Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
Autorská citace #1
15.6.2009 09:03 - Sethi
dobré ráno, nesu vám čerstvě ulovené mušky.

závažné mi v tento okamžik přijde asi jen to, že mi opera nepřenáší přihlášení mezi jednotlivými projekty. ano, můžu se přihlásit zvlášť pro každý projekt, prohlížeč si to pak pamatuje, ale... musím se přihlásit pro každý projekt zvlášť. zkoušela jsem odstřelit koláčky a začít znovu z čistým štítem, nijak to nepomohlo. zkoušela jsem chrome, firefox, ty tenhle problém nemají. vzhledem k okolnostem si troufnu připustit, že je chyba na mém přijímači, v takovém případě prosím o nápovědu =)

myslím, že to jako ranní dávka stížností stačilo, teď je na místě nějaká ta chvála... *chválí* =)

přeju pevné nervy při dolaďování.
Autorská citace #2
15.6.2009 09:08 - wraiths
Úžasné.
Mam podobny problem jak sethi. :-/
Autorská citace #3
15.6.2009 10:52 - Sethi
tak se pustíme do prvního širšího hlášení? už se mi toho nahromadilo na stránku, tak ať to trochu pročistím =)

řazeno bez nejmenšího smyslu pro významnost chyby - s přihlédnutím k tomu, že některé chyby možná ani nejsou chyby ale featury, ale tak jako tak jsou to věci, které mě tak či onak bijí do očí =)

kapitola první - růžovoučké blogýsky:

- při vkládání/upravování ikonky blogu by byly užitečné sepsané nějaké povolené parametry - ačkoli se zdá, že si to kocka přeformátuje dle své potřeby
- rozlišení .jpeg/.JPEG (např.) - vadí kapitály, sežvýká jen .jpeg
- kocka si sama převzorkuje ikonku blogu na nějakých těch odhadem 140x140, které se používá v seznamu blogů od jednoho autora, to ale potom přetéká v seznamu všech blogů; naopak, pokud manuálně vložím 100x100, které hezky padnou do kompletního seznamu, v listu podle autorů to pak působí ošklivácky.
- nahraný obrázek lze jen nahradit jiným, nikoli odstranit?

- vyplnění klíčových slov je zřejmě dost důmyslně ukryté =)
- témata blogu se dají vyplnit až při úpravě, ne při vytvoření
- dá se přehodit autor blogu? (neměla jsem odvahu testovat)
- záhlaví, které se ukazovalo jako úvodní text v seznamu, bylo poměrně hezké... budu ho oplakávat =)
- klíčová slova na konci článku/autor nejsou nijak oddělená od čistého textu, je to nepřehledné
- překlep "blog autra"

- profil u blogů (který se mi mimochodem myšlenkou moc líbí) nezalamuje řádky, vypadá to všelijak (ačkoli když už se člověk zajímá, tak si tam většinou spíš klikne...)


různě:

- barevné označení linků nepůsobilo tak agresivně jako vytučnění; v blogu zvýraznění linku zcela chybí;
- jméno autora posledního příspěvku v pojmenování linků v seznamech na pravé straně (...pochopí někdo, co mám na mysli?) bylo dost příjemné, člověk věděl, na co se v diskusi připravit... no, prostě to bylo hezoučké;

- při přidání příspěvku se a) obraz přesune až kamsi pod nový příspěvek; b) datum/přispěvatel je shozený pod linii

- nastavení záložek se stále váže na jeden post;

...dál zase jindy...

snažím se být konstruktivní, ne tu někoho prudit =)
Autorská citace #4
15.6.2009 12:07 - Jerson
Všiml jsem si, že světlý skin má jendou barvu pro příspěvky v diskusi již přečtené a jinou pro nepřečtené. To je dobré, ale v obou se ztrácí aktivní odkaz - kdybych nevěděl na co kliknout aby se mi zobrazil Sethin obrázek, tak jsem to nenašel.

