Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #51
22.1.2012 18:19 - Max
sirien píše:
jinak nevim co přesně si chtěl ukázat tim obrázkem ale vypadá dost děsivě

možná to byla moje chyba že sem to neuvedl, ale neni to stylovaný ... byla to ukázka přístupu. V tom případě nedělám stylování jelikož je velká pravděpodobnost že to následně budu házet do koše ... to je snad pochopitelný.

Podstat brojení proti "základním kategoriím" je v tom že:
a) název "základní kategorie" je iritující. Když to bude "klíč" tak mi výběř jedné položky z seznamu klíčů nevadí?
NEBO
b) chci mít možnost vybírat i víc zařazní ze současného základního rozdělení? Takže pokud mám dělení A B C tak nechci k článku vybrat jen A nebo jen B nebo jen C?


A pokud (b) tak co s následkama :
- seskupování vůbec nedělat a jen vypsat klíče (bude jich tam tak kolem 30-ti)
- seskupovat podle skupiny klíčů (článek má alespoň jeden z seskupení klíčů tudíž se vypíše) => jeden článek může být dostupný na více záložkách
- co když nebude přidělen žádný klíč

Jinak ještě jednou ... estetické cítění stranou. Jak to je je jen aby to nevypadalo jen jako rozsypané na obrazovce ... stylopis (velikost bloků, uskupení bloků, pořadí, font, podbarvení, velikost, ....) neni předmětem zkoumání.
Autorská citace #52
22.1.2012 19:55 - sirien
Podstata brojení proti základním kategoriím je B (ostatně Alnag jim říká základní kategorie, já jim říkám knihovny, takže o název fakt nejde) - to rozdělení je hrozně limitující a ve své podstatě se tluče s klíčema - klíče mi maj umožnit najít článek kterej chci podle kombinace klíčů, který od něj očekávám, případně najít články na téma nějakých klíčů, jenže existence knihoven způsobuje, že to musím dělat několikrát - v každé knihovně zvlášť - místo abych to udělal rovnou napoprvé.

Ostatně ono to moc nepomáhá ani když si klíče odmyslim - několikrát se mě osobně stalo že jsem hledal zpětně nějakej článek a i když jsem tušil název a téma, tak jsem prostě nevěděl, jestli je v Pravidlech, Tipech a tricích nebo v Produktech, takže jsem musel projít všechny tři (dle murphyho zákonů byl samozřejmě až v té poslední), nemluvě o tom že si vybavuju že jsem si jednou trochu blbě pamatoval název, takže mi to CTRL-F nenašlo ani když jsem byl ve správné knihovně, a musel jsem to celé projít znovu od začátku.
Dost lidí si v diskusích stěžuje průběžně na totéž (Jerson, Argonantus etc.)

Moje představa byla taková, že kliknu na články a už v tu chvíli se mi články vypíšou (tak jako teď ve chvíli, kdy vstoupím do některé knihovny), přičemž se mi prostě vypíšou všechny, bez nějakého třídění, defaultně chronologicky sestupně (nejnovější nahoře).
Nad výpisem článků nad možnostmi řazení (Název, Autor, Datum), tam kde teď je možnost rozdělování (Systémy, Žánry, Určení, Různé) by pak byl seznam klíčů - buď napevno nebo vyjížděcí, osobně bych preferoval aby byl napevno - se zaškrtávátkama (podobně jako to je teďka v hledání)

Ve chvíli kdy bych zaškrtal klíče by se mi pak vypsaly všechny články, které obsahují všechny zaškrtlé klíče (super by bylo kdyby to fungovalo jako v Google+ settings - tj. zaškrtnutí klíče rovnou funguje jako příkaz k jeho použití, takže nemusím klikat na žádné další tlačítko).

Alternativně by bylo naprosto geniální kdyby byla nějaká možnost negativního klíče (tj. vypiš mi články s těmito klíči ALE bez těchto klíčů) nebo možnost nějakého "nebo" klíče (tj. když zaškrtnu víc klíčů tak mi to vyhodí všechny články které obsahují alespoň některý z nich, nejen ty co obsahují všechny) - ale to by obojí byl takovej slaďoučkej bonus navíc bez kterého se dá myslim vpohodě přežít.


