Produkty

PetrH
18.9.2014 09:48
Kouzlem a mečem

minimalistická hra podporující oldschool. Zahrajete si ji ve vlaku, ve škole, na chatě, v herně... Vhodná jak pro one shoot, tak kampaň.
Licenčně vychází z DungeonSquad. V zahraničí existuje vícero rozšíření, v Čechách a na Slovensku se vyskytují dvě. Moje a od Skewa. Každá jde trošku jiným směrem.
Můj Kouzlem a mečem mikroblog
Rozšíření PH
Rozšíření Skew
Interaktivni denník postavy

Stojíte o novou přepracovanou verzi?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
ano - zcela přepracovatkladné body0
ano - zapracovat některé prvky z rozšířeníkladné body8
vyhovuje mi jak jekladné body1
asi ne, stejně to nikdo nebude hrátkladné body0
nevímkladné body2
Autorská citace #1
18.9.2014 11:17 - sirien
Odkazy na ta rozšíření jsou?
Autorská citace #2
18.9.2014 11:19 - Vojtěch
Četl jsem a základ je celkem fajn jednoduchá věc. Hodil jsem to po bráchovi k vyzkoušení.
Autorská citace #3
18.9.2014 11:31 - Shako
Vlastním to, hrál jsem to dvakrát - je to vcelku nenáročně, hratelné. Ikdyž o něco raději mám třeba Risus, ale oceňuju česky vydanou verzi.
Autorská citace #4
18.9.2014 11:43 - ShadoWWW
Taky mám doma tu Skewanovu verzi. Na OneShot je to dobré, minimální příprava a jedem. Taky bych si uměl představit nějaký pěkný gamebook v tomto systému. Na kampaňovité hraní mi tam ale chybí větší možnosti. Na druhou stranu, právě to zaměření na OneShot mi vyhovuje a je otázka, jestli ho nějak výrazně rozšiřovat. Pro mohutnější systém je imho lepší, když už se s tím počítá hned od začátku.
Autorská citace #5
18.9.2014 12:08 - Dukolm
Vlastním to a chvíli jsme to hrály. Má to super kostky.

No na jedno až dvě sezení to jde, ale u 3 už to hráče přestávalo bavit a sklouzly jsme k více vyprávěcí hře. Přijde mi že je to málo rozmanité na delší hraní.

Daleko lepší na delší hraní by mi přišel Lone Wolf multiplayer.
Autorská citace #6
18.9.2014 13:15 - PetrH
Dodam jen co to nejak vytahnu z grive u sebe a skewa pozadam o link:)
add LWMP - je tu k nemu diskuz? ten muzu taky.

edit: doplneno do zahlavi zde - je to rozpracovana verze, kde bych rad dotahnul letos do nejake stable verze.
Autorská citace #7
20.9.2014 00:42 - skew
ShadoWWW píše:
Skewanovu verzi
To má být nejspíš 'skavenovu' 8)

PetrH píše:
je to rozpracovana verze, kde bych rad dotahnul letos do nejake stable verze.
Ditto.
Tady je aktuální verze.
Autorská citace #8
20.9.2014 08:12 - PetrH
no ja skavenovu nevidel, se mnou na toto tema nebavi, jen vim, ze dela KaM2, ale uz snad 2 roky...
Autorská citace #9
6.2.2015 22:42 - PetrH
měl by někdo zájem o opengambing v Praze či rozumně dostupné lokalitě?
Autorská citace #10
8.2.2015 17:11 - sirien
asi i jo, bohužel mám teď dost nabitý rozvrh. Nahoď nějaký termín třeba v diskusi o OG v Mephitu a uvidíme, jestli a jak se sejdeme...
Autorská citace #11
8.2.2015 17:54 - Shako
PetrH píše:
měl by někdo zájem o opengambing v Praze či rozumně dostupné lokalitě?


