Tipy a triky

Lotrando
19.10.2007 09:19
Hraj Válečníka, když začínáš. Není to složité a budeš mít možnost si často bouchnout. Nepřipadá vám to povědomé? Je ale válečník opravdu jen stroj na mávání mečem, nebo toto povolání může nabídnout víc?
Autorská citace #61
22.10.2007 17:57 - Dalcor
Prosím udělejte si názor sami jak moc masíruju Lotranda, povyšuji se a vůbec tvrdím že je to hrozný článek a že se vůbec nehodí začátečníkům. přiznámse že mě Tvůj sarkasmus Ebone hodně urazil. už jenom proto že nemá kontextové opodstatnění, z toho důvodu by mě zajímalo jak jsi na tom ty se sebekontrolou vlastního vyjadřování. Já si přiznám že s tím mám problém. Zároveň ale když někoho urazím tak na přímo, neschovávám to za smajlíky ironii a sarkasmum
Dalcor píše:
Reakce 1: teda tohle jedna z nejblbějších sérií článků jakou jsem viděl - korunu všemu tomu dává hlavně paladin. Ale i takovéto články jsou pro někoho na místě - halvně pro začátečníky
Dalcor píše:
Reakce 2:
Alnag píše:
A prosím nevkládejte rovnítko mezi "není tam nic co bych už nevěděl" a "blbé". To vidím jako dvě vcelku různé věci.
Nějak se mi nelíbí že jsi mě zařadil do této kategorie. Já neberu jednotlivé počiny, přiznám se že má hlavní zkušenost pochází z paladina, který je fakt příšerný a místo jak hrát je to spíše jak nehrát. A ani tady to, IMHO, jaksi to nevybočuje s řady. Snad si mohu dovolit vlastní, i když kritický, názor, ne? V prvé řadě článek navádí ke stereotypnímu přístupu k hraní a soustředění se na pravidlové výhody a provnání plusů a mínusů. Místo vlastního výběru se vlastně omezuje akorát na ohodnocení mechanik stylem líbí/nelíbí a výhodné/nevýhodné. Jako takové to může v nováčkovi vyvolat diablovský efekt že důležité je soustředit se na výstavbu co největšího macha, místo vedení do roleplayovací části hry. Jako další stránka PHB dobrý, jako článek navádějící k tomu jak a proč hrát či nehrát válečníka strašné. A rozhdoně to není o eleganci. Rozhodně je to ale v duchu propagace DND směřujícího k co největšmu důrazu na boj. Samozřejmě jiný článek nenabídnou protože je nevyhledávám. A ani ho nenapíšu. jen jsem si dovolil vyjádřit svůj názor. Tenhle článek totiž není o "Válečník elegantně", ale spíše "Válečník mechanicky". Ještě bych rád dodal že to, že je článek jediný na dané téma z něj ještě nedělá článek dobrý.
Dalcor píše:
Reakce 3
Lotrando píše:
Řeknu jen toto, DnD je figurková bojová hra s RP prvky, kde RP představuje především možnost zlepšování postavy.
Dále nesouhlasím s Lotrandovou filipikou proti DnD, která evidentně nabízí vysvětlení, že Lotrando DnD viděl z rychlíku. Pak nepochybuji o tom, že výběr článku byl plně v souladu s tím jak Lotrando DnD chápe. A to je škoda. Daleko lapší než přeložit článek pochybné kvality by byl počin vytvoření vlastního, a určitě mnohem lepšího článku. Času by to potenciálně zabralo asi stejně jako překlad. Ano z mého pohledu je ten článek skutečně hroznej. Protože přesně nabádá k pochopení DnD tak jak nám to nabídl Lotrando - že DnD je bojová hra. A to je s prominutím HOVADINA.
Dále jsem se k článku nevyjadřoval. Pouze jsem se ohradil některým nařčením. Například že se navážím do Lotranda. Udělal jsem to dvakrát, v prvé řadě když jsme řekl že viděl DnD s rychlíku, což v zápětí přiznal s tím že DnD teprve studuje. A dále jsem označil jeho názor jako HOVADINu. Zde je namístě nabídnout svoji omluvu. Sice s názorem že DND je bojová hra opravdu nesouhlasím a pořád si myslím že je špatný, ale mohl jsem použit jiná, i když zdůrazněná slova.