EDIT: jinak seskupování bych vypustil. Nevim jak ostatní, ale já ho za celou dobu co ho máme nevyužil ani jednou a ani jsem nikdy neměl nějak pocit že by mi kdy k něčemu bylo
Autorská citace #53
22.1.2012 21:03 - Max
Pojem "tluče se" bych asi zas tak nepoužíval. Tiskové portály jedou většinou pouze na pevné struktuře. Jak by ses koukal na IDNES kdby měli články z ekonomiky, zahraničí, domácí, věda, ... všechno na jedný hromadě? Je dobrý z nich dělat ze všech novinky, ale pak musim mít jednoduchej přístup jak to rozřadit ... co bych si pomyslel o někom kdo napíše "vypsali jsme vám vše co u nás najdete, v tabulce (vypsáno kolem 30 klíčů) vyberte co vás zajímá ... z následného výpisu dvěstě položek najděte pomocí ctrl+f co vás zajímá" ...

jeden z problémů které se mi neustále vracejí jak bumerang je výkon ... d20 neni rychlá ... mnohdy bych neváhal použí slovo "pomalá" ... a pokud se toho bude vypisovat stále víc, tak to zrychlení nepřinese ... řešení "vypíšeme všechno a pak si to tam najdu" ... ve mě nevyvolává naděje že to je ta správná cesta ... skus se podívat kolik webů nabízí "vypsání všeho" ... a pokud to nabízí, tak je to v rozšířeném hledání a stejně ti to i pak rozestránkujou.

To "CTRL+F" by měl dělat nástroj na vyhledávání ... ne mít stránku kde se vypíše všechno a v tom pak hledat ... to mi přijde tak trochu postavený na hlavu.

Jinak pokud jde o mě ... tak jako uživatel webu d20 by mi stačil přístup do databáze kde si napíšu dotazy jaký chci ... ale logicky to nemůžu aplikovat na okolí ... a steně tak myslim že na tom samym základu neni dobrá úvaha o využívání CTRL+F ... účelem je podle mě poskytnout po rozkliknutí článků něco kde dotyčnej bude mít motivaci prozkoumat co tam je a ne aby tam šel jen když hledá něco o čem ví co tam je ... a čim víc toho tam na hromadě bude, tim větší je dle mě šance že to zas uzavře, protože bude zahlcen.

Rozšířené nastavení klíčů včetně negací neni problém ve speciálním vyhledávání ... někde zastrčeno až tam kam se prokliká jen někdo kdo to skutečně hledá ... ale hned v rozcestníku článků mi to nepřijde jako uplně typická věc běžně viditelná

vim že hodně argumentuju tim "co je na webu vidět" ... což se dá snadno odbýt "ale my sme průkopníci" ... tam už ale zas nastupuje moje skepse :)

sirien píše:
seskupování bych vypustil

ano něco je špatně ... ale ta chyba může bejt u nás ... možná v základní otázce jestli je vůbec dobrý mít nabídky "články" "diskuze" "hlášky" v hlavnim menu ... k čemu to vlastně je? Proč tam neni odkaz "Pro hráče", "Pro DM", "Teorie hraní" ... a pod nima nějaký ucelený stránky s vlastnim smyslem ... když o tom přemejšlim tak občas zajdu do komunity ... proč? protože tam najdu něco co jinde tak rychle nenajdu ... svoje skupiny a jejich diskuze a články ... to je možná klíčem ... do diskuzí a článků nechodim ... co bych tam vlastně hledal ... a nejspíš bych to stejně nenašel ... hmmmmmmmm jen takovej brainsplašing
Autorská citace #54
22.1.2012 22:02 - sirien
Max píše:
To "CTRL+F" by měl dělat nástroj na vyhledávání ... ne mít stránku kde se vypíše všechno a v tom pak hledat ... to mi přijde tak trochu postavený na hlavu.

