Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
4.6.2013 12:02 - Max
U diskuzních reakcí mi přijde že je příliš velkej okra ... na text příspěvku zbývá jen málo místa
15.6.2013 16:59 - Alek
ad pozadí - tak jsem konečně rozlousknul, kde byl ten problém, už je to lepší - respektive je to tak, jak to je ted na ostrym, což tedy není zcela dokonalý :-)

ad diskuze - jj, trochu jsem ubral mezer. Ještě mě napadlo, že by to číslo příspěvku (a ta červená nula, kterou jsem zatím nerozklíčoval) by nemuselo být na novém řádku. To by asi bylo lepší udělat přímo v kódu, zrušit .clearfix. Co?
17.6.2013 10:32 - Max
Supr.

Upravil jsem pohledy. Ikonám jsem zrušit text (jinak toho tam bylo po přihlášení moc)
29.6.2013 20:59 - Alnag
Prošel jsem si nový web a mám k tomu pár bodů jak z hlediska grafiky tak i z hlediska uspořádání. Někdy je to jedno k druhému. Vím, že už jsme se o tom bavili, i to, že jsme si ten koncept nějak vysvětlili atd. atd. Přistoupil jsem k tomu (i proto, že už si moc nepamatuji - za tu dobu - původní koncept jako nepopsaná deska). Níže jsou nějaké mé výkřiky.
======================================================================================

- za ikonou kostky je ještě malá ikonka kostky a nějaké čínské znaky (mám pocit, že je to nějaký relikt staršího designu)

- tlačítko označené "Go" pro přihlášení zní trochu zvláštně (navíc by možná zasloužilo také oskinovat)

- kdybych byl nový uživatel, absolutně bych netušil, kde se můžu registrovat

- mezera mezi jednotlivými oušky (d20, hraní, atd.) se zdá být příliš velká. Možná zbytečně je to rozložené rovnoměrně. Mezeru bych zmenšil a vpravo bych nechal větší prostor, pak by nemusela být zase taková divná mezera mezi ikonkou přihlášení a tím spodním panelem.

- po přihlášení avatar uživatele pluje ve vzduchu. V téhle (staré verzi) má svůj vlastní boxík. Možná je to jen zvyk, ale přijde mi to nějak lepší.

- ta první záložka "d20" (nebo přejmenování) mi pořád připadá jako adept na zrušení, to, že vrací na první stránku je spíš matoucí

- tlačítko "více": nezdá se mi to jako dobrý nápad, mít to takhle na roveň s tlačítkem pro diskuze. (varianta by byla jej buď zrušit) nebo přidat k začátku textu článku závorku (více...), kde by to bylo jen jako prostý odkaz.

- ta šestice boxů dole pod hlavním blokem stránky je divná. Zmenšil bych to na tři a ještě bych uvažoval o nějaké grafice pro ně. Třeba mini-ikonku kostky na začátku.

- naopak mi chybí trojice boxů ve stránce aktualit nahoře - resp. z praktického hlediska by stačili i dva nebo jeden, kde se inzerovaly aktuální akce.

- boxu pro hlášky chybí jakékoliv naznačení, že jde o box hlášek - ani jak se dostat k dalším

- celkově tomu chybí nějaká orientační ikono-grafika. Je to takové celé až spartánsky prosté.

- kladu si otázku, kde ze zobrazí články a diskuze, které nemají žádná klíčová slova

- komunita D20 vypadá nedodělaně (ouška záložek, mapa bez odkazu...)

- stále narážím na nejednotou orientaci v různých sekcích (Hraní + Světy vs. Odborně a Scéna) snad by bylo lepší to mít obojí stejně. Prostě mi to přijde, jako že k tomu uživatel potřebuje 100 stránkový manuál, aby se v tom vyznal. Možná by bylo lepší všechny ty předtříděné sekce zušit, zachovat jen aktuality, obsah (prakticky vyhledávání podle klíčových slov) a komunitu a případně ještě nějakou "best-of" sekci. Je to možná radikální, ale alespoň by to tak nemátlo. Potíž je jedině v tom, že diskuzemi se nedá listovat dozadu skrze aktuality tak jako se dá články.