Omlouvám se, býval už bych to neřešil. Ale nesmyslně se buzerovat nenechám.
Sirien píše:
no, tak já jsem o ničempodobném nebásnil. Přešlo mě to před deseti lety, ještě v době, kdy jsem ani netušil, že je něco jinýho než DrD. Za svym názorem si stojim, bez ohledu na to jak otáčíš argumentaci z diskuse o obsahu na diskusi o diskutujících (mimochodem: http://cs.wikipedia.org/wiki/Logický_klam )
Souhlasím
Ebon píše:
A vy drsňáci mě nejvíc byvíte! Hlavně když si vzpomenu, jak často jste před pár lety pořád basnili o dragon slayrech, blade dancerech, válečnících polodracích a pod. To bylo určitě kvůli tomu, jak jste chtěli hrát ty jejich charaktery co? :-)
Ano líbí se mi charakteristika baldesingerů i jejich bojové dovednsoti. Před 10 lety jsem ho hrál v ADnD. Měl jsem ho půl roku. A ještě bych podotknul že se mi líbí jeho stylizace a zároveň jeho forma a tedy i charakter psotav. Bladesinger je paladin a možná tě to překvapí spíše než bojové dovednsoti an paladnech mě vždy zajímal jejcih kodex chování a rytířstváí jako takové.
Abych nezapoměl - dám an konec smajlík, protože tenhle příspěvek byl celý žert :-)
Autorská citace #62
22.10.2007 18:58 - Ebon Hand
No to je bezva, víte jak mi toto zlepšuje v práci náladu? Ne teď to myslím vážně! Dalcore, pokud jsi cítil z mého příspěvku sarkasmus, tak se ti omlouvám. Píšu reakce v drtivé většině příspěvků žertem, spíš takový přátelský popichování. Druhak ani jsem netušil, že jsou nějaké smajlíky na sarkasmus. Já chtěl hlavně toho modrýho, jak se tlemí (s těma zabama).. A popíchnout tě je krásný! :-) Taky se omlouvám, že jsem z Bladesingera udělal Blade dancera, teď mi to přijde, že jsem z něj udělal spíš přihřátýho tanečníka.. :-) To asi nebude ten paladin, co jsi ho hrál, co? :-)
2Sirien: Ta poslední věta je krásná! A pěkně si mě prokouknul, i když tomu sami dost nahráváte.
Konec sentimentu! Hůra do zbraně. Čím bych do vás píchnul?
Předvedli jste naprosto nekonstruktivní kritiku, která chvílemi zklouzla k obrovskému nešvaru říkat já to dělám dobře, vy to děláte špatně. Zatím v žádném vašem příspěvku není uvedeno co by měly pasáže obsahovat, aby byli dle vašeho názoru správně. Sami se maskujete za utíkání z tématu k věcem podružným pro tuto diskuzi, někdy si dokonce protiřečíte (Dalcor tyto články nevyhledává a přesto ví, že toto je jedna z nejblbějších serií jakou vidět a nejhorší je paladin, kdo viděl pravidla z rychlíku atd.):-) Sorry já musel. :-)))
Autorská citace #63
22.10.2007 19:00 - Ebon Hand
No to nééé!!!! Kujva odhlásilo mě to za tu dobu! Prosím minulý příspěvek je můůůůjjjj!! :-)
Autorská citace #64
22.10.2007 19:53 - Sosáček
Husta diskuse.
Pridavam se k Ebonovi a shledavam, ze tvuj jazyk je ostry jak tamty papricky, amigo :)
EDIT: a mimochodem, homosexualni paladin ktery bojuje za uznani spolecnosti (a protoze ho jeho buh neodmitl, vi ze dela spravnou vec) a potyka se s predsudky je zajimava postava ... ale do trosku jineho druhu hry nez o ktery tady jde.