nevim jak ostatní, ale já když hledám něco konkrétního, tak klikám na ctrl+f naprosto reflexivně v okamžiku kdy uvidim že mi vyběhlo víc jak deset položek - možná nejsem úplně reprezentativní v tomhle. Zmínil sem to jen pro demonstraci toho že občas tu prostě vyhledávání skutečně není úplně friendly. (jinak ono stejně když si dneska otevřeš některou knihovnu, tak na Tebe vypadne 200 článků, takže ono by to nebyl o moc horší stav než už je)

Problém je, že u iDnes mají naprosto jiné mixy obsahu - kategorie se tam dají poměrně dobře odlišit. My tu na druhou stranu pracujeme s článkama které jde dělit podle několika různých kritérií - můžeme to dělit po systémech, můžeme to dělit po settinzích, můžeme to dělit po typu obsahu (tak to je teď) a minimálně dvěma dalšími způsoby určitě a stejně prakticky nikdy neuděláme dělení které bude odpovídat - taky sem už několikrát váhal kam kterej článek zařadit nebo jestli by nějakej článek neměl bejt v jiné knihovně než je.
iDnes to má v tomhle o dost snazší - ostřejc rozdělená témata, navíc k tomu ještě rozdělená podle redakcí které se na daný obsah zaměřují, takže mi to nepřijde zrovna jako dobré srovnání.


Přiznávám, že na výkon jsem zapomněl. Na druhou starnu, kolik lidí chodí do článků? Analytics (pokud je čtu dobře) tvrděj, že maximum je pod 500 denně, obvykle spíš 300, to je míň jak jeden za minututu, resp. míň jak jeden za dvě minuty - skutečně by to byl takovej rozdíl?
Můžeme to defaultní "vypsat všechno" vypustit (nebo zavést jen na vyžádání jako samostatnou volbu - to by se mi líbilo víc, ono to stejně zase tak hrozně používané nebude) a po kliknutí na články dát jen výběr klíčů namísto výběru knihoven. Klíče jsou intuitivnější, jednomu článku jich lze přiřadit víc a dají se kombinovat (proto jsme je ostatně zaváděli) a pokud přiřadíme článkům další klíč podle jejich současné knihovny, tak tím knihovny zůstanou svým způsobem zachovány - jen se stanou tak nějak pružnější co do své použitelnosti.

Píše:
někde zastrčeno až tam kam se prokliká jen někdo kdo to skutečně hledá

Jenomže praxe bohužel je, že to takhle nefunguje. Já bych s tím neměl problém (a ani sem neměl, když se Sunrise navrhoval), jenže nevim jak sleduješ průběžnej feedback v diskusích, ale fakt je, že si prostě spousta lidí skutečně stěžuje že se jim tu věci hledají špatně. Když ty možnosti nabídneme v základu, tak doufám že to usnadní orientaci.
Autorská citace #55
22.1.2012 22:25 - Max
200 článků a 800 článků rozdíl je ...

nemyslim že jsme tomu až tak vzdáleni ...
říkáš že mají "ostřejc rozdělená témata" ... nemůžem to tedy ostřejc rozdělit i my? ... oni maj taky problém ... je zahraniční vynález kterej někomu vydělal miliony ... zahraničí, technet, ekonomika? Je zpráva o novém teréním voze který objel svět spíš auto nebo cestování? Dopad navýšení daně na bydlení je spíš ekonomika, finance nebo bydlení? ... nemyslim že to maj až o tolik ostřeji. Pošli mi nějakej web kde to řešej výpisem více jak 500 položek ... my sme tak kolem 800 článků a přes 1000 diskuzí.

sirien píše:
Na druhou starnu, kolik lidí chodí do článků?

Jenže rozložení nebejvá rovnoměrný. Někdo pošle novej příspěvek do diskuze a nahrne se to tam. Zatížení bejvá nejvíc znát ve špičkách. Pokud by uživatelé chodili spořádaně každe co dvě minuty, tak to řešit nemusíme.