Nějakou neděli bych možná urval...
Autorská citace #12
8.2.2015 21:09 - Quentin
Já bych na nějaký všední den asi přišel.
Autorská citace #13
8.2.2015 21:37 - Vojtěch
Neděle nebo sobota bych mohl taky zkusit, kdyby nebylo dost lidí.
Autorská citace #14
8.2.2015 23:54 - PetrH
No tak to je vetší odezva jak vedle na rpgf a těší mě:) Optimálně třeba pátek, kdyby se povedl neboť... ale ani sobota třeba od 14 není marná:) zkusím zjistit termín od Šparkle, zda nás pohostí:)
Autorská citace #15
9.2.2015 00:18 - Colombo
Praha je trochu z ruky. Co to udělat jinde?
Autorská citace #16
9.2.2015 00:19 - sirien
Třeba na Královských Vinohradech, to by bylo úplně ideální...
Autorská citace #17
9.2.2015 08:21 - PetrH
Tak me vcelku je jedno zda to je smichov ci vinohrad;) jen bych asi prvne preferoval prahu, neb preci jen rodina a deti, 3x tydne hokej, kraso vycvik, fitbox, sokol, prace......
Autorská citace #18
9.2.2015 08:45 - Vojtěch
Colombo myslel spíš Brno asi :D
Autorská citace #19
9.2.2015 09:59 - PetrH
no brno to je dalka, ne jezdim tam za klienty... takze to se da vymyslet:)
Autorská citace #20
9.2.2015 10:57 - ShadoWWW
V Brně bych si zahrál i já. ;)
Autorská citace #21
9.2.2015 12:22 - Sparkle
V Mephitu jsou víkendy volný až do půlky března, pak 21-22 březen a 28-29 březen spíš ne, to tam bude plný magicářů. Duben je zatím volný.
Autorská citace #22
10.2.2015 06:57 - PetrH
to je vcelku dobrý termín toho 21-22.
Autorská citace #23
10.2.2015 08:32 - Sparkle
Právě že ty dva víkendy (21-22 a 28-29) jsou špatný.
Autorská citace #24
10.2.2015 09:33 - PetrH
aha, tak ten predtim zalezi na poptavce. teoreticky tedy dez z rozptylu 27.2-1.3. by mohl byt schudny
Autorská citace #25
7.4.2015 09:29 - PetrH
přidal jsme anketu:) docela mě zajímá váš názor. třeba se ledy hnou;)
Autorská citace #26
7.4.2015 09:47 - ShadoWWW
Nehlasoval jsem, protože se nemůžu rozhodnout:
- Pokud má být KaM minimalistické, pak mi vyhovuje tak, jak je.
- Pokud není prioritou, aby pravidla byla minimalistická, pak bych byl pro kompletní přepracování a rozšíření. Velké rozšíření. Ne jen nějaké šolichání s bonusy, ale kompletní, koherentní pravidla kolem 100 stran A4, nebo 160 stran B5 (A6 se pro jiná než minimalistická pravidla nehodí). S obyčejnými i kouzelnými předměty, kompletním bestiářem, radami pro tvorbu jeskyně a dobrodružství atd. Také bych uvítal více povolání a herních modifikací.
Autorská citace #27
7.4.2015 10:41 - PetrH
shadowww: diky moc, to je slovem do pranice, podle me na to co pises dale se hodi dobre dnd 5 starter :) ale proc ne v KaM - za me je idelani zustat u formatu jako nyni, jen prepracovat trosku pojeti pravidel, udelat rozsireni o predmety, kouzla, mozna udelat vice povolani typu - chces rytire tady je co muze mit a pod. trsku vice si pohrat s timto jako trba doprovodne pdf. takze za sebe ano se zapracovanim nekterych prvku.
Autorská citace #28
7.4.2015 10:47 - Shako
Podobně jako Shadow moc nevím, jak hlasovat. Základní KaM mám, hodí se to skutečně jen na nezávazný rychlý fantasy oneshot. Rozšíření jsem nečetl, tak nevím, zda to výrazně mění hru. Akorát narozdíl od Shadowa bych zůstal bych u formátu pravidel, co vysvětlím za pár minut a to většinou stačí pár stránek pravidel (max několik A4, třeba ala Risus).