(protoze sexualni orientace nema vliv na basic attack bonus, zejo)
Autorská citace #65
22.10.2007 20:08 - bigbythewise
sirien píše:
V tom se pleteš. Alnag dával na d20 články, které jsem neváhal obratem nazvat jako "munchkin´s guid to powerplaying", ale nikdy jsem neměl problém s tím, kde byly zařazeny. Stejně tak tenhle článek tak jako tak určitě patří tam, kde je, nicméně jeho nadpis a úvod slibuje něco jiného, než co je obsahem. Když vezmu obsah jako takový, tak ten článek není až tak špatný, ale když ho člověk otevře, tak prostě čeká něco kapku jiného, než co pak dostane. A mimochodem, pokud o někom mluvíme, oslovujeme ho jménem, nikoliv jko "kdejakého jedince" ;)
Spletl jsem se jedine tim, ze jsem ja vul sem vubec neco psal. Vis, me je blby se porad opakovat. Takovy dikuze me vzdy moc unavi.
Pokud mluvim OBECNE o VICE lidech, tak je nemusim oslovovat jmenem, asi tak.
Autorská citace #66
22.10.2007 21:29 - Dalcor
Ještě k Ebonovi, sice nerad ale sice...
Já mám pocit že druhej můj příspěvek je kritika na základě vlastního názoru na danou problematiku. Řekl bych že je mojí věcí, zda se do takové kritiky pustím a dovolím si tvrdit že dva vzorové články můj názor utvrzují.
Abych řekl pravdu nemám ani čas ani zájem psát články pro nováčky, přesto tvrdím že z mého druhého příspěvku v diskuzi rozumný člověk vyčte co očekávám od článku pro nováčky. Navíc se necítím ani povolaný k tomu, abyhc takový článek mohl napsat. Přesto si snad na základě svých zkušeností a názorů, mohu dovolit zaměření článku kritizovat.
Avšak předmětem zdejší diskuze je onen článek, ne moje osoba. Předmětem mojí kritiky pak byly některé názory a onen článek. Nebyla to ano osoba překladatele, ani dalších osob zde na fóru. Jestli používám mírné frázem, nebo volím "plnou hubu" je snad moje věc. Pravdu diš že v jeden okamžik jsem to přehnal. Přestože kritizuji názor tak plně respektuji osoby, které onen názor předkládají.
Svůj názor na článek jsi předložil, líbí se ti. Já ti tvůj názor neberu, přesto s ním nemůžu souhlasit. Nevidím důvod, proč by jsi se měl navážet do mé osoby, což jsi udělal. Bohužel kultura v ČR je tak divně postavená že místo rozumné argumentace (kterou jsem onou hovadinou překočil, přiznávám) se pouštíme do osočování kritiků či recenzentů s jejichž názory nesouhlasíme. Teď to, naneštěstí, dělám i já. Bohužel nejsem typ člověka, který by si nechal srát na hlavu.
Ale k věci - respektive k článku:
Ebon píše:
Předvedli jste naprosto nekonstruktivní kritiku, která chvílemi zklouzla k obrovskému nešvaru říkat já to dělám dobře, vy to děláte špatně. Zatím v žádném vašem příspěvku není uvedeno co by měly pasáže obsahovat, aby byli dle vašeho názoru správně. Sami se maskujete za utíkání z tématu k věcem podružným pro tuto diskuzi, někdy si dokonce protiřečíte (Dalcor tyto články nevyhledává a přesto ví, že toto je jedna z nejblbějších serií jakou vidět a nejhorší je paladin, kdo viděl pravidla z rychlíku atd.):-) Sorry já musel. :-)))
Možná by jsi mi mohl ukázat kde říkám já to dělám dobře - v tomto tématu kteří někteří štváči poněkud roztahali a rozdrobili jsem prohlásil toto, cituji do slova nevytrhávám s kontextu jako Ebon:
Dalcor píše:
V prvé řadě článek navádí ke stereotypnímu přístupu k hraní a soustředění se na pravidlové výhody a provnání plusů a mínusů. Místo vlastního výběru se vlastně omezuje akorát na ohodnocení mechanik stylem líbí/nelíbí a výhodné/nevýhodné. Jako takové to může v nováčkovi vyvolat diablovský efekt že důležité je soustředit se na výstavbu co největšího macha, místo vedení do roleplayovací části hry. Jako další stránka PHB dobrý, jako článek navádějící k tomu jak a proč hrát či nehrát válečníka strašné. A rozhdoně to není o eleganci. Rozhodně je to ale v duchu propagace DND směřujícího k co největšmu důrazu na boj. Samozřejmě jiný článek nenabídnou protože je nevyhledávám. A ani ho nenapíšu. jen jsem si dovolil vyjádřit svůj názor. Tenhle článek totiž není o "Válečník elegantně", ale spíše "Válečník mechanicky". Ještě bych rád dodal že to, že je článek jediný na dané téma z něj ještě nedělá článek dobrý.
