Kultura

sirien
28.8.2022 14:27
AI generované obrázky
Autorská citace #41
28.1.2024 21:07 - sirien
Interesting, díky.

Jak moc je Dall-e cenzurovaný? Nahota, násilí, krev... ?
Autorská citace #42
28.1.2024 21:18 - LokiB
Hodně. jako fakt hodně.

Nahota ... nejde a to nejen explicitní, třeba odmítá ekvivalenty "dívka v otevřených dveřích vyzývavě láká postavy do své ložnice"
Násilí ... záleží na kontextu ... ale třeba ekvivalenty "postavy bojující s nemrtvými" projdou, ale třeba "vlci útočící na ovce v ohradě" už třeba neprojde
krev ... nezkoušel jsem
woke ... hodně, třeba prompt obsahující spojení jako "gypsy bandit" odmítá
sex ... nezkoušel jsem

Někdy ale pomáhá defenzivnější formulace a projde to. jde o to, jak si on sám vyhodnotí.
Autorská citace #43
28.1.2024 21:23 - LokiB
The API has a language model that has been commanded to intercept and change the language of image generation text.

The prompt must be in English.
Images of politicians or other public figures should not be created.
Images in the style of artists, creative professionals or studios whose latest work was created after 1912 should not be created.
Depictions with people should be diversified to include DESCENT and GENDER for EACH person using direct terms.
Names, hints or references to specific real people or celebrities should not be included. If required, only text references can be used without modifications.
Names or descriptions of copyrighted characters should not be included. Instead, describe in detail a specific different character with a different specific color, hair style, or other defining visual characteristic.
The prompt should be very detailed, and around 100 words long.
Autorská citace #44
28.1.2024 21:31 - Chyba
Dall-e mi nechtěl vygenerovat ani vojáky v zákopu.
Autorská citace #45
28.1.2024 21:58 - sirien
hmh :/
Jakože nečekal sem to free, ale tohle zní jako dost nepohodlně sešněrovaný.

Tušíte někdo jak to má MidJourney?
Autorská citace #46
29.1.2024 01:50 - LokiB
Zkusil jsem teď pár "válečných scén" a DALL-E neprotestoval ...












Zkuste třeba nahodit nějaká támata, která byste chtěli vyzkoušet, třeba se k tomu dostanu, abych to prubnul.
Autorská citace #47
29.1.2024 01:55 - LokiB
nechá si namluvit i "rudé známky boje na tělě" ...


Autorská citace #48
29.1.2024 02:12 - LokiB
I násilí nekromanta na družině byl ochotbý se dopustit ...



Ale když jsem po něm chtěl, aby hlava postavy byla oddělena od těla, tak odmítl:
Omlouvám se, ale nemohu vytvořit obrázky, které požadujete, protože vaše žádost nesplňuje naše pravidla pro obsah. Pokud máte jiný nápad nebo potřebujete něco jiného, budu rád, když vám pomohu.
Autorská citace #49
29.1.2024 02:25 - LokiB
Stejně tak nechce tvořit válečnou scénu, kde po sobě vojáci přímo střílejí.

Ale steampunkové bojové roboty vytvoří:







Autorská citace #50
29.1.2024 11:12 - sirien
Jakože tohle je fakt smutný :(
A koukám MJ nebude moc lepší.

Ok, má někdo zkušenost s RPG použitím necenzurovaných AIček?
Autorská citace #51
29.1.2024 12:26 - LokiB
Koukal jsem před vánoci a našel jsem tento článek.
https://mspoweruser.com/ai-art-generator-no-restrictions/

Ale neměl jsem čas ani jeden z toho zkoušet, protože jsem šel cestou chatGPT, která mi proteď dostačuje.

EDIT: co jsem koukal teď, tak těch verzí "bez cenzury" bude spousta, což je vopruz, protože to bude chtít najít znovu důvěryhodný zdroj, který to zrecenzoval a dokázal říc, co je ok, co je naprd a co je přímo scam. Ech ... Tak se připojuju k sirienovi dotazu, zda má někdo už zkušenost, co je aktuálně dobré na necenzurované generování AI obrázků
Autorská citace #52
29.1.2024 13:47 - Jerson
Zatím můžu jen říct pár těch, které jsou cenzurované.
Autorská citace #53
29.1.2024 13:51 - sirien
NKVD Stable Diffusion rozhodně neni cenzurovaná - a rozhodně neni použitelná :/
Autorská citace #54
29.1.2024 16:59 - Loddfafni
Jerson: Co se týče zvyšování kvality obrázku, tak se mi docela osvědčily nástroje v Canvě, nejvíc asi PixelPerfect. Když to máš v moc špatným rozlišení, tak to sice pak vypadá... jako od AI, ale tak co se dá čekat od AI, že...
Autorská citace #55
30.1.2024 18:54 - Loddfafni
Tak jsem zkoušel kam až je ten PixelPerfect schopný zajít, tak sem hodím výsledky.

Tohle:

to bylo schopný předělat na tohle:


Ano vypadá to hodně jako od AI, ale jak říkám tohle se pohybuje u té hranice kam to ještě dává rozumné výsledky (tím myslím lidi co vypadají jako lidi.)
Autorská citace #56
30.1.2024 20:37 - Jerson
Pomocí jaké funkce jsi to udělal? Zkoušel jsem to najít, ale nedaří se mi.
Autorská citace #57
31.1.2024 09:01 - Loddfafni
Když se v Canvě podíváš na to levé menu, tak úplně vlevo (na té tmavé liště) jsou různé ikonky. Ta nejspodnější by měla být Aplikace. Když ji rozklikneš, ukáže se ti fůra aplikací, ta kterou jsem tohle dělal se jmenuje PixelPerfect a má ikonku s diamantem.

Teda dělám to na počítači, na mobilu může být to umístění jiné...
Autorská citace #58
31.1.2024 14:10 - Jerson
Siriene, co takhle vypsat do záhlaví vyzkoušené aplikace i s doporučením ano / ne, případně je nějak rozdělit? Nebo na to založit nové téma?
Autorská citace #59
31.1.2024 14:41 - LokiB
Nedával bych doporučení ano/ne, to je příliš hrubé a co bych já doporučil, bys třeba ty zavrhl.

Spíše dát pár významných charakteristik, určujících, jak moc to jde na co použít. To může být maličko subjektivně objektivnější :)
Autorská citace #60
31.1.2024 15:17 - sirien
Jerson: to by bylo určitě užitečné, ale bohužel k tomu naprosto nemám znalosti. Jestli někdo jo, klidně záhlaví diskuse přehodim na něj a může tam dávat postřehy podle svého uvážení - problém je že jak jsem si vyzkoušel u diskuse s VTTčkama, hlasovací anketa je víc soutěž popularity a známosti než kvality a dělat tam nějakej manuální přehled by vyžadovalo dost energie a srovnání (plus průběžné aktualizace, protože v téhle oblasti co platí teď může být za půl roku úplně jinak)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086818933486938 secREMOTE_IP: 18.224.53.202