Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
28.2.2012 13:21 - Alnag
Ještě mne napadla jedna věc - název "Knihy" by mohl mást. Neznalý uživatel by tam hledal (IMO) překlady, recenze atd. Co třeba Sborníky?
28.2.2012 14:00 - sirien
Hromadná správa klíčů... eh... vypadá... hromadně :)
Ale zdá se že to asi bude fungovat, když člověk přežije úvodní šok :) Možná jen začít výpis na nejnovějších? To je asi nesmyslnej detail.

Ta titulní strana se mi takhle moc nelíbí, načtená čistě na jednu obrazovku s boxama vypadala líp.
Pořád myslim že nejlepší řešení je dát nahoru box nejnovějších a pod to stejnej box kterej by ale načítal náhodně (archiv)

Ten textovej box mi pořád nějak nesedí. Když tam bude statickej text tak to je nenic - po druhý návštěvě se to omrzí. Možná to tam dát jen pro anonymní příchozí (a pak je otázka jestli tam dávat info o RPG nebo nějakou motivačku k tomu aby se přihlásili...), ale pak je otázka co tam dát pro přihlášené - buď nic nebo nějakej editovatelnej infobox. Další box článků už by byl otravnej a navíc už mě ani nenapadá co by se do něj dávalo.
28.2.2012 14:02 - Alnag
A to mně se zase titulní strana líbí... :)
28.2.2012 14:29 - sirien
Dobře, odstoupíme od dojmologie.

Proč se mi titulní strana jak je nelíbí:

Jdu na web - nejspíš jsem tam nějakou dobu nebyl (myslím že nás co tu jsme denodenně několikrát zas tolik není). Načte se mi titulní strana:
- v druhé čtvrtině (kam mi běžně padnou oči hned po načtení) je statickej text
- v horní čtvrtině (kam běžně těknu očima hned nato) je statické menu. Já ho znám, takže nuda, pro někoho kdo ho nezná ok.
- v dolní polovině, kam se dívám jako poslední, mám dva typy výpisu: jakýsi box který se mi mění a pod tím nějaký scrollovací seznam, jehož první položka začíná v úplně dolní části stránky.

Pokud web znám a vím, že box je výpis archivu, tak mě to trochu štve - co bych chtěl vidět jako první jsou novinky, ne archiv. Archiv je zajímavej, ale patří dolu, ne do primární části stránky. K novinkám musim scrollovat.
Pokud web neznám, pak se zmateně rozkoukávám - co jsou to v boxu a co je ten výpis dole? Dole to nejspíš jsou články... a v boxu taky, aha, kde je rozdíl a proč je ten box tak důležitej že je nad novinkama?


Pokud chceme zůstat u současného scrollovacího výpisu, tak jsem sice proti (přepínací boxy mi přijdou mnohem lepší), ale zase mi to žíly nevyrve. Nicméně pokud budeme mít scrollovací výpis, tak prosím ať ho máme jako primární část webu - tj. přijdu na Kostku a první, co mě zaujme, je výpis novinek. Textové pole a Archiv v tom případě buď vůbec, nebo dolu (tak jak je archiv teď, pod poslední novinkou)


EDIT: každopádně bych dal HOME s boxama šanci a zkusil to, vrátit se ke scrollovacímu výpisu můžeme kdyžtak vždycky

EDIT 2: někdy mám fakt problém poznat kdy píšeš vážně a kdy si jen hraješ na ďáblova advokáta
28.2.2012 17:38 - Alnag
Ok. Tak jinak. Pokud si mám vybrat mezi blikajícím boxem a scrollováním po stránce, vyberu si scrollování... neptejte se proč. Je to můj iracionální gut-feeling. Statický text hned nahoře bych asi mít nemusel. Menu... mi přijde v pohodě. Ano, je tam vždy, ale v životě jsou fajn i jistoty, na něž se lze vzpomenout. Např. že najdu menu... :)
28.2.2012 17:51 - sirien
No, ale musíš uznat, že kdybysme měli schovávací menu, které se při každém načtení objeví někde jinde a někdy i jen jako vyjížděcí lišta, tak bysme byli FAKT originální :)

Jinak jak píšu - já scrollovací výpis přežiju, ale fakt hodně hutně se mi nelíbí mít scrollovací výpis pod statickym textem a boxem archivu.

Ty boxy jsou takový lehce nezvyklý, to docela i uznávám. Ale byl bych rád kdyby se jim aspoň zkusila dát šance - je to takový příjemně minimalistický a kompaktní. Zvlášť co jsem nedávno procházel různé zpravodajské weby kde otravně proscrollováváš článkama a rubrikama a boxama toho a tamtoho tak mi tohle pojetí jedné obrazovky a dvou boxů docela sedí.
Možná že mě po čase ta záliba přejde, ale jak si sám psal - když nebudeme zkoušet, nic novýho neobjevíme.


EDIT: mimochodem, nevim jak moc to je otázka webu nebo stylů nebo čeho, ale zápatí článků splývají s textem článku, je to docela opruz. Jen aby se na to kdyžtak někde nezapomnělo :)
28.2.2012 22:38 - Max
Hraní sem dotáhl do finální funkcionality a považuju jí (nebudou-li připomínky) za uzavřenou. To samý chování aplikuju na světy a tyhle dvě položky menu by byly hotové.
28.2.2012 22:55 - Max
Sborníky se mi líběj...zapracuju.

sirien píše:
Dobře, odstoupíme od dojmologie.