Dovolím si tvrdit že to je konstruktivní kritika, která nikde netvrdí že to dělám jinak, dobře, nebo lépe. Zároveň si člověk při pozorném čtení povšimne co bych od článku podobného ražení očekával.
Další části místní diskuze k původnímu tématu, místo obhajoby vlastní osoby, jsem již prohlásil že bojovník by klidně mohl být vldce družinky.
Možná ještě připomenu že jsem o článku napsal taktéž toto:
Dalcor píše:
Ale i takovéto články jsou pro někoho na místě - hlavně pro začátečníky
Trošku si protiřečím, to jest pravda. Kdyby ten článek byl další součástí Class Description v PHB, byl by to mimořádně povedený počin. Kdyby byl jako úvod do mnohem komplexněji rozebraného přístupu k válečníkům, ve snaze soustředění se na vyhnutí se archetypům - pak řeknu - SUPER. Ale jako samostatný návod stojí na základě citované kritiky, za starou belu a to je můj názor za kterým si stojím.
Díky tomu že, jak jsem napsal, !nevyhledávám (sic)! články pro začátečníky, takže nemohu sloužit jiným příkladem nemánic spoelčného s tím, že se mi tyto člányk nelíbí - kterých je jen pár nelíbí. Pokusíms e je však prsotudovat - když si an to najdu v čas, poněvadž na Wizardy se v práci nedostanua doma mám jiné starosti.
Autorská citace #67
23.10.2007 07:55 - sirien
Nemám náladu na vyhledávání vlastních citací, jako to dělá Dalcor. K článku jsem se už vyjádřil několikrát velmi věcně, stejně jako jsem několikrát napsal, v čem je scestný a tím jsem dal i najevo, o čem by podle mě měl být.
Pokud někdo neumí číst, tak to je jeho problém a já mu předčítat a opakovat nehodlám.
Nemám náladu se hádat na osobní úrovni. Až na to náladu mít budu, tak na to mám na RPG Fóru prostoru vždycky dost, protože se tam najde vždycky někdo, kdo se pustí do diskutujícíc místo do tématu.
Autorská citace #68
23.10.2007 12:37 - wraiths
Dalcor: ale jo pouštíte se do Lotranda jak vosy. a hned na zacatku tyhle debaty! zacal Sirien, hodnotil neco.a pak se mi nezdalo hned nekomu do oci vmesti slovo HOVADINA. jinak ja vím o cem je tahle diskuse, neboj. jinak pohu podotknou,ze byt tvuj klon tak se po tom co jsi napsal mne taky nastartuji. i kdyz mam dnes "spatnej den" snazim se to oddelit od veci na kterejma uvazuji. jinak pokud chcete hodnotit zas neci prispevek do diskuze tak malinko taktu by neskodilo.
sirien:jinak ta veta "Pokud nekdo....." tam nemusi byt ale jiste jsi psal s nejakym zamerem zas rozjitrit vasne. a pokud nemas naladu se hadat,tak se nehadej :-).

ad Sturm: mozne, ze je Sturm v pozadi z toho duvodu ze uz autori vedeli jak to s nim dopadne. udelali z nej "epizodni roli",ktera vsak provazi dej mnoha epizodami. a zas uplne tak v pozadi neni, je mnoho situaci kdy vede on, ci nekoho veden on a nekoho Tanis.
