Tipy a triky

Gurney
7.2.2018 14:54
Autorská citace #21
16.2.2018 08:30 - LokiB
sirien píše:
K těm veřejnejm hodinám - ono mají i určitou nevýhodu v tom, že občas táhnou pozornost hráčů způsobem, který úplně není žádoucí.

Když jsme hráli Sabtovanou misi s tebou my, tak pro mě třeba byly hodiny trochu matoucí v tom, že tys vlastně zkráceně přeloženo řekl (jestli si to pamatuju dobře) "tohodle si moc nevšímejte, to tak jako tiká, vždycky když to dotiká, tak dojde "k něčmu" ... nové komplikace, důsledek nevyřšení předchozích komplikací, atd.

Dopad na "obnovu stuntů" či odmizení drobnejch následků mi nebyl herně moc jasnej ... tak bylo to první herní setkání s Fate.
Čili ne že bych se hodinám zbytečně moc věnoval, spíš jsem řešil, jestli se jim věnovat máme, nebo ne, jestli to info pro nás, že je třeba v adaném intervalu něčeho dosáhnout (a třeba z akaždou cenu?), nebo je to fakt jen tikot na pozadí pro tebe ...

Asi když budeš mít stálou skupinu, kde tyhle věci budete mít jasný, systém budou všichni už dobře znát, tak ten matoucí efekt odpadne.
Autorská citace #22
19.2.2018 09:17 - Gurney
sirien píše:
K těm veřejnejm hodinám - ono mají i určitou nevýhodu v tom, že občas táhnou pozornost hráčů způsobem, který úplně není žádoucí...

Rád věřím, ale zároveň si nejsem jistý, že to až tak moc souvisí s hodinama jako takovými. Někteří hráči dost podobně reagují na figurky a grid, karty se schopnostmi postav, žetonky, dokonce i osobáky (nesmí mít moc položek, jinak začnou řešení veškerých problémů hledat v nich namísto v herním světě).

Navíc když to podáš takhle ve stylu "já si tady jen tak něco zaznamenávám, není to důležité, don't mind me..."
Autorská citace #23
19.2.2018 10:24 - sirien
To... je hodně přehnaně zjednodušená verze toho podání.
Autorská citace #24
19.2.2018 13:39 - Gurney
sry jestli zbytečně mystifikuju.

Jde mi o to, že mi to přijde jako obecný problém související spíš s lidmi, kteří jsou zvyklí brát jakoukoli pomůcku, co se objeví na stole, jako preskriptivní záležitost, namísto jako zjednodušenou reprezentaci toho, co se děje ve hře.
Autorská citace #25
22.2.2018 17:06 - Rotter
Hodně dobrý, díky, určitě využiju.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 1.6456289291382 secREMOTE_IP: 54.92.150.98