Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.2.2012 09:26 - Alnag
Trochu jsem se ve vaší argumentaci ztratil, ale:

- nemohly by pro nováčky sloužit ty dva fixní boxy, co jsou na té hlavní stránce uprostřed (mohly by vést na nějaké jasně dané místo).
- co se týče klikání, nemám v zásadě nic proti rozkliknutí do jednotlivých světů, ale fakticky je to taky filtr jen jinak aplikovaný. Zvláštní nekonzistence, které nerozumím.
- odkaz na mapu webu bych dal do patičky (IMO), a to submenu tedy vyhodil...
- chybí mi listování zpět staršími články chronologicky než je těch patnáct...

Jinak je to docela fajn.
14.2.2012 11:42 - sirien
...promiň, Max si průběžně hrál a já místy reagoval rovnou na to co měnil.

Ty dva fixní boxy se mi z nějakého důvodu skutečně nelíběj. Kdyby byly tam co jsou teď (nad panelem hlavního menu), tak by to nejspíš bylo o něčem jinym, ale jak jsou uvnitř toho hlavního panelu tak mi tam přijdou takové nepatřičné.
Mnohem radši bych na jejich místě viděl nějaký ten panel s doporučeným obsahem.

Rozklikávání do světů: Max chce, aby to nesloužilo jen jako filtr, ale rovnou jako vstup do základního "článku" té "knihy" - jinými slovy nevstoupíš pouze do kategorie DnD 4i, vstoupíš rovnou do článku v němž budeš mít popis DnD 4i, nějaké povídání k překladům a k článkům které tu o DnD 4i máme a pod tim budeš mít jednotlivé články které jsou 4i věnovány.
Ačkoliv se mi ta nekonzistentnost taky trochu nelíbí, tak musím říct že se mi zase docela zamlouvá to že se to tváří že to skutečně bude nováčkovsky friendly.

To submenu mi naopak přijde čím dál lepší - je to "čistý" způsob jak se dostat na výpis všech diskusí, všech článků, všech blogů - případně u "mapy webu" všeho obsahu. Je to přesně to, co tady teď postrádáme a zároveň to, čeho se naši největší kritici co do přehlednosti neustále dožadují.
14.2.2012 12:53 - Max
Alnag píše:
nemohly by pro nováčky sloužit ty dva fixní boxy, co jsou na té hlavní stránce uprostřed

A tak můžou ... jenže máme nováčky které zajímá dnd 2e, dnd 3e, dnd 4e, dnd next, CPH ... a pak světy ... dva boxy? Jak dosáhneš aby tam byl odkaz pro ty systémy co na d20 nějak máme? Je to zkrátka o tom abych mohl říct "Pokud chceš vědět jak se to hraje, tak se podívej na d20, tam cvakni na pravidla a vyber dnd3e ... tam už to všechno najdeš ..."

Píše:
chybí mi listování zpět staršími články

Ono je to o tom že zvyžuju co by šlo dát pod ty články ... pokud nic lepšího nebude, tak se tam asi vrátí výpis. Lepší než nic.

Píše:
skutečně nelíběj

je to o grafice nebo o myšlence? od grafiky bych se odpoutal ... to že momentálně něco ostyluju je jen že nechci aby to tam bylo rozsypáno ... jestli to má nebo nemá rámeček, jestli to je zarovnaný tak nebo onak ... to je vzhled ... spíš jde o to jestli to tam mít nebo ne.

Píše:
knihy

Ještě zkusim jednou říct co jsou a nejsou ty knihy:
- kniha neni článek
- knihy jsou ve vlastní tabulce
- kniha může mít 0 až N článků
- článek může být v N knihách
- článku v knize je možno určit pořadí zobrazení
- článku v knize je možno určit skupinu v knize (pouze textový název)
- v sekcích pravidla a světy se zobrazí kniha která má stejný klíč ... tedy pokud má systém klíč "dnd-3e" tak se zobrazí kniha s klíčem "dnd-3e".