================
Zaměřil jsem se jen na věci, které vnímám jako problém. Je tam spousta super věcí, ale jejich vypisování nás asi dopředu nepohne (hodnocení, levely, medaile, atd.) Některé mé závěry vycházejí také z toho, že máme na ten web stále méně a méně času (myslím všichni z nás) a ty záměry, které jsme s ním měly byly spíš velkolepé v tom, kolik vstupu ze strany administrátora by vyžadovalo, aby to vzkvétalo. Možná by bylo vhodné i trochu ubrat z této ambice, kterou se bojím, že nedokážeme naplnit.

Zároveň bych rád oslovil nějaké další lidi jako administrátory d20. Kupříkladu ShadoWWWa nebo i Vojtěcha? Co myslíte? Ať je tu někdo, kdo nese pochodeň dál. - A.???
30.6.2013 00:05 - Max
Jsem doma takže nemám možnost přímého zasahování ale až dojedu zpět tak ...

Čínské znaky odstraním ... asi to bude někde hardcoded

"Go" předělám na "Přihlásit se" ... snad se to tam nějak vejde.

Vedle "Přihlásit se" přidám i "Registrovat se"

Pravidla a světy rušit nechci. Se scénou a odborně problém nemám.

O odkazu na "Home" jsem před nedávnem četl článek ohledně navigace, jestli home ano nebo ne ... mírně převažovalo "ano" a to hlavně kuli novým návštěvníkům kteří neví to co "přece ví každý" ...

přidám závorky a změním to na textový odkaz ... pokud to i pak bude vadit, dám to pryč

ok, tři boxy

boxy nahoře ... jen k zamyšlení ... já osobně je naprosto přehlížim ... už hodněkrát jsem překlad pravidel hledal pomocí "vyhledat" protože ty boxy zkrátka nevnímám

Komunita: ach ta komunita :)

Hlášky: chybí mi nápad jak to tam všecho dát a přitom to příliš nerozšířit ...

Články bez klíče se nezobrazí ... myslím že už se to jednou diskutovalo a odbylo s tím že všechno bude mít alespoň jeden klíč.


Stostránkový manuál:
"Chceš do světů? Otevři světy a vyber si. Poté tam najdeš všechno o tom světu". "Chceš do pravidel? Otevři pravidla a vyber. Tam pak najdeš všechno o pravidlech ... je tam i možnost si zvolit pohled GM, ale to tě zpočátku nemusí trápit." "Pokud jde o scénu a odborně, jen to otevřeš a je to" ... dalších 99 stránek manuálu je prázdných ...

no, pokud by stačilo přejmenovat "scénu" na "aktuality" a zrušit "odborně" tak v tom problém nevidím


S rozšiřováním řad problém samozřejmně nemám.
30.6.2013 10:20 - Alnag
Max píše:
Pravidla a světy rušit nechci. Se scénou a odborně problém nemám.


Ono se to navíc jmenuje "Hraní" ne Pravidla. Ale to je jedno. Říkám si, že zmenšení počtu na dvě až tři sekce (např. Pravidla, Světy a Komunita) by mohlo stačit. Odborně se dá sloučit pod pravidla. Scéna pod Komunitu (event. Světy).

Max píše:
O odkazu na "Home" jsem před nedávnem četl článek ohledně navigace, jestli home ano nebo ne ... mírně převažovalo "ano" a to hlavně kuli novým návštěvníkům kteří neví to co "přece ví každý" ...


Jako, že každý ví, jak se používá tlačítko zpět? :) Mně tam asi přijde hlavně matoucí ten název "D20". Protože kdybych byl teda takový nováček, tak bych si myslel, že mne to dovede na věci okolo D20 systému. (Novinky/Aktuality nebo něco takového by alespoň dávalo smysl z hlediska nových návštěvníků, ale obecně bych byl spíš za to, to vynechat... klikání na hlavičku je dost standard.)

