Kultura

sirien
28.8.2022 14:27
AI generované obrázky
Autorská citace #21
6.9.2022 18:54 - kin
A nebo pro koncept a neprofesionální tvorbu je to paráda. Chceš vybrat prachy na KS, aby jsi mohl zaplatit ilustrátora? Dáš tomu dočasnou/inspirativní grafiku, aby jsi to dokázal prodat.

Nebo děláš pamflet/pravidla/dung zdarma na net jako pdf? Dost často takové projekty vyhoří na tom, že nejsou pěkně vypadající, páč jednoduše nezaujmou. Tohle ti pomůže to opět prodat.
Autorská citace #22
6.9.2022 21:16 - LokiB
kin: a můžeš třeba říc, pdole čeho poznáš u těch beholderů, že to kreslila AI? nějak tam ty vodítka nevidím
Autorská citace #23
11.9.2022 15:40 - kin
Ten styl, hrál jsem si se spoustou ai malířů a každý má "to svoje". Neříkám že jsem 100% úspěšný, ale prakticky pokaždý když jsem si řekl "hele, tohle vypadá jak od ai", tak to tak i bylo.
Což ale neznamená, že možná mi spousta obrázků unikla, protože mě to ani nenapdlo. Ale stejnak si myslím, že aktuálně je to hodně poznat.
Autorská citace #24
24.1.2024 14:39 - LokiB
sirien: DALL-E 3 nad openai chatGPT 4 už se v mnohém Midjourney blíží ... není tak fotorealistický, ale pro ilustraci mi to přijde skoro srovnatlené, jak ho používám.



Autorská citace #25
24.1.2024 15:10 - sirien
Pro pořádek a budoucí referenci - Loki reaguje na post tady

Loki: když sem psal že "se s MidJourney nedá srovnat" tak sem měl namysli specificky implementaci Dall-e do Bing chatu, kde to je podle všeho jen basic záležitost osekaná o mnohé jinak běžné možnosti jako např. určit si stranovej poměr a orientaci obrázku (Bing generuje pouze 1024*1024 čtverce, když mu řekneš o jinej tak ti řekne že nope, odkáže tě na specializovanou službu a vygeneruje ti znovu čtverec)
Autorská citace #26
24.1.2024 15:44 - LokiB
sirien: jj, já to tak pochopil, že mluvíš přímo o DALL-E v Bingu (ten taky zkouším, ale není IME tak dobrý jako ten co je přímo v chatGPT 4).

Jinak tedy on ten chatGPT má taky omezení, co se rozlišení týče atd. Kvalitou a možnostma je nad tím bingovým. specializované služby jsou ovšem ještě konfigurovatlenější.
Autorská citace #27
25.1.2024 11:33 - Jerson
Potřebuju se zeptat tady:

Když nechci obrázky generovat, ale jen upravovat, primárně ze staré nekvalitní fotky udělat obrázek splňující "fotorealistické" standardy dnešní doby - jakou aplikaci nebo stránku můžu použít.

Zkoušel jsem Magnicic.ai a vanceai.com, ale obě jsou placené a dva pokusy zadarmo v nízké kvalitě mě nepřesvědčily, že bych za takový typ výsledků chtěl platit. Takže nevím, jestli placená verze poskytuje dostatečně dobré výsledky, aby to pro mě mělo smysl, a nebo mám hledat něco jiného.

Nepotřebuju nutně služby zadarmo, ale potřebuju, aby na výsledné fotce nebylo poznat, že byla původně ve velmi malém rozlišení.

Pokud by šlo dodatečně textově upravovat (přidat brýle, odebrat vousy, zkrátit vlasy), byl by to příjemný bonus.
Autorská citace #28
25.1.2024 12:20 - sirien
MidJourney umí použít existující obrázek jako součást promptu a zpracovat ho podle instrukcí, ale nikdy sem to nezkoušel. Nejspíš to dneska budou umět i další.
Autorská citace #29
25.1.2024 12:32 - LokiB
To je tricky ... chatGPT umí použít obrázek jako "zdroj" ... ale není to tak, že bys to upravoval. On ten obrázek prožene AI, aby si sám pro sebe popsal, co v něm je. a vzal to jako vstup textový pro další úpravy. Tedy výsledek není "původní obrázek upravenný", ale "nově vygenerovaný obrázek na základě popisu původního obrázku se zahrnutím případných doplnění".
Jestli to dělá Midjourney jinak, tak je to o dost lepší. Takhle prostě chatGPT nemůžeš říc "skvělý obrázek, ale místo samopalu mu dej do ruky palcát" ... tak, by zůstalo zachované všechno a jen nahradil samopal palcátem. Bohužel.
Autorská citace #30
25.1.2024 12:34 - exi
Super výsledky jsem měl se softem od Topaz, když si s tím člověk trochu pohraje. Je tam i trial verze.

