoženosti asi moc neužije :/
Vhodné by asi bylo udělat z toho položku zařazenou za pole zápatí článku?
2.1.2014 02:41 - sirien
Max: jo a mimochodem, při prohlížení článků se pole Aktualit odhodí z pravého sloupce na střed dolů k zápatí. Tenhle problém tu už jednou byl a vím že to byla nějaká dílčí kravina co šla relativně snadno napravit, ale už si nepamatuju v čem konkrétně byl háček takže netuším, jestli to můžu napravit sám nebo jestli je potřeba Tvá intervence :( (ani nevím jestli se to děje jen mně nebo jestli to je obecnej problém :/ )
2.1.2014 08:16 - Sosacek
btw nejde se doklikat na tvoje blogy ze seznamu clanku podle uzivatele. Vede to n 404.
2.1.2014 16:09 - sirien
Já vim. Je to dědičná chyba z doby překlopení prapůvodní Kostky na současný Sunrise - na původní Kostce blogy neexistovaly a když jsme je začali kdysi psát, tak jsme je psali jako regulerní články spadající pod projekt "akce.d20". Proto taky své blogy uvádím v názvu "sirienův blogček" - protože jsem původně chtěl odlišit že i když to jsou systémově články, nejsou to články - a pak jsem u toho zůstal i když to už články nebyly vůbec.

Sunrise seřezal valnou většinu projektů a zbylé integroval do centrálního webu (což byla logická reakce na změnu situace která byla s projekty spojená - jak kdysi vznikly, tak později zanikly), přičemž ale přinesl novou funkcionalitu blogů (protože zatímco projekty odešly, blogy byly v kurzu - a pořád se relativně nějak používají) a všechny dosavadní blogy byly překlopeny z článků do blogů.

Bohužel, log tvorby uživatele vede původní blogy z doby existence projektu akce.d20 stále jako články, takže na ně stále odkazuje jako na články - které už ale neexistují. A protože tam byly vložené automatickou funkcí, tak je odtamtud nemůžu ani odmazat... a nepřišlo mi to jako tak zásadní problém abych s tím Maxe obtěžoval
4.1.2014 20:54 - Vojtěch
Už je to napsal/přeložil někde implementováno? Na překlad dobrodružství od paiza, co jsem poslal ke schválení by se to hodilo...
4.1.2014 22:51 - sirien
viz post #1619

dokud to Max neupraví tak aby to bylo dostupné plošně to řeš Interní poznámkou, napiš mi co a jak tam chceš a já Ti to vyplnim až to budu zveřejňovat
15.1.2014 03:46 - sirien
Max: Prosím prosím okno Aktualit mi pořád skáče pryč z pravého sloupce dolu pod otevřený článek.
- pouze, když jsem přihlášený
- pouze u článků (u diskusí a blogů to je ok)
- skočí mi tam celý pravý panel (Aktuality, asociované články, rozepsané a dopsané články)

vůbec nevim co s tim :(
13.2.2014 11:49 - Jarik
Mozna jsem matla a neumim to, ale daji se nejak udelat zalozky na diskusi? namisto konkretniho prispevku?

Radsi bych mel list oblibenych diskusi nez oblibenych zalozek v diskusi :)
13.2.2014 15:22 - sirien
Záložky Vznikly jako instant on demand feature a byly tvořeny za pochodu. To co chceš udělat bohužel udělat nejde, je to nám známý nedostatek v systému.
16.2.2014 18:15 - ShadoWWW
Tak mi na RPG F cenzurovali můj příspěvek do diskuze. Ani mi nikdo nenapsal PMko. Takže jsem jim tam napsal, že dál mě už RPG F nezajímá a už tam nepáchnu. A ať laskavě smažou můj tamní profil, protože to sám uživatel udělat nemůže.

Takže z českých serverů o RPG už budu chodit jen sem. Ne, že by mi to vadilo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094040870666504 secREMOTE_IP: 13.58.121.131