Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
29.2.2012 21:00 - Max
a tak teoreticky to může bejt o tom že web přestane fungovat ... například když měnim databázi tak ten web je nefunkční (jako např nyní) a zůstává tak než tam publikuju projekt a data ... což vzhledem k množství a pomalejšímu uploadu zabere docela dost času ...
29.2.2012 22:04 - Max
Tak světy sou taktéž upraveny.

Nastřelil sem systém sjednocení článků a diskuzí. Zmizely tedy diskuze "K: ". Možnost přejít na diskuzi a naopak jen v podstatě mění zobrazení stejné položky. Eště tam cejtim temný kouty ale mám z toho celkově dobrej pocit.

Trochu experiment je pravej panel novinek. Pokud se objeví novej článek, bude tam odkaz na článek. Jakmile se článek jednou navštíví, bude už napříště odkazovat na diskuzi.
29.2.2012 22:19 - Alnag
Max: Asi jediná věc - odkaz na diskuzi k článku bych dal pod článek. Prostě si ho dočteš a pak chceš pokračovat do diskuze ne rolovat nahoru. (Eventuelně ho dát tam i tam.)
29.2.2012 22:27 - Max
Tak už sem sem zas rozepisoval "je to jen návrh" a pak si řek že než to napíšu, bude rychlejší to tam přidat ... ale nerozporovat prosím zatím velikost, fonty, barvu, umístění a tak ...
29.2.2012 22:42 - sirien
Přestalo mi fungovat přihlašování. (bílá obrazovka s nápisem "Sorry, an error occurred while processing your request.")

Nevim. Možná bych tam to "K:" nechal, aby bylo vidět, že ta diskuse neni samostatná, ale že patří k článku.

PRavej panel - další kliknutí už odkáže na diskusi - anonymní uživatelé tudíž budou stále přehazováni na článek?
29.2.2012 23:44 - Max
u anonymů by mohlo být stylem
a) diskuze bez reakce = článek; diskuze s reakcí = diskuze
b) první den = článek; následné dny = diskuze
c) stále článek
29.2.2012 23:47 - Max
sirien píše:
"Sorry, an error

Opraveno
1.3.2012 00:30 - Dukolm
Asi to bude nějaké přesměrování když pracuješ na stránkách ale jen mě udivuje proč to dělá jenom mě?
Jinak antivirem to Alnagu nebude dělá mi to jak pod win tak pod Umbutu tedka problém přetrvává na obojím.
1.3.2012 22:12 - Max
Upravil sem výpis rozložení článku tak že už ho neplánuju dál měnit. Zkoukněte, případně rozporujte.

Dukolm píše:
jen mě udivuje proč

A směruje tě to jen občas (takže by to mohlo být nefunkčností webu) nebo vždycky? Pokud jen někdy, tak bych to zanedbal ... zatim to tam je na cizí doménu a jede se přes jejich zdarma doménu ... pokud neustále tak prostě zkoušet: připojit se na jinej počítač (třeba terminálem) a otestovat to. Ozkoušet jinej počítač ve stejný síti. Např přes wireshark se podivat jak si to mezi sebou komunikuje ... jestli to třeba dává redirect při nějakym požadavku ...
2.3.2012 12:55 - sirien
Hm. Popravdě se mi moc nelíbí ten ovládací panel článku.

Zaprvé když čtu článek, tak nepotřebuju mít panel nadepsanej "článek" - to už bych do toho místa kde je nadepsáno "článek" radši dal jméno autora.
Zadruhé se mi nelíbí jak se tam vypisuje seznam kapitol, přijde mi divný že to pak je pokaždý různě dlouhý, takže to v každym článku zasáhne do rozložení textu jinak.
Zatřetí mi nějak vadí že to je box umístěnej hned vedle boxu aktualit.

Obnovím svou heretickou myšlenku: klidně bych ho vyšoupnul nalevo od článku. Případně udělal rozklikávací.
2.3.2012 15:48 - Max
123 ... to jen že taky umim počítat :)

s kritikou ovládacího panelu se dá i souhlasit ... předělám to na to jak je to nyní na d20 ... pokud je víc stránek, objeví se combobox. Odkazy na úpravu přišpendlim do prava nahoru.
2.3.2012 16:04 - sirien
Max píše:
123 ... to jen že taky umim počítat :)

Nic menšího bych od Tebe ani nečekal :)


Nemáš náhodou archivovaný printscreeny Kostky průběžně od začátku její existence? Měl sem chuť udělat pak k Midday nějakej článek se zavzpomínánim jak to tu vypadalo kdysi :)
2.3.2012 17:28 - Max
E eee ... zálohy projektu se příliš nevedou ...

Nahrál sem nový rozložení.
2.3.2012 18:56 - sirien
Nechtěli bysme přecejen nechat autora i v záhlaví? Přemejšlel sem o tom nechat tam autorovi i ikonku, ale to by se asi tlouklo s obrázkem článku...


ani nikde nemáš melancholické zálohy starých kódů, že by se to dalo spustit tak jako bokem a printnout?
2.3.2012 19:02 - Alnag
Však existuje takovej web, kterej si pamatuje staré verze webů. Markus s ním dělal ten článek 10 let RPGfóra...
2.3.2012 19:04 - Max
A tak existuje http://web.archive.org/ kde je zahrnutá i d20 ...

No jestli autor nahoře nebo dole je asi detail ... nechci tím zbytečně trávit čas. To odstranění menu tomum znatelně pomohlo. Stejně to přijde na přetřas k alekovi kde se bude umístění a vzhled měnit ... tož tak.
2.3.2012 20:55 - sirien
Mrknu na to, díky. Kdysi sem nějak pracoval s Google archivem a nabyl jsem dojmu že se to zálohuje nějak prapodivně bez grafiky...
2.3.2012 23:45 - Max
Prostě, pokud to je v nějakym archivu, je to lepší cesta. "Lepší" v tom že mě to nestojí čas kdy bych musel prolíst disky a složky ... což by vzalo mnohem víc času než se podivat po archivech ... popř prolíst FTP na kostce kde asi taky něco je ... a myslim že se dokonce už nějakej podobnej článek kdysi byl napsán ...

Jinak sem vypublikoval přetřesený diskuze. Ovládací prvky v nich eště občas nefungujou, ale to doladim během zítřka.
3.3.2012 00:02 - Alnag
Mně tak napadlo: Přínos pro téma - to bude fungovat jak? Budou na to moci klikat jen přihlášení (to by mi přišlo fér, aby to někdo nespamoval...)
3.3.2012 00:38 - Max
jj
- jen přihlášenej
- ne autor
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094845056533813 secREMOTE_IP: 18.119.248.62