Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #31
11.1.2011 22:48 - sirien
Je pravda co píše Almi - nevybavim si teď jménem, ale několik uživatelů jsem tu vídal kurzívově a pak najednou normálně, některé z nich poté, co si stěžovali že něco nefachá a byli ujištěni, že registrovaným to fachá bez problémů, někteří sami od sebe... tohle mi přijde docela podstatnější věc než ztráta textu při blbě opsaném kódu, to už je rozumnější vzít ten text a přemístit ho z horní části stránky rovnou k upozornění, že opsali kód blbě. Případně nejdřív ověřit správně zadaný kód a když ten bude blbě, tak jim odepsat že to maj blbě, aniž by se refreshlo pole pro odpověď

Jinak FB pokud vím tyhle open registrace podporuje, takže příslušné části zdrojáků budou asi někde předepsané k volnému použití. Osobně bych ale anonymy fakt spíš neodstřihával.
Autorská citace #32
15.10.2011 23:54 - sirien
Likvidace knihoven - všem článkům a diskusím v knihovně by se přiřadil klíč s názvem stávající knihovny (i když např. Příběhy bych klidně rozdělil do několika klíčů, protože tam je děsnej mišmaš povídek, postav atp.) a po kliknutí na články by se objevil výpis klíčů se zaškrtávátkama - člověk by mohl kliknout přímo na klíč a tím vypsat články/diskuse s daným klíčem nebo zakliknout zaškrtávátka a vypsat pouze články/diskuse, které mají danou kombinaci klíčů.
- zdůraznění klíčů, jejich praktická implementace (aktuálně jsou jen ve Vyhledávání)
- zpřehlednění, usnadnění hledání

Knihovny by šlo "zachovat" v podobě toho že by třeba tvořili první vypsanou "kategorii" klíčů

průběžné upřesňování - varianta co by se mi líbila by byla, že by po vyjetí článků zůstaly klíče vypsané nad seznamem článků/diskusí (případně by měly vyjíždějící okénko tak jako teď anotace v zabaleném seznamu, přecejen jejich seznam není nejkratší) a človek by mohl kliknutím na ně přidat klíč do výběru (tj. odstranit články bez daného klíče) případně kliknout na druhé tlačítko a klíč změnit na negativní výběr (tj. naopak odstranit z výběru články s daným klíčem)

Při vypsání článků bez zadání klíče by se prostě vypsaly všechny (usnadnilo by to hledání článku u kterého nevím v jaké je kategorii/co má za klíče)

Skupinové klíče Uznávám, že jsem to byl především já, kdo hodně bojoval za Skupiny na kostce, takže je trochu paradoxní, že jsem to zrovna já, komu teď poněkud vadí, že dělají problém tím že rozbíjí strukturu řazení článků a diskusí... nicméně s aplikací výše uvedeného by neměl být problém přidělovat článkům a diskusím ve skupinách klíče a nechat je, aby se zobrazovaly při vypsání článků s danými klíči, což by problém poměrně efektivně řešilo - článek/diskuse ve skupině by tak nebyly nijak zvlášť odlišné od ostatních, jen by měly dodatečné zařazení že by se daly najít i jinde než jen v prostém výpisu článků

Preference vyhledávání Při zadání výrazu do vyhledávání by Kostka udělala vyhledávání pouze v názvech článků a diskusí, teprve v pokročilém vyhledávání by pátrala i v obsahu. Minimálně já se obvykle snažím najít diskusi/článek u kterého vím/tuším část názvu, ale prostě nevím kde je zařazenej

Vypsání příspěvků uživatele Poměrně dobrá Bouchiho poznámka - něco hledám a vím, kdo to napsal, ale naprosto netuším kde. Bylo by tudíž hezké mít možnost z profilu uživatele vypsah všechny jeho příspěvky, ideálně tak aby u nich byl i název diskuse ke které patří, nejen číslo postu z dané diskuse

Komunita Výpis článků na hlavní stránce komunity je fakt zlo, je potřeba ho zrušit nebo udělat rozklikávací

Featura postav ve skupinách byla hezká myšlenka, ale nejsem si úplně jistej jako moc je hodnotná a jestli by jí nebylo lepší odstřelit... chce se nad tím zamyslet a projít si, kolik skupin to fakticky používá (podle mě na tohle totiž bohatě stačí články, zvlášť když zavedeme sestřelíme knihovny a necháme jen klíče a knihovnu Příběhy rozstřelíme na klíč "postavy" a klíč "povídky")

Záložka "organizace" je naprosto k ničemu - není v ní nic, co by nebylo na hlavní stránce skupiny a popravdě v tom nevidím ani nic, co by bylo potřeba z hlavní stránky odstraňovat.