Nicméně pořád platí pravidlo, že z hovna bič neupleteš. A pokud je fotka hodně nekvalitní, tak nepomůže ani svěcená voda.
Autorská citace #31
25.1.2024 12:54 - LokiB
K tomu co píše exi ... pro "vylepšení fotky" jsou dva přístupy
- domýšelní si
- použití dat v obrázku

Topaz a některé další programy "doostřují" či vylepšují fotky tím, že si dodatečný obsah "vymýšlejí" (pomocí AI modelu). Nevypadá to špatně, je to určitě použitelné, když ti nevadí, že je to vymyšlené.

v astrofotografii, které se třeba věnuju, je tohle nežádoucí ... vylepší to obrázek, ale doplňuje to "neexistující data" a nad tím fotografové ohrnují nos. Používá se tedy AI modely, které "odstraňují rozmazání" či "odstraňují šum",ale na základě dat, která skutečně v obrázku jsou. Technické detaily zde asi nejsou relevantní.

Pakliže ti jde tedy o vylepšení třeba ilustrace, tak Topaz může být zcela ok, tam ti "umělost" nevadí.
Autorská citace #32
25.1.2024 16:36 - Jerson
Nevadí mi, když si AI některé věci domyslí po svém, nepotřebuju úplně přesný obrázek jako byl ten původní. Stačilo by mi, když by člověk při pohledu na obě fotky řekl, že to je stejný člověk.
Autorská citace #33
26.1.2024 21:56 - LokiB
Jerson: zrovna dneska mi psali z https://playgroundai.com/
Ale nezkoušel jsem to :)
tady je nějaký tutorial
https://www.youtube.com/watch?v=JFt_YFWJu8o
...


If you want more control, try Canvas. It's a powerful image editor that lets you make many small edits using our AI tools. It can even let you extend an image beyond its borders with outpainting.

Canvas also lets you save project files, collaborate, and stay organized as a team.

You can get started today by going to playgroundai.com and click on Canvas in the top navigation.
Autorská citace #34
28.1.2024 19:37 - sirien
používá tu někdo teď aktivně AI generátory? Zajímalo by mě co byste řekli že je aktuálně nejlepší pro RPG potřeby (obrázky ke hrám, ilustrace do příruček, kresby hráčských postav a NPCček...) Čistě technicky, bez ohledu na cenovky.
Autorská citace #35
28.1.2024 19:48 - LokiB
sirien: jo, poslední měsíc hodně aktivně DALL-E pod chatGPT 4 si generuju obrázky (několik set). můžu ti nasdílet příklad toho, co jsem tam vygeneroval, kdyby sis chtěl udělat představu o základních možnostech.

asi je to ještě silnější, když to používáš přes API a ne z chatu, protože se to asi lépe promptuje.
asi to není tak fotorealistické jako Midjourney, ale malovat to celkem umí.
nezkoušel jsem přímo ilustrace.
Použil jsem to třeba na generování obrázků na alternativní sadu karet pro předělávku Curse of Strahd. Není to úplně "bez práce", někdy je to frustrující ... třeba když ti vytrvala otáčí obrázek jinak než chceš, nebo když není schopen odstranit něco, co na obrázku nechceš (to je hrozný nešvar, obecně úpravy jako "odeber zbroj" nedává).

EDIT: jo jeden velkej flaw ... často nechává "modře zbarvená místa" na obrázku ... a dělá to často
Autorská citace #36
28.1.2024 19:51 - York
Ano, dělám teď ilustrace pro Dračák v nástrojích od Adobe (Firefly, Photoshop). Je to spíš generátor mutantů než čeho jinýho, úplně všechno je třeba opravovat a dodělávat. Díky integraci AIčka do Photoshopu to je ale relativně schůdný. Srovnání s jinejma AIčkama zatím nemám.

Pokud někoho zajímá proces a výsledky, průběžně to dávám na discord Dračáku do vlákna #ai-ilustrace.
Autorská citace #37
28.1.2024 19:56 - LokiB
příklad pro obrázek berserka na kartu:
Autorská citace #38
28.1.2024 19:56 - sirien
Loki: jestli můžeš tak pošli, docela bych se podíval.

Já mám nějakou zkušenost s MidJourney, ale je už rok starou a ne extra rozsáhlou, zkoušel sem to v době kdy sem neměl úplně čas s tim vysloveně blbnout - plus rok je v AI dlouhá doba. Teď bych výhledově měl nějakou sadu více použití co by mi i stála za to sito cálnout, ale nemám manu se hrabat v tom zkoušet kterej systém je vlastně vhodnej.
Autorská citace #39
28.1.2024 20:36 - LokiB
poslal jsem do PM
Autorská citace #40
28.1.2024 20:37 - Jerson
TEn playground je pro mé účely na houby, nebo ho neumím použít správně. Umí obrázek dokreslit, ale neumí ho vylepšit a zvýšit rozlišení.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075839996337891 secREMOTE_IP: 18.118.166.98