Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
12.2.2012 01:57 - sirien
Novinky: Nemělo by to bejt bez článků?
A ty anotace se mi tam popravdě moc nelíběj, přijde mi že tam zbytečně plejtvaj místo. Nemluvě o tom že výsledkem je, že kvůli anotacím mám Novinkovej box delší než vejšku monitoru, což mi přijde poněkud proti myšlence Novinkového boxu.

submenu nefachá, takže těžko říct

Sekce se mi líběj - nakonec to vypadá o dost líp než jsem čekal. Možná nahoru dát klikátko "skip na diskuse" které by mě hodilo na té stránce rovnou dolu? (článků je hodně, kdo se s tim má scrollovat)

A popravdě, ta ukázka se mi docela líbí graficky. Jakože docela hodně - skin v tomhle stylu bych si nastavil jako výchozí (jednoduché, kompaktní, ostré, ale ne moc výrazné přechody mezi prvky, tmavé...)

Tipy a triky - nalevo je co? Doporučené články a diskuse nebo výpis posledních?

Ten výběr Klíčů je fakt povedenej, takhle nějak sem si to představoval a vypadá to že to funguje i líp než bych čekal
Jen znovu - ty zobrazené anotace mi tam prostě neseděj, preferoval bych výpis názvů a anotace tak jak sou teď... nebo aspoň možnost je zabalit. Takhle tam mám na stránce pět položek a k tomu stránkování - kdyby jich bylo patnáct, nebo aspoň deset...

Stránkování Novinek dole je trochu... masakr. 13 řádek po 20 položkách s růstem do budoucna? Docela bych upřednostnil nějakou alternativní variantu.
Například: zobrazovat deset novinek a stránkování dole definovat kalendářem - nakliknu si "18. září 2010", zobrazí se mi jako první článek z daného data (nebo nejbližší článek zpětně) plus devět starších. K tomu tlačítka vpřed a vzad - pokaždé skip o 10 novinek dopředu nebo dozadu. Jednoduché, přehledné, efektivní - zvlášť vzhledem k tomu že se tu publikuje nepravidelně, takže z čísla stránky je takřka nemožné odhadnout datum - na druhou stranu když stránkuju Novinkama, tak jdu buď zpětně (až ke své poslední návětěvě), nebo jdu ke konkrétnímu datu - na kolikáté to je stránce mě vůbec nezajímá.

Díky že si to skutečně udělal že se načítá jen daná část stránky a ne celá stránka, aspoň na mě to působí velmi dobře.

Co sou ty boxíky nahoře nad prvnim článkem? (šedý, jeden červenej, když překliknu tak se změní horní článek) - nějaká variace doporučení?

Pod Novinkovym boxem box rozepsanejch článků doufám bude.



Jedna věc - chybí cool název pracovní verse. Zenith? Midday?
12.2.2012 02:02 - sirien
PS - jak se bude řešit řazení? Obecně se to tváří abecedně, ale diskuse sou nějak divně - případně jestli to dovolíme nějak variabilně (a víš, jak mám rád variabilnost :) )
PPS - docela postrádám u článků výpis data a autora (Hraní). Doufám že se ho nezřekneme.
12.2.2012 09:57 - Max
Pokud jde o anotace v novinkovém výpisu tak tam je asi odeberu ... nemá smysl vypisovat to celé. Asi by bylo dobré zachovat přístup k popisku aniž by do toho člověk musel vstupovat ... možná něco rozbalovacího ... hmmm

Sekce se ještě bude řešit. Jak vypisovat, co a kde ... teď je to jen dlouhá nudle ale nějak se to poskládá.

Jinak "Tipy triky" jsou takovou vzorovou obrazovkou pro sekce střípky a odborné ... nalevo je výpis posledních tipů a triků .. pak už to je podle toho jak si to ve filtru dál ofiltruješ, seřadíš ... ten panel filtrů asi budu zkoušet dělat nějak rozbalovací protože takhle je půlka na výpis a půlka na panel ... tam se ještě uvidí ...

