Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
15.2.2012 21:37 - sirien
To je myšlenka natolik radikální, že mám nutkání zeptat se Merlina nebo Arga, zda náhodou nejde o podporu nebezpečného extremismu.

Z mého pohledu je v současném nástřelu Midday nejdůležitější:
- unifikace obsahu (tj. rozpuštění hlavních knihoven, zcela separovaných Skupinových knihoven, projektů, když na to tak koukám...)
- zpřehlednění
- umožnění efektivního vyhledávání

Filtr je k tomu poměrně zásadní nástroj, zejména když je tak efektivní jako ten kterej je - umožňuje snadné řezy, které jsou docela rozumně cílené a je relativně dynamicky použivatelný. Myšlenka že se ho vzdámě se mi vůbec nelíbí, zejména ne pokud k tomu nebude navržená nějaká adekvátní náhrada.
15.2.2012 21:39 - sirien
Měl bych jinou radikální myšlenku.

Co takhle udělat filtr jako třetí tab v Aktualitách, vedle Novinek a Záložek. Když vstoupím do sekce, Aktuality se automaticky přepnou na tab filtru.
15.2.2012 21:46 - Alnag
Sirien: To není vůbec marné... (A nemohli bychom tedy mít trochu osekanější filtr vlevo... a tím si tak nerozčesávat design?)
15.2.2012 23:09 - Max
Trochu sem zapracoval na knihovně ... oddělil sem zobrazování a správu. Přidání knih a článků do knih už je komplet funkční (jsou to ale zatim holé formuláře)
15.2.2012 23:38 - Max
No jedno teda řeknu narovinu ... v systémech a světech filtr nebude ... :)

Vyhovuje mi aktuální situace kdy je filtr zahnán do jediné položky v menu a tam pečeť a konec. Přijde mi že tak jak je nyní je dobrý sluha ale zlý pán :)
Je tam koutek kde si ve slabé chvilce může kdokoliv jít a mít ten pocit že mu d20 leží u nohou ... ostatní uživatele, kteří spíš chtěji "konfort" bych filtrováním ale zbytečně neohrožoval.

Ohledně pravého submenu ... buď bych ho opět zrušil, nebo bych tam udělal novinkovou obrazovku bez filtrů. Jak se zmiňovalo "nefiltrování". Možná by to mohlo být tohle. Diskuze by měli nejnovější diskuze ... možná výběr dle doporučení ... nějaké diskuze co "frčí" ... možná něco víc, ale bez dynamickejch opiček. To by se mi asi i vcelku líbilo. Prostě myslim že je lepší zapnout intelekt a udlět stránku podle toho co většina chce a ne jí udělat pro ty kteří rádi filtrujou. Chápu ale že "co většina chce" na stromech neroste a filtr je pak lehce dostupná "nejlepší z nejhorších" cest jak z problému ven.


Pokud by byl filtr vpravo, tak tam někdy bude ... jindy ne. Novinky budou hopsat sem a tam ... bude to překvapující element bez předvidatelné logiky co vlastně filtruje ... je mimo hlavní proud ale filtruje ho ... prostě to budí a otvírá zbytečný otázky.
15.2.2012 23:44 - Alnag
Max: Ok. Tak to menu zruš. Než polovičatě tak radši vůbec...
16.2.2012 00:01 - Max
No ono je polovičaté, ale zas řeší například problém:
Chci založit diskuzi, článek, blog - kam mám jít?
Správu vlastních článků a diskuzí a blogů by možhla bejt v profilu uživatele ... ale je to nezvyklé místo kde bych to asi nehledal...

Bude muset bejt nějaká obrazovka z který povede odkaz na jejich založení. Předťim to bylo na obrazovkách "články" "diskuze" a "blogy" v komunitě. Co s touhle otázkou?
16.2.2012 02:14 - sirien
Zkusil jsem ty Knihy a moc pěkné - jenom věci které jsem přidal napoprvé a napodruhé mezi sebou mají nějakou divnou mezeru

Submenu se mi opět líbí o něco víc, jak to Max popsal.
- nabízí přímý přehled daného typu obsahu (=usnadňuje vyhledávání, umožňuje randomní procházení...)
- dává přímý přístup k danému typu obsahu a manipulace s ním (zejména zakládání článků, diskusí, blogů)

polovičaté mi nijak zvlášť nepřijde. Sunrise má submenu které je mnohem výraznější, závislé na sekci a o hodně obsáhlejší a je to prvek, na kterej si snad nikdo nikdy nestěžoval a fungujeme s nim vpohodě - oproti tomu je tohle submenu na Midday dost minimalistické, statické, jednotné pro celý web a máme pro něj poměrně rozumné upotřebení.