Kombinace klíčů je hezká ... ale ... jakejkoliv pokus k ní přistoupit vede k chaosu v tom na co vlastně koukám. Nic lepšího nežli první pevnej výběr a druhej z dostupnejch klíčů a konec sem nenašel ... zkoušel sem různě. Tim neřikám že lepší řešení neni. To o čem budu přesvědčen že to možná bude stát za vložený čas rád vyzkoušim.

Ale oni si nestěžují že by "vypíšu seznam článků a přes CTFL+F nic nenajdu" ... oni si stěžujou že nefunguje vyhledávací nástroj ... to je trochu něco jinýho. To že z důvodu nefungujícího nástroje vzniká potřebu "řešit problém jinak" neplyne že se má zdokonalovat "jinak" ale spíš zkusit přizpůsobit vyhledávač realitě ... pokud tě správně interpretuju tak by stačilo jen nastavit aby zohledňoval autora a prohledával hlavně názvy nikoliv obecně fultextem všechno ...
Autorská citace #56
22.1.2012 22:52 - sirien
Max píše:
nemůžem to tedy ostřejc rozdělit i my?

Fakticky nemůžem. Zkoušeli jsme to - bavili jsme se o tom před sunrise, při sunrise, po sunrise a vždycky sme skončili u toho že jakékoliv jiné rozdělení by bylo v podstatě stejně dobré jako to současné se všemi klady i zápory, takže to vždycky skončilo jen tim že sme přeházeli pořadí ve kterym se ty knihovny zobrazovaly. Když sme nic nevymysleli předtim, pochybuju že něco vymyslíme teď - aspoň mě teda nic novýho nenapadá.
Navíc se bojim že to stejně neřeší původní problém, věština stížností je adresovaná vůči samotný struktuře, ne vůči samotnému rozdělení v rámci této struktury.

Max píše:
zahraničí, technet, ekonomika? Je zpráva o novém teréním voze který objel svět spíš auto nebo cestování?

Právě že oni problém nemaj. V případě, že narazej na takovouhle ambivalentní zprávu, která je ambivalentní i obsahově, tak jí prostě zařaděj do té rubriky k jejíž redakci především patří autor článku.
Tímhle způsobem nám tu fungovaly články v rámci projektů - dokud fungovaly projekty.

Píše:
Kombinace klíčů je hezká ... ale ... jakejkoliv pokus k ní přistoupit vede k chaosu v tom na co vlastně koukám. Nic lepšího nežli první pevnej výběr a druhej z dostupnejch klíčů a konec sem nenašel

Jaktože ne? Nech rovnou první výběr z dostupnejch klíčů. Pokud by to někomu mělo připadat chaotický, tak prostě použije jen jeden klíč a bude to mít stejný jako teď. Pokud někomu nevadí si s tim víc hrát, použije klíčů víc. Já bych zase z uživatelů nedělal úplný pitomce co nevědí co chtěj nebo jak to použít.

Píše:
oni si stěžujou že nefunguje vyhledávací nástroj

oni si stěžují jak na "vyhledávání" tak na složitost hledání bez vyhledávání (tj. na proklikávání se strukturou). S tim druhym mi lezou na nervy, protože furt žvatlaj jak to tu je špatný, přitom ta struktura je naprosto adekvátní PHP BB 3 fóru, ale co naděláš.

Max píše:
pokud tě správně interpretuju tak by stačilo jen nastavit aby zohledňoval autora a prohledával hlavně názvy nikoliv obecně fultextem všechno

To je to co myslim že bude fungovat na základě vlastní zkušenosti s tim vyhledávánim. Podložený to moc nemám.
Autorská citace #57
22.1.2012 23:27 - Max
sirien píše:
Nech rovnou první výběr z dostupnejch klíčů. Pokud by to někomu mělo připadat chaotický, tak prostě použije jen jeden klíč a bude to mít stejný jako teď.