Píše:
sekce systému...

Při vstupu do sekce systému se musí odlišovat mezi:
- článek se stejným klíčem jako má systém. Nyní už je to vidět u CPH kde aniž sem cokoliv udělal, už se to tam samo spojilo ... a vypadá to i obsahově přesně jak bych si takovej článek představoval.
- kniha se stejným klíčem jako má systém. Je to seznam článků které jsou vždy viditelné. Seznam (kniha) se udržuje manuálně tak že se články zařazují do knihy.

- doporučené články a diskuze řazeny dle doporučení

- diskuze se stejným klíčem . Vyfiltrovaný seznam podle klíčových slov (např.: "pro-hráče" "dnd-4e").

- články se stejným klíčem . Vyfiltrovaný seznam podle klíčových slov (např.: "pro-hráče" "dnd-4e").

- tipy a triky které nemají klíčem určený systém ... obdobně jako články a diskuze.


Zobrazení potom by bylo takto


================================
|                   |          |
|                   |  KNIHA   |
|      CLANEK       |          |
|                   |          |
|                   |----------|
|                   |          |
|                   |DOPORUCENO|
|                   |          |
|------------------------------|
|               |              |
|  ČLÁNKY KLÍČ  | DISKUZE KLÍČ |
|               |              |
|               |              |
|------------------------------|
|               |              |
|  VOLNÉ ČLÁNKY | VOLNÉ DISKUZE|
|               |              |
================================

14.2.2012 13:03 - Max
Max píše:
tedy pokud má systém klíč "dnd-3e" tak se zobrazí kniha s klíčem "dnd-3e".


Tady pro jistotu. Tady se nebavím o klíči ve smyslu "klíčové slovo". Tady je to unikátní identifikátor v rámci článků, v rámci diskuzí, v rámci knih, ... prostě to co na současném webu zobrazuje namísto ID článku v URL.
14.2.2012 13:16 - Max
jiank že si připadám jak kolovrátek možná spočívá o otázce co řešíme jestli:
a) jsem nováček na obecném diskuzním serveru d20
nebo
b) jsem nováček co si přišel něco sehnat systému co hrajeme

já se snažim pokrejt (b) a nehledim příliš na (a)
z toho jak reagujete mi přijde že se snažíte pokrejt (a) a neřešit (b)
14.2.2012 14:08 - sirien
Max píše:
Ono je to o tom že zvyžuju co by šlo dát pod ty články ... pokud nic lepšího nebude, tak se tam asi vrátí výpis. Lepší než nic.

Box manuálně přednastaveného doporučeného obsahu
Box randomně generovaného (zejména článkového) obsahu

Původně jsme chtěli na věci upozorňovat pomocí infoboxů, ale je to neefektivní - prakticky je moc neměníme.

Archiv je na druhou starnu věc která mi přijde docela užitečná - je to hezkej způsob jak lidi co tu nejsou dlouhu upozornit na v minulosti publikovaný obsah.

Max píše:
je to o grafice nebo o myšlence?

O myšlence. Přijde mi že to je příliš statický prvek (protože reálně je měníme strašně málo) na to, abysme to vkládali do středového pole.

Osobně bych se infoboxů klidně vzdal.

Info pro nováčky bych dal jako předdelegované záložky a věci na které chceme upozornit anonymní uživatele bych dal jako záložku pro anonymní uživatele s přejmenováním "Noví na d20?" - jak jsem už psal.