Píše:
boxy nahoře ... jen k zamyšlení ... já osobně je naprosto přehlížim ... už hodněkrát jsem překlad pravidel hledal pomocí "vyhledat" protože ty boxy zkrátka nevnímám


Co takhle jen jeden, formátovaný stejně jako box pro hlášky. Prostě nějaké oznamování nových akcí - kam dáme D20 sraz? Ono by to taky možná fungovalo lépe, kdyby se zobrazil jen když je fakt něco nového a neviselo to tam stále.

Max píše:
Hlášky: chybí mi nápad jak to tam všecho dát a přitom to příliš nerozšířit ...


Jako vstupní brána je to ok. Ale někde v rohu toho boxu mi tam chybí nápis "Hlášky", který by byl klikatelný a vedl na rozhraní hlášek (asi ve stejném duchu jako všechna jiná rozhraní). Co je v tom za velkou vědu?

Max píše:
Články bez klíče se nezobrazí ... myslím že už se to jednou diskutovalo a odbylo s tím že všechno bude mít alespoň jeden klíč.


Bezva. Ale mně jako adminovi teda chybí někde přehled - články/diskuze k oklíčování. U článků to až takový problém nebude, když to admin zakládá/zveřejňuje, tak klíče přiřadí. U diskuzí a dalších věcí, co si lidé pustí do oběhu sami to bude problém masivní. Tím, že jsou obě skryté ve stejném rozhraní se diskuze úspěšně vypaří. Potřebujeme nějak interně profiltrovat to, co máme oklíčovat.

Max píše:
Stostránkový manuál:
"Chceš do světů? Otevři světy a vyber si. Poté tam najdeš všechno o tom světu". "Chceš do pravidel? Otevři pravidla a vyber. Tam pak najdeš všechno o pravidlech ... je tam i možnost si zvolit pohled GM, ale to tě zpočátku nemusí trápit." "Pokud jde o scénu a odborně, jen to otevřeš a je to" ... dalších 99 stránek manuálu je prázdných ...


To by bylo fajn, kdyby to tak fungovalo. Chci do světů a kliknu světy. Tam mne čeká obrazovka s pár nápisy. Fakt by pomomohly nějaké ikony (obecně tohle je problém, je tady na webu strašně málo ikonografických vodítek). Pak se tedy překonám (překročím to pravidlo jednoho kliknutí) a kliknu na Star Wars a vybafne na mně jeden článek (jsem si jist, že jich máme víc?!?), s tím, že je tam jakési tlačítko předvolit, dále lišta, kde jsou světy (klikatelné a star wars) - zřejmě zbytečná duplikace navigace, kterou máme i jinak dostupnou (do světů se vrátím i pomocí tlačítka o pár pixelů výše), sborník s pochmurnou hláškou žádné položky (představuji si, že to tak bude následujících pět let), doporučeno a další obsahující stále tutéž jednu položku. Jo a ještě informace, že článek s klíčem sw neexistuje.

Tak to je ten moment, kdy si beru manuál a listuji nebo s křikem utíkám. Přitom by to asi stačilo nějak mírně zredukovat, aby tam těch prvků, co odvádějí pozornost nebylo tolik a těm prvkům, co tam mají zbýt dát nějakou grafiku (podle hesla "ukazuj, nepiš"). Ikonka sborníku (klikatelná?), ikonka pro best of. Místo "Další články a diskuze" možná jen články a diskuze.

Jako ta myšlenka za tím je dobrá, ale bohužel to, jak je to převedeno do aplikace je příliš strohé a odborné, jako uživatele mne to odrazuje.

Jo a ještě fonty - nemohly by být texty bexpatkové, jako teď? To mne taky hrozně rozrušuje, když vidím všude ty patkové fonty. Přidává to na té strohosti nebo co.

==========================================================
Včera večer, když jsem napsal ten předchozí příspěvek jsem ležel v posteli (nemohl jsem spát) a přemýšlel jsem, jestli má vlastně smysl pokračovat. Teď jsme v takovém stavu, že to nejde ani dopředu ani dozadu. Máme nějaké články nachystané pro novou verzi, atd. Mezitím je tu stále menší a menší aktivita na verzi současné. Možná si jen něco nalháváme, když si představujeme, že nová verze něco změní. Možná, už doba, kdy tenhle typ webu měl smysl prostě minula? Nevím.
30.6.2013 20:27 - sirien
huuufffkchks. Škola z krku, svatba odbytá, takže mám konečně relativně volno.