EDIT: tak knihy sou ok, tu mezeru mi to hodilo jen ve správě - tam je teda pořád, ale to se už nic tak děsivýho neděje
16.2.2012 16:00 - sirien
Přemejšlel sem o té hlavní části stránky, jak tam teď je ten popis RPG.
Na jednu stranu mi přijde jako pitomost dávat tam takovejhle statickej text, na druhou stranu myšlenka dát tam nějaké intro není špatná.

Dovolím si navrhnout takovou možná trochu heretickou myšlenku, ale: co kdybysme udělali rozdílný Home pro anonymní a pro přihlášené uživatele, podle logiky že přihlášený uživatel je se slušnou pravděpodobností alespoň základně informovaný pravidelný návštěvník, zatímco anonymní uživatel je dost možná v tom nebo onom významnu úplný nováček?

Například:
Přihlášení uživatelé: Jeden (nízký, široký) infobox (protože reálně sme ty ifnoboxy stejně používali jen pro oznamování nejbližších eventů, zbylé dva byly dlouhodobě prakticky beze změny), pak box článkových novinek a pod Novinkami box Archivu, v boxu Aktualit by měli záložky Novinky a Noví na d20?
Anonymní uživatelé: Nahoře by byl uvítací intro text, pak box článkových novinek a pod ním box doporučených článků, v Aktualitách pak Novinky a Záložky (nově přihlášení pár předdelogovaných)
16.2.2012 20:23 - Max
Různá stránka pro přihlášeného a nepřihlášeného ... proč ne ...

Udělal sem opět menší přetřas menu ... do komunity sem nastřelil bloky který by tam mohli být. Nějké další nápady?
16.2.2012 20:54 - Alnag
Ok. Akorát to tlačítko home bychom IMO mít nemuseli. To už by snad bylo lepší mít podobně jako Světy a Systémy ještě jednu podobnou kategorii. Na home se dá chodit kliknutím nahoře, což už tady psal sirien. Jinak kvituji odlišení komunity...
16.2.2012 22:12 - Max
no když vyloučim světy, pravidla a to co je pro dm a hráče, tak zbývající výrazné zastoupení je (dle počtu klíčů u článků a diskuzí od roku 2009):
Pravidla
Kultura
Tipy a triky
Produkty
Fakta/Teorie/Realita
RPG odborně
Příběhy
Inspirace/Novinky
Historický
Fantasy

Tipy a triky a pravidla by se mohli zakomponovat blokobě pod pravidla.

Noví adepti se mi z toho jeví:

"Odborně":
Produkty
Fakta/Teorie/Realita
RPG odborně
Historický

"Scéna":
Kultura
Příběhy
Inspirace/Novinky
Fantasy
16.2.2012 22:34 - Alnag
Ta odborná sekce zní docela dobře. Možná bych do ní propašoval i kulturu... ?
16.2.2012 23:19 - Max
Vypublikoval sem verzi. Do pravidel 4e se už ukazuje kniha, doporučení a je to trochu poskládáno ... v kroku výběru pravidel sem přidal ještě odkaz jen na ty tipy a triky a pravidla (zatim nefunkční) kde by skončili ty dlouhý obecný nudle který jsou momentálně v systémech a vypadaj dost divně ... pro jistotu ťukněte F5 na obnovení stylů ...
16.2.2012 23:22 - Max
Alnag píše:
propašoval i kulturu

... pokud to bude pašování pod rouškou denního světla tak proč ne ...
17.2.2012 13:29 - sirien
KOMUNITA:
nerad bych experimentoval s věcma po kterejch neni přímá poptávka (knihy a antík, filmy, kino...) - minule nám z toho vyšla půlka komunity nevyužívaná, spíš bych vypiloval to, co máme teď, takže bych tam nechal:

Moje skupiny - Skupiny - Lidé

Postavy obecně jsou v současnosti bohužel něco co mi přijde že se spíš nechytlo než chytlo, nebál bych se je odříznou úplně. Dá se pro ně případně zavést klíč (pod kterej by spadli i ti různí hrdinové a padouši týdne) a vést je jako standardní články (případně je vést jako články bez speciálního klíče).

