Produkty

Magus
20.3.2010 20:05
Fallout PnP
Toto jsem našel ma madbrahmin.cz Fallout Pen and Paper...v češtině
Jsou tam i další příručky.
Autorská citace #21
13.4.2010 11:50 - Shako
Gurney píše:
Jinak dneska už bych tu hru vyřešil trochu jinak, vykašlal bych se na určování konkrétní účinnosti zbraní a modifikátorů (hlavně při boji) a hrál bych podle o něco abstraktnějšího nastavení pravidel.


Tak to se nam zatim stat nemuze. Na vetsi abstraktnost pravidel nase skupina neni ochotna pristoupit. Zrejme z paranoidniho pocitu, ze by to zarizlo taktiky a powerplayery.

GURPS znam, zvazujeme ho. Jen nevim, jak tam funguji strelne zbrane.
True20, d20 Modern - jaky je mezitim rozdil? A co se da nejak rozumne sehnat (koupit u nas, stahnout)? Kupovat ze zahranici neco se mi nechce, kdyz naprosto netusim o co jde a jestli bychom podle toho hrali.
A krom toho, ze to funguje na D20, tak se k tomu jeste da docist nekde neco (idealne cesky, at nemusim moc premyslet:))? Treba nejake recenze, nastin vyhodnocovaci mechaniky boje, skillu?


Survival idea je zajimava. I kdyz Fallout mi takovy neprisel (taky diky hromadne nahodny setkani, ze kterych vzdycky vypadla hromada expu, zbrani, minunice atp). Mozna na zacatku nez se clovek naucil krast nebo obchodovat. Pak uz si mohl mit vsechno, co bylo v danem regionu dostupne.
Autorská citace #22
13.4.2010 13:19 - Quentin
Ja bych to asi hral v Savage Worlds, kdyz uz bych chtel neco simulacniho.
Autorská citace #23
13.4.2010 17:13 - Gurney
Shako: Vzhledem k tomu že d20 Modern stojí na Open gaming license, dá se najít tady, co se týka GUPRPSů a FATE tady, True 20 tu.

Srovnání True20 a d20 Modern ti asi podat nedokážu, oba systémy jsem četl dost zběžně, ale zkus mrknout sem.

Co se týká Falloutů samozřejmě se dají hrát i hodně heroicky, ale mě vždycky spíš lákala spíš hra o přežívání v drsném postapo světě, třeba v roli hledače pokladů, kteří se třeba snaží najít bájný Vault ve který nikdo z těch, kteří mají všech pět pohromadě nevěří. Kromě toho PC hra občas trpěla některými nelogičnostmi jako kde se tam tolik nábojů, zbraní nebo dokonce fúzních článků vůbec vzalo, kdo má takové technologie že je může vyrábět atd.
Autorská citace #24
13.4.2010 21:19 - Shako
QuentinW: To znam akorat podle nazvu... ale diky za tip. Az to nekde potkam, tak na to mrknu.

Gurney: Fate a GURPS mam stazeny. Za True20 diky.

Fallout: Hmm, dobry tip.
Jinak mas pravdu, ze Fallout byl hodne deravy v nekterych ohledech. Obcas mam pocit, ze nejvice tydle souvislosti resi akorat hraci RPG, protoze filmy, PC hry a dalsi jsou na tom obcas dost bidne.:-)
Autorská citace #25
14.4.2010 13:40 - Corvus
existuje Exodus RPG co mal by povodne oficialne d20 Fallout RPG ale prisli o licenciu. a tusim to uz firma zabalila, ich stranka je dole.

a urcite sa niekde na nete vala celkom slusne neoficialne d20 Fallout pdfko. mam ho doma na HD.
Autorská citace #26
9.10.2020 08:45 - Šedivec(Dragon)
Zdravím, asi tu bude lehce mrtvo, nehledě na to, že píšu více jak 10 let po posledním komentáři, ale musím se zeptat.
Jak jste pochopili tu různé odolnosti vůči různým efektům ?
Mám problém pochopit co tím, jak autor, tak i překladatelský tým mysleli, když psali o odolnosti proti plynu u Supermutantů.
Příručka Pro FPNP 2e píše:

Mutanti mají 0/35 odolnost proti
plynu, 20% odolnost proti
elektřině, 10% odolnost proti
radiaci a 20% odolnost proti jedu.
Perky získávají co 4 úrovně a na
začátku mají navíc 10 Hit bodů.
Mají také následující DT/DR
bonusy: N: 5/25 L: 2/10 O: 5/15 P:
2/10 E: 3/10.
Autorská citace #27
9.10.2020 13:57 - Vaarsuvis
Martin(Dragon) píše:
FPNP 2e


Z fallout PNP wiki (podstatné zvýrazněno):

Energy weapons were developed in the early 21st century, and almost every major government employed them in their armed forces at the time of the war. Pistols do not require two hands to use, all other energy weapons do. There are two main kinds of energy weapons: laser and plasma. Lasers are highly concentrated beams of light that melt through pretty much anything. Plasma is superheated, ionized gas that melts through pretty much anything. There are other kinds of energy weapons as well. Note that damage from energy weapons is weapon-dependant, not ammo-dependant. Energy pistols are one-handed weapons, but energy rifles and big energy weapons require two hands.
Autorská citace #28
9.10.2020 20:32 - Šedivec(Dragon)
Koukám že jsme se nepochopili, mě jde popravdě o to co jak mám chápat toto:
Mutanti mají 0/35 odolnost proti plynu. Co si pod tím mám představit ?
Že když se danné poškození způsobí supermutantovi tak ho celé vydělím 35 ?
Autorská citace #29
10.10.2020 15:51 - Vaarsuvis
Martin(Dragon) píše:

Ups my bad :)
Tak jsem si stáhl Fallout PNP 2.edice a našel tuto konkrétní pasáž (strana 17):

There are two kinds of gas attacks: Inhaled and Contact gasses. Inhaled gasses must enter the lungs before causing ill effects; Contact gasses are more like clouds of acid vapor, damaging any biological substance they come into contact with. Gas resistance is given in a X/X number, with the first variable representing Inhaled gasses and the second variable representing Contact gasses. Unless the character is a robot, the beginning Gas Resistance is always 0/0.

Takže to jsou dvě normální procentuální odolnosti.
Autorská citace #30
11.10.2020 16:42 - Šedivec(Dragon)
Díky
:D
Autorská citace #31
17.10.2020 23:56 - Šedivec(Dragon)
Čistě náhodou nemá někdo z vás přístup k celému předpřipravenému dobrodružství Mnoho tváří jedna maska (Many faces one mask) ?
Autorská citace #32
18.10.2020 18:16 - Vaarsuvis
Podíval jsem se na wayback machine a vypadá to, že autor dobrodružství nikdy nedokončil, pořád tam bylo: coming soon.
Takže tohle je vše, co napsal.
Autorská citace #33
20.10.2020 11:51 - Kenshin
Mimochodom nemali by ste záujem o online rpg (discord mikrofon + roll20) zo sveta Falloutu? Mohli by sme dať dokopy záujemcov a niečo vymyslieť :)
Autorská citace #34
9.12.2020 21:17 - Šedivec(Dragon)
Jasně pokud by měl ještě někdo zájem napište mi na tento účet budu ho tak min 1 týdně kontrolovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10045003890991 secREMOTE_IP: 3.85.63.190