Autorská citace #69
23.10.2007 14:40 - Dalcor
Škoda, že tu nejsou PMKy - najdi mi kde jmenovitě od začátku šiju do Lotranda. Kromě té hovadiny. Prosím. Všichni tu tvrdíte ajk do chudáka Lotranda šijeme tak by mě zajímalo kde.
Autorská citace #70
23.10.2007 14:48 - Lotrando
Dalcor: musím přiznat, že subjektivně jsem to cítil namířené na mou osobu a musel jsem se hlavně zpočátku dost přesvědčovat o tom, že to tak není. Asi jsem nebyl sám a těm, co přispěli na moustranu chci poděkovat.
Bylo to neúmyslné a špatně pochopené, beru na to na vědomí a prosím, aby jsme to už nechali být, protože dalším řešením vzniklého problému už jen mlátíme prázdnou slámu.
Autorská citace #71
23.10.2007 14:49 - Dalcor
tak
Autorská citace #72
23.10.2007 17:40 - Ebon Hand
Tak jest! A že to bylo pěkný! :-)
A kdopak je Hrngz? Ví o papričkách.. Ups.
Ale zpět k válečníkovi. Mě totiž přijde, že válečník v DnD je primárně konstruovaný pro metodu Hack&Slash. To že tu Dalcor hájí více RP přístup je chválihodné. Ale když vezmeme skutečný odhad herní populace, jaký bývá nejčastější přístup k DnD a k válečníkovi?
Autorská citace #73
23.10.2007 17:53 - Dalcor
Hrngz je Sosáček.
Ono v jakékoliv hře je Válečník primárně konstruovaný k válčení, že :) Hele sám víš že v druhé edici byly RP Válečníci - tedy Paladin a Ranger, a jeden tank - Fighter
Samozřejmě ten design je směřovaný k bojové výkonosti. Ale uvedu příklad Tanise, který je vytvořen plně v pravidlech ADnD i DnD a že by to byl nějakej ultimátní stroj na zabíjení v duchu Drizzta to není. Myslím si že není problém, třeba i za přizpění ohnutí pravidel (Doporučené dovednosti) vytvořit "Bojovníka na přání".
Je třeba také připomenout že vzhledem k jasné definici zaměření jednotlivých povolání je odpovídajícím nástrojem k tvoření "Postavy na přání" hlavně multiclassing.
Myslím si že válečník, stejně jako každá jiná postava je taková jakou si jí uděláš - jako HnS můžeš hrát cokoliv, jako RP také. Viz si vzpomenu na Barbara Hruna, kterého hrál Bazi an PragoConu 2005. Nástroj na zabíjení, řekl by jsi HnS postava jak vystřižená, ale výtečný RP jí dal zcela nový a anti-HNS rozměr, ovšem HnS se nebránil.
Ještě bych řekl že tyhle články jsou v duchu soustředění se na HnS styl hraní, který je plnohodnotný všem ostatním stylům hraní. Takže všem nováčkům, kteří chtějí hrát HnS a nic jiného článek dokonale vyhoví.
Autorská citace #74
23.10.2007 21:44 - bigbythewise
Dalcor píše:
Ještě bych řekl že tyhle články jsou v duchu soustředění se na HnS styl hraní, který je plnohodnotný všem ostatním stylům hraní. Takže všem nováčkům, kteří chtějí hrát HnS a nic jiného článek dokonale vyhoví.
Toto je co? Grandoizni zaver cele teto nesmyslne diskuze? Takze nakonec je vse naprosto v poradku, akorat clanek bohuzel panu Dalcorovi nevyhovvel, protoze je powergamingove zalozeny. A navrch za vsechno muze Lotrando. Neber to prosim jako utok proti tobe. Myslim to obecne spise jako takove lehce sarkasticke poukazani na smysl teto diskuze.
Premyslel jsem, ze bych prelozil neco z RotG archivu, ale koukam ze tady je to za dobrotu na zebrotu.
