Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
8.3.2012 13:53 - Dukolm
No převod PDF jsme testovaly v TCPDF(php knihovna) jen jsme pravě narazily na problém nadbytečnosti některých příkazu v xhtml který budto knihovna nezkousla nebo aplikovala s dost rozdílným efektem. Zvláště pozůstatky wordu,...

A v poslední době pokoukávám budto po prohnání članku přes XSLT a následně předat TCPDF a nebo přes XSLT do pdf ale o tom sem jen slyšel že to zvládne ale ne jak dobře.
8.3.2012 16:26 - Max
PHP na novym hostingu nebude

XSLT je supr nápad.
9.3.2012 19:06 - Max
Tak jsem nasadil nové úpravy:
- obrazovka skupin (přihlásit se a z komunity jít přes "moje skupiny")
- v komunitě sem dělal výpis postav, uživatelů a skupin - povětšinou zatím bez rozkliku na detail
- nasadil sem experimentálně hodnotící XP mechanizmus ... neboli zobrazení levelu uživatele na základě počtu článků, diskuzí a příspěvků

(obnovte si pro jistotu styly)
9.3.2012 19:16 - Alnag
Zajímavé. A jak jsou ty XP počítané?
9.3.2012 19:27 - sirien
Aj. Opravdu musíme mít hodnocení uživatelů? (=k čemu je dobré hodnocení uživatelů?)
A pokud už ano, nebylo by lepší ho spíš založit na nějakém součtu doporučení, které se uživateli dostane k jeho článkům/diskusním postům? (nebo to aspoň nějak reflektovat?)

Výpis uživatelů je hezkej - jen tam je asi bug když jde název na víc řádků, tak se pak v dalším řádku uživatelů nezobrazí několik polí (viz řádky 10/11 a Night of Triumphator)
Možná bych dal k tomu výpisu nějaké filtry - řazení podle jména, data přihlášení, data poslední aktivity, počtu článků, počtu postů atp. (předpokládám že kliknutí na uživatele v budoucnu povede na jeho profil?)

K čemu a komu má sloužit sekce "osudy postav"?

(jinak bych spíš psal "Ne/Aktivní skupiny")


Zobrazovat skupiny jako sekce je zajímavej nápad, bohužel to rozbije tu ideu že by každá skupina mohla mít vlastní knihy (knihu postav, knihu míst, knihu artefaktů...) Osobně mi to přišlo jako dost užitečná záležitost.
9.3.2012 20:37 - Max
Momentálně sem to napočítával: 150 za článek, 20 za blog, 20 za diskuzi, 7 za příspěvek. V podstatě sem to dělal na to že aktuální špičky by měli bejt mírně nad 10 úrovní. Dodatečný hodnotící bonusy by pak dávali šanci jít o pár úrovní výš. Vzhledem k tomu že čím výš tím pomaleji to roste bych řekl že nad dvacet je téměř nedosažitelný.

Započítávát se budou doporučené u článku .. třeba 15 za doporučení a 4 za doporučenej příspěvek v diskuzi. To jsou ale věci který se můžou zprovoznit dodatečně.

Taky mě napadlo mít nějaký formy "vyznamenání" ... 5 článků, 20 článků, 50 článků a obdobně ... ale tohle je v kategorii "bylo by hezké" a tedy "není třeba pro počáteční spuštění".

sirien píše:
Night of Triumphator

to je o stylopisu

sirien píše:
osudy postav

výpis postav

sirien píše:
bohužel to rozbije tu ideu že by každá skupina mohla mít vlastní knihy

- pokud jde o ideu kde na všechno bude sborník tak ano
- skupina má 1 sborník kterej je danej klíčem. Jdou v něm dělat záložky a tedy můžu snadno vytvořit potřebnou strukturu.
- nemyslim že je cílem mít co nejvíc sborníků
9.3.2012 21:03 - sirien
10. level má jen Alnag. Za blog bych dával určitě víc než za diskusi.
Pořád nevidím žádný přínos hodnocení uživatelů.

Na RPG F kdysi existovalo rankování. Zrušilo se. Na Nyxu kdysi bylo rankování. Zrušilo se. Na Kostce pokud se nepletu taky a taky se zrušilo (nebo se minimálně diskutovalo o jeho zavedení a neprošlo to).
Nevidím jedinej benefit, zato to uměle dělí uživatele na ty a tamty.

Vyznamenávání by mi už přišly totálně postavený na hlavu.


Dobře... chýpu, že Osudy postav jsou výpisem postav.
a) K čemu je dobré mít výpis postav napříč skupinami?
b) Pro koho a k jaké přiležitosti je takový výpis určen?