Jsou Nástěnka a Bleskovky napojené na RSS? Popravdě myslím že největší efekt by tyhle věci měly, pokud by byly snadno propojitelné s venkem a to včetně e-mailového odebírání takových zpráv, protože by to usnadnilo existenci skupinám, u kterých ne každý chodí na Kostku, marketingově by mi to dávalo docela smysl.

"zdroják" diskusí - když už jsme slavně zavedli můj velmi oblíbený wysiwyg editor, nemělo by smysl přestat v diskusích používat [x] a začít používat <x>? Jen nápad, v podstatě to je asi stejně jedno, ale ucelené by to bylo takové elegantnější



(navazující nápady a věcné komenty ok, kritické komenty ne-e, dělám si tu poznámky a brainstorm, nic z toho (zatím) neprosazuju s kladivem v ruce ;) )
Autorská citace #33
23.10.2011 18:25 - sirien
Přenesení klíčů z článku na diskusi - diskusi pod článkem by se měly automaticky přiřadit klíče, které má původní článek

Specifická blokace anonymity - v nastavení diskuse zaklikávátko které pro danou diskusi vypne možnost přispívání nepřihlášeným uživatelům - s volitelným komentářem (vysvětlení) nebo default textem typu "litujeme, ale pro tuto diskusi bla bla bla"
Autorská citace #34
23.10.2011 18:26 - Alnag
Obecně budeme muset přehodnotit politiku otevřeného přístupu k diskuzím. RPGfórum si u příležitosti 10. výročí potřebuje nějak ulevit, ale nevím, proč by to muselo jít na vrub tohoto webu.
Autorská citace #35
23.10.2011 18:35 - sirien
Podle mě by ta specifická blokace mohla být relativně dostatečná, navíc je příjemně flexibilní - když budou problémy přetrvávat nebo růst, tak se prostě jen přehodí default z nezakliknuto na zakliknuto a dál bude možnost umožnit anonymní příspěvky tam kde o to autor diskuse/článku bude stát (hodí se zejména u skupin)

Ostatně koukám že tu podobnou featuru už u Skupinových diskusí stejně máme. Na jednu stranu jsou ublížený chudáčci co si léčí mindráky ze zoufalosti RPG F docela otravný, na druhou stranu by mi přišlo škoda uzavřít diskuse kompletně, protože to má zase dost výhod
Autorská citace #36
23.10.2011 21:49 - sirien
social network support Tohle je otázka do diskuse, ale říkal sem si že by možná nebylo od věci zkusit se podívat na možnosti propojení s FB a G+ - takové ty like a +1 buttony, případně stránky (G+ je má zprovoznit někdy kolem Vánoc), kde by se dávala info o nových článcích a případně nějaké "komplety" starých článků (linky na staré články na nějaké jednotné téma)
Sám nejsem zrovna fanda sociálních sítí, ale myslím že je v zájmu Kostky co nejvíc se přiblížit čtenářům a co nejvíc usnadnit těm občasným přístup k nám - pokud někoho např. zajímají jen články, tak sem prostě nebude chodit každý den, na druhou stranu na soc. sítě každý den chodí, zároveň to lidem případně usnadní sdílení informací o nás - v podstatě z takřka stejného důvodu se tu kdysi zavádělo RSS, takže by to bylo jen pokračování už existující politiky
Autorská citace #37
23.10.2011 21:52 - Alnag
V podstatě nejsem proti Facebookovému +1 tlačítku, ale asi bych šel jen cestou jedné sociální sítě (Facebooku). Minimálně do doby, než z Google+ bude něco víc než chabý pokus. Můj důvod je ten, že se mi nechce jednoduchý design příliš plevelit množství strašidelných čudlíků a Facebook má alespoň dost slušnou základu uživatelů.
Autorská citace #38
24.10.2011 00:22 - sirien
to je otázka grafiky, co jsem si tak všiml. Viděl sem weby totálně zprasené hromadou čudlíků (FB, G+, Twitter, mail a deset dalších co sem ani neznal) a viděl sem weby, kde stejné množství čudlíků nijak moc nerozptylovalo, možná i ladilo, protože dohromady tvořily jeden nerušivý grafický prvek začleněný do designu.
Jak jsem psal - G+ má dostat druhou vlnu upgradů do ucelené formy kolem vánoc (aspoň podle Sergey Brina) takže tam přibudou sites atp. Doteď všechno co na G+ je je technicky mnohem příjemnější než FB, takže věřím že to bude v klidu pokračovat.