K vylepšením: Bestiář je vcelku dostatečný (snadno odhadnu, jakou příšeře přiřadit kategorii, pokud není přímo jmenovaná). Hodila by se větší paleta kouzel (nebo podobné zpracování jako bestiář, aby se snadno dali vyrábět nové kouzla). Povolání si moc nedovedu přestavit, ale klidně - ikdyž nijak mi tam nechybí.
Autorská citace #29
7.4.2015 10:50 - ShadoWWW
Pokud by se měla minimalistická pravidla KaM jen trochu rozšířit, pak bych také nejvíc uvítal kouzla.
Autorská citace #30
7.4.2015 11:06 - Sparkle
Já jsem pro výměnu obálky za nějakou atraktivnější, plus vyladit zmatené formulace v textu (psala jsem o nich kdysi do Drakkaru). V pravidlech jako takových a jejich minimalističnosti problém nevidím a do toho bych nešahala.
Autorská citace #31
7.4.2015 11:42 - ShadoWWW
Sparkle píše:
V pravidlech jako takových a jejich minimalističnosti problém nevidím

Já to vidím dokonce jako jejich hlavní přednost, či unikátnost. Pokud chci hrát D&D-like pravidla, mám na výběr:
- Minimalistická pravidla pro hru na jeden večer? KaM
- Stručná pravila pro několik tažení? Basic D&D 5e (která jsou dokonce zdarma)
- Taktické figurkové orgie? D&D 4e
- Indie pravidla? 13th Age
- Maximalistická pravidla? Pathfinder
- Sfi-Fi pravidla? Star Wars Roleplaying Game Saga Edition
- Druhé nejoblíbenější D&D všech?(tm) D&D 5E
- Classic D&D? 2k6 Goblinů

KaM zkrátka pokrývá uniktání prostor.
Autorská citace #32
7.4.2015 11:53 - PetrH
Urcite pokryva, proto si myslim, ze by se melo jit do revize. Me osobne chybi sirsi palta kouzel, predmetu a pripadne trosku pestrejsi bestiar, mozna i ready made postavy jako njaky addon na webu. Ze svych her jsem citil nutnost nejak pojmout viru a kneze, coz v puvodnim kam neni.

Nad anketou se zkusim zamyslet.
Autorská citace #33
7.4.2015 11:55 - York
ShadoWWW píše:
KaM zkrátka pokrývá uniktání prostor.


Už ne :)
Autorská citace #34
7.4.2015 11:56 - Quentin
Shadowww: Zapoměls ve výčtu classic d&d:)
Autorská citace #35
7.4.2015 12:09 - Gurney
ShadoWWW píše:
Indie pravidla? 13th Age

Kvůli tomu poděkování Ronu Edwardsovi, které je tam stejně jen proto, že jeho fanklub je dav lumíků, co slepě skočí kamkoli se objeví jeho jméno ? :D

EDIT: Ajo, ty jsi to asi myslel v tom smyslu "autory vlastněné", až teď jsem si uvědmil, že pro někoho to při výběru hry může hrát roli...
Autorská citace #36
7.4.2015 12:11 - Vojtěch
Tak pokud chceš Indie, tak asi spíš sáhneš po Dungeon Worldu. 13th je myslím o dost blíž mainstreamu a cílí na rychlou akci a snadné DMování.
Autorská citace #37
7.4.2015 12:25 - ShadoWWW
York píše:
Už ne :)

Huš, puntičkáři! :)

Quentin píše:
Zapoměls ve výčtu classic d&d:)

Opraveno. :D
Autorská citace #38
7.4.2015 12:27 - Quentin
Jezis, tak jsem to nemyslel :D
Chtel jsem říct spíš "Dungeoncrawl? Classic D&D"
Autorská citace #39
7.4.2015 12:30 - Vojtěch
Jinak by tomu také prospělo to nějak graficky doladit, aby to nebylo jak když zadám Dračí Doupě do obrázků na Google.
Autorská citace #40
7.4.2015 14:47 - Dukolm
ShadoWWW #26 : to si vystihl perfektně

Z KaM z dlouhodobého hlediska nejvíce používanou věcí jsou kostky.

Možná by se dalo zapracovat na grafice a fontu nadpisů co si tak vzpomínám byl hůře čitelný.