Alnag ad pokračování: večer když nemůžeš spát mi nepřijde jako nejvhodnější doba na přemýšlení o podobných věcech, na člověka má tendenci lézt depresivní nálada a s ní spojené pesimistické vidění světa.
I pokud by nová verse nic nezměnila, tak podle mě rozhodně smysl pokračovat má. Kostka není jen osobní blog čtyř nebo pěti autorů - je to reprezentace tisíců hodin práce každého, kdo sem napsal nějaký článek nebo blog nebo sem postnul nějaké materiály, podílel se na překladech... nemluvě o obsahu všech diskusí které tu jsou a nemluvě o komunitě lidí, kteří se mají nějak rádi a přes Kostku spolu komunikují - i kdyby jich mělo být jen pár.

Nějakou dobu jsem nekoukal na statistiky, takže nevím jak teď trendujeme, ale nevidím důvod k posedlosti gigantickými čísly. Kdysi, když jsem sem přišel, jsem měl za to, že sem chodí pár tuctů lidí a že svoje články píšu pro pár desítek, tak třicet, maximálně čtyřicet, čtenářů. Když jsi mi jednou řekl, že můj poslední článek stihlo za ten týden přečíst už zhruba tři sta lidí, tak to pro mě byl dost šok - ale nic moc se tím nezměnilo. Na začátku jsem měl dojem, že stojí za to psát pro třicet nebo čtyřicet lidí a myslím si to stále. Pokud je čtenářů víc, tak super, ale moje chuť s tím ani neroste, ani nepadá.

I kdyby byla pravda, že sem chodí méně a méně lidí - ok, to neznamená, že to tak bude vždycky. Nic nejde nahoru věčně - prostě jsme v delším období útlumu. To jednou skončí a obrátí se to. Nebo možná ne, ale whatever. Obsah který tu je stojí za to.

Samozřejmě, nemusíš to možná cítit stejně, ale zase mi přijde dost škoda naznačovat, že bysme to měli zabalit. Mě to tu baví a mám to tu rád a sice to nemusí trvat věčně, ale myslím, že ještě nějakou dobu to tak rozhodně mít budu.


Ad další admini: ...jako v principu nemám nic proti, na druhou stranu nějak necítím zvláštní potřebu. Jinak Vojtěcha moc neregistruju (asi se nepohybuju ve stejných diskusích s ním)
30.6.2013 20:43 - Alnag
Tak ten argument nestojí černobíle jako - nová verze vs. zabalit, že jo? Jsou i další varianty. Dá se zakonzervovat současný stav. Dá se celý projekt předat co já vím - RPGalianci nebo RPGfóru nebo prostě někomu, kdo na to má ještě čas a energii. Já prostě když vidím, co moře práce vyžaduje nová verze nejen po Maxovi a Alekovi, ale i po dalších administrátorech (klíče, hodnocení, sborníky atd.) tak si uvědomuji, že už nejsem nejmladší, že práce mne vysává a už na to jaksi nemám energii to dotáhnout. A bez toho, že to někdo dotáhne, se mi jeví jako lepší varianta setrvat, než jít dopředu.

Další administrátoři jsou jen jedna možná varianta jak to celé posunout kupředu. A možná je to spíš jen výraz mého zoufalství. Tak nějak jsem si myslel, že se s tou novou verzí pohneme dopředu dříve, teď už ani nepublikujeme články (ano vím, že je to proto, že jsme si je šetřili na start nové verze), diskutuje se tu zoufale málo a vlastně už je to jen takový meeting place po pár skupinek. To není špatné, ale to pak kvůli tomu také nemusíme dělat takové armádní cvičení.

