sir thomas
28.9.2010 20:01
De tenebris: hraní
Obecná diskuse herní skupiny "De tenebris". Vhodná k řešení pocitů z hraní, kritice ST (a popřípadě hráčů), řešení zkušeností a čemukoli jiného, co není tak důležité, aby se to dostalo do organizační diskuse.

Otázky k zamyšlení (rád bych to finálně měl od vás nějak písemně, třeba tady v diskusi):
  • Reflexe: Když si vzpomenete na minulý rok, které akce byly obzvlášť povedené a které naopak až tak moc ne?
  • Vztah k okolnímu světu: Jaká si myslíte, že je role vaší skupiny v Sunny Beach? Jak si její roli představujete? Zkuste popsat nějakou konkrétní zápletku, kterou budete řešit.
  • Dynamika skupiny: Jaká si myslíte, že je role vaší postavy ve skupině? Jak si její roli představujete? Čím by vaše postava mohla být pro skupinu přínosem? Může vám pomoci určit si profesi podle příručky HtV (i když hrajete mága).
  • Kontakty: Máte dojem, že vaše postavy jsou "neukotvené", chybí lidi, na které se mohou obrátit, jak s osobními, tak se supernaturálními problémy? Pokud ano, chtěli byste to změnit, nebo vám to vyhovuje?
  • Znalosti: Máte dojem, že nevíte, co se v Sunny Beach vlastně děje a všichni "velcí hráči" vás využívají pro své záměry? Pokud ano, frustruje vás to i jako hráče?
  • Motivace: Máte dojem, že vaše postava má málo motivace zabývat se supernaturálními problémy Sunny Beach? Co ji motivuje, popřípadě, co by pro ni mohlo být dostatečně motivujícím, kromě přímého ohrožení postavy nebo osob jí blízkých?
  • Strach: O co se postava bojí, že přijde? Může se jednat o zcela konkrétní věc (nějaká osoba) nebo abstraktní pojem (příčetnost).
  • Charakter: Jak si myslíte, že se bude vaše postava rozvíjet v budoucnu? A kam byste ji rozvíjet chtěli?
25.6.2012 18:50 - Macintoush
Sorry, že s tím pořád otravuji ale zítra odpoledně mám zápis seminářů. Pokusím nechat si alespoň dvě z těch odpolední nechat volná, ale pokud byste věděli cokoliv o svém rozvrhu tak do napište.
25.6.2012 21:42 - sir thomas
Díky za připomenutí. Rozvrh sice ještě nemáme ... ale podle interpolace rozvrhů z minulých let a zkušeností s FI můžu říct, že se čtvrtkem bych spíše nepočítal. Jinak se zkusím v září taky trochu přizpůsobit.
25.6.2012 22:49 - Khardix
Já rozvrh bohužel vůbec netuším, budu vědět až v září. Takže holt jak to vyjde tak to vyjde.

Co se týče hraní přes prázdniny, v pátek na 14 dní odjíždím (nebudu ani na internetu, takže případnou dohodu neokomentuji) a zbytek července mám docela zaplněný. Srpen by měl být volnější, hlavně jeho první polovina. Pokud by se něco domluvilo, udělal bych si na vás zase čas :)
26.6.2012 17:14 - Macintoush
Tak to by bylo. Udržel jsem volné pondělí od tří) i úterý od dvou (to by mi asi vyhovovalo více) Pokud budete něco vědět o svém rozvrhu tak řekněte. S nějakým hraním počítám zatím spíš v srpnu či na počátku září.
4.7.2012 10:22 - Kirros
Tohle sem prostě musím dát :D

3.9.2012 21:24 - sir thomas
Drazí přátelé, tak nám ty prázdniny nějak utekly, přestože většině z nás to začíná až 17. září. Proto dávám echo pro ty, co to tu sledují, že bychom se mohli pomalu začít domlouvat. Já teda budu svůj rozvrh znát až od desátého, ale můžu si ho přizpůsobit. Macintoush psal, že má čas v pondělí a úterý odpoledne (raději v úterý). Někdo další?