Ve tmavém fontu odlišení přečtených a nepřečtených je jen svítící tečkou ?
Autorská citace #5
15.6.2009 12:11 - Lotrando
u blogů se ztratila taková ta úvodní část, která se zobrazovala pod nadpisem článku v titulce - měla při editaci zvláštní okno a uvozovala článek. není teď vidět ani v editaci
Autorská citace #6
15.6.2009 12:24 - Jerson
Když si ve tmavém skinu otevřu zprávy, tak jméno odesílatele neví na šedém poli vůbec vidět.
Podobně výspi diskusí - tmavě modré jméno na černém podkladu sice už vidět je, ale moc kontrastní taky není.
--------------------
Ale ať pořád jen nekritizuju - líbí se mi to, chlapci, velmi líbí. Je to na první pohled dost přehledné a uživatelsky příjemné. Těch pár hmyzoidů na tom nic nezmění.
Autorská citace #7
15.6.2009 14:58 - Max
Takže opět nahozeno a hlavní chyba, týkající-se generování odkazů, byla opravena.
Autorská citace #8
15.6.2009 15:13 - Zacatek Konce
Kde je ten tukanuv obrazek?! Bez nej nema nova d20 smysl ...
Autorská citace #9
15.6.2009 15:15 - Magus
Jakej..?
Autorská citace #10
15.6.2009 15:17 - Jerson
Nešel by pravý sloupec novinek rozšířit, aby se tam vešly i další texty? Takto jsou useknuté (ale zase přehnednější než když byly zalomené do více řádek)
Autorská citace #11
15.6.2009 15:18 - Merlin
záložka a číslo příspěvku v pravo u příspěvku mi překrývá text
Autorská citace #12
15.6.2009 15:22 - Alek
Jerson, Merlin: zkuste pls CTRL + F5, případně prostě více refreshů, obojí vaše připomínky už by měly být dávno opravené, nevím, kde se to tam zas vzalo, ale mě to taky blblo a refreshe pomohly.
Autorská citace #13
15.6.2009 15:34 - Magus
Je to dobrý snad jen...nejde poznat kde jaká diskuze probíhá.Jako na akci nebo DL atd....Asi proto že to má všechno stejnej(přesto nádhernej) vzhled...
Autorská citace #14
15.6.2009 15:38 - trinitron
Mám otázečku ohledně Komunity a hrajících skupin. Naší skupinu jsme našel, ale bez obsahu bez žádných materiálů. dočetl jsem se že to bude opožděno, ale bude přesunut veškerej obsah co byl na staré d20 ??
Autorská citace #15
15.6.2009 15:42 - andtom
Nic nehlásím, jen tvůrcům popřeji pevné nervy a protiremcací hroší kůži vůči případným návrhům typu "nechci, aby čára vedla zleva doprava, ale zprava doleva" a "na okraji stránky postrádám zdobení postavičkami cherubínů" a tak podobně :)
Hoši děkujem a držte se při dolaďování.
Autorská citace #16
15.6.2009 15:43 - Alek
Magus: Mnoho lidí si stěžovalo, že je to při přechodu na diskuzi z jiného projektu (DL atd.) přesouvá z hlavního webu a oni ani netuší, že se tak stane či stalo. Takže teď už k přesouvání nedochází. Diskuze sice pořád existuje na daném projektu, ale lze jí prohlížet i na hlavním webu. Jinak vzhled je prozatím všude stejnej, to máš pravdu. A jsem rád, že se líbí. :-)
Autorská citace #17
15.6.2009 15:58 - Alnag
Trinitron píše:
Naší skupinu jsme našel, ale bez obsahu bez žádných materiálů.


Skupiny jsou zatím na akcích. Důvod je, že to ještě úplně nefrčí... no. :(
Autorská citace #18
15.6.2009 16:08 - Merlin
Alek užaj je to dobrý
Autorská citace #19
15.6.2009 16:13 - yokuzava
Vzhled se mi libi a chtel bych podekovat za takovou narocnou praci tvurcum a poprat jim co nejmene chyb!

Jedna drobnost, pokud navstivim "http://www.d20.cz/blog/u%C5%A1ijako%C5%99id%C3%ADtka/45793.i549.html#i549" coz mam stale oznacene jako nenavstivene tak to stale zustava oznacene jako nenavstivene v obou skinech webu.
Autorská citace #20
15.6.2009 16:16 - yokuzava
Zda se mi ze kodovani cestiny neni korektni, nebo to dela jen u me? Viz predchozi post.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06743311882019 secREMOTE_IP: 54.196.27.171