Stránkování novinek .. jo to bude jinak :) ... je to jen o tom že teď mám všude stejný stránkování ... myslim že na titulní stránku by se spíš hodil pouze jeden okaz a to "starší" ... výběr datem zní zajímavě ale tam je problém diskuzí ... patří diskuze do data založení nebo do data posledního příspěvku ... nebo se opakuje kdykoliv měla příspěvky ... hmmm ... uvidíme

V tom boxu se střídaj články (cca po 12sek). Ten co je aktivní je červenej. Momentálně tam mám chybu že po najetí stránky nezčervená ten první ... pak už to funguje. Důvodem je že pokud tě nějakej článek zaujme a zrovna přeblikne tak tohle má docílit abys věděl jak se na něj vrátit.

Pracovní název pro další iteraci d20 ... hmmm a co třeba "d20 next" :)))) když sem zakládal databázi tak sem jí pojmenovával d30 :) ... příhodný je taky "Razor" protože to je pojmenování toho v čem to píšu .... no ... myslim že by se nad názvem dalo prosedět hodiny

Řazení ... u triků už nyní je možnos řazení (na panelu filtrů) a to podle data, autora nebo doporučení

Výpis data, autora a i klíčů tam nejspíš bude.
12.2.2012 15:39 - sirien
Max píše:
Asi by bylo dobré zachovat přístup k popisku aniž by do toho člověk musel vstupovat ... možná něco rozbalovacího

Tak technicky ty vyskakovací anotace co teď máme po najetí na název článku by mohly fungovat i tady ne?
Ale asi bych se to bál nasadit přímo, myslim že by to mělo fungovat, ale radši bych si to nejdřív testnul.

Max píše:
ten panel filtrů asi budu zkoušet dělat nějak rozbalovací protože takhle je půlka na výpis a půlka na panel

Popravdě takhle nerozbalovací se mi to docela líbí. Možná vyjáždějící? Jakože by napravo byla vidět jen nějaká lišta a když na ní najedeš, tak vyjede panel těch klíčů?
Osobně mám tyhle dynamický kontrolní prvky docela rád, sou funkční a přitom nepřekážej když o ně člověk zrovna nestojí, ale nevim jak to viděj ostatní.

Max píše:
Stránkování novinek

Já nevim, mě se ta myšlenka toho kalendáře líbí víc a víc. Dát tam jen tlačítko "starší" je takové - nevim, nepřijde mi to moc user friendly. Doscrolluju na konec novinek a mám tam "starší". Hm. Ten kalendář by tohle nabízel úplně stejně a k tomu by nabízel i jednoduchou formu přímého přelistování.

Max píše:
V tom boxu se střídaj články

Aha, jo, cool, už to vidim.
Možná bych jen nastavil, aby článek kterej se zobrazí jako první byl vybranej náhodně - lidi na HOME většinou nestráví příliš mnoho času a když to pojede neustále od toho prvního tak jim to bude pořád dávat tentýž článek.


d30 neexistuje, je d34. d20 Next bych radši moc nezkoušel, čert ví co z toho Next bude :)
Navrhoval sem Midday nebo Zenith, protože současné versi jsme říkali Sunrise. Byla by to hezká návaznost, případná další pak bude Sunset, pak Midnight.
12.2.2012 19:40 - Max
Tak sem trochu doladil pravý panely ... neukazujou se anotace, ukazuje se přečtení a přidal admin panel. Diskuze má přidávání příspěvků, doporučení, mazání a editace. Zatim příliš neřešim práva, to pak pude lehce.
12.2.2012 19:43 - Max
12.2.2012 20:12 - sirien
Přestalo mě bavit listovat diskusí, vložil sem odkaz do záhlaví.

chybí možnost od-doporučit (překliknutí atp.) (a standardní tlačítka, ale předpokládám že s těma ses zatim prostě jen nenamáhal)

A vidim bohužel jeden možnej zádrhel - jak se články zobrazujou jen změnou středového pole, tak se nemění URL... doufám že budeme mít nadále možnost nějakého direct-link pro články, diskuse a jednotlivé posty?

Chceme mít diskuse v novinkovém threadu?
Myslel sem že politika byla články v novinkovém threadu, diskuse v novinkovém boxu...?

(v novinkovém boxu bych se nebál mít klidně patnáct položek místo deseti jak na to teď koukám, zvlášť když to konečně máme natvrdo jako jedna položka = jeden řádek - ale to je asi taky otázka nějakého doladění, předpokládám)
12.2.2012 21:35 - Alnag
Moje první reakce na tu technickou ukázku po návratu ze Šumavy byla trochu v duchu - proč se každý horní odkaz chová trochu jinak?

