Tipy a triky

Dracain
31.7.2009 08:46
Příprava dobrodružství
(nevím, jestli to tu už nebylo)

PJ:Do jaké míry si připravujete dobrodružství a svět, ve kterém se odehrává, předem?

Improvizujete občas při hře?

Děláte si poznámky, ve kterých je napsáno předem, co se stane, když hráči zareagují tak a tak?

Dokážete ze sebe vychrlit větu, která perfektně navodí atmosféru, vše správně popíše a ještě ji řeknete bez zaseknutí? (já teda ne)

A poslední, trochu nesouvisející dotaz: Hráli jste někdy RPG s jedním hráčem, kterému je ještě ke všemu 9 let? :) (vím, že to s bráchou nemá cenu, ale třeba s tím má někdo zkušenosti...?)
12.8.2009 11:51 - Sethi
Nebuď zlý a ukaž...
12.8.2009 11:52 - Merlin
uši..až přijdu z oběda..mám hlad :P
12.8.2009 11:52 - Sethi
Příjemné počtení.
12.8.2009 12:03 - Jerson
Dracain píše:
Když už jsme u toho, omezuje vás někdy při výběru figurek, že nějaký detail na nich neodpovídá představě vaší postavy?

Mě ne, ale hráči mají pořád poznámky "moje postava nemá kulomet ale pistoli / moje postava nenosí ani pistoli / moje postava má u sebe kulomet a ne pušku" a tak dál, ale nakonec si všichni zvykli - zvlášť když jsem jim řekl, že si mají tedy obstarat vlastní figurky.
12.8.2009 22:04 - sirien
Dopis z Prahy píše:
Piruety se v realu v sermu nedelaji. Je to ztrata casu.

Exalted.
(Tolik k realitě RPGček.)
((kurva já se na tu zejtřejší hru těšim, ten Down kterýho sem si vytvořil je dobrej maniak... a má záměry s ním jsou ještě maniakálnější...))

Jerson píše:
Když už jsme u toho, omezuje vás někdy při výběru figurek, že nějaký detail na nich neodpovídá představě vaší postavy?

Vůbec. Trpaslík kterého používám v DnD s Alnagem vypadá prostě správně zatvrzele. Co na tom že má štít místo mého obřího kovaného výtisku Marxova Kapitálu.
13.8.2009 07:48 - Dracain
No, tak já to s těmi figurkami asi zkusím... Pro začátek si vyzkouším "vypatlat" něco z keramiky (máme keramickou dílnu a mamka je umělec, pořád "patlá", od rána do večera). Pak, když zjistím, že to nejde, tak si koupím pár figurek.
13.8.2009 09:12 - Jerson
Tak jestli se ti podaří vyrobit keramické figurky v rozumné velikosti s potřebnými detaily, tak je rozhodně chci vidět.
13.8.2009 09:21 - Dracain
No, tak to je neuvidíš...
28.8.2009 12:56 - Dracain
I když možná... dnes se jdu do toho pustit, tak mi držte palce!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.056627988815308 secREMOTE_IP: 54.221.159.188