Mě se ta Tvoje myšlenka zaměření na nováčky co sem jdou za konkrétní věcí líbí, ale snažím se myslet i na ty co sem přijdou "jen tak" a na stálé uživatele (proto tak zastávám to submenu)
14.2.2012 14:12 - Alnag
- jen pár reakcí (jako obvykle):

- pokud submenu ano (a jako proč ne), pak bych ale preferoval, kdyby se neduplikovalo v dílčích filtrech a stránku přepínalo plně (kliknutím na diskuze by se uprostřed hlavní stránky aktualit také vypisovaly jen diskuze atd.)
- ano, o nováčkovi uvažuji jako - jsem nový na d20 a nevím kudy kam... (to by imo vyřešil jeden statický rozcestník, kdyby byl dobře udělaný a občas udržovaný)
- komunitu bych oddělil v menu zejména graficky. (Ale asi bude potřeba, aby se na to myslelo při psaní kvůli stylování?). Abych to nějak uvedl na pravou míru, kdyby web vypadal jako teď, ouško komunita by mohlo být třeba Zlaté s vínovým písmem uvnitř, aby bylo jasné, že je to něco spešl.
14.2.2012 21:58 - Alek
Píše:
Hele, já vim že sme levé menu kdysi odstranili, ale když nám na Midday očividně padaj tabu a pravidla s nimiž jsme tvořili Sunrise...
...co takhle ten filtr klíčů vytvořit jako prvek levého menu? Nezasahovalo by to do zobrazení, při vhodné barevné kombinaci (jako teď) by to tam ani nebylo moc výrazné nebo rušivé a zobrazovalo by se to pouze při vyhledávání v kategoriích.

O levém menu bych popřemýšlel. Právě na ty klíče by to možná šlo. ALE, šel bych do toho jen v případě, že by došlo ke změně šířky webu. Což by možná nebylo úplně od věci. Za poslední měsíc je pouze 7 % přístupů z 1024x768. Zbytek je vyšší (mobily a tablety nepočítam, pro ty by byla fajn nějaká mobilní verze).
15.2.2012 00:05 - Max
Jen mezihlášení ... pročistil sem menu a nastřelil systém na knihy, jelikož mi přijde že tam je nějak mlžno v pochopení. Jde do knih přidávat, přeřazovat a mazat položky ale už sem nestihl udělat nic na přidávání knih, takže jsou tam jen dvě pokusně udělané knihy ... refresněte si styly ... a teď du číst co jste mezitím vykoumali :) klidně vyzkoušejte přidávat, ubírat ... neni co zkazit.
15.2.2012 00:07 - Max
Alek píše:
mobilní verze

Jelikož sme před nedávnem v práci zkoušeli co dneska znamená mobilní web, vážně o tom přemejšlim ... ale jedno po druhym ...
15.2.2012 00:12 - Max
jinak v pravdě nevim jestli pravý menu k něčemu je ... smysluplně je problém zaplnit i to jedno ...
momentálně to je že se na 1024 se vejde ... možná udělat střed roztahovací ... jak je to aleku dneska s podporou minimální a maximální šířky?
15.2.2012 14:54 - sirien
Alnag: To s tim plnym přepnutim u submenu mi přijde jako docela dobrej nápad

Statický rozcestník se dá udělat jako článek. Odkaz do něj dáme na první místo Záložek které pro anonym uživatele budou nadepsané "noví na d20?" a novým uživatelům to dáme do welcome PM a myslim že to problém docela vyřeší

Max: Ty mě vždycky mile překvapíš :D

Nějak se pořád nekamarádim s tlačítkem Home, přijde mi že k tomu bohatě stačí když tuhle funkci spustí kliknutí do loga v záhlaví.
Infoboxy mě iritujou víc a víc.

Knihy: Bude v Knihovně možné se dostat i k článkům, které nejsou součástí žádné knihy?
Vyhledávání pro přidání do knihy: Pokud je zadáno číslo, hledá se dle identifikátoru článku. - předpokládám že to platí i pro zadání kódu článku
15.2.2012 17:27 - Max
vpravdě přepnutí u submenu sem příliš nepochopil co je tim myšleno. Kliknu na "Články" ... a ? Uprostřed se mi vyjeví souhnnej články a pod nim výpis článků ?? vše? nebo je v tom víc?