Tj. Hraní hází další členění (filtr)...
Příběhy hází přehled přehled článků a filtr vpravo...

Nemohlo by se to chovat konzistentně(ji?)

Jako newbie se cítím zmatený...
12.2.2012 21:44 - Max
a tak zas překliknutí nezpůsobí katastrofu ... nevim ... řešeji překliky u tlačítek typu +1 ?

v url neni problém ... v diskuzi bude uvedenej link tak jak má být

no články teď maji zas svůj box kde jsou jen ony ... myslim že by se pod tím mohli udělat dva sloupce ?

novinky: jj

ninak link sem ti trochu změnil spíš do nočlího lazení ... takže to asi nebude poledne ale spíš ta půlnoc :)
12.2.2012 21:54 - Max
Alnag: no je to trochu rozcuchaný ... ale takhle.
Hraní a Světy: maji stejný procházení. Hraní se pak ještě přepíná na DM/Hráč což světy mít nebudou.

Tipy a Triky, Příběhy, Odborně, Střípky: všechno stejnym systémem. Momentálněale pracuju jen na Tipy a triky - ostatní budď nefunguje nebo na to nebrát ohled. Bude to prostě stejně jako tipy a triky.

Komunita: Tam je to záležitost sama o sobě ... stále nechávám jako ten horkej brambor.

Poslední co se může lišit bude komunita.
12.2.2012 22:06 - Alnag
Tipy a triky mi nefachaly, tak nevím, co je myšleno...
12.2.2012 22:37 - Max
No stále to dopisuju a sem tam to publikuju.

Stále nefungujou? Zdaj se být nyní ok.
12.2.2012 22:37 - sirien
Max píše:
a tak zas překliknutí nezpůsobí katastrofu ... nevim ... řešeji překliky u tlačítek typu 1 ?

yop, dalším kliknutím ho odeberu. Podporováno i v Opera extensions 1 buttonech
13.2.2012 14:20 - Alnag
Ok. A nemůže prostě být Hraní a Světy stejné jako ostatní (jako Tipy a triky) s tím, že budou mít prostě jen bohatší klíč (budou tam mít nějaké ty "klíče" navíc?). Možná, že to je ten záměr, ale prostě aby se nemuselo nutně klikat na kategorii, než se člověk někam dostane...

Komunitě bych navrhoval dát i nějaké odlišení v rámci toho menu (v rámci vzhledu), aby bylo jasné, že se chová trochu jinak.

Ad klíče: Možná by stálo za to udělat si nějakou statistiku využití (některé klíče mohou být zbytečné a některé nadužívané - tedy de facto také zbytečné) a zvážit přidání a ubrání (klidně až po přesunu).

Plus pokud by to maxi šlo - vyjet články a diskuze bez klíčů (možná mít takovou možnost v administraci), abychom to mohli vždycky doplnit, aby ten systém k něčemu byl.

EDIT: Možná by bylo fajn, lidi trochu nutit, aby si nějaké klíče i sami vybrali když zakládají diskuzi/článek. Tj. dát jim tu možnost a event. je bez alespoň dvou klíčů nepustit dá...

EDIT2: Neduplikoval bych funkcionalitu filtrování mezi "submenu" a sekcí (jako jsou Tipy a Triky). Pokud chcete mít submenu (so be it), pak nechť to tedy filtruje resp. přepírání mezi článkovým/diskuzním/blogovým/smíšeným pohledem vždy a všude, ne?

Procházení novinek... je to docela fajn, ale to číslování je IMO zbytečné (a to ať už v tom panelu na home page nebo tom pravém...) Je to asi lepší než dosud, ale pořád ne-dost-jednoduché.
13.2.2012 15:59 - sirien
No, jenže tím ztratíme tu možnost mít tam to menu s hezkými obrázky :)
(ale asi máš pravdu - bylo by to tak unifikovanější a asi i snazší na orientaci. Já jen že mám rád menu s obrázkama. Minimálně na pohled - když nad tim přemejšlim, asi by mě to po tejdnu přestalo bavit a po dvou tejdnech by mi to kliknutí navíc začalo lézt krkem...)

S těma dvěma klíčema nevim - samotnýmu se mi stalo že sem hodil první klíč a druhej sem už nedával, protože to nemělo žádnou větší logiku.
Jinak automatické přenesení klíčů z článku na přilehlou diskusi při vytvoření prvního postu by mi přišlo jako velmi užitečná funkce.

