Pravidla

sirien
28.2.2021 00:36
[DnD 5e] Koniny v pravidlech
Odpusťte název diskuse, nedokázal jsem odolat.

Celá tahle diskuse bude o téhle krátké pasáži pravidel

Prosím povšimněte si skutečnosti, že ačkoliv se tato pasáž nachází v kapitole Boj, tak v ní o boji neni ani fň - zato celá pojednává o pohybu, ale v pasáži o pohybu v kapitle Dobrodružství (nebo jak se ta předchozí menuje) není k této pasáži boje vůbec žádná reference. Pokud tím autoři chtějí říct, že jízda je boj a DnD má bejt jak Mad Max, tak jako ok, ale je to poněkud zbytečně kryptické.

_______

pozn.: můj dřívější post ohledně koní v RPG
Autorská citace #41
1.3.2021 07:53 - Gergon
Já neříkal že rytíř na koni na bojišti stojí, já říkal, že bych to použil pro rytíře na stojícím koni - třeba když k někomu dojel a pak už dvě kola stojí na stejném políčku a seká ze shora dolů. V případě že by se rytíř pohyboval bych začínal aplikovat ta další pravidla - záchranné hody, výhody nevýhody atd...
Autorská citace #42
1.3.2021 08:45 - Xeth
sirien píše:
Spálíš Reakci, zbavíš se zranění a můžeš si hodit save proti Pádu. Hotovo, dál.

Reakci bych tam nutně necpal, viz to co jsem psal předtím, ale nic proti ní tam nemám. Klidně tam může být, aby si postava vysloužila možnost toho hodu.

LokiB píše:
a dával bys nějaké postihy či nevýhody k hodu nebo doplňky ke zranění třeba vzhledem k vybavení jezdce (plné ruce zbraní a štítů, plátová zbroj, ...)

Ne. Dokud by něco vyloženě samo od sebe nedávalo bonus (např. k obratnosti či k savu) nebo nějakým způsobem samo od sebe nesnižovalo zranění (tupé).
Výjimkou by byla úprava za místo dopadu. Opravdu měkké místo jako třeba kopka sena (zdravím Assassis creed) nebo plné nějakých tvrdých a ostrých trosek by změnilo míru utrpěného zranění před hodem.
Autorská citace #43
1.3.2021 09:39 - mrkew
Při naších asi dvou sezeních jsme toto řešili. Ale protože pravidla byla nic neříkající a lehce zmatečná, tak jsme to nějak zahráli a už neřešili.

Mimochodem koniny v pravidlech je boží název :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071647167205811 secREMOTE_IP: 34.204.166.236