Asi mi tak nějak chybí odpověď na otázku - PROČ TO POSOUVAT NĚKAM DÁL?
30.6.2013 20:55 - sirien
Ohledně Midday:


HOME

- u oušek souhlasím s Alnagem, jsou hrozně roztáhlá

- reziduum záhlaví (kostka, rozsypaný čaj) už Alnag taky zmínil

- d20 ouško mi přijde zbytečnost - je obecným pravidlem napříč internetem že logo v záhlaví je link na home page.

- "Go" je divné, chybí registrace

- defaultní záložky pro nepřihlášené jde doufám měnit? Asi bych tam přidal nějaké "vítejte na d20" (průvodce, napíšu ho až bude Midday pevně dané) a podobně


HRANÍ

- jde nějak určit řazení klíčů? "Jiné RPG" v půlce výběru je takové divné

- budu škrcen, mlácen, kamenován a tak dále ale... opět by se mi líbilo klikátko co zabalí anotace a vytvoří mi prostý jmenný seznam obsahu.

- předpokládám, že budeme muset udělat úvodní textíko-články ke každé položce

- navigační bar (Systémy / Tipy a triky ... Hráč / Vypravěč) mi přijde super a naopak bych se přimlouval za jeho zachování


ODBORNĚ

- Odborně... ačkoliv mi Alnagův návrh na přesun pod Hraní mezi Pravidla a Tipy a triky intuitivně nesedí (asi ze zvyku?), když o tom tak přemýšlím a koukám na to, dává to smysl

- ...nicméně bych to nehrotil tak že bych zrušil všechno a nechal jen Obsah - nepřijde mi to moc newbee friendly a navíc ten layout Obsahu mi přijde míň pohodlný na běžné fungování.


KOMUNITA

- tlačítka nějak přepadávaj přes sebe (konkrétně "Moje skupiny" a "Osudy postav")


PO PŘIHLÁŠENÍ

- Alnag má pravdu, rámeček kolem obrázku vypadá asi o něco málo líp

- klikátko "admin" neadminuje


k tomu co psal Alnag:

- tlačítko více: osobně mě tam do očí mlátí ta tlačítka obě

- boxíky - 6 dole mi přijde zbytečné (obecně mi od začátku ty dole přijdou zbytečné). Max má ale pravdu že ty nahoře se ztrácí - kdyby třeba nějak svítily když se člověk přihlásí a je tam něco jinak než při posledním přihlášení?
30.6.2013 21:11 - sirien
Alnag: Zakonzervovat to teď mi přijde... nevím. V Midday je už hromada práce, zejména Maxovy - přijde mi nějak hloupé nechat viset Midday ve vzduchu jakože whatever a zakonzervovat Sunrise. Pokud jde o tohle pak jsem pro to dodělat Midday a případně se pak bavit o tom jestli to nějak posouvat dál nebo jestli považovat Midday alespoň výhledově za naprosto finální stav. Ostatně v Midday je hromada věcí, které byly původně nakousnuté u Sunrise (zejména třeba práce s klíči), v podstatě to je ve spoustě věcech dotažení Sunrise do konce, takže zakonzervovat Sunrise by mi přišlo jako skončit práci před závěrem.

Ohledně předávání... nelíbí se mi to. Zejména ne RPG F - sice to už je dávná minulost která se mě běžně už ani nijak citově nedotýká, ale předat Kostku RPG F, které je navíc stále pod Markusem, je váhová kategorie, která i dnes zvládne propadnout mými city v čase až tak hluboko. A dopadnout velmi tvrdě.
RPG Aliance řeší spíš jiné záležitosti než články a weby (i když to je pohodová parta lidí vcelku)

Ono věc se má taky tak, že Kostka byla dlouho prezentovaná jako web Tria - Alnag, Max, Rytíř (Sirien)... prakticky všechno šlo z Tria, Kostka fungovala podle návrhů a nápadů Tria - lidi si na to zvykli a popravdě - nikdo z nás nikdy neudělal nic moc pro to aby to vypadalo nějak jinak.
Podle mě pokud tu bude nějaká potřeba pohybu dopředu, tak to není ani tak o tom Kostku předat, spíš bych se víc otevřel komunitě a nechal lidi kteří sem chodí ať sami něco přinesou.