Už to tady proběhlo že pro přihlášenýho uživatele se objeví trochu odlišná úvodní obrazovka ... je to sice trochu proti duchu "jedna url jeden obsah" ale k čertu s tim :)

Ten rotovací box je momentálně náhodnej výběr článků, takže omrzení nehrozí...

Pokud jde o výpis článků:

Pokud je tam jen slidebox, tak to působí chudě ... myslim jako obsahově ... ale zas je hezký že to umí samo přeblikávat takže to podsouvá i to na co by někdo nezascroloval ....

Pokud je tam jen výpis, tak je vidět první článek a někdo kdo nezascroluje nic dalšího neuvidí ... ale zas zascrolovat je jednodušší nežli myší projíždět tu řadu.

Ráh bych tam nějak dal ty výhody z obou světů ... jenže občas to sklouzne spíš na nevýhody obou světů ...

Možná skusim udělat jen menší postranní okno (tak 30% z šířky stránky) kde tbude nějakej sldebox a vedle toho bude normální scroll výpis ... hmmmmm ...
28.2.2012 22:56 - Max
sirien píše:
ale zápatí článků splývají s textem článku

myslim že třeba podstatnější vadou je že u vícestránkovejch článků se zobrazí jen první stránka :)) ... zobrazování článků a diskuzí je zatim jen aby se něco zobrazovalo ...
28.2.2012 23:18 - sirien
Hraní: Doufám že budou obrázky. Bez obrázků to je divný. V Tipech a tricích se zobrazují články patřící k DnD - chceme to takhle duplikovat?
Jinak moc hezký. Světy budou předpokládám stejný.

Já nevim. Když tam budou dva slideboxy - Novinky a Archiv, tak to chudě působit nebude - rovnou uvidíš dvě věci a očividnou nabídku dalších. Sem pro to to aspoň zkusit, myslim že by to mohlo dopadnout docela dobře.

Max píše:
myslim že třeba podstatnější vadou je že u vícestránkovejch článků se zobrazí jen první stránka :))

Všim sem si, ale bylo mi takové blbé bazírovat na tak očividném :))


Jinak dvě malé inspirace pro případ zájmu od Dukolma dneska z hospody:
- automatickej přepis URL na A HREF (když zadám něco co začíná http://... tak aby se to samo přepsalo na aktivní link)
- tohle nevim jak přesně zapracovat, ale: u (autorské) citace přímo odkaz na citovaný post. Ve smyslu že udělám:
Alnag píše:
Ok. Tak jinak.

a u toho se rovnou zobrazí odkaz na #255, aspoň číselnej, ideálně přímo jako aktivní link.
28.2.2012 23:33 - Max
sirien píše:
Doufám že budou obrázky

Nějaký najdi, uprav, ořízni, postni... a ... budou :)

sirien píše:
chceme to takhle duplikovat

nevim ... došel sem k tomu tak že každá obrazovka ukazuje pohled na jeden klíč ... pak i všechno další je vázaný na klíč (dotažený diskuze, článek, sborník, dotažený články) ... takže sem tam jen nechtěl dělat výjimku ...

ty rozšíření kdyžtak připiš do toho souhrnnýho postu ... při rozšiřování se k němu budu vracet
28.2.2012 23:38 - sirien


[EDIT: jakej formát a jakej rozměr?/EDIT]

(ok, že to je proti jednomu klíči mě nenapadlo. Ale řikám si jestli tam nedat nějaký odfiltrování těch co už sou v nějakém systému... takhle ty Tipy a triky působěj dost směskově)
29.2.2012 00:00 - Max
Ideálně 24b png
Velikostně ... v postatě jak ti to přijde OK tak to stačí ... pokud bysme měli bejt nějak hodně "korektní" tak pak rozměry 64,128 ... takže čtverce 64x64 nebo 128x128 ... popř 128x64 ... 32 mi přijde málo 256 moc.
29.2.2012 10:40 - Max
Jinak s ohledem na jednoduchost a jedno klíčování. U diskuzi k článku a článek sloučim. Neboli, reakce se budou vázat přímo na článek než aby se ještě vytvářela nová diskuze.
29.2.2012 13:03 - sirien
Jak to bude vypadat fakticky? Myslím jak se to bude zobrazovat?
29.2.2012 14:24 - Dukolm
Tak chtěl si informace kdyby se to objevilo znova
vypisuje to "stopweb-tech" nic jineho okolo není jeden řádek a na něm tohle slovo
Zatím jsem zkusil odstranit cookies z D20.cz to vliv nemělo jinak k url midday není žádná cookies přiřazena.
A tedka to nabírá větších obrátek ta samá hláška i v opeře(11.61) a firefox(10.0.2) a exploreru(9).
Zatím sem nezkoušel smazat všechny cookies.
29.2.2012 15:32 - sirien
zkus Maxovi přihodit printscreeny.
29.2.2012 19:46 - Dukolm
29.2.2012 19:50 - Alnag
Dukolm: A není to nějaký tvůj antivirový SW nebo tak něco?
29.2.2012 20:54 - Max
Tak z nějakého důvodu tě to směruje sem "http://stopweb-tech.aspnet.web4u.cz/" což je asi jakási divná stránka našeho poskytovatele ... hmmmmm divné
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076226949691772 secREMOTE_IP: 18.188.38.142