Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #5
7.8.2010 23:12 - Max
Takže tato diskuze se objevuje v novinkách pouze členům skupiny. Jinak zobrazitelná je kýmkoliv.

16-27 jsem v pryč ... pokud by se udělal mm předtim, tak si po dvou týdnech moc pamatovat nebudu ... takže bych byl někdy poté ... takže ... jsme v září :) no a tam nevidím problém - kdykoliv, cokoliv.
Autorská citace #8
8.8.2010 10:53 - Sethi
No, pokud se nemýlím, tak třeba diskuse k různým zápisům z AA jsou zahrnuté jako skupinové diskuse, nevím, jestli to platí i o jiných herních článcích v okolí - tak jako tak by mi v jejich případě přišlo zobrazování nových příspěvků jen členům skupiny krajně nežádoucí (ano, jsem třpytivý upír a živím se na pozornosti ostatních, potřebuju ji k životu).

Co se nastavitelnosti týče, já sama plíživě sleduju tu a tam nějaké to vlákno náležící jiné skupince, cítila bych se ochuzena, kdyby mi to někdo zakazoval - ať už globálně, nebo jen v manuálním nastavení té jedné diskuse. Možnost vypnout si sledování threadu má každý. Řekla bych, že samotné vypnutí možnosti přispívat nečlenům jako filtr stačí.
Autorská citace #9
8.8.2010 12:40 - Sethi
Nastartovala jsem mozek, zamyslela se nad svým předešlým prohlášením a cítím potřebu se upřesnit.

Globální ukazování jen pro členy se mi nelíbí. Nastavitelné je asi snesitelné, ta představa dětskou radost nebudí, ale zase nemám potřebu vydávat se kvůli tomu na protestní akci.
Autorská citace #10
8.8.2010 12:53 - Alek
Ušatá: Konečný stanovisko? Už žádný upřesňování? Nenastartuješ druhý mo(tor)zek? :-)

V podstatě i po upřesnění s Ušatou souhlasím. Taky jsem zatím necítil potřebu něco skrývat před ostatními a sem tam šmíruju ostatní. Klíčová je pro mě možnost volby na straně příjemce a ta tu je (alespoň v diskuzích to funguje). Možnost volby defaultně nezapnuté bych ale klidně dal.
Autorská citace #11
8.8.2010 13:02 - Sethi
Vyhrazuji si právo na změnu názoru =)

Ale myslím, že takhle to pro mě funguje. Nechci nikomu upírat jeho soukromí, pokud někdo nechce, aby se mu Ušatá probírala diskusí, tak ať jí to třeba zakáže (i když ve skutečnosti je dost jednoduché znudit v několika postech Ušatou natolik, aby si sama vypnula odebírání threadu). Nemyslím si ale, že by to měl být základ - já mám třeba obecenstvo ráda a vesměs mě zajímají i příspěvky lidí ne přímo se podílejících na té či oné hře, nějaké to blokování vysílání mi fakt nesedí.
Autorská citace #16
8.8.2010 15:12 - Max
To není blokování vysílání, to je pouze umožnění více soukromého rozhovoru. Pokud někdo má nutkání vědět to o čem diskutují jiní, může využívat cizí RSS kanál, může si zajít přímo do oné skupiny, možnosti jsou. Jde jen o jestli se upřednostňuje pravidlo "všichni musí vědět" a nebo "kdo chce může si zjistit".
Autorská citace #17
8.8.2010 17:29 - Gurney
Já se taky rád mrknu co hrají jiní a nevadí mi když si naopak někdo jiný počte v diskuzi o naší hře (pravda momentálně jsme se skupinou všichni natolik v kontaktu že organizační diskuzi vůbec nepoužíváme). Takže nastavit nezobrazování novinek z cizích diskuzí mi přijde jako taková FB-like hra na soukromí, pokud si chci něco sdělit osobně, tak to nebudu rozvěšovat na net s tím že když na to není odkaz z hlavní strany tak je to v poho.
Autorská citace #18
8.8.2010 19:12 - Max
Nelze než souhlasit, ale nevím jak to souvisí s tím co jsem napsal. Psal jsem o tom že "všichni musí vědět" (je to na titulní stránce, v obecnym RSS, svítí tečka dokud si to nepřečteš) a nebo "kdo chce může" (neni to na titulní stránkce ani v obecnym RSS, je to v uživatelskejch RSS kanálech lidí co jsou v dané skupině, ostatní to mohou normálně vidět pokud jdou na tu skupinu).

Ten pohled byl o tom že ostatním "vnucuješ" nebo ostatním "nabízíš". To že cokoliv co se dá na net je veřejný je jasný, ale o tom tohle neni.
Autorská citace #19
11.1.2011 13:09 - Alnag
Budu sem psát různé poznámky k novému webu. Momentálně mi jde hlavou, že by možná bylo lepší anonymní přispívání zrušit a umožňovat přispívání jen registrovaným.
Autorská citace #20
11.1.2011 15:09 - sirien
Technicky nevim, jak moc si pomůžeš. Idioty jako je MB tim neprofiltruješ (můžou se přihlástit, stejně jako před MB byl reglej Fritzs), banování si neusnadníš a zrušíš tím featuru občas užívanou i jinak registrovanými uživateli, při správě diskusí nebo čemkoliv to nijak zvláštní problémy nedělá.
Autorská citace #21
11.1.2011 16:17 - Alnag
No... jednak je tu ta věc, že lidi píšou nepřihlášení, špatně opíšou kód a ono se jim to neuloží (a pak si stěžujou). Druhak - když by se všichni přihlašovali, tak se jejich účet dá třeba zamknout? A musí si zakládat další.
Autorská citace #22
11.1.2011 16:49 - sirien
Nevytrvalého trolla zastaví ban, vytrvalý troll si další účet klidně založí, je to otázka minuty. To s tím ztrácením textu bych vnímal jako větší problém (proč sakra nepoužívaj Operu? Od doby co používám Operu jsem měl tenhle problém jen jednou jedinkrát a to když jsem místo ní použil Chrome)

Celkově bych si tu položil klíčovou otázku - jak moc myslíš, že lidi dopálíme, když to fakt zrušíme?
Autorská citace #23
11.1.2011 16:55 - Sethi
sirien píše:
proč sakra nepoužívaj Operu?

