Kultura

Alek
9.8.2010 19:35
TV seriály
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?

Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
21.9.2010 22:49 - Lokken
Nevada píše:
Mně to přijde spíš jako volné pokračování než remake.

Abychom tu z toho nedělali Wookieepedii, tak jen ve zkratce:
Nové The Clone Wars vyplňůjí časové úseky nezobrazené v původním kresleném seriálu z let 2003-2005. Ten je sice dnes hodně vychvalován, ale svého času mu taky fanoušci nemohli přijít na jméno!
21.9.2010 22:49 - Sethi
Lokken píše:
Bernard Black je můj idol

Bernard. Bernard. Beeeernard. Bernard. Bernard. Bernard. Bernard. Beernard. Bernard. Beernard. Bernard. Bernard. Bernard. Beeernard. Bernard.
21.9.2010 22:50 - Olorin
Alnag píše:
O tom nic nevím... s původním seriálem to má společného, že je to SW a podobný název.


A má to stejný postavy, stejný námět, jen je tam víc dílů. Strejda George ví jak z fanoušků ždímat peníze. Není náhodou, že nejlepší SW filmy netočil on. :-)
21.9.2010 22:55 - Lokken
Olorin píše:
A má to stejný postavy, stejný námět

Pokud ti vadí tohle, asi by ses od SW měl držet dál - je to jedno z jeho požehnání/prokletí, a už to jinak nebude ;-)
21.9.2010 22:56 - Olorin
A co takové Star Gate? Líbí se vám víc původní film a nebo seriál? Popřípadě líbil se vám víc SG-1, Atlantis nebo Universe? A co takový Dr. Who?
21.9.2010 22:58 - sirien
Easy one
Movie > SG1 seasson (3)4-7(8) > SGA > SG1 rest of it > any shit > SGU
21.9.2010 23:00 - Shako
Olorin píše:
A co takové Star Gate? Líbí se vám víc původní film a nebo seriál? Popřípadě líbil se vám víc SG-1, Atlantis nebo Universe?


Film se mi libil, ale zdaleka ne tak jako navazujici serie SG-1.. az tedy na 9/10 serii.
Atlantis byl jeste lepsi.
Z Universe jsem videl asi prvnich 10 dilu a nejak jsem nepochytil, co to ma vlastne byt... az zase nekdy bude cas, tak urcite budu pokracovat, ale spis jen protoze je to SG nez ze by me to nejak extra chytlo.
Takze zatim vede Atlantis.
21.9.2010 23:01 - Lokken
sirien píše:
Easy one
Movie > SG1 seasson (3)4-7(8) > SGA > SG1 rest of it > any shit > SGU

Přesně! +1
21.9.2010 23:03 - Nevada
SG-1 mám o chlup raději než film, alespoň do 5. série + 7., pak jsem trochu na vážkách a závěrečné dvě série jsem odsledovala z povinnosti a proklínala přitom Valu i toho debila, kterému se zrodila v hlavě.
SGA mě moc nebavilo a zatím jsem viděla jen polovinu první série.

sirien píše:
> any shit > SGU

LOL, ale výstižné a 100% souhlas :o))
21.9.2010 23:03 - sirien
Zapomněl sem, že mezi SG1 kvalitu se řadí ještě Continuum, Ark of true patří naopak někam k tomu shitu.

SGU byl trapnej pokus udělat SG ve stylu BSG. Nevyšel.

SGA byla v některejch věcech o dost lepší než SG1 (práce s charakterama, místy práce s dlouhodobým dějem, se záporáky...), nicméně promrhali potenciál v tolika jinejch věcech že to je naprosto neodpustitelný
21.9.2010 23:04 - Olorin
Lokken píše:
Pokud ti vadí tohle, asi by ses od SW měl držet dál - je to jedno z jeho požehnání/prokletí, a už to jinak nebude ;-)


Mě jde o to, že touhle logikou by někdo mohl natočit všech šest episod znovu jen o tom, co se nedostalo do původního sestřihu a vydávat to za těch šest episod. Neříkám, že to je špatný seriál, jen mě to přijde zvláštní, to je celé.
21.9.2010 23:06 - Sethi
Což mi připomíná, jak to má támhle Teal'c domluvené s tím svým červíkem? Teď jsem zase viděla pět minut z nějakého dílu, kde říkal, jak mu támhle červík ukazoval nějaké vize zkázy a nadřazenosti červíků. Co že ho už dávno neovládl, během těch padesáti řad?
21.9.2010 23:07 - Shako
sirien píše:
SGU byl trapnej pokus udělat SG ve stylu BSG.


