Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.3.2013 21:50 - sirien
může být a nemyslím že by to bylo proti něčemu, ale pochybuju, že to bude řešit nadnesené problémy:
- do obsahu můžu vstoupit skrze panel Novinek
- do obsahu můžu vstoupit skrze hypertextový odkaz z jiného článku/diskuse nebo odkudkoliv odjinud na webu
- po otevření diskuse můžu rovnou odscrollovat nebo poznámku přehlédnout z jiného důvodu


EDIT: add: plus i když to vyřeší problém, nemá to ta podle mě hezká pozitiva té rozšířené vlastní identity pro skupiny. Čímž neříkám, že to je nutnost, jen poznamenávám.
13.3.2013 22:31 - Alnag
Když tě to odscrolluje na příspěvek tak to nevyřeší ani nadpis v záhlaví (banneru stránky).

EDIT: Vlastní identitu už jsme tu měly. Jmenovalo se to projekty a co si tak vzpomínám, nesplnilo to svůj účel. Pročež je rušíme a integrujeme do webu, který má problémy s vlastní životaschopností. Tak abychom znovu nevymýšleli už jednou polámané kolo.
14.3.2013 02:24 - sirien
To je docela relevantní námitka (i když teda co vim tak projekty nějakou dobu fungovaly úspěšně?), ale osobně vnímám rozdíl mezi projektem (téma / autor) a skupinou (hra / herní skupina) - skutečně myslíš, že to je identické?

Skupiny jsou součástí hlavního webu. Obsah skupin by jinak generován nebyl - jsou to věci ke konkrétní hře. Idea byla poskytnout uživatelům prostor pro organizaci a materiály jejich her s tím, že to teoreticky může i někoho přilákat navíc. Obsah skupin není integrovatelný do obecného webu.
Projekty na druhou stranu generovaly obsah dost podobný hlavnímu webu, jen tematicky vymezený. Přijde mi, že to je o něčem trochu jiném.

Banner to nevyřeší, to máš pravdu - ale dá to skupinám identičtější nádech. Barevné odlišení by to na druhou stranu řešilo úplně.


(aby bylo jasno, zase tak velký zájem na tom nemám - funkčnost skupin to podle mě nijak zásadně neovlivní, de tu spíš jen o "dojmologii", takže si tu připadám napůl v roli ďáblova advokáta)
17.3.2013 21:36 - Max
Jen trochu věc mimo.

Předělávám trochu systém odkazů.

wwww.d20.cz/clanky/1245/nazev-clanku/3/nazev-strany

"nazev-clanku" a "nazev-stranky" se generuje přímo z názvu (bez diakritiky a speciálních znaků)

dal sem to už na dev tak to tam je vidět jak by vypadaly ... v podsatě jde o to že klíče se stejně příliš nevyužívaly, takhle co má název to bude mít hezkej odkaz
18.3.2013 03:42 - sirien
<ublížený pohled> já je využíval...

Ale určitě pěkný.

Co když se sejdou dva články shodného názvu? ("Recenze: Nový Bullshit")


EDIT: add: plus co zpětná kompatibilita? Na webu je nejspíš dost odkazů na článek "8450" nebo tak něco podobného, bylo by nanic, kdyby zanikly...

...podobně co se stane při editaci názvu?
18.3.2013 10:09 - Max
Staré odkazy se budu snažit řešit přesměrováváním.

Stejné názvy nevadí. Číslo před názvem je ID článku a před názvem stránky je číslo stránky.
21.3.2013 15:31 - Alnag
Ten brutální fialový proužek si to myslím nezasloužilo. :(
21.3.2013 16:58 - sirien
au, fakt ne
22.3.2013 01:58 - sirien
mimochodem, tohle není úplně marný nápad...
22.3.2013 15:54 - Max
brutální fialový proužek neni co tam bude - alek tam měl ostylovaný záložky který jsou aktuálně jen zakomentovaný v CSS.

Alek by měl mít FTP účet takže může vesel měnit CSS bez jakéhokoliv mého dalšího narušitelství.

Tímto vám tedy dávám na dva měsíce pokoj a vydávám se směr východ....

頑張ってください!
24.3.2013 20:15 - Alek
Dva měsíce? Pane jo, tak to bych to mohl svým šnečím tempem dostylovat :-)

Fakt sorry, ale krutě nestíhám v práci, nějak mi skončili všichni kolegové a spadla na mě jejich agenda a ještě shánění nových kolegů. Takže zbývají tak jako víkendy, pokud mi do nich zrovna nevleze.
24.3.2013 22:08 - Alnag
Alek: V pohodě. Jen dej vědět, v které fázi máme komentovat. Zatím se mi celkově to směřování líbí. Ale nechci ti kecat do nehotového díla. :)
25.3.2013 12:07 - sirien
na druhou stranu lepší komentovat v průběhu, než potom u hotové práce prohlásit, že měla celá vypadat jinak, že jo...
15.4.2013 20:43 - Alnag
Trošku tu diskuzi bumpnu, už nám zapadala prachem.
24.4.2013 13:53 - sirien
Dva requesty od mého IT kamaráda:

- a) tlačítko které umožní vypsat všechny stránky článku naráz (pro potřeby přenesení do e-čteček, pro načtení do tabletu atd.)

- b) (nevím co to je, prý "předej to lidem co tomu rozuměj"): Měli bysme prý pro vicestrankovy clanky meli pridat prislusny metatagy: http://googlewebmastercentral.blogspot.cz/2011/09/pagination-with-relnext-and-relprev.html
25.4.2013 13:57 - sirien
...a prosím prosím mohlo by se tentokrát vzpomenout i na automatický převod webových adres na aktivní odkazy?
28.4.2013 14:11 - Max
a) šlo by ... jediné na co jsem narazil bylo že se tím zvyšuje trafic (některé prohlížeče automaticky načítají další stránku ...) ale to asi ničemu nevadí

b) "převod webových adres na aktivní odkazy"?
28.4.2013 15:51 - sirien
http://www.d20.cz -> http://www.d20.cz

(jinak jsme v Kostky jsou vrženy začali trochu davově řešit možnost polo/automatické konverze článků do PDF (nejspíš přes TeX co jsem tak pochopil o čem se to tam kolegové bavěj) a dle Assassina jsme se prý dostali do fáze kde bude potřeba Tvá konzultace...
...ono to jako nespěchá, se zdržením do Tvého návratu všichni počítají, takže jestli si pořád v Japonsku tak žádnej stres, ale aby to nezapadlo)
24.5.2013 19:35 - Alek
Alnag píše:
Alek: V pohodě. Jen dej vědět, v které fázi máme komentovat. Zatím se mi celkově to směřování líbí. Ale nechci ti kecat do nehotového díla. :)

Hele, klidně komentujte. Tenhle víkend bych rád nahrál další update, takže do toho můžu návrhy rovnou zahrnout. (A já si jdu zapnout mailový oznamování PMek, který se tu koukám nahromadily. Soráč :-)
3.6.2013 12:54 - Alnag
Vidím tak drobný problém s tím podkladem (tmavorudým), kde se zdá, že ten vzor nelícuje (horní a spodní strana). Možná to souvisí s vynecháním toho pruhu submenu, co na starém webu je a na novém ne.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085320949554443 secREMOTE_IP: 3.147.54.6