Co se týče slíbeného GUMSHOE oneshotu, podařilo se mi připravit vše -- až na scénář samotný. Ten mám jen rámcově. Takže, kdybyste měli zájem, udělám z vás pokusné králíky. Časově -- jsem teď oba týdny v Brně -- jen s víkendy si nejsem moc jistý.
14.9.2012 10:01 - Macintoush
Mám pro vás jednu takovou smutnou informaci. Do Brna poprvé dorazím s největší pravděpodobností až 1. 10., omlouvám se nepřítomnost je způsobena posunem termínu stěhování. Navrhuji, aby Marsh odjel na pár dní za rodinou do Kentucky. Mohla by mu třeba umřít babička/tetička, narodit se dítě sestřenici či tak nějak.
Vážně bych nechtěl být vzdáleným příbuzným žádného PC, nebo třeba nějakým vzdálenějším kamarádem, pravděpodobnost úmrtí je fakt veliká.
14.9.2012 15:33 - sir thomas
To je nemilé. Carl u příbuzných se mi do současné dějové linie z nějakého důvodu moc nehodí. Za předpokladu, že se nám podaří sejít, mám na tyto dva týdny následující tři (do určité míry kombinovatelné) možnosti:
  1. Bude se hrát něco jiného (nějaký oneshot, či tak něco).
  2. Odehraje se nějaký flashback nebo flashforward (bez Carla).
  3. Carl tam skutečně nebude, ale z toho důvodu, že zmizí. A pravděpodobně po něm bude nutné pátrat (což bych asi ještě domluvil s Macem po PM) -- to by vyšlo tak na tři týdny, s tím že v posledním by se to řešilo střídavě z pohledu Carla a z pohledu pátrajících.
Názory?
15.9.2012 19:03 - draca
No tak ja mam takovy zábavný rozvrh. Pokusim se presvedcit cviciho abych v utery mohl na cvika o dve hodky driv protoze jinak mam v utery cas od 17. V pondeli mi zase od 17 zacinaj cvika. Sranda co?

Osobně se mi nejvíc líbí třetí návrh, ale nevim jak budu vůbec chodit vzhledem k rozvrhu.
17.9.2012 12:57 - Kirros
Řekněte den a já si čas udělám ale ideálně tak od čtyř hodin. Jinak od této chvíle tohle fórum zase sleduju.

Zatím peace out.
29.9.2012 16:06 - sir thomas
Na začátku semestru jsme si dali dva týdny poněkud nucené pauzy. What can't be cured, must be endured. Ale. Bylo by fajn, kdybychom začali s tím, že máme jasno v tom, kde jsme, co děláme a čeho chceme dosáhnout. Proto navrhuju následující věc:

Každý mi do PM napište (stačí stručně), na čem pracuje vaše hunterská buňka a na čem vaše postava a co si od nich (jako postava) slibujete. Ve středu dopoledne to sesumíruju, popřípadě doplním a postnu sem, včetně toho, co si od toho slibujete (pokud máte nějakou skrytou agendu, nebudu ji zveřejňovat, ale zdůrazněte to).

Abyste nepřišli za takový domácí úkol zkrátka, dám každému, kdo mi dostatečně odpoví, 2 zkušenosti. To je taky druhý důvod, proč chci, abyste mi to poslali jako PM, první je samozřejmě to, ať se nad tím zamyslíte sami.

EDIT: Poté, co mi do tohoto okamžiku (viz výše -- "ve středu dopoledne to sesumíruju, popřípadě doplním a postnu sem", sic) došla pouze jedna PM (nebudu jmenovat, všichni víte, že jste mi nic neposlali). Rozhodl jsem se, že sumaci udělám v prvních deseti minutách hry. Takže protahuju termín do čtvrtka do 15:00.

Taky připomínám, chce to na začátku si uvědomit (a napsat): skončili jsme tam a tam, teď právě vyšetřujeme a), b) (možná za c)). Já si pamatuju, kde jsme skončili. Ale: pamatujete si to vy?
10.10.2012 20:39 - sir thomas
Připomínám, že stále platí: napište, co nového se vaše postava naučila a dostanete jednu zkušenost.

Mimochodem, pokud byste taky chtěli napsat jednu až dvě věci, co má vaše postava příští (zítřejší) sezení určitě v plánu, ocením to, respektive, je větší pravděpodobnost, že tomu budu věnovat pozornost.
11.10.2012 10:38 - Kirros
Carlos se naučil, že občas je třeba opravdu jednat. Zvlášť když jde o život, někoho jiného. A taky že není třeba moc vysvětlování, když se někam rozběhnete a vypadáte dostatečně angažovaně, ostatní poběží s vámi, i když je na konci bude čekat rozzuřená kočkovitá šelma. A není tohle vlastnost skutečného vůdce? :)

Jinak s bonusy na xp by v dnešní hře měl Carlos mít dost xp na první zvýšení Gnoze. Klidně by to mohlo jít nějak zapracovat do hry. Přece jen bude mít na spontátní sesíání všech svých kouzel o jednu kostku víc :)
11.10.2012 22:06 - draca
Než to zapomenu:
George se naučil že: pokud jdete někam něco zkoumat na vlastní pěst můlžete objevit zajímavou věc o které toho moc nezjistíte a je tedy potřeba vzít sebou zbytek tymu jestli k tomu neřekne něco víc. + policajti neradi viděj když někdo vybočuje z řady :)
15.10.2012 15:23 - sir thomas
Pro jistotu připomínám (taky proto, že dneska je asi tak poslední vhodný den, kdy napsat), že pokud máte na příští sezení nějaký plán -- a tím myslím promyšlený plán, můžete mi ho sem napsat.

