Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
5.3.2015 16:56 - Ebon Hand
Siriene, slečny ponechej, je to aspoň malé osvěžení v téhle suchařině.. :-)
5.3.2015 20:11 - PetrH
barvy netreba, kdo chce omalovanky nakresli si temperkama lcd :)
5.3.2015 21:31 - sirien
Barvy asi netřeba dál pitvat. Aktuálně o nich vedeme dost rozsáhlou diskusi v níž je zvažováno mnoho na první pohled ne zcela zřejmých, nicméně v důsledku velmi důležitých (zejména technických a pragmaticky-praktických) faktorů a nakonec se s nimi buď nějak porveme a barvy (nějaké, nějak) budou, nebo se s nimi porvat nezvládneme a barvy nebudou.

(problém bohužel není zdaleka tak triviální, jak by se na pohled zdálo)


Q, Ebon: ok, tak když si je žádáte, tak já u nich zůstanu :)
5.3.2015 21:56 - Colombo
Bílá a černá jsou taky barvy, ne?
5.3.2015 23:09 - Naoki
Bíla je absence barev a černá je přítomnost všech barev, takže technicky vzato ne, nejsou to barvy :D
6.3.2015 08:43 - wlkeR
Naoki: Um, ne, z hlediska fyziky i, řekněme, počítače je to naopak. Jen tiskárny to nějak nepobíraj (nebo bysme potřebovali tisknout an černej papír) :D

Ale to je slovíčkaření.

Je fakt, že nějaký, byť hodně omezený, spektrum by bodlo. Já jsem ale zarytej barvičkář (moji studenti z gymnázia jsou vlastně vděčný že existuje JENOM 5 barev fixů na tabuli.) Někdo to může mít jinak.
6.3.2015 10:14 - York
wlkeR píše:
moji studenti z gymnázia jsou vlastně vděčný že existuje JENOM 5 barev fixů na tabuli.


Blackboard a křídu na tebe!
Všechny tyhle novoty studenty jenom matou a rozptylují... :D
6.3.2015 10:17 - Vojtěch
A houba se lépe hází...
6.3.2015 10:24 - Gurney
Podle mé babičky, svého času učitelky na základce se nejlépe hází klíčema. Holt drsnější časy...
6.3.2015 10:37 - ShadoWWW
Píše:
Podle mé babičky, svého času učitelky na základce se nejlépe hází klíčema.

Šestihrannými. Imbusáky. Takovými těmi na odmontování kola při výměně pneumatiky. :)
6.3.2015 11:17 - Vojtěch
Jo, klíče taky, ale ty nezávisí na metodě vizuální prezentace učiva, pokud tedy nemáte dílny, kde už zase jsou ale lepší projektily.
8.3.2015 20:13 - PetrH
Chtel bych responzivni web kostky. Moje stare blackberry zacina mit s webem problem
8.3.2015 20:29 - sirien
do budoucna se s ním už počítá.
12.3.2015 14:34 - ShadoWWW
Překlad páté edice D&D je nejspíš poslední velký překladatelský projekt, kterého se aktivně zúčastním. Je na čase začít vzdělávat novou generaci. :) Byl by tu zájem o sérii mých článků, ve které bych demonstroval mé zkušenosti - útrapy, zjištění, použité nástroje a postupy - s tvorbou překladů pro DnD 4e a 5e?
12.3.2015 14:39 - wlkeR
Nah, já si ten InDesign tutorial jednoho krásného dne vygooglím :P

Nicméně myslím, že praktické by to bylo.
12.3.2015 14:41 - ShadoWWW
Doplnění: Možná, pokud by byl zájem, bych se mohl v některém díle zmínit i o nikdy nerealizovaných projektech (ne veřejně), které mám stále ještě na disku, jak je vidět třeba v této ukázce, nebo v této ukázce.

EDIT: Ono to není jen o InDesignu, ale i o jiných nástrojích, co používám, jako FontCreator nebo PDFfont.
12.3.2015 14:50 - hadrian
ShadoWWW píše:
Překlad páté edice D&D je nejspíš poslední velký překladatelský projekt, kterého se aktivně zúčastním.


Ty, ShadoWWWe, ja vím, že prudím a že děláš teď na pětkách, ale jak to vypadá s tím Monster Mauálem pro 4e?
12.3.2015 14:57 - ShadoWWW
hadrian: Neprudíš, ba právě naopak, jsi na správném místě! Mám ho v trochu víc rozpracovaném stavu, než je veřejně dostupné, a právě doufám, že po té sérii článků se najdou fanoušci 4E, co ho dokončí a třeba vytvoří i další 4E překlady.

Součástí článků by byly určitě i odkazy na původní zdroje. Ale musím říct, že zdrojové soubory pro 5e jsou trochu víc profi, než ty původní pro 4e, za které se i trochu stydím. No, nejvíc profi soubory dělá Andy, tak doufám, že by mohl přispět aspoň jedním článkem. :)
12.3.2015 14:58 - York
ShadoWWW píše:
Byl by tu zájem o sérii mých článků


Rozhodně ano.
12.3.2015 15:25 - Dukolm
Za mě rozhodně ano

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090451002120972 secREMOTE_IP: 3.142.171.180