Střípky

sirien
24.1.2022 21:31
Autorská citace #21
27.1.2022 09:25 - Lomax
Zásadní otázka, dle čeho to zpracováváš? Pokud vím, tak revidovaný Bestiář v elektronické podobě se zatím nedá nikde sehnat, alespoň Altar ho nemá v nabídce.

Já jsem o proti knize nedělal příklady kurzivou, ale pouze pomoci značky "> " na začátku řádku. V podkladech, které jsem dostal od Siriena, a které jsem zkonvertoval pandocem, byla ta zvýrazněná slova a fráze naformátováno celkem správně. Kdybych příklad převáděl do kurzívy, tak by to byla práce navíc bez valného přínosu.

Já jsem jinak postupoval tak, že jsem si napsal nějaká makra a regexi ve VIMu, tím to proháněl a pak to validoval proti knize, opravoval drobnosti a dělal odkazy. Mám vlastní docker s vuepressem, tak jsem rovnou testoval i výsledek.

Dělení do souborů bych asi udělal takto:
01_uvod.md (ta není a tu bych pridal)
02_lide.md
03_zvirata.md
...
Autorská citace #22
27.1.2022 10:01 - RoVan
Hmm teď na ten Altar koukám, že je revize in progres. Spoléhal jsem na to, že ta verze bestiáře co mám je aktuální Oh well, aktivní blbec... Jestli se dostaneme k revidované verzi, tak to opravím.

Kurzivu můžu z příkladů sundat, to není úplně problém, snažil jsem se ať to je 1:1 ke knize.

Podle logiky dělení souboru tím pádem mám 01_uvod.md, jen to nemám kde nahrát, DrD2 složky nejsou zveřejněné.
Autorská citace #23
27.1.2022 15:06 - Nogrim
Plánujete i nějaké reorganizační přídavky, nebo chcete nechat celá pravidla ve stavu "tak jak to je v knížce"?

Například nějakou tabulku/rozcestník, který třeba ukáže přehledně všechny dovednosti+zvl schopnosti vedle sebe s proklikem na konkrétní odstavce?

Případně třeba plánujete prokliky ke konkrétním magiím (např u Magie Mysli mít odkaz na pravidla k výkladu Magie Mysli + pravidlům ovládání)

Jinak mít takhle ty pravidla online je samo o sobě fakt čupr.
Autorská citace #24
4.2.2022 14:53 - Fafrin
Tady: http://srd.d20.cz/faq/editace.html#umisteni-obsahu
furt nevidím odkaz na sdílenou složku.
Teď s tím docela pracuju a občas narazím na nějakou chybu ve formátování.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065507888793945 secREMOTE_IP: 3.145.191.22