Celkově myslím že každý podobný čudlík nám může být ku prospěchu, ale co se týče vytvoření fan-site na dané síti, tak já FB bytostně nesnášim, takže dělat tam podobnou site by mě trochu rvalo žíly, na druhou stranu G+ sem tam používám a udělat fan-site tam mi (až tam sites vzniknou) nedělá nejmenší problém.
Autorská citace #39
24.10.2011 00:43 - sirien
komunita blogy - oprava profilů u některých lidí blbnou zkratky profilu, viz např. Dracaine http://www.d20.cz/blog/Dracain/51036.i6.html?sa=odpovedSmazat&id=114635
Autorská citace #40
22.11.2011 20:54 - sirien
Odstranění boxu "Komunita" z hlavní stránky - blogy se stejně objevujou v boxu aktualit, takže ten box jen překáží. Z levýho boxu bych udělal výpis archivu článků a Komunitu bych nahradil výpisem archivu všeho ostatního (diskusí, hlášek, blogů...)
Autorská citace #41
26.11.2011 19:49 - sirien
Vyhledávání uživatelů: Trefná poznámka v nějaké diskusi z poslední doby, že by nebylo špatné, kdyby po zadání "sirien" do vyhledávání vyhledávání na prvním místě vyplivlo můj profil
Autorská citace #42
15.12.2011 16:29 - sirien
Autor diskuse v Komunitě: Zobrazuje se autor posledního příspěvku
Autorská citace #43
15.12.2011 21:42 - Alnag
sirien: Nevím, co Dukolm s Maxem vyymyslí (btw. snad se spolu spojili?), ale nevím, jestli někdo bude řešit tento druh chyb.
Autorská citace #44
15.12.2011 21:45 - Alnag
Podle mého (pokud by to bylo možné) by bylo nejlepší jít cestou zjednodušení a zaměření se na to, co nejvíc funguje a táhne. Tj. články, diskuze a event. nějakou jednodušší variantu "komunity".
Autorská citace #45
15.12.2011 22:54 - sirien
Odložil jsem to sem jen tak pro formu s tim že se to může někdy hodit :)

Komunita mi přijde vpohodě - myslim že zjednodušení a koncentraci dosáhneme vpohodě tim co jsem psal výše. Chtělo by se to někdy sejít, ale v cz budu jen mezi 23. - cca 7. nebo 8. lednem, pak zase odjíždim a vracet se budu až někdy v půlce února nejspíš
Autorská citace #46
22.1.2012 00:02 - sirien
Zveřejnění/Schválení: chce to nějakej warning pro případ že schvalujeme článek u kterýho neni zaškrtnuto "zveřejnit" (případně automatické zakliknutí "zveřejnit" při kliknutí na "schválit" nebo cokoliv podobnýho)
Párkrát se mi to v minulosti stalo s mejma článkama a dneska se totéž stalo s dalšim dílem Legend a znalosti od ShadoWWWa - problém je že kdo má právo schvalovat články si toho nemá šanci všimnout, protože se mu to zobrazí normálně. Ostatním se ale zobrazí článek normálně na hlavní stránce, ale následně je nepřístupnej.