Ohledně aktivity na webu - ono to je jedno s druhým. Bez článků nejsou novinky bez novinek klesá průběžná pravidelná návštěvnost a to zase vede k tomu že tu neběží diskuse. Až naběhne Midday tak bych se nebál nasadit třeba i vyšší tempo publikací (i za cenu toho, že munici vystřílíme dřív) a udělat kolem toho pořádnej brajgl (rozhlásit to po webech, soc. sítích) - pak uvidíme co se stane. Já jsem docela optimista, myslím že když tu nějakou dobu udržíme aktivitu a dáme o tom vědět dost lidem, tak to zase naskočí samo do nějaké setrvačnosti.
Ono taky si vem s čím to srovnáváš - prostě období kdy jsme pálili (z velké části kvůli Tobě) jeden článek denně se prostě nemůže vyrovnat období, kdy stagnujeme, protože připravujeme jeden event s velkolepim comeback doprovodem.

Každopádně osobně jsem za to tenhle problém odložit. Nemá smysl hrotit tunu témat naráz, neřítí se na nás žádný vlak ani nesedíme v hořícím domě. Teď bych se soustředil na to dodělat a nasadit Midday, ideálně v rozumném časovém horizontu - máme nastřádaných pěkných pár článků teď, sám jich právě několik dokončuju (a letos ani nejsem a nebudu na FF a nemám co dělat, takže se asi budu věnovat právě tomuhle teď nějakou dobu), takže aktivita na Kostce chvíli poběží rozumě a pak bych se bavil o tom, jestli je potřeba nějak zvýšit výkon popřípadě jak na to.
30.6.2013 21:15 - Alnag
OK
30.6.2013 22:26 - Max
Jsou dva druhy neschopnosti, neschopnost se do problému ponořit a neschopnost se od problému odpoutat.

Možná to skutečně hrozí tím druhým.

O zahození strach nemám ... když něco dělám tak vím že to jednou stejně zahodím

Ono je to Siriene jako s těma ikonama pro pravidla a světy ... říkal jsi tenkrát že je klidně uděláš ale nedostal ses na to, je to o času ... a ten se postupně ospravedlňuje stále hůř a hůř.

Čistě sobecky vzato, budu mnohem raději když Alnag někdy uspořádá herní sezení než když bude den překlikávat klíče.
30.6.2013 22:58 - sirien
ikonky mám v task listu, který byl teď mimo priority a dneska jsem ho opět vytáhl na denní světlo. Vlastně jsem se rovnou chtěl zeptat, jestli jsou definované nějaké parametry které bych měl použít (např. jpg 100*60 px) nebo jestli mám jen najít zdrojové obrázky a dořeší se to pak.
(předpokládám, že k některým věcem se budou obrázky hledat blbě, takže komplet mi to možná potrvá než to seženu všechno k dokonalosti)


Já vcelku chápu co myslíš, na druhou stranu nevím - mě situace prostě nepřipadá tak špatná. Jako ano, měli jsme tu lepší časy, ale popravdě myslím že i pár horších momentů. Přijde mi trochu předčasné dělat soudy teď když nevíme, co se stane po nasazení Midday a odpálení aktivity, alespoň krátkodobé, proto jsem psal, že bych tohle rozhodnutí nechal na potom až uvidíme, co se stane.
6.7.2013 15:59 - sirien
Dovolil bych si zopakovat svůj dostaz ohledně parametrů ikonek (formát, px rozměry popř. další relevantní) - už jsem si udělal prvotní nástřel výběru (jakože jsem si sesbíral obrázky pro všechny potřebné, ale nevím jak budou ladit k sobě a jak budou vypadat v koncové velikosti atp., tak to skoro určitě nění definitivní)