No, to uz jsem taky nekde cetl... bylo to jedna z veci, ktere me konecne dokopali k tomu podivat se n BSG... ikdyz finalni podil mela az boardgame.:-)
21.9.2010 23:09 - Shako
Ušatá™ píše:
zase viděla pět minut z nějakého dílu, kde říkal, jak mu támhle červík ukazoval nějaké vize zkázy a nadřazenosti červíků.


To byl nejaky s dilu, kdy mel halucinace nebo neco takoveho, ne? Nebyl zrovna polomrtvy? Mam za to, ze je tak logiky ve stylu, ze zdravy jaffa sveho symbionta plne ovlada, ale ve stavech oslabeni si obcas symbiont muze vyskakovat (mimo to, ze ho z toho spatneho stavu dostane - lecenim).
Pokud jsem tedy dobre pochopil tvoji terminologii. Ale treba si to nekdo pamatuje lip.
21.9.2010 23:11 - Sethi
No on o tom vyprávěl, nevím v jaké stavu mu to ten červík předváděl.
21.9.2010 23:11 - Olorin
Mě na celém systému seriálů štvala jedna věc. Postupné nabalování stále silnějších a silnějších záporáků. A jejich postupná likvidace. Zvláštní je také to, že ta likvidace se postupně zrychlovala. Zatímco porazit Goauldy trvalo skoro 7 sezón (a jen Apofise trvalo vyřídit asi 3), tak Orie, kteří měli být nesrovnatelně silnější, zlikvidovali v průběhu 2 sezón (když se to tak vezme, tak v průběhu jednoho filmu). Navíc se ze Země postupně stala nejsilnější síla v Galaxii. Můžeme být rádi že SG-1 ukončili, protože dalšími protivníky mohly být jen ti ze seriálu Andromeda (další šílený seriál). :-D
21.9.2010 23:12 - Lokken
Olorin píše:
Mě jde o to, že touhle logikou by někdo mohl natočit všech šest episod znovu jen o tom, co se nedostalo do původního sestřihu a vydávat to za těch šest episod. Neříkám, že to je špatný seriál, jen mě to přijde zvláštní, to je celé.

Abychom si rozumněli - the Clone Wars (2008+) je seriál určený především pro děti a teenagery, resp. Lucas Arts už nějakou dobu považují tyto věkové skupiny za primární zákazníky (:-/). S tím souvisí i úvaha, že tyhle diváky přitáhnou k obrazovkám spíše známé tváře. I tu Ashoku (nesnáším ji!) si prý hodně rozmýšleli. Nicméně, scénáře z původního seriálu nepřevzali.

Edit: zbytek už si nechám na SW fóra a úpravy Wookieepedie.
21.9.2010 23:29 - Nevada
SG-1:
Teal'c už ke konci seriálu symbionta nemá. Ale už si nepamatuju od které řady přesně. Užívá tu látku, kterou vyvinuli Tok´rové (tretonin?).
21.9.2010 23:33 - Shako
Nevada: Tretonin je lek z jedne planety, kterou SG1 navstivila. Ale jo, mas pravdu, ze pak uz vsichni jaffove fetojou, misto aby nosili cerva. :-)
Zrovna pred par tydny jsem shlednul tenhle dil na nejake televizi.
21.9.2010 23:39 - Nevada
Jo, pravda. Lék našli na jedné planetě, vyráběli ho tam z "dětí" pramáti Tok´ry. Odbojářští potomci ho po počátečních protestech začali s nějakou drobnou úpravou masově vyrábět pro Jaffy :o)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082988023757935 secREMOTE_IP: 18.223.160.61