Pokud máte jakýkoli jiný feedback, taky ho ocením.

EDIT: Dneska večer (Google je svině) se mi podařilo dostat k preview Hillfolku. Zároveň jsem zjistil, že to má asi 100 stran. Takže zítra ve škole to budu studovat a uvidím, co do čtvrtka zjistím.
26.10.2012 19:25 - sir thomas
Připomínám naši domluvu: jak Arkánní, tak Praktické zkušenosti jsou odteď ve vaší správě, s tím, že mi to postnete sem (výhradně sem) a já to schválím, popřípadě na to povedeme ještě nějakou diskusi.

Co se týče jednorázovek, trochu jsem se nad tím zamyslel: Nabízím dva oneshoty, GUMSHOE a Hillfolk, každý pro čtyři až pět hráčů. Obojí bude víceméně pokus z toho hlediska, že Hillfolk je zvláštní a pro GUMSHOE nemám scénář připravený do detailů (ale už se tomu asi nestihnu více věnovat).
Připrava z vaší strany je minimální, bude to chtít se jen trochu zamyslet nad postavou (ve smyslu motivace), zbytek mám buď připravený nebo se vyřeší ve hře. Budu tomu chtít věnovat tak šest hodin (možná, že skončíme dříve), z toho vysvětlení pravidel by nemělo zabrat více než čtvrt hodinu.
Není to omezeno jen na vás (i když budete mít přednost), takže pokud víte o někom, kdo by si rád zahrál... Konkrétní účastníky bych řešil podle časových možností.

Organizačně, zatím sem pište, kdo by o co měl zájem. Předesílám, že moje časové možnosti jsou: středa odpoledne, pátek odpoledne, víkendy. Běžný termín hraní není dobrý, protože nepředpokládám, že by se více lidí mohlo zdržet do desíti do večera.
31.10.2012 20:14 - Macintoush
Carl se minule naučil, že na Sáru fakt třeba dávat pozor a že asi nebude důležitá jen, proto že je Samova nemanželská dcera, a taky že ani lehký vývar z jeho každodenní reality není stravitelný pro (zatím relativně) normální lidi.
Jo a myslím, že mám docela dobrou představu, jak se pohádat s Jimem, jen nevím kdo bude na konci ostrakizován.
1.11.2012 21:27 - sir thomas
Dneska po cestě na sezení jsem měl jednu ze svých světlejších chvilek a napadla mě věc, kterou jsem okamžitě na sezení zapracoval do děje.

Khardixův detektiv v době, kdy se řešily tady ty věci sledoval Petersona a má u sebe nějaké divné fotky (později upřesním). Postavy na něj dostaly kontankt.

Trochu podrobněji, znamená to, že je trochu starší než postavy (minimálně má tak kolem čtyřiceti). Proč ho sledoval, nechám na Khardixovi, jen doplním, že ty fotky ještě nikomu neukazoval. Možností je více (pro inspiraci): mohlo to být první setkání s WoD, mohlo to být za policejní práce, někdo ho mohl najmout, mohl být kolemjdoucí, ...
13.11.2012 10:05 - sir thomas
Jenom připomínám, pokud se zadaří (a Khardix se dostane k tomu, aby si nad svou novou postavou sedl), zkusíme tento týden vyměnit Jima Phoenixe za Thomase Hookse (tak se jmenuje). Je to taky signál, že minimálně část sezení budeme řešit Petersona, Sáru a Sama.
Proto by bylo fajn, kdybyste si rozmysleli, co všechno už nějakou dobu chcete Jimovi vytknout (zároveň vidím určitý tlak "hlavních kecálistů", kteří chtějí všechno řešit vyjednáváním -- tohle by možná taky chtělo probrat s konceptem nové postavy a obecně). Zkoušel jsem trochu podle toho zahrát (i.e. vyhrotit) konfrontaci s Jonasem Croftem (a tímto se omlouvám všem mágům).
16.11.2012 11:29 - draca
Jedno upozornění pro Thomase. Mám death 2, můžu si šáhnout pro něco do twilightu tzn možná pokud vyjde čas půjdu pravděpodobně s někym na výlet do domu kde byli mrtvoly pro ten deník.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.055471897125244 secREMOTE_IP: 18.217.218.1