Střípky

kin
29.10.2013 13:17
Deskovky do hospody
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na radu ohledně deskových her. Rádi hráváme deskové hry v hospodě u piva a večeře, a chtěli by jsme s kamarády rozšířit reportoár her, a nevíme co pořídit.

Baví nás nejčastěji např.: panic room, dominion, red november...zajímali by mne spíš kooperativní hry, ale s prvkem možné zrady a "svinění" (+blafování, interkace mezi hráčemi, obchodování), které nejsou nějak extra náročné na místo (měli by se vejít na stůl společně se sklenicemi a brambůrky).
Taky by měli být trochu taktické (plánování tahů, bodů, atd.), ne moc o náhodě. Čeština, nebo málo textová anglická hra výhodou.

Když by jste mohli cokoliv doporučit (i kdyby to úplně nesplňovalo požadavky zmíněné nahoře).

Díky :)
25.1.2018 10:03 - Aegnor
Haplo píše:
Nicméně stejný večer jsme zahráli i T.I.M.E. stories a zajímali by mě názory ostatních, jak se na to dívají; takže jestli znáte, prosím o sdílení dojmů.

Pouze jsem o tom četl, ale ... nehrozí u téhle hry hrozně omezená opakovatelnost?
25.1.2018 12:29 - Haplo
To je právě jedena z věcí, která mě dost zarazila. Samotná hra není asi úplně levná (teď nevím ale odhadem 1500-2000) a je tam pouze jeden scénář - tedy, jenom jedna hra na asi 3 hodiny. Prakticky se to nedá hrát znova; pokud samozřejmě nezapomenete po roce, co že jste to vlastně dělali. A další scénáře jsou dokoupitelná rozšíření, každý jeden pak stojí asi 600. Jestli hra byla tvořena pro výdělek, tak to asi dává smysl, ale jinak mě to dost zklamalo.
Hra samotná není špatná, užijete si srandu a nějaké ty hádanky a hledání pravdy, nicméně jak jsem říkal, doslova mi to za to nestojí.
2.3.2018 19:45 - ShadoWWW
Recenze Lords of Waterdeep (a taky ukázka toho, že pro většinu ne-geeků je "svět D&D" synonymem pro Zapomenuté říše, podobně jako třeba "Dračák" pro libovolné RPG).
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10773706436157 secREMOTE_IP: 54.224.60.122