Děje se to zřídka, ale je to drobnost a když se stane, tak to je fakt otravný
Autorská citace #47
22.1.2012 16:38 - Max
Co budu zapracovávat do nové verze

Vyzdvihnutí úlohy klíčů. Články a diskuze budou mít i nadále své základní skupiny. Dál už bude dělení na bedrech klíčů. Po otevření základní skupiny se jako další úroveň filtrů nabídnou klíče. Představa

Seznam aktuálně přihlášených uživatelů

Příspěvek diskuze – možnost označení příspěvku jako „podstatné pro téma“ – hodnotí kdokoliv jiný nežli autor příspěvku diskuze, další možnost je onoho +1 facebook, ale to bych spíš viděl na články když už ... - to je na diskuzi

FB a možná G+ na články - takové ty like +1 buttony - to je na diskuzi

Přidávání prolinkování mezi textama (nově už neni rozlišováno ... všechno je text, články, diskuze, blogy) … z toho vyplívající zobrazování souvisejících textů … buď se i tak ponechá koncept "článek má diskuzi", nebo se přejde na "článek má příspěvky" - potřeba rozseknout

Posunuju význam "Skupina" do významu "Role". "Role" je zastřešení skupiny uživatelů. Role má svou stránku (článek) dostupný skrze /www.d20.cz/kód role/

Články a diskuze se z komunity přesunou do obecných kořenů. Rozlišeno pouze klíčem role(skupiny) pro kterou je určen.

Při otevření článku nebo diskuze v URL nebude cesta (hierarchie) k článku nebo diskuzi. Funkčnost starých odkazů budu zachovávat.

Diskuze s možností „přispívání jen pro přihlášené“ - pokud nebudou námitky tak to tak bude

Autor se uloží v moment odeslání příspěvku, od té doby je jméno neměnné.

Zestručnit hledání, žádné pokročilé volby. Prohledá se autor (zobrazení odkazu na profil), názvy. Zvažuju ještě klíčový slova ale dál asi ne. Na zbytek využít prohledávání googlem.

Omezim rozsah nastavení RSS filtrace. Panel novinek by měl zůstat ale pokud něco bude drhnout tak spíš budu ustřihávat než se snažit zachovat za každou cenu.

Klíč bude předělán. Nejspíš bude mít vlastní stránku.
PM bude předělán.
PG nebudu předělávat a nejspíš zanikne s přechodem na nový hosting.

Tož zatim tak.
Autorská citace #48
22.1.2012 16:54 - sirien
Já si pořád myslím, že by se měly základní kategorie prostě zrušit a zachovat jen v podobě klíčů. To dělení nemá žádnou přidanou hodnotu - přidává to další úroveň třídění, další kliknutí a pro dost lidí to je matoucí.
Udělal bych to skutečně tak že po kliknutí na články se rozjede výpis všech článků se seznamem klíčů a člověk si to pak může dál třídit klíčema.
Ostatně to je stejný počet kliknutí: Články -> Knihovna -> Článek; Články -> Klíč -> Článek. Rozdíl je jen v tom že ve variantě s klíčema to je a) o kliknutí míň, pokud je to co hledám někde poruce, b) usnadňuje to nalezení věcí, které nevím kde přesně jsou zařazené.

(jinak nevim co přesně si chtěl ukázat tim obrázkem ale vypadá dost děsivě (: )

"podstatné pro téma" je dobrej nápad, ale chce to zapracovat nějak aby z toho lidi neudělali stupidní paleček nahoru hodnotítko.

Co je PG?
Autorská citace #49
22.1.2012 17:01 - Alnag
V podstatě asi souhlas se sirienem: Já bych možná z těch základních kategorií udělal prostě další klíče, které by se přiřadily ke všem složkám co v nich jsou. A pak bych je taky zahodil... (seznam klíčů - tagů by asi nemusel být takhle nahoře...)

Max píše:
Diskuze s možností „přispívání jen pro přihlášené“ - pokud nebudou námitky tak to tak bude


Nejsem si jist, jak to myslíš, ale asi bych šel do modelu, že nepřihlášení nemohou přispívat.
Autorská citace #50
22.1.2012 17:12 - sirien
Já si pořád myslim že blokovat přispívání pro nepřihlášené plošně je zbytečné uzavírání. Za celou dobu co pamatuju jsme tu měli problémy jenom s RPG F trollama a tomu stejně nezabráníme tim, že to uzavřeme nepřihlášenejm.
Na druhou stranu se tim částečně uzavřeme novejm lidem, což si dokážu představit že může bejt otravné zejména pro lidi kteří tu chtějí mít skupinu, ale v té skupině jsou lidi kteří zpočátku nemají až tak chuť využívat nějakou podobnou online službu.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065351963043213 secREMOTE_IP: 3.129.247.196