Jako další box bych dal prostě Akce a události, kam by spadla všechna volná hraní, srazy, výlety do kina... také toho není zas tolik v takové frekvenci, myslím že to je dohromady přesně tak obsah pro jeden box.

Pokud by tam bylo místo navíc které by sme chtěli využít, tak tam můžeme nechat box aktuálních nebo naopak archivních blogů, jako tam je teď - to by nebylo nic proti ničemu. Nutně to tam bejt nemusí (to submenu to docela nahrazuje), ale zase by to tam nějak moc nepřekáželo.


Mapu skupin bych umístil pod výpis skupin, ne zvlášť jak je teď (PS - mapa mi nějak přestala fungovat - myslim teď přímo na Sunrise).
Alnag: což mi připomíná že sem chtěl navrhnout že bysme spolu s pročištěním uživatelů mohli zkusit nějak pročistit aktivní skupiny a vyházet ty, které už nejsou aktivní ani si to nenechávají jako archiv odehraného.
Možná zavést nějakou možnost u skupin "archivovat" aby se mohly zachovávat různé věci z minulých her, ale přitom ty skupiny už nestrašily v aktivním výpisu?



SKUPINY
Tady bych se nebál řezat a naopak updateovat docela dost.
Zaprvé si osobně myslím, že zrovna Skupiny by bylo potřeba provázat co nejvíc navenek - jak přes RSS, tak třeba možnsotí odebírat Bleskovky a nástěnku mailem. Co totiž sleduju je, že máte nějakou skupinu třeba pěti hráčů, ale z těch pěti sou třeba jenom dva nějak víc aktivní na netu a zbytek ten web až tak moc nesleduje - ti by si prostě zaklikli že chtějí z dané skupiny odebírat novinky přes mail a drželo by je to tak v kontaktu. Přijde mi to marketingově jako docela dobrej tah, protože mám dojem že spousta skupin nakonec nepoužívá webové rozhraní právě protože se jim tam nechce ze začátku moc chodit - kdyby je to drželo přes ty maily tak by to třeba postupem času nalákalo na Kostku i zbytek skupiny.

Nejsem si jistý jak aktivně je používaná "Nástěnka" - přijde mi že se částečně bije s Bleskovkama, možná bych jí předělal do stylu "Termíny", kam by se postnul novej termín hraní s poznámkama (připravte si tohle, těšte se na tamto, tentokrát u Ondry...) a zpětně by tam šlo třeba doeditovat odkaz na zápis z daného hraní.

Diskuse, Články a Materiály bych nechal +- jak jsou, ty se zdají že fungují na pohodu.
Postavy bych dal dopryč a případně bych je "nahradil" nějakou "light" (tj. upravitelnou) šablonou článku, pokud je fakt chcete držet nějak unifikovaně.


KATEGORIE V ZÁKL. MENU
Výpis knihy 4e se mi líbí. Přidání odkazu na Tipy a triky jako odkaz do Hraní je docela rozumné a líbí se mi to tam asi i víc než v té liště, zároveň to vyhodí ty obecné články ven z těch pravidel, pravda že tam moc neseděly...
Jen je škoda že tím vlastně udržujeme tu jednu úroveň navíc, které to skoro vypadalo, že se podaří zbavit, ale když ne tak ne, no.

Do Světů bych přidal podobnou variantu jako s těma Tipama v Hraní, nějaké "Settingy obecně", kam by se naházely články o tvorbě světů a tak - přijde mi to jako docela logické třídění a těch článků na tohle téma máme docela hodně.


Odborně - trochu mi tam nesedí to zařazení Produktů (přijde mi že logicky by měly být spíš u svých Pravidel případně Světů, ne? Recenze na DnD knížky u DnD pravidel...) a Historie mi tam přijde narvaná trochu násilím - dost na to abych byl pro nějaké jiné řešení, pokud se nabídne, ale zase mě tam neirituje tak moc aby mi to trhalo žíly.
Kulturu bych tam už ale necpal, to už mi přijde trochu moc mixování.

Scéna Nevím, co si mám přestavit pod pojmem "fantasy"???
Jinak jako kategorie ok, ale nazval bych jí jinak. Možná bych se nebál jí rovnou pojmenovat "Kultura" - ostatně už takhle tam chceme naházet minimálně část kultury a k tomu povídky...
Jen nevim jak moc mi tam sedí Inspirace, asi by to chtělo protřídit, protože pod tím klíčem jsou i věci které očividně patří do čistě RPG části stránek (Kas a Vecna - světy, Chutné plody selhání - Tipy, Vyšetřovatelské schopnosti, DMské zkušenosti, Drobná pomoc od přátel... atd.)