"Noví na d20" je na pravej panel dost dlouhej název ... možná by stačilo "zobáci" ... "bažanti" ... nebo tak něco ...

Infoboxy sou nic moc ... možná tam jen šupnu nějakou grafiku ... něco malého ... hmmmm... něco jako "tady máme volnej prostor a víme o tom" ...

V knihovně jen knížky ... nic nevázaného prosím ...

Momentálně ne ... asi neni problém udělat ...
15.2.2012 19:37 - Alnag
Max píše:
nebo je v tom víc?


Hlavně tedy - kliknu na diskuze a uprostřed se objeví diskuze.
Sekundárně to nahrazuje ten filtr (články/diskuze/blogy) i v jednotlivých sekcí. Prostě buď prohlížím jen články nebo jen diskuze nebo jen blogy nebo směs. (Asi jediné, čeho se to nedotkne je to menu vpravo).

Mně se ten LEVÝ panel moc nezdá, ale jako nejsem vyloženě proti...
15.2.2012 20:18 - sirien
"Noví na d20?" se tam co tak koukám vejde (pokud tam nebudeme dávat třetí tab) a aspoň to nikdo moc nepřehlídne

Infoboxy sou pro začátek hrozně velký (stačily by poloviční). A sou v hlavní části webu, odkud bych je s klidem vyhodil pryč zpátky nad hlavní menu.

Alnag: Levý panel. Je to ode mě jen nápad - mám širokoúhlej monitor, Operu mám ale částečně ztaženou (napravo si držim IMko) a po stranách je prostě nevyužitej prostor. Když sem na to koukal tak mi to přišlo, že ten panel s klíčema by se tam dal vklidu hodit - nic jinýho bych tam nerval, jen ty klíče v rámci výběru v sekcích. Ale taky bych se na to nejdřív radši podíval, než se to nasadí naplno.

Jinak - chápu proč máme u Hraní a Světů ty dodatečný rozcestníky a Max má pravdu že to asi není od věci - ale proč tam není ten filtr? Myslím že i ve chvíli kdy si otevřu knihu DnD4e tak se mi může hodit možnost to dál filtrovat...
15.2.2012 20:30 - Alnag
Já mám taky širokoúhlej monitor (1920x1080). Obvykle používám funkci Win7, cinknout oknem o stranu a mít prohlížeč otevřený do poloviny obrazovky a v té druhé mívám něco jiného.
15.2.2012 20:54 - Max
Alnag píše:
Sekundárně to nahrazuje ten filtr

A ten panel filtrů tam přijde? ... osobně bych ho tam ani nemusel .... přijde mi takovej hodně-místa-zabírající ....

sirien píše:
ale proč tam není ten filtr

I přes to že se mi líbí jak to řeže, tak to do stránky "nezapadá" spíš jí to dost boří ... půlka obrazovky je v pryč ... ta stránka říká ... "pokud něco chceš, tak si to naklikej" ... což je opak toho co chci v systémech a světěch "tady je to co chcete"
15.2.2012 21:07 - Alnag
Max: Mám takovou radikální myšlenku. Pokud to tu stránku boří (a já souhlasím, že to tak asi je), možná je prostě těch filtrů moc. Univerzální filtr existuje (to je to submenu). Otázka je, zda kromě těchto tří kategorií nejsou ještě další, které by byly fakt natolik "zásadní", aby mělo smysl je uplatnit globálně a na zbytek možností filtrace se vykašlat. (Napadá mne D&D, jiná RPG, univerzální.)
15.2.2012 21:18 - sirien
Submenu neumožňuje kombinovat (což je podle mě dobře) a podle mě by mělo zůstat tak, jak je - tři kategorie podle typu obsahu a full-power filtr skrz celej web.
15.2.2012 21:19 - Alnag
V tom případě mám jinou radikální myšlenku. Co kdybychom (mimo to submenu) nefiltrovali?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081608057022095 secREMOTE_IP: 3.128.197.164