Submenu (Články - Diskuse - Blogy) sem myslel že vypíše prostě všechny články/diskuse/blogy bez ohledu na sekci - takový alternativní pohled pro stálé návštěvníky a pro bu... stálé negativisty jako je Argo a Jerson co si furt stěžujou že v sekcích/kategoriích nemůžou nic najít - Mapa webu je pak naprosto souhrná varianta.
Volba clánek/diskuse/blog v rámci tipů a triků vybírá pouze v rámci tipů a triků.
Přijde mi to jako docela logické rozložení.

Číslování na Home sme už probírali, podle Maxe to je prozatimní varianta (má to tak všude, zatím se s tím nepatlal). Osobně bych tam chtěl kalendář s vpřed/vzad tlačítkem, Max navrhoval jen "starší". (#131 ten velkej odstavec, 133 čtvrtej odst., 134 pod třetí citací)
V Aktualitách bych to klidně nechal a to z prostého důvodu - když jsem někdy třeba několik dní mimo tak se proklikávám Aktualitami nazpátek a pak se chci vrátit na začátek a musím se proklikat zpátky nebo refreshovat celou stránku, což je docela opruz. Jen by to chtělo se ujistit že to číslování nikdy nepřesáhne jeden řádek
13.2.2012 17:04 - sirien
Mimochodem, Alef0 je sice místy trochu otravnej, ale ta poznámka o rozdělování diskusí možná není úplně od věci. Vím že jsme se o tom bavili už při tvorbě Sunrise a nakonec se to zamítlo, může mi pls někdo připomenout důvody? Už si to vůbec nepamatuju a tehdejší vývojové diskuse zmizely v nenávratnu
13.2.2012 18:54 - Max
Alnag píše:
A nemůže prostě být Hraní a Světy stejné jako ostatní (jako Tipy a triky) s tím, že budou mít prostě jen bohatší klíč

Je tam přidaná hodnota. Tipy a triky jsou filtrování. Nic víc, nic míň.
Ty sekce mířej na nováčky. Vlastník článku má hodně moci nad vzhledem. Je to článek takže obrázky, odkazy, tabulky ...

Bude možno "navolit jako výchozí" pravidla a svět.

Komunitu odlišit ... ale jak? Hodil by se nějaký reálný náčrt jak to udělat.

Statistiky klíčů sem už dělal ... některé klíče jsou přetížené, jiné jsou nevyužité ... hodně to pramení z jejich minoritní funkce na současnym webu.


Filtr co sem udělal mi trochu udělal čáru přez rozpočet. Funguje relativně svižně je to komplexní řezač. Tipy a triky vlastně mají jen jednu přidanou hodnotu, fixně zadaný filtr. U "Tipy a triky", "Odborné" a "Sťřípky" by to chtělo novou myšlenku jak to využít. Takhle to dám do jedné obrazovky. Víc si to nezaslouží.

Alnag píše:
vyjet články a diskuze bez klíčů
formy v řádcích a klíče ve sloupcích. Průsečík je zatržítko. Kliknutí na článek otevře náhled. Řazení podle data přidání ... co takhle?

Alnag píše:
a to ať už v tom panelu na home page nebo tom pravém

V pravym panelu to vyhodim ... další a obnovení(s návratem) bude stačit.

Panelu v Home. V moment kdy uvidíš upoutávku, začneš ji číst a ono to odskočí ... možná na ní budeš chtít nějak přejít zpět.
13.2.2012 21:11 - Max
Zrevidoval sem úvodní stránku. Pravý panel. Filtr vyhledávání se zobrazuje jen dokuď se mění výběr, jakmile se použije přechod na další stránku tak se skryje ... přijde mi to tak příhodnější.
13.2.2012 21:16 - Max
Ještě jedna věc. Úvodní články k systémům a světům. Nevim jak se vám do toho chce nebo ne ... nestálo by za to vyvěsit nebo založit diskuzi jestli by někdo takový články napsal? Ke každýmu systému dva (DM/hráč) a světu jeden. Nejde o to že bych neuměl založit diskuzi (a v případě že nemáte nic proti to udělám) ... spíš jestli si něco zrovna vezmete nebo k tomu nemáte nějaký výhrady či připomínky.
13.2.2012 21:23 - sirien
Komunitu bych odlišil prostě jenom nějakym easy grafickym prvkem. Jinej font písma, ithalika, jinej odstín nebo design záložky nebo tak něco.
Její vnitřní rozhranní bych pak udělal odlišně od ostatních, na míru potřebám té sekce.


