Střípky

Rytíř
29.8.2008 19:49
Online hraní
Diskuze o našich Kronikách i online hraní obecně.
Autorská citace #21
30.8.2008 09:01 - Geralt
Soubojům se nevyhýbáme, ale zase u nás nejsou kdovíjak časté. Právě kvůli absenci opory v pravidlech je zahrát souboj asi nejnáročnější počin. Klasické řešení je psát své bojové příspěvky formou neuzavřených akcí ("Pokusím se protivníka překvapit prudkým, od spoda vedeným sekem"), kde průběžně výsledek vyhodnocuje vypravěč.
Existuje i drobná alternativa: soukromou poštou napíšeš vypravěči, co chceš provést. On ti zpátky pošle vyhodnocení, které si následně zapracuješ a zveřejníš svojí akci již zároveň s výsledkem. Příliš jsem se s tím ovšem nesetkal. Je to náročnější a zdlouhavější. Výhoda spočívá však v tom, že takové uzavřené bojové příspěvky působí mnohem čtivěji než neuzavřené náznaky.
Na Andoru jsem se setkal s lidmi, kteří tvrdili, že jim nedělá problémy hrát i třebas ve deseti, patnácti jeskyních naráz, připadně jeden spoluhráč svého času vedl asi devatenáct dobrodružství.
Technicky to asi jde, neboť většina jeskyní nehraje v nějakém závratném tempu. Hranice toho, co lze zvládnout je tedy docela posazená vysoko. ;-) Nicméně přijde mi to už jako extrém, kde kvantita ohrožuje kvalitu.
Zkraje jsem začínal se podobnými postavami, protože to bylo snazší pro hru ve více dobrodružstvích zároveň. Poslední dobou jsem od toho však již upustil a hraji více různorodější charaktery.
Autorská citace #22
30.8.2008 10:05 - Goran
Tak to já nehodlám online hrát víc než tři hry, všechny spíš ve volnějším tempu.
Popisování soubojů bez pravidel jde, dokud hráči a Vypravěč mají podobnou představu o síle postav a protivníků. Pokud si nějaký hráč myslí, že je největší machr a že zrube dvacet Aragornů na jednu hromadu, tak se tomu buď musí přizpůsobit hra (buď to mástruje Pieta, nebo to dopadne špatně :-) ), nebo je třeba hráče usměrnit. Ale když nikdo netrpí "rambo komplexem" a Vypravěč dokáže popisem dost zřetelně naznačit, že zrovna tenhle týpek je nejspíš vyčope všechny, tak to takový problém není.
Autorská citace #23
31.8.2008 12:17 - Jerson
Hrál jsem svéh času na Abarinu. Na andoru jsem měl (a možná ještě mám) pořadové číslo 02. Hrál jsem hlavně proto, že se mi rozpadla skupina a nemohl jsem si vytvořnit novou, studoval jsem v Plzni a měl jsem méně času. Nejvíc jsem vedl asi dvě dobrodružství najednou a hrál ve třech, ale to je obvykle zapříčiněno tím, že jedno dobrodružství začně upadat, tak jsem hledal jiné, kde by hráči byli aktivní ... a tak dál. Nicméně za celou dobu jsem dohrál z asi dvaceti dobrudružství jen dvě, jedno které jsem vedl a jedno co jsem hrál, všechna ostatní se vytratila.
Zpětně vidím jako velkou chybu nadměrný počet hráčů, čtyři jsou tak akorát a možná moc, a malou zainteresovanost. Navíc někteří se snaží hrát co největší machry bez ohledu na cokoliv a to taky není dobře.
Jinak v těch úspěšných dobrodružstvích (jedno trvalo přes dva roky a odehráli jsme dvě navazující zápletky) jsem pravidla nepoužíval prakticky vůbec. Bojová síla postav mi stačila zrodnosti na stupnici 1-5 a s tím, že bez zranění mohl bojovník porazit postavu o jeden stupeň slabší. Čím víc nebo čím silnější protivníci, tím větší zranění na konci boje měl.
Házel jsem si sám a popisoval výsledky tak nějak rovnoměrně. Viděl jsem pár dobrodružství, kde to hráčiopravdu házeli útok po útoku a drtivá většina z nich skončila v prvním takovém boji nebo krátce po něm (protože během boje odpadla polovina hráčů)
Teď jsem se vrátil k vícepravidlové hře, ale hlavně proto, že mi umožňuje vyřešit každý třet jedním hodem, výsledek si můžou popsat hráči a já u toho vlastně ani nemusím být, stačí jen když posouvám děj ve chvíli, kdy ho neposunují oni.
Jinak si myslím, že hra musí být omezena na 9 měsíců maximálně (začít někdy v říjnu a rozhodně skončit před prázdninami), a za tuhle dobu se stihne odehrát jedno obvyklé sezení, které by ve hře naživo trvalo plus mínus deset hodin.
Vím že někteří hráči dávají přednost hraní po netu, někdy dokonce spolu chodí do třídy a raději hrají na netu než osobně (kromě jiné mají totiž rovnou podrobný zápis ze hry), ale pro mě je to napůl nouzové řešení.
Autorská citace #24
27.4.2009 18:07 - unknown
Tak zase oživím tohle téma
máte někdo zkušenosti nějakým zahraničním servrem na hraní?
a nebo nějaké nové?
Autorská citace #25
27.4.2009 18:08 - Dukolm
ten poslední příspěvek je muj no zapoměl jsem že na intru nejsem trvale přihlášen
Autorská citace #26
23.9.2009 15:44 - Dracain
Píšete tu o Kronikách. To je nějaká herna na d20?
Autorská citace #27
23.9.2009 15:45 - Merlin
Dracain: ano, máš to nahoře vpravo. přihlášení je na tvůj nick tady
Autorská citace #28
23.9.2009 15:52 - Dracain
Wow!
Autorská citace #29
23.9.2009 15:55 - Merlin
dracain: zrovna tam hrajem :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14701509475708 secREMOTE_IP: 3.234.208.66