Střípky

alef0
4.1.2012 13:51
RPG novinky - Twitter 6stena
Na Twitteri som založil kanál 6stena, kde píšem novinky zo sveta RPG, upozorňujem na články z našich portálov (d20.cz medzi nimi) a na zaujímavé diskusie na fórach, čo sledujem.

Followujte na Twitteri alebo pristúpte k novinkám cez RSS.
Autorská citace #21
26.2.2016 20:39 - ShadoWWW


Monte Cook plánuje Kickstarter na nový projekt - Worlds of the Cypher System. Jde o tři herní světy - Gods of the Fall, Predation a Unmasked. Celé to má být postaveno na herním enginu Cypher System (engine hry Númenera). Kromě herních světů má kickstarter obsahovat nástroje, pomocí nichž si vytvoříte své vlastní hry na Cypher Systému. Pokud si celý projekt povede dobře, jsou připravené i nějaké romány z prostředí oněch tří světů.Gods of the Fall: Probuď svou božskou jiskru, nárokuj si doménu (panství) a staň se bohem ve fantasy světě, v němž se nebesa rozbila o Zemi jako mstivá hvězda.Predation: Nejprve zjisti, jak přežít v temném a nebezpečném světě období křídy s použitím techniky budoucnosti - hi-tech zbraní a bio-inženýrských dinosaurů - a pak si dělej starosti o asteroid, o kterém historie říká, že zahubil veškerý život na Zemi.

Unmasked: Říkají, že jsi šílený. Nebezpečný. Že trpíš disociační poruchovou maskou. Říkají to tví rodiče, doktoři, tisk i armáda. Nemohou uvěřit tomu, co se děje. Nemohou uvěřit tomu, co dokážeš udělat.
Autorská citace #22
8.3.2016 16:51 - ShadoWWW
Unity RPG - Hra, která má v sobě spojovat to nejlepší z D&D 4E, Pathfindera a Dungeon Worldu. KickStarter bude vypsán v polovině roku. Základní herní mechanismus bude založen na 2k10.
Autorská citace #23
9.3.2016 15:40 - ShadoWWW
Monte Cook hodlá vypsat KickStarter na tzv. Cypher System Creator program. Šlo by o napodobeninu D&Dčkového DM's Guild. Cypher System Creator program má taky běžet pod křídly DriveThruRPG a jeho náplní mají být fanouškovské herní materiály založené na Cypher systému.
Autorská citace #24
1.5.2019 20:06 - ShadoWWW
Catalyst Game Labs oznámili, že v létě vyjde šestá edice Shadowrunu!
Autorská citace #25
2.5.2019 00:31 - sirien
A bude lepší než třetí nebo horší než pátá? :)
Autorská citace #26
2.5.2019 00:51 - Colombo
Slibují výrazně zjednodušit pravidla. Méně skillů, jednodušší boj, matrix i spellcasting.

Tady někdo zkompiloval google doc, ale jakýsi kretén dal označit vše a delete.

https://docs.google.com/document/d/1ZPN1-6xfGD9SV6xD85eaJIWoNq0NcsBdE3CQI8s5rJU/edit

Překlikni si na finální verzi, tak to bude čitelnější.
Autorská citace #27
2.5.2019 08:46 - Lethrendis
Jen bych dodal informaci, která teď už asi není obchodním tajemstvím. Catalyst nechtěl dát licenci na můj překlad 5E právě proto, že brzy vyjde 6E. Jinak by prý byl ochoten a za údajně docela slušných podmínek. Ovšem pouze pro 6E.

Co se týče toho nástřelu informací, vypadá to docela zajímavě. Zjednodušení je super. Jen aby to nezjednodušili až moc. Aby kolem toho nového pojetí Edge nebylo více počítání než dříve (v mém překladu 5E jsem to překládal jako Štěstí, podle tohoto bych to viděl spíše na Výhoda). No uvidíme, QuickRules mají vyjít už za chvíli.
Autorská citace #28
2.5.2019 09:13 - Log 1=0
A co nakonec budeš dělat s tím svým překladem?
Autorská citace #29
2.5.2019 09:19 - Lethrendis
Posílal jsem ho lidem, kteří mají o SR zájem, aby mi poskytli zpětnou vazbu. Ta bude cenná i s ohledem na případný budoucí překladový klíč. Pokud bys měl zájem, pošli mi soukromou zprávu s mailovou adresou, kam to mám poslat. Musím přes úschovnu, je toho dost MB.

Překlad 5E teď má v rukou Sirien, ptej se jeho. Já mu to předal v podobě, která je podomácku editovaná, překlad i základní formátování jsou snad v pohodě, jenom je to zkrátka wordový soubor. Sirien to prý vyfešákuje. Každopádně mělo by se to objevit tady.
Autorská citace #30
2.5.2019 10:12 - sirien
Lethrendis to přeložil do wordu s korektním stylováním, tak sem to importoval do InD. Podle všeho by to měla být relativně snadná práce (text už je zpracovaný, stačí redefinovat styly a doplnit grafiku), ale pár týdnů to nejspíš potrvá protože a) teď nemám úplně moc času a b) sem tam narazím na nějaký technický problém spojený s tou import metodou na který nejsem zvyklý a musím se teprve naučit jak ho řešit.

As usual expect it when you se it... Vzhledem k 6. edici kdyby se to nakonec ukázalo být výrazně náročnější než sem čekal tak bych se na to vykašlal a zveřejnil bych jen původní .doc verzi.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1567850112915 secREMOTE_IP: 3.209.80.87