Jinak ono to s tim že každá sekce bude mít trochu jinej styl neni podle mě vůbec problém - jak píše Max, je to pro nováčky a pro lidi co sem chodí málo, takže cílem by podle mě mělo být optimalizovat každou tu sekci na míru jejímu obsahu.
Unifikovaně jsme to už zkoušeli a u publika to moc ohlasu nevzbudilo, takže je možná na čase zkusit to trochu jinak.
Lidi co sem chodí pravidelně nemusíme řešit, protože ti se běžně orientují podle novinkového threadu a podle boxu Aktualit (případně několik z nich přes RSS a Záložky). Když budou něco hledat zpětně, tak nejspíš půjdou po něčem konkrétním a pak využijí přímo toho submenu, takže je sekce nebudou nijak zatěžovat - proto se mi to submenu tak líbí, řeší to ten problém rozdílných požadavků layoutu pro nováčky a stálé návštěvníky, nabízí sjednocený pohled na celý obsah.


Jinak - jak to bude s infoboxama? Zachováme/nezachováme/změníme?
Osobně mi totiž přijde že bysme měli mít nějaký stálejší rozcestník na naprosto základní záležitosti - v tom má Alef0 docela point.
Na druhou starnu bych se nebál použít pro tohle Záložky - anonymnímu uživateli plus nováčkovi automaticky nadelegovat do záložek několik konkrétních úvodních článků. Jediný problém vidím v tom, jak na to upozornit - novému uživateli můžeme nastavit info PM (o té jsme se bavili už při sunrise, ale nedostali jsme se k jejímu vytvoření), anonymnímu uživateli by teoreticky šlo Záložky nějak přejmenovat, nenapadá mě jen moc jak, ale klidně bych to pro anonymy nazval třeba "nováček na d20?"


S klíčema to je problém - ve chvíli kdy je nasadíme ve větší míře, tak je tím vlastně naservírujeme mnohem většímu počtu lidí a v tu chvíli se rozložení jejich užívání může hodně změnit.
(nech mě tipnout: "pro dospělé" ostrouhává?)


Filtr: hezké. Osobně bych upřednostnil reakci na pouhé najetí myši, bez nutnosti kliknout. Bylo by to pohodlnější a líp by se s tim pracovalo ve chvíli, kdy bych něco fakt hledal (napálim filtry, uhnu myší, ukáže se mi víc článků, neni tam co hledám, najedu, kliknu další filtr, uhnu...)

Tipy a triky, Střípky a Odborně bych klidně jako kategorie zabil - osobně se mi jejich přenesení do záložek ani moc nelíbilo, působilo to na mě jako hybrid něčeho starého a původního, co jsme přitom chtěli opustit. Jediná otázka je, co s nima.
Pokud v Hraní necháme to, že po výpisu systémovejch článků následují obecné články, tak bych se nebál hodit Tipy natvrdo pod hraní. Problém je, že Odborně a Střípky se mi k tomu nehoděj a přebejvaj tam.
Další varianta je sloučit je do jediné další sekce - tam bych intuitivně klidně shodil k sobě Tipy a triky s Odborně, ale ty Střípky mi tam zase nějak haprujou. Je to taková divná knihovna - část z toho by mohla klidně spadnout do Tipů, část bych se nebál sestřelit do komunity (různé reporty ze srazů, proma akcí...), část patří k systémům (koukám třeba materiály k Esoterrorists)... možná bych si dal trochu práce a celou tu knihovnu navěky rozpustil (kdyžtak se nebízim k protřídění) - novou sekci bych nazval třeba RPG Obecně.


Číslování u panelu Doporučení bych nechal, tam mi to dává naprostej smysl.
(mimochodem, mohli bychom se dohodnout na terminologii: Aktuality (pravý box aktuálně aktivních diskusí), Novinky - thread nových článků, Doporučení - nový box nahoře nad novinkami v novém layoutu? Místy sem totiž zmatenej o čem kdo zrovna mluví.
Mimochodem, co by se stalo kdybysme posunuli Doporučení o jedna dolu? Jako že nejnovější článek by byl nad ní? Jen nápad.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085324048995972 secREMOTE_IP: 18.119.141.42