Převedení Obsahu namísto mapy webu dává najednou když si to udělal dokonalej smysl :D .
17.2.2012 13:39 - Alnag
Když nebudeme experimentovat, nikdy nic nového neobjevíme. Minule to nevyšlo dílem i proto, že to nebylo dodělané. Ale společné akce (kino, srazy) a antikvariát už fungují (jako diskuze). Proč to neprofesionalizovat?

sirien píše:
Postavy obecně jsou v současnosti bohužel něco co mi přijde že se spíš nechytlo


Prosím tě, přestaň soudit z toho, co chytlo nebo nechytlo tebe. Maxi, kolik postav na D20 teď je?

Produkty = de facto recenze a preview, to je docela odborná kategorie...
17.2.2012 14:01 - sirien
Alnag píše:
Prosím tě, přestaň soudit z toho, co chytlo nebo nechytlo tebe. Maxi, kolik postav na D20 teď je?

Zrada. Sem myslel že se Postavy zobrazujou v aktualitách blogů a ony se očividně nezobrazují nikde. Pak se není co divit že jsem měl dojem že je nikdo nepoužívá.

Jinak absolutní počet nemusí být úplně směrodatný: my sme třeba do skupiny Mage naklikali těch postav asi devět, problém je, že jsme to nikdy aktivně nevyužívali - prostě se to naklikalo a od té doby se na to nešáhlo.

Pokud to chceme používat jako přehled (což podle mě teď je), tak bych se nebál to naopak rozšířit - osobně bych pro své hry např. ocenil, kdybych kromě přehledu NPC mohl mít strukturovaný přehled lokací.

Ostatně - vůbec bych se to nebál zadat do těch skupin jako Knihy:
Kniha postav (kategorie PC, NPC, GMPC...)
Kniha lokací (kategorie bary, save houses, chrámy, rituální místa, místa bitek...)
Kniha artefaktů (kategorie PC1, PC2, PC3, společné...)
+ možnost přidat vlastní knihu dle uvážení

rozhodně by mi to takhle připadalo zajímavější a užitečnější, než kategorie pro samotné Postavy.


Ad produkty
Já tu logiku chápu, jen se s ní úplně neztotožňuju.
Produkty = recenze a preview => odborná kategorie
Produkty = materiály o systému => podkategorie daného systému v kategorii Hraní

Obě ty třídění mají logiku, otázka je, jestli se chceme držet typové logiky, jak píšeš Ty, nebo spíš uživatelské logiky. Vycházím z toho že si představuju nováčka co na Kostce nikdy nebyl a který už má plné zuby DrD a chce si najít informace o nějakých jiných RPG. Přijde mi přirozenější že recenzi daného systému a jeho produktů bude hledat v kategorii onoho systému a ne v odborné kategorii.


Ad experimentování
Pravda. Nicméně stejně si myslím, že nepotřebujeme zvlášť kategorii Filmy, kino a hudba. Srazy do kina se dají dát normálně do Akcí a událostí a pokud chceš zkusit ten antík tak bych se nebál udělat druhej box taky obecně ve stylu "kulturní recenze a antík" - protože těch filmových a knižních recenzí tu je taky dost málo na to aby se zvládly pohodlně vtěsnat do jedné kategorie.
17.2.2012 14:21 - sirien
Přejít na vypravěče - přejít na hráče

budeme to používat jako ostře rozdělené kategorie, nebo tam necháme možnost dávat některé články do obou výběrů?
17.2.2012 17:41 - Nerhinn
sirien píše:
osobně bych pro své hry např. ocenil, kdybych kromě přehledu NPC mohl mít strukturovaný přehled lokací.

Důvod, proč jsem si radši založila wiki. Některé postavy si postavu zaslouží, některé si zaslouží jenom zmínku, ale i to je dobré si pamatovat. Dělat odkazy na článek nešlo, protože číslování stránek se neustále hýbe (máš-li je v abecedním pořádku)... atd. Osobně mi místní podmínky prostě přijdou příliš náročné na to, aby se to nějak smysluplně rozvíjelo dál. Pakliže tomu někdo nechcete věnovat opravdu hodně času a úsilí.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067428112030029 secREMOTE_IP: 3.21.247.253