Taky by mě zajímalo jestli se chceme spokojit s obrázky nebo jestli pod obrázkem bude i název? (osobně bych byl spíš pro druhou variantu kvůli nováčkům)
9.7.2013 15:29 - Alnag
Jak jsem psal už někde výše, nabídl jsem ShadoWWWovi administrátorskou roli a on přijal. Maxi, můžeš mu prosím dát příslušná práva? Díky! ShadoWWW mi psal i nějaké nápady k webu, ale bude asi lepší, když je sem hodí on sám.
10.7.2013 09:36 - Max
Sirien: Dotaz už byl kdysi zodpovězen. Ale, v podstatě, myslim že je to jedno. Neni žádnej předpis. Tak dlouho dokud budou všechny stejný je jedno jestli bude třeba i 321x123

Alnag: Oprávnění přidáno
10.7.2013 13:22 - Alnag
Max: Díky. Vidí zároveň ShadoWWW v novinkách i tuto diskuzi? Nebo na to je zase nějaké jiné oprávění? Přidal jsem ho jako člena skupiny, ale nejsem si vlastně jistý, zda to stačí nebo ne?

Jinak bych chtěl tímto oficiálně říct, že chovám v ShadoWWWa velkou důvěru, co se týče jeho nadšení pro věc a taky je fajn, že je zapálený pro DnDNext, takže pokryje zase tu část scény, kam to asi tolik netáhne mně ani siriena.

Chtěl bych podobným způsobem získat někoho za Pathfinder, ale Vojtěchovi se moc nechce. Oslovil jsem s možností být adminem předběžně Kostky i Quentina, který má zase jiný směr aspirací a zájmů, ale ačkoliv by nebyl proti nějak mi tam chybí "nadšení", takže váhám a dávám k úvaze v plénu.
10.7.2013 15:48 - sirien
No tak Quentin se realizuje na svých věcech na svém blogu - pro podobné lidi jsme tu kdysi měli projekty a ukázalo se, že to dlouhodobě takové terno není: část z nic odpadla a část to rozjela a osamostatnila se na vlastní weby. Jako cool podat pomocnou ruku na rozjezd a tak, ale ty lidi tady prostě většinově nezůstali.

Když už tak nadhazujeme, tak osobně mám docela důvěru v Dukolma, má dost rozhled přes docela širokou paletu her a stylů a zájem o věc, jen je problém, že toho moc nepíše :/
10.7.2013 17:30 - sirien
mimochodem, pro sekci hraní je tady nástřel ikonek: https://docs.google.com/file/d/0B-0cnYdSGjwcaWVYZkt1YVRxYW8/edit?usp=sharing

Je to 180/90 px, všechno přehozené do jpeg.

Uznávám, že to není zpracované nějak extra, dělal jsem to teď na rychlo v XNview a přiznávám se, že to moc neumim.

Kdyžtak dejte vědět co si o tom výběru nebo stylu myslíte, můžu kdyžtak hledat jinde / jinak... (pro světy už mám také podobnou sérku, ale na ukázku myslim stačí tohle tak se mi s tim nechtělo patlat)
15.7.2013 10:17 - ShadoWWW
Z hlediska přehlednosti webu mi myslím, že by bylo dobré na hlavní stránce udělat velké (lehce postřehnutélné) odkazy na jednotlivé hry, o které tu lidi mají zájem. Napadá mě DnD 4E, DnD Next, Pathfinder, Old-School (AD&D, OSRIC a jejich klony) a Fate Core. V každé sekci by byly články, diskuze, herní skupiny a ke stažení případné překlady. A samozřejmě nejspíš i nějaká katoerie Ostatní. Ideální by také bylo, kdyby každá hra měla svého admina (či více adminů). Já se klidně hlásím jako admin DnD Next. (Klidně i 4E, ale na tu tu bude určitě dost adeptů.)

Na hlavní stránce by pak mohly být odkazy na aktuální články a diskuze všech těchto her.

Co mi tu na hlavní stránce chybí, je nějaké krátké informování o novinkách, něco jako má EnWorld. Možná pro začátek by stačilo nějaké napojení na Šestou stěnu.

Také by stálo za úvadu nějaké propojení s Quentinovým Old-Hackem, který vychází z D&D a mohl by zdejší komunitu zajímat. Je trochu paradox, že se propaguje víc na RPG F, kde je komunita tradičně trochu jiná.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078678131103516 secREMOTE_IP: 18.222.240.21