Nevim přeně co myslíš. Výběrem z dostupnejch klíčů myslíš to zobrazení 30 položek? Jestli jo tak sem to zkoušel a už jen to je zralý na CTRL+F :)
Autorská citace #58
23.1.2012 01:08 - sirien
Max píše:
Jestli jo tak sem to zkoušel a už jen to je zralý na CTRL+F

Když to tam vpálíš jako to je ve vyhledávání tak jo
Když se tomu dá nějaká rozumná přehledná grafika tak ne
Autorská citace #59
23.1.2012 09:49 - Max
sirien píše:
Když se tomu dá nějaká rozumná přehledná grafika tak ne


"[cokoliv] je problém ...."
"Ne není to problém jen se to musí udělat přehledně, srozumitelně a jednoduše"

to je jen vyjádření přání ... pokud neřekneš jak tak se s tim budu zkoušet a ty jen u každého pokusu budeš konstatovat "ne tohle neni ono, říkal sem že to musí být rozumně přehledné"
Autorská citace #60
23.1.2012 13:47 - sirien
Až budu mít dneska chvilku tak zkusim říct jak ;)
Autorská citace #61
23.1.2012 18:08 - Alnag
V podstatě si myslím, že bychom mohli fungovat i na bázi toho, že by se nerozlišovaly články, diskuze atd. atd. Všechny nové by byly na hlavní stránce uprostřed a všechny nedávno aktivní by svítily vlevo.

Zároveň by pod tím vpravo mohl být seznam všech klíčů (tagů). Varianta primárního dělení na pro nováčky, pro hráče, pro DM, aktivity, ostatní (nebo podobná) mi připadá zajímavá.

Zároveň dávám k úvaze, zda neprovést nějaký jarní úklid a nezbavit se diskuzí s méně jak jedním příspěvkem, uživatelů, kteří nikam nepřispěli a nebyli tu už víc jak 1/2 roku apod. (Kritéria nejsou tesána do kamene).

A konečně: Siriene zvolni. Jsme tady všichni na stejné lodi, cílem není umlátit přívalem textu maxe argumenty (navíc to na něj nefunguje), ale dobře to promyslet a vyargumentovat. Jeden vypointovaný příspěvek vydá za tři stránky zběsilého psaní na které třeba já nestíhám reagovat...

Každopádně moje představa je +/- zachovat současný vzhled + jít směrem ke zjednodušení...
Autorská citace #62
23.1.2012 18:52 - sirien
Alnag píše:
a všechny nedávno aktivní by svítily vlevo.

vpravo, ne?

Alnag píše:
Zároveň dávám k úvaze, zda neprovést nějaký jarní úklid a nezbavit se diskuzí s méně jak jedním příspěvkem, uživatelů, kteří nikam nepřispěli a nebyli tu už víc jak 1/2 roku apod. (Kritéria nejsou tesána do kamene).

Možná by to stálo za úvahu. Uživatelům bych nejdřív poslal mail, ale jinak nějaké to pročištění nebude od věci.


A jinak já se nesnažim Maxe umlátit argumenty, já si to snažim ujasnit sám pro sebe, protože některé věci si nejsem jistej jak Max myslí a spoustu dalších prostě sám netušim jak by bylo dobré udělat správně (třeba to rozpuštění knihoven sem myslel že vim jak by to mělo bejt, ale Max podotknul pár docela trefných výhrad a já teď dost přemejšlim jak by to podle mě mělo ideálně vypadat, zároveň ale mám skutečně pocit že to je potřeba předělat)

Přestat rozlišovat diskuse a články mi nepřijde jako úplně nejlepší nápad, mimochodem. Myslim že by to vedlo k docela slušnýmu chaosu. Máš nějakej ukázkovej web abych viděl jak to myslíš?

Jinak doufám že moc nezapadlo to o čem jsme se kdysi bavili: změnit ten hlavní výběr Články, Diskuse, Hlášky, Komunita, Odkazy -- nejsem si teď úplně jistý jak jsme to chtěli přesně, ale mám dojem že jsme plánovali mít: Úvod, Články, Diskuse, Komunita, Ostatní, kde v Úvodu měl bejt stručnej promo text a několik boxíků s tématickými odkazy - takovej "doporučujeme" seznam článků pro lidi co sem přijdou poprvé. Ostatní by pak shrnovalo hlášky a odkazy dohromady.
Autorská citace #63
23.1.2012 18:54 - Alnag
sirien píše:
vpravo, ne?