No po KaM sem vybral(mimo prvotní zkušební hry) obvykle když sem potřeboval něco hned z fleku odvést. Osobně přidání bestiáře, kouzel, ... mi jen přijde jako permutace na kX a Yž, ... to zvládnu v klidu z hlavy sám.
Pokud má člověk čas na přípravu tak volím radši jiné systémy.
Autorská citace #41
7.4.2015 14:54 - Shako
Dukolm píše:
mi jen přijde jako permutace na kX a Yž,


Bestiář takový je, ale kouzla měla několik různých nápadů/mechanik fungování kX na efekty nejen převod dmg/heal Yž.
Autorská citace #42
7.4.2015 18:25 - Dukolm
Shako, nohsled píše:
Bestiář takový je, ale kouzla měla několik různých nápadů/mechanik fungování kX na efekty nejen převod dmg/heal Yž.

uznávám, ale kouzla jsem tak často nepotřeboval. Myslím že z obsahu by měli přidat radši info jak hrát a jak to vytvářet nějak uceleně.
Autorská citace #43
7.4.2015 22:16 - Skaven
Díky za cenný feedback! Postupně sbírám materiály na reedici, táhne se to, za což se omlouvám - bohužel mám trable v osobním i pracovním životě a nic teď nestíhám tak jak bych potřeboval. S tím souvisí i to, že se méně pohybuju mezi hráči a tak se ke mě zpětná vazba dostává jen pomalu a ve střípkách.

Zatím mohu přislíbit, že nová verze bude mít opravdovou sazbu, novou krabičku s novým designem (tentokrát laděno do bílé), nové dobrodružství a nové kouzla. A taky nové kostky :)

Zvažuji spousty možných pravidlových rozšíření a nových komponentů, ale chci, aby hra byla stále minimalistická, takže budu muset pečlivě vážit co do reedice zařadit a jakým způsobem.
Ve hře je také varianta sešitku s "pravidly pro pokročilé", který by představoval nové kouzla, schopnosti apod. Tím by novinky byly zajímavé i pro vlastníky černé krabičky a nemuseli by si pořizovat celou bílou krabičku...

