Střípky

kin
29.10.2013 13:17
Deskovky do hospody
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na radu ohledně deskových her. Rádi hráváme deskové hry v hospodě u piva a večeře, a chtěli by jsme s kamarády rozšířit reportoár her, a nevíme co pořídit.

Baví nás nejčastěji např.: panic room, dominion, red november...zajímali by mne spíš kooperativní hry, ale s prvkem možné zrady a "svinění" (+blafování, interkace mezi hráčemi, obchodování), které nejsou nějak extra náročné na místo (měli by se vejít na stůl společně se sklenicemi a brambůrky).
Taky by měli být trochu taktické (plánování tahů, bodů, atd.), ne moc o náhodě. Čeština, nebo málo textová anglická hra výhodou.

Když by jste mohli cokoliv doporučit (i kdyby to úplně nesplňovalo požadavky zmíněné nahoře).

Díky :)
6.3.2019 20:42 - LokiB
K deskovkám do hospody i pro 2 (tahle je teda karetní)
The Big Easy - Deadlands Noir Card Game
8.3.2019 16:17 - Maelik
sirien píše:
Netrunner je legenda, ale osobně neznám. Je to asymetrická kartičkovka (uzavřená, tj. nejde o nekonečnou sbíračku) kde jedna strana hraje za korporaci a druhá za hackera.


Netrunnera jsem hrál za obě strany..ona ta asymetričnost v zásadě spočívá v tom, že jeden má čtyři akce a zdroje získá automaticky na začátku kola, kdežto druhý má akcí pět, ale na získání zdrojů musí jednu akci propálit.. a ano, jeden staví servery a druhý viry, ale mechanicky jde v podstatě o to samé.


Jinak v poslední době mě zaujal Bloodrage.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11618900299072 secREMOTE_IP: 52.201.27.211