Představ si to, z různých důvodů. To, že používá jiný browser, překvapivě z člověka nedělá slintajícího idiota.
Autorská citace #24
11.1.2011 17:07 - sirien
To byl povzdech, ne stížnost.
Uznávám že jsem to mohl v tomto směru více zdůraznit
Autorská citace #25
11.1.2011 17:30 - Alek
Přispívání jen registrovaných je imo ok, ale jen ve chvíli, kdy tu registraci maximálně zjednodušíš. Neříkám, že ta současná je složitá, ale stejně je to pro spoustu lidí překážka. Takže jim to chce dát nějakou jednoduchou možnost, např. registraci skrze nějaký jiný (open) systém - Facebook, Twitter, OpenID a co já vim, co ještě existuje.
Autorská citace #26
11.1.2011 18:40 - Max
Alek píše:
registraci skrze nějaký jiný (open) systém

Jak to funguje? To jako že bych někoho kuli registraci směřoval na FB ... snad ne ... nebo to je jen o webové službě pomocí které si ověřím že heslo odpovídá jménu?
Autorská citace #27
11.1.2011 18:42 - Max
Jinak pokud se nesprávně opíše kód, tak to text tho příspěvku vypíše nad diskuzí odkud se dá vzít ... ale je pravda že to asi člověk musí vědět aby to tam vůbec hledal.
Autorská citace #28
11.1.2011 20:02 - sirien
Max píše:
nebo to je jen o webové službě pomocí které si ověřím že heslo odpovídá jménu?

Tak.
Otázka je, jak to potom případně propojit s místníma accountama a profilama, protože by se pro nové uživatele asi musely generovat automaticky, což by mohlo v případě hojnějšího nárazového využívání postupně generovat desítky mrtvých účtů.

Já sám fakt nejsem fanoušek těhle systémů a nevyužívám je, nicméně je pravda že spousta lidí je má rádo. Ehm. Teda... spousta totálních geeků používá OpenID a snaží se ho propagovat, zatímco jsou plošně ignorováni, ale když anonymní dav negramotů zjistil, že se takhle dá používat i FB, tak se to dost z nich zalíbilo. Myslim.
Pravda je že větší propojování Kostky a FB by mi asi hodně silně rvalo žíly.

Max píše:
text tho příspěvku vypíše nad diskuzí odkud se dá vzít

Fajn, tak to sem doteď nevěděl ani já, natož někdo kdo to tu vůbec nezná
Autorská citace #29
11.1.2011 21:39 - Almi
NO, jestli má můj názor nějakou váhu, tak pokud jsem newbie, nikdy nepřispívám na net, kde je třeba se registrovat. Jedna z věcí, která se mi na d20.cz líbí, je právě stávající způsob registrace.
Autorská citace #30
11.1.2011 22:40 - Alek
Max píše:
Jak to funguje? To jako že bych někoho kuli registraci směřoval na FB ... snad ne ... nebo to je jen o webové službě pomocí které si ověřím že heslo odpovídá jménu?

To se ptá programátor mě? :-) Nene, nikam ho nesměruješ. Spíš si vycucneš relevantní data z FB, i když to taky asi neni přesnej popis.

Já to znám jen z uživatelského hlediska. Je to postavené na otevřeném API těch systémů. A když je šikovnej implementátor :-), tak to dokáže udělat jako doplňkovou službu ke klasickým registracím. Takže pak funguje obojí. Každopádně to funguje strašně jednoduše, jen klikneš na žádost, seš přesměrován na FB (v tomto případě), kde potvrdíš tu žádost a pak jsi poslán zpátky, už přihlášen. Dvě kliknutí a je hotovo. Dokonce jsem viděl i způsob, kde to takhle proběhlo a systém ti ještě dovolil definovat si nickname místo používání jména z FB. Ale ta implementace asi neni sranda no... Hezky jsem to viděl udělaný třeba na http://srazy.info/

sirien píše:
Já sám fakt nejsem fanoušek těhle systémů a nevyužívám je, nicméně je pravda že spousta lidí je má rádo. Ehm. Teda... spousta totálních geeků používá OpenID a snaží se ho propagovat, zatímco jsou plošně ignorováni, ale když anonymní dav negramotů zjistil, že se takhle dá používat i FB, tak se to dost z nich zalíbilo.

Jj, tušil jsem tenhle protiargument. A vlastně má hlavu a patu. Pro uživatele je to bezesporu výhoda - neřeší další heslo. Má to velké výhody i pro weby typu zpravodajství apod. (omezení lůzy). Pro Kostku jako takovou by tohle tak moc neplatilo, tady vidím spíš výhodu té otevřenosti vůči zdráhajícím se uživatelům a případně tedy odříznutí všech anonymů.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069984912872314 secREMOTE_IP: 3.138.122.4