Každopádně díky všem, kdo KaM hrají a kdo jej vylepšují (doplňky od PetraH a Skewa jsou pro mě skvělou inspirací!).
Autorská citace #44
10.4.2015 08:41 - PetrH
Svyho cadu jsem mel dva napady, jeden jsem zrealizoval- hral jsem KaM jako deskovku v podzemi s deckama z hokeje. Bylo to zjednodusene, ale zajimave:) nekdy se donutim to zverejnit k testu zde
A druhy ten porad nosim v hlave a souvisi s tim prvnim: predtistene kulisy, ruzne zdni, chodby apod. (Nic originalniho) pro smadnejsi bitveni apod
Autorská citace #45
13.2.2016 14:16 - PetrH
tak nám zase utekl čas, prý se připravuje nějaký upgrade, ale informací moc není :) každopádně mám za sebou kratší cyklus 6 sezení kdy jsem zneužil jeden z "hexů" z Drakkaru 53. Mimochodem, kdyby někdo toužil po KaM v pdf, tak jej mám:) A což vy, kdo ještě hraje v KaM?
Autorská citace #46
16.2.2016 15:27 - Tarfill
PetřeH,
já bych měl zájem o pdf verzi KaM.
Byl bys té dobroty a mohl mi to poslat?
Do PM Ti můžu napsat mailovou adresu... ;-)
Autorská citace #47
16.2.2016 17:13 - PetrH
Hod emailem na hrdlickapetr81@gmail.com zaslu
Autorská citace #48
17.2.2016 19:19 - PetrH
děcka nečekal jsme takový zájem... 12 kusů. Skavene, kdy bude ta nová verze. je tu poptávka :)
Autorská citace #49
17.2.2016 21:16 - Dukolm
No tak v době chytrých telefonů kam v pdf, kostky už v telefonu mám, a ještě něco na deník a hra na cesty jak dělaná :-D. Možná i zajímavá cílovka.
Autorská citace #50
17.2.2016 21:20 - PetrH
no na deni, jsme kdysi mel appku do pc, zkusim se zamyslet, zda by to neslo v podobne nejakeho interaktivniho pdf...
Autorská citace #51
19.2.2016 09:18 - PetrH
interaktivni denik v podobe pdf formu, pro uziti ve smartfounu (Diky Dukolme za inspiraci) zde
edit: musite downloadnout k sobe, google jej neumi ukazat v nahledu jako form :/
Autorská citace #52
19.2.2016 12:45 - Jarik
PetrH
Perfektní. Škoda, ze nefungují životy a zlataky:-)
Autorská citace #53
19.2.2016 13:03 - PetrH
Jarik píše:
Perfektní. Škoda, ze nefungují životy a zlataky:-)
tvl. mam blbost prehlidl jsme kolecka:D vecer to prozenu generatorem formu a upravim. omlouvam se:(
Autorská citace #54
19.2.2016 13:06 - ShadoWWW
Díky, toto se hodí!
Autorská citace #55
19.2.2016 14:09 - PetrH
tak upraveno, jiz by mely byt i zlataky a zivoty.
Autorská citace #56
25.2.2016 20:15 - MacaCZ
Ahoj,
nemáte někdo nějaká dobrodružství k této hře? Něco pro začátečníky, chtěli bychom tuhle hru vyzkoušet, vlastně s touhle ani se žádnou další podobnou hrou nemáme zkušenosti - nějaká pomoc? :)
Díky
Autorská citace #57
25.2.2016 20:56 - ShadoWWW
Několik ukázkových dobrodružství je přímo součástí krabičky, ve které se hra dodává.
Autorská citace #58
25.2.2016 21:17 - .-.
a která se nedá sehnat.
Autorská citace #59
25.2.2016 21:34 - PetrH
v puvoddni krabicce bylo male tazeni na 3 pribehy. konverze par dobrodruzstvi se da udelat celkem snadno... pokud Skaven (majitel prav dovoli) da se udelat dobrozdruzstvi scan. pripadne vybrat z tohoto http://www.freewebs.com/skathrosds/dsadventures.htm
Autorská citace #60
26.2.2016 09:34 - PetrH
Nebo ti mužů na začátek udělat konverzi něčeho, pokud mas vybrane
Autorská citace #61
28.2.2016 13:16 - MacaCZ
Právě, že nemám nic vybraného, nikdy jsem žádnou takovouto hru nehrál - proto by asi bylo dobré zkusit to původní tažení... Škoda, že už nejde tahle hra sehnat :(
Autorská citace #62
28.2.2016 14:38 - PetrH
nehazej flintu do zita, do mesic pripravuji na KaM projekt, podelim se i zde:)
edit: berme to jako plenkovy mod. http://www.kouzlemamecem.cz/
Autorská citace #63
28.2.2016 20:20 - MacaCZ
Super :) Budu sledovat :)
Autorská citace #64
31.5.2016 10:56 - PetrH
začal jsme postupně postovat doplňky a další obsah ke KaM
Autorská citace #65
3.6.2016 15:01 - PetrH
Doplnil jsme další obsah v podobě dovedností a lektvarů/jedů
Autorská citace #66
4.6.2016 11:40 - PetrH
Na facebook pofilu hry nakladatelstvi zverejnilo oficialne zahajeni vyvoje verze 2. Sice s triletym zpozdenim, ale presto super;) tipuji ze bude startovaci verzi do rpg her pred jeskynema a drakama
Autorská citace #67
6.6.2016 13:46 - Shako
V čem přesně spočívá ta nová verze? V těch doplňcích, co tady postuješ? A bude to mít pořád stejnou minimalistickou verzi krabice? :-D O předchozí edici byl takový zájem, že se to vyplatí nebo je to spíš nějaká fanouškovská záležitost?
Autorská citace #68
6.6.2016 14:29 - PetrH
nenen doplnky jsou moje iniciativa, oficialni verzi KaM 2.0 jede Mytago po sve ose, kdysi jsme tu znacku chtel koupit, ale seslo z toho, tak jsme zacal postovat toto a mam v planu dale rozvijet puvodni krabicku, zatim vim ke KaM 2.0 to co je na fb, respektive co na muj dotaz prislo.
Autorská citace #69
19.2.2017 17:55 - PetrH
tak jsem začal občas publikovat, pak jsme pracovně zamrzl a teď bude třeba to dohnat.. více na mikrostránce.
Autorská citace #70
23.2.2017 20:10 - PetrH
Decka reknete, kdo z vAs to hraje a je praha a okoli? Nebo na play by post a pod?
Autorská citace #71
25.2.2017 20:39 - PetrH
Něco málo o trolech v KaM.
Autorská citace #72
21.7.2017 12:53 - PetrH
Něco malinko z našeho mlýna do bestiáře z poslední hry pro takový ty lehký začátky, než přijde na řadu kosení hradů, boření měst a obracení kosmu naruby... https://www.kouzlemamecem.cz/post/lesni-zvirata
Autorská citace #73
21.7.2017 17:09 - Soldier76
PetrH píše:
Něco malinko z našeho mlýna do bestiáře z poslední hry pro takový ty lehký začátky, než přijde na řadu kosení hradů, boření měst a obracení kosmu naruby... https://www.kouzlemamecem.cz/post/lesni-zvirata