Max píše:
nemyslim že je cílem mít co nejvíc sborníků

Já bych skupiny a jejich vnitřní sborníky vůbec nevypisoval ve sbornících jako takových, nevidím k tomu důvod. Sborník je obecná sekce s články s obecným obsahem, skupiny jsou specifická sekce s většinou interním obsahem (ve smyslu pro venek zvětšiny nezajímavým, nikoliv ve smyslu tajným)

Důvod proč skupinám umožňovat tvořit vlastní sborníky je nasnadě, víceméně přesně to, co tu už naznačila Nerhinn: mám skupinu a chci tam mít (čísla podle mých vlastních her):
- popisy PC (4-5 článků)
- popisy NPC (20+ článků)
- popisy lokací (10+ článků)
- popisy itemů, artefaktů atp. (10+ článků)
- popisy světa, frakcí, politiky (různě, 3-15 článků)

dej to do jedné knihy a i když jí rozdělíš, bude to dlouhé a dost nepraktické. Dej to do pěti knih a bude to hezky na ruce, praktické a ještě se tomu bude pohodlnějc dělat vnitřní dělení.
9.3.2012 22:23 - Max
sirien píše:
existovalo rankování. Zrušilo se.

a stejně se s ním na webu dost setkávám ... asi to uplně "masové" nebude

Na kostce se o zavedení diskutovalo ale neproběhla realizace.

sirien píše:
Vyznamenávání by mi už přišly totálně postavený na hlavu.

Každej máme nějakej totální názor. Otázka je. Bude zrovna to někoho motivovat?

sirien píše:
uměle dělí uživatele na ty a tamty

Dělení už tady je. Danýho systémem: přihlášenej/nepřihlášenej, uživatel/administrátor ... daný náma: znám ho/neznám ho, uznávám/neuznávám ... hodnotíme tak jako tak ať to na webu je nebo není ...

sirien píše:
K čemu je dobré mít výpis postav napříč skupinami?

Pro kohokoliv koho to zajímá a nechce procházet skupiny.

sirien píše:
dej to do jedné knihy a i když jí rozdělíš

Tohle o dvou protichůdnejch pohledech.

Jeden je:
- mám předem daný položky menu
- už jen přiřazenim klíče se mi všechno samo zařazuje a roztřizuje (klíč PC, klíč NPC, klíč skupiny, typ článek/diskuze)

Druhý je:
- položky menu musím přidávat (v základu je jen úvodní stránka)
- manuálně přidávám sborníky (co sborník to položka menu) a manuálně určim co v nich chci mít.

Nevim, zatim si neumim odpovědět.
10.3.2012 00:19 - sirien
Max píše:
Každej máme nějakej totální názor. Otázka je. Bude zrovna to někoho motivovat?

Pokud chceš někoho motivovat, tak bych poprosil se nejdřív vrátit k myšlence kterou sem tu dlouhodobě prosazoval ještě před Sunrise, pak při Sunrise a sem tam po Sunrise a to zobrazení počtu přečtení. To že je autor čtený motivuje k psaní (na webu kde z toho jinak nic moc jiného nemá) mnohem víc než nějaké body ze kterých nic neni.

Max píše:
přihlášenej/nepřihlášenej, uživatel/administrátor

přihlášený nepřihlášený je jen o funkcích a pohodlí užívání, v diskusích Tě to nijak nediskriminuje. Uživatel/admin tu nikde nerozhlašujeme a běžně tu admini vystupují prostě jako uživatelé, žádné červené barvičky, divné ikonky, statuty... v diskusi se to taky nijak neřeší a naše články nejsou nijak zvýhodňované (když sem seřval Alef0a a crowena tak mě nejvíc dopálilo asi to že mě vůbec donutili veřejně vystoupit mimo uživatelskou rovinu)

Znám/neznám a uznávám/neuznávám je argumentace úplně mimo - to je čistě subjektivní hodnocení každého vůči každému, nikoliv systémový prvek.


Max píše:
Tohle o dvou protichůdnejch pohledech.

Tak já sem původně navrhoval, aby sme měli několik připravenejch knih s předpřipravenou šablonou (tušim že to byly PC, NPC a Lokace) a pak možnost přidávat další dle vlastní potřeby (moje volba by byla Artefakty a Svět, ale někdo by mohl chtít kdeco jiného)

Osobně mi přijde že vzhledem k povaze skupin je lepší taková varianta, která dá dané skupině co největší variabilitu k tomu aby si to co nejvíc přizpůsobila k tomu co ke své hře potřebuje - čím rigidnější strukturu nabídneme, tím větší je šance že se netrefíme do potřeb dané skupiny.

Mimochodem, ze skupin zmizela celá organizační část - to je záměr? Protože myslim že zrovna ta byla poměrně užitečná, i když potřebovala trochu zahladit a je asi nahraditelná, ale bylo by jí podle mě škoda.
10.3.2012 11:17 - Max
Promiň, na tohle už ani nemám chuť reagovat. Je tolik lepších věcí na utracení času než tahle žabomyší válka.
10.3.2012 12:22 - sirien
ok, srry, každopádně bych jen vypíchl:

- zobrazení počtu přečtení (protože skutečně myslim že by to bylo motivující k psaní)
- když dáme skupinám několik předpřipravených knih s šablonami místo jedné knihy, je to volnější k vlastnímu přizpůsobení -> větší šance že skupinám poskytneme to co zrovna potřebujou
11.3.2012 17:03 - Max
nová verze
- skupiny mají správu sborníků a u existujících sem vytvořil 3 výchozí kde je původní obsah: články, diskuze a postavy
- novