Střípky

Dalcor
10.5.2007 09:54
Alduron - nový RPG časopis
Dne 16.5. by se ve větších novinových stáncích v Čechách a na Slovensku měl objevit nový časopis o RPG, který chce nahradit Dech Draka. Cena by měla být stanovena na 39 kč, takže je to pakatel. Součástí Alduronu budou i články a konverze do prostředí D20 a dále dvě stálé kapitoly věnující se hrám z okolí D20.

- V dopisech Samara Kopretiny královně Amrauil se dozvíte o Mečovém pobřeží Zapomenutých říší krátce po událostech PC trilogie Baldurova Brána

- seznámení se světem Krynnu.


Doufám, že se vám časopis bude líbit a hlavně že ho budete kupovat.
22.6.2007 11:12 - Rytíř
Dalcor: v čem toho vlkoměnce píšeš primárně, Dnd?
22.6.2007 12:36 - Dalcor
Dragonlance.
Joe - poslal jsem ti draft.
22.6.2007 12:52 - Reidden
jak dlouhý to asi bude, Dalcore?
22.6.2007 12:54 - Reidden
Myslím ten vlkoměnec.
22.6.2007 12:55 - Dalcor
No - teď to má 9 stránek A4 - nemám napsané popisy vesnice a 4 CP. Dále mi chybí ještě něco málo o vlkodlacích kteří ale ne Krynnu nejsou, další zápletky ve vesnici, sepsat co kdo ví a dodělat mapy.20 stránek? Bez konverzí na jiné systémy.
25.6.2007 14:41 - LZJ
Je už někde k dispozici nějaký seznam trafik, kde Alduron mají? Vrátil jsem se po týdny z ciziny a taky bych rád zkritizoval úroveň článků ;-)
25.6.2007 14:44 - Dalcor
ne neni - jend distributoři
25.6.2007 20:48 - Vannax
Konečně se mi dostal do rukou tedleten časák, který už je legendární díky svojí nesehnatelnosti (krásný slovo :o)
Reidden už si asi vyslechl resp. přečetl dost negativní kritiky, takže zůstanu jenom u chválení :)
1. oceňuju, že je to ve formátu A5. Perfektně se to vejde do velký kapsy. (Ovšem kdyby to bylo A6, tak už se to vejde do jakýkoli.... :))
2. oceňuju i to, že ilustrace v časopise celkem stojí za to. Přiznám se, že jsem očekával daleko horší.
3. články jsou vesměs dobrý. Jen z pohledu čtenáře bych osobně ocenil trochu větší strukturovanost, aby ty články byly přehlednější a čtivější. (Nevím teď jak to napsat líp, ale snad to je srozumitelný).
4. Kurňa, přece jen teď odbočím od pochval.... :( Do budoucna by stálo za to trochu víc komunikace se čtenáři přímo na stránkách časáku. Ale to si Reiddene prosím tě neber jako kritiku, je to jen nápad. Je mi jasný, že vyšlo teprv druhý číslo a nemůže bejt všechno dokonalý.

No a teď ještě k tomu speciálnímu vydání. Určitě by stálo za to něco takovýho udělat, ale myslím, že nejdřív tak za rok, až časák získá nějakou ustálenou podobu a hlavně až se sejde dost kvalitního matroše na vydání univerzálních dobrodružství. Vydat totiž takovýhle herní moduly, to může bejt dost ošementý.....
držím palce ať Alduron vzkvétá! A hlavně ať je k dostání.
26.6.2007 09:42 - Jerson
Do budoucna by stálo za to trochu víc komunikace se čtenáři přímo na stránkách časáku Jen to ne. Přijde mi zbytečné zaplácnou místo dopisy čtenářů, navíc otiskované bez zkrácení v době, kdy je k dispozici net (dobře, ne pro všchny, ale je)
26.6.2007 10:00 - Dalcor
Souhalsím s Jersonem...Na druhous tanu jestli jsem něco četl v LEVELu tak to byly dopisy čtenářů ;) a výsledky recenzí
26.6.2007 10:20 - Jerson
Co si pamatuju, tak Level měl hromadu stran a dopisy čtenářů zabíraly dvě nebo tři. U Alduronu mi to přijde zbytečné, když už, tak stačí jedna strana jako celkové shrnutí reakcí čtenářů a případně další plánované úpravy na tomto základě.
26.6.2007 10:23 - Dalcor
Není místo, raději se budu věnovat RPG než dopisům :) Podme mě je daleko důležitěší dodělat diskuzi na webu.
26.6.2007 11:42 - Vannax
Zajímavý je, že si pod komunikací se čtenáři představíte jen otiskování dopisů :) Já měl na mysli spíš komunikaci ze strany redakce směrem ke čtenářům: plány do budoucna, v příštím čísle bude atd. a ani to nemusí zabírat celou stránku... Ale možná jsem si to jenom nepročetl důkladně a v tom časopise to je. Mrknu se na to.
26.6.2007 12:56 - Jerson
Vannaxi, to je asi tím, že časopis jako informační kanál směrem ke čtenářům funguje tak nějak přirozeně a hodně toho je v úvodníku. Ostatně k reakcím na čtenářské náměty jsem se už vyjádřil.
27.6.2007 16:37 - Argonantus
Dalcor píše:
Podle mne je daleko důležitěší dodělat diskuzi na webu.
Fíha! Další web, týkající se RPG? Není to tříštění sil? Spolupráce časopisu s webem je podle mne klíčová věc (na pevnosti jsem to nikdy neprosadil), například řeší podstatnou část té slavné komunikace - ale také to žere docela dost energie, pokud to má stát zato. Proč se radši redakce nenastěhuje na některé weby již existující... třeba tento?
27.6.2007 22:28 - Rytíř
Tento web samozřejmě ochotně podá ruku každému, kdo se chce s námi angažovat na netu. :) Ale jsme pořád ještě v podstatě zaměření na DnD a jeho odnože, kdežto Alduron jde obecně do RPG. (Sekce non.d20 vznikla asi až v době, kdy už museli mít v Alduronu jasno, co a jak.) Každopádně pokud se časopis uchytí, tak se mu vlastní web bude hodit - a předpokládám, že on se uchytit chce ;)
Jestli to je nebo není tříštění sil.. inu, to je těžká věc. Pravda je, že každý samozřejmě máme jen omezený čas, který věnujeme netu, takže vždycky volíme jedno na úkor toho druhého.
No a že web žere energii, to mohu podepsat :)) Nechápu, jak tolik lidí dokáže aktivně sledovat třeba čtyři nebo i víc webů a fór.. já na to prostě nemám. :) Jistě, je rozdíl mezi tím sledovat web a přímo se podílet na jeho chodu. Ale i tak.
28.6.2007 08:23 - andtom
Myslím, že právě proto, aby lidi z časopisu nemuseli obíhat x diskuzí po netu, tak zprovozní diskuzi na stránkách časopisu. Protože, jak píše Rytíř, sledování hodně diskuzí je únavné. Takže je to takové pochopitelné.
Na druhou stranu stejně to nepomůže. Viz Level a Score pár let zpátky - velmi živé společné diskuze o nich na Mageu, Hofylandu, ...
Jinak mám už také Alduron č. 2 a ke Goweryho rozháranému stylu s četnými vatovými pokusy o humor za každou cenu už nemám sílu cokoliv psát. V jakém kontrastu k tomu jsou články od Horacia Dějmistrův notýsek - 10. část a Dějmistrův notýsek - 11. část.
28.6.2007 08:54 - Dalcor
Mimochodem webová stránka je ynný must-be marketingovou propagací produktu. Což je u nsá stále opomíjeno. To že web není hotovej beru za velké, opravdu velké pochybení :(
9.7.2007 10:45 - Dalcor
Tak, u Alduronu došlo k problémy s distribucí a následující 3 čísla (3,4,5) budou ke stažení pouze v elektronické podobě a další čísla nepůjdou do distribuce ale budou k dostání ve speciálkách. Škoda. Důvody neznám, tak se mě neptejete.
9.7.2007 11:01 - Joe
Hm hm hm... Akýže to šotek zaúradoval? (rečnícka otázka, nech odpovie len ten, kto je informovaný).
Dalcor, náhodou nič nevieš o prípadnom elektronickom prvom čísle? (pre tých, ktorí ho nezohnali...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088549137115479 secREMOTE_IP: 18.206.13.112