Je to dobrý, jen jsem čekal něco víc nestandardního, tyhle zvířata musí být i v základní příručce ne?

Jinak jsem teda zahlíd dvě věci:

Pokud hladový nebojí se do blízkosti obydlí a snaží se ulovit hospodářská zvířata. U medvěda buď vypadlo "je" nebo tam má být hladoví.

Utkat se sním a zabít chce um, hbitost a nejlépe dlouhé kopí. U divocaka chybí "jej" nebo "ho".

Ne že bych byl s pravopisem sam kamarad, ale u těch odstavcu o jedne až dvou větách mě to trklo :)

Možná mi tam chybí rys ať je tam nějaká číča. Nevím, jestli dá vytáhnout kořist na stromy (asi jo), ale určitě může dobrodruhy vylekat, když si jí všimnou jak chilluje ve větvích nad jejich hlavami. A ještě možná straka s její skrýší, kde se dají najít nějaké ty trinkety. Případně nějaký dravý pták.

Ale to já jen tak, ať máš nějakou zpětnou vazbu ;)
Autorská citace #74
21.7.2017 17:18 - Log 1=0
No, jestli hnidopícháme pravopis a překlepy, tak jsem u divočáka docela přemýšlel, kdo jsou častové (nějaká funkce?), co kam vodí, a jaký je smysl věty. Až pak mi secvaklo, že má být často vévodí. Tohle by za opravu opravdu stálo.
Autorská citace #75
21.7.2017 17:27 - PetrH
Pravdu mate, pouceni zni, z mobilu ve vlaku neprepisuj... vecer opravim. Co se tyka rysa a ptaku, zatim ve hre nebyli, ale doplnim;)
Autorská citace #76
24.7.2018 13:16 - Skaven
Konečně jsem sepsal draft pro druhou verzi pravidel do fáze, kdy bych byl moc rád za zpětnou vazbu. Máte-li zájem, zde je k mání: dropboxový soubor, prosím případnou zpětnou vazbu pište do komentářů na Dropboxu, buďte slušní a shovívaví, většina pravidel je zatím navržena od stolu, bez hlubšího testování...
Autorská citace #77
24.7.2018 16:31 - PetrH
Zkusim napsat;)
Autorská citace #78
9.10.2021 13:10 - izotrop
Ahoj, nemá někdo tuto hru k mání nebo nevíte, kde by se dala sehnat? Měl bych o ní zájem. Pokud ano, napište mi zprávu.
Autorská citace #79
9.10.2021 13:46 - Quentin
U tvorby postavy je psáno, že máš rozdělit k12/k8/k4 mezi tři vlastnosti, ale vzorové postavy mají uvedenou jen k12. Je to omyl nebo se tím jen zkracuje text?
Autorská citace #80
9.10.2021 22:13 - Jarik
Pokud se nepletu, tak tím bylo myšleno, že ne každý kouzelník je slabý,... ale to, že v KaM je inteligentní. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16675090789795 secREMOTE_IP: 35.175.212.5