Ano, vpravo. Pardon.
Autorská citace #64
23.1.2012 19:30 - Alnag
sirien píše:
Máš nějakej ukázkovej web abych viděl jak to myslíš?


V podstatě jakýkoliv blog.
Co vlastně odlišuje článek a diskuzi? Že článek je delší, strukturovaný a má hlavu a patu? Zatímco diskuze je v úvodu spíš jen otázka? My máme na D20 diskuze, blogy (to je takové něco mezi) a články. Ale diskuze probíhá ke všem třem prakticky stejně (až na to, že články mohou být stránkované a diskuze není s nimi v jednom zobrazení. Ale to taky není dogma...

Snažím se to vidět z pohledu běžného pravidelného uživatele a toho zajímá
1) co je nového
2) kde se to mele

Pak je tu potenciální nový uživatel, pro toho by bylo fajn udělat nějaký výběr (the best of) nebo (čím začít). To se dá udělat redakčním výběrem nebo sociálním hlasováním (nejvíc facebook likeů) nebo obojím.
Autorská citace #65
24.1.2012 22:00 - sirien
Tak blogy už v podstatě jsou diskuse, původní záměr byl lehce jiný, ale Max to nakonec implementoval takhle a i když sem na začátku trochu prskal, tak zpětně si neztěžuju. Jediný rozdíl je (kromě toho že k nim můžu dát obrázek), že jsou řazené k uživateli. Což mi poměrně vyhovuje, protože to tak nějak dává prostor psát trochu... jinak, osobnějc, možná (viz. třeba Sethiin blogček se skicama atp.) a o trochu jiných věcech - technicky by sme se asi obešli i bez nich, ale s nima mi to přijde příjemnější.

S těma článkama to je zajímavá myšlenka. Osobně musim říct, že to, že diskuse není u článků v jednom zobrazení, je mě jako autorovi relativně volné, ale pro mě jako pro uživatele to je dost významné - některé články jsou hodně rozsáhlé a kdybych měl přes ně scrollovat pokaždé, když přepnu stránku v diskusi, tak bych brzo chtěl začít střílet.

Podobně to stránkování je podle mě docela podstatné - teď mám rozepsanej (a plánuju ho dokončit za tři tejdny po státnicích) článek co má asi 40 nebo 50 normostran, kromě toho tu už mám publikovaný články co maj třeba 70 normostran; upřímně to neni zrovna něco co bych toužil mít načtený bez stránkování.

Hlavní rozdíl mezi diskusí a článkem pak vidim v tom, že článek je samostatnej - má vlastní úvod a vlastní závěr, může klidně existovat bez diskuse a je vyjádřením konkrétního autora, případně jeho zpracováním tématu.
Diskuse je oproti tomu kolaborativní, může být bez konečného závěru nebo dokonce bez záměru dojít k nějakému konečnému závěru.

Zkoušim si představit, jak by to vypadalo kdybysme to sjednotili a nějak mi to prostě nesedí. Ani z pohledu nového uživatele - článek je něco co dohledá, přečte a má jasno - diskuse je oproti tomu směs protichůdných názorů, kterou se musí prohrabat a sám si z toho informace vyfiltrovat.
Autorská citace #66
25.1.2012 15:44 - Max
Diskuze ke článku by nevypadala jako prosté sloučení článku a diskuze ... u článku bych vypisovat pouze úvod s odkazem na zobrazení celého článku (už pouze s několika posledními příspěvky z diskuze bez možnosti posílat nové ... ).