Autorská citace #75
23.10.2007 21:50 - Lotrando
Já bych se nenechával odradit :). Přece jenom je dost lidí, kteří budou v budoucnu hledat rady a je dobré mít je kam nasměrovat. Navíc v RotG jsou spíš výklady pravidel, to by nemělo nikoho popouzet.
Autorská citace #76
24.10.2007 08:07 - Dalcor
Bigby: Co k tomu říct - další nesmyslné pruzení někým kdo asi nečte co je zde napsáno, zcela v opaku k přezdívce dotyčného.
Bigby píše:
Premyslel jsem, ze bych prelozil neco z RotG archivu, ale koukam ze tady je to za dobrotu na zebrotu
. Naopak všichni budeme rádi za každý takový článek. Ani Lotrandův článek nikoho z nás nepopudil. Jen jsme na něj jaksi vyjádřili svůj názor, opřený o nějaký zastávaný názor což je v demokratické společnosti normální jev.
Rozbij moje argumenty na téma proč se mi článek nelíbí a proč s ním ensouhalsím to beru. Ale to co tady jistí pánové předvádějí to je fušeřina.
Autorská citace #77
24.10.2007 10:09 - Sosáček
Dalcor: ne uplne.
Pravidla DnD funguji jinak nez realita (a schvalne, ne omylem) a byt dobrym valecnikem realne a byt dobrym valecnikem v DnD je neco jineho -- viz treba vyberhnuti proti parte maniku s kusema -- a byt dobrym valecnikem znamena vyhravat. Ten clanek ti rika jak, coz se hodi nejen powerplayerum, protoze mit uzasneho valecnika, a napsat si k nemu desetistrankovou povidku proc je ten a ten (bohove, jak ja nemam rad takove hrace. kdo to ma cist? stejne to obvykle neni zajimave), ti neni moc platne, nebo spis budes chtit, aby ti takova postava vydrzela aspon dve session ;)
Autorská citace #78
24.10.2007 12:31 - Dalcor
Konečně věcná poznámka, HURÁ!!!!!
Ehm a co dkyž v těch dvou session nebudeme vůbec bojovat? K čemu ej mi potom ten článek. IMHo a už sjem to zdůrazňoval anvdí k takovému tomu škatulkování a stereotypům.
Autorská citace #79
24.10.2007 13:27 - Sosáček
Pak asi nahrad slova "aspon dve session" slovy "aspon dva boje", a bude to podobne.
Tomu skatulkovani moc nerozumim (a taky neverim, ze by nekdo hral hru dnd kde si vubec nezabojuje. me by to nebavilo, vas jo?). Ale ten clanek proste radi taktiku, neco se nekdo s levelama fightera pravdepodobne naucil pri vycviku a tak. Protoze ta postava to vedet muze, ale hrac ne.
Autorská citace #80
24.10.2007 13:52 - sirien
Sos No, znám takové co hráli několik session DnD bez boje - politikařli, pletichařili...
Jinak souhlasím, že svět DnD je o něčem jinym a dobrej válečník tam prostě projde hromadou skřetů s kušema a lukama.
Na druhou stranu, stále plat že nadpis a záhlaví navozují dojem, že obsah článku bude trochu jiný.
bigbythewise: Hm? Mám výbornej nápad, začneme se chovat jako američani, co vy na to? Budeme nadšeně jásat a tleskat každýmu kdo něco předvede, protože snaha se cení bwez ohledu na výsledky... pak se amíci divěj že jich je 90% tak neschoppnejch, když se chválej i za totální sr****.
Já osobně zůstanu raději u klasického přístupu a budu hodnotit kvalitu. Ti kteří na to mají se nad tou kritikou třeba zamyslí a příště to udělají líp. Ocením když se tak budou i ostatní chovat ke mě, protože napsat děsnou blbost a získat kvůli bandě pochlebovačů dojem, že to je kvalitní, by pro mě bylo horší než bejt zjebanej za něco kvalitního.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082137107849121 secREMOTE_IP: 34.230.66.177