Střípky

Fritzs
28.5.2009 22:10
Vyjimečnost kostky
Několikrát sem se setkal s tvrzením, že d20.cz není jenom nějaký obyčejný diskuzák.

Čím se tedy od "obyčejného diskuzáku", nebo nedejbože chatu, liší...?
Autorská citace #21
6.8.2009 14:26 - Argonantus
Kostka se liší tím, že je o RPG, převážně pak o DnD.
Je to tematický web, a má cenu ho srovnávat s weby s podobným tématem.

Takže, ať chcete, nebo ne, nabízí se zejména srovnání s RPGF, a tady najdete těch rozdílů hafo. Například v převládajícím světonázoru náčelnictva (více křupkounů a méně teoretiků, stručně řečeno). Nebo přístup k offtopicům.

"Obyčejný diskuzák" má tu nepříjemnou vlastnost, že se nevymezuje tématem, a tudíž má daleko větší přitažlivost pro magory, úchyly a podobně. Ty daleko víc táhne politika a nahé ženské fotky, než problém, zda lze útočit greatswordem ze hřbetu koně.
Autorská citace #22
6.8.2009 14:49 - Merlin
Mě táhne útočit greatswordem ze hřbetu koně na politika a mít na klíně nahou ženskou
Autorská citace #23
6.8.2009 15:02 - wraiths
Merlin: a to vse na jednom koni..?! Nemozne 8-)
Autorská citace #24
6.8.2009 17:09 - Magus
Merlin=)
Lidi dokazou menit na ostatni nazor...*mrk na Alnaga"
Autorská citace #25
6.8.2009 18:53 - Malfin
Pro mě je kostka vyjímečná tím, že zde chodí kvalitní lidé, kteří jsou ochotní se o své názory, zkušenosti a rady podělit. A to takovým způsobem, že z toho čiší opravdový zájem. Dále pak kvalitní články, ve kterých se člověk hodně dozví. Pohodová atmosféra.
Autorská citace #26
6.8.2009 20:31 - Lotrando
Argo: kostka je o DnD minimálně. většina článků je o prostředí, názorech, obecných mechanikách. Konkrétních aplikací d20, nebo přímo DnD je celkem málo. Dříve to snad bylo silnější, ale nejméně rok už tomu tak není.
Autorská citace #27
6.8.2009 23:06 - Sosáček
Já bych řekl, že kostka je výjimečná tím nepraktickým interfacem :) Ale mám podezření, že o tákove odpovědi nestojíte.
Autorská citace #28
6.8.2009 23:08 - Alnag
Sosáček: Nikdo zatím nenavrhnul lepší... (jinak znal jsem na zahraničních fórech jednoho typa, co si říkal Letter from Prague, ale měl jsem pocit, že to není Čech... doufám, že jsi to nebyl ty)
Autorská citace #29
6.8.2009 23:35 - Alek
Hlavně ho zatím nikdo za nepraktické neoznačil, co si pamatuju. Vlastně moc nevím, co si pod tou nepraktičností představit...? Takže takto: o věcnou kritiku samozřejmě stojíme, člověka sice nezahřeje tolik u srdce, ale zase ho pohání dál, nenechá ho ustrnout,... Tak sem s ní (nebo třeba ukázkou UI jiného webu, které by se pro Kostku více hodilo), pokud to nebylo jen plácnutí do vody ;-)
Autorská citace #30
7.8.2009 00:32 - Alnag
Argo/Lotrando: Tak neřekl bych, že kostka je o D&D minimálně, to zase ne. Má tu docela slušnou míru zastoupení (i v článcích i v diskuzích). Ale myslím, že se nám daří se trochu rozšiřovat směrem k RPG obecně.
Autorská citace #31
7.8.2009 07:25 - Lotrando
Alnag: mě šlo o konkrétní pravidla, těch je pomálu. Samozřejmě, hodně lidí tu DnD hraje, takže když mluví o RPG, mluví i o DnD.
Autorská citace #32
7.8.2009 08:03 - Merlin
Kostka je výjimečná, protože jsem tu já
Autorská citace #33
7.8.2009 08:05 - Magus
Hmm...=) to je ale fakt pravda...ne jenom kvuli tobe ale kvuli vsem...
Autorská citace #34
7.8.2009 08:10 - Merlin
Ne..kvůli všem ne..to by se z toho stala rutina, ne výjimečnost...prostě kvůli mě :)
Autorská citace #35
7.8.2009 08:13 - Čindi
Na český poměry častou aktualizací a pěknými úvahami o RPG.
Autorská citace #36
7.8.2009 09:37 - Sosáček
Nebyl, jenom se mi libi to jmeno ;)

Ale jde spis o ten clankovej / blogovej format, ze na necem co ma rozhrani diskusniho fora (ala fialova, nebo tak) se da provozovat spousta diskusi zaroven, kdezto taky tak deset, hm.

Nevim ale jestli je to dobre nebo spatne.
Autorská citace #37
7.8.2009 09:55 - Merlin
dopis: to uplně nechápu..myslels kdezto taky/nebo tady?
Autorská citace #38
7.8.2009 13:00 - Rytíř
Myslel myslím 10, jakože jenom, co se prostě vejde do panelu novinek..
Autorská citace #39
7.8.2009 14:34 - Alek
No jenom dneska jich jede snad 18. Např. s phpBB mám poměrně velké zkušenosti a troufám si tvrdit, že diskuzní prostředí má Kostka nyní dokonce přívětivější (chcete-li praktičtější). Ale to je asi o zvyku...
Autorská citace #40
7.8.2009 14:40 - Joe
Hm, ja naopak diskusie Kostky z hľadiska použiteľnosti za prívetivé moc nepovažujem... fóra (phpBB) mi prídu omnoho vhodnejšie.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09541392326355 secREMOTE_IP: 18.190.156.80