Sjednocení vidím spíš "výpis detailního zobrazení jednotně" nežli že "přestaneme rozlišovat". Typ by měl odlišný detailní layout. Pro ideu: článek - stránkování, náhled do diskuze, další podobné články, další články autora; diskuze - úvod z článku nebo předmět diskuze, další podobné diskuze, další aktivní diskuze; blogy - blogy, diskuze a články autora)


Podstatná je možnost linkování, která by snížila potřebu stránkování. Příběh na pokačování je dnes ideální v jednom článku, protože tak to čitatel uvidí pohromadě. V moment kdy bude možnost slinkovat články k sobě, budu schopen dosáhnout taktéž jinak. Nevim jestli sem popisoval ideu linkování ... linkování je propojení mezi dvěma textama (diskuze, články, blogy) s rozlišením blízkosti na 3 úrovně ... nemám vymyšlený názvy ale charakterově to je: rodina, příbuzní a známí. Rodina je pokračování článku, příbuzní jsou články stejného zaměření ... známí jsou nějak příbuzné stránky i třeba tematicky trochu jinde.

Pro sjednocení hovoří hlavně to že všechny typy textů mají stejná klíčová slova, mají autora, datum, název i kratší popisek a to je všechno co k procházení je třeba.
Autorská citace #67
25.1.2012 15:47 - Alnag
Sirien píše:
některé články jsou hodně rozsáhlé a kdybych měl přes ně scrollovat pokaždé, když přepnu stránku v diskusi, tak bych brzo chtěl začít střílet.


Souhlas. To je problém třeba i u současných blogů... (když je dlouhá stránkovaná diskuze...) Ale jak píše Max to lze zřejmě vyřešit. Je tam nějaký problém krom tohoto?
Autorská citace #68
25.1.2012 15:49 - Max
A ještě jedna podstatná věc v prospěch "linkování" nežli "stránkování".

Pokud napíšu článek s 10 stranama, je to jen jeden článek který se jen jednou objeví v novinkách a jen jednou bude všem na očích i když později budu doplňovat další stránky. V moment linkování to bude 10 článků které tím pádem mají větší šanci na to že si jich někdo všimne, přečte a nebo někdo dá k článku reakci typu "kdy bude pokračování?".
Autorská citace #69
25.1.2012 15:59 - Alnag
Max: No... já vnímal jako hlavní výhodu stránkování, že máš "víc článků" ale jen jednu diskuzi k nim. V případě linkování úplně nevím, jak by tohle bylo. Asi by měl každý svou, ne?
Autorská citace #70
25.1.2012 17:39 - sirien
Max píše:
Pro ideu: ...

Zní to zajímavě. Přiznám se že bych to ale asi potřeboval nějak vidět abych to plně docenil.

Jinak ale souhlasim že používáme všude keys, autora, název atd., takže nějaké ucelení dává smysl. Linkování asi chápu jak myslíš v nějakém hrubém rámci a myslím že se mi to docela líbí.

Alnag píše:
Je tam nějaký problém krom tohoto?

Žádný si nevybavuju. Pokud je možné udržet stránkování (viz dále) a pokud je možné vyřešit ten problém s pře-scrollovánim pokaždé když přepnu stránku diskuse tak to jsou myslím asi jediné dva závažné potenciální problémy, nic dalšího kritického mě už nenapadá.

Linkování a stránkování mi přijdou jako odlišné koncepty. Např. pro pravidla STs SW mi stránkování přijde jako přirozená podoba věci, stejně jako např. pro články rozebírající různé RPG teorie.
Linkování by mi naopak přišlo naprosto přirozené pospojování všech takovýchtěch hrdinů a padouchů týdne, překladů Legend a znalosti atd.

Stejně tak ta sjednocená diskuse mi přijde docela smysluplná.

Kromě toho - nezapomínejte že v současnosti tu je docela hodně článků, které jsou poměrně silně rozstránkované. Co by se s nimi stalo kdybychom stránkování zrušili?

Max píše:
jen jednou bude všem na očích i když později budu doplňovat další stránky.

Pokud se nepletu tak tu naprosto standardně praktikujeme to, že při větším update článku změníme datum publikace, čímž článek pošleme přímo do novinek. Ostatně s různým čachrováním s daty publikace jsme tu nikdy neměli moc zábrany jak v tomhle směru, tak v opačném (pamatuji si že jsem svého času některé články naopak posílal do minulosti, abych je z novinkového streamu vyhodil)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083019971847534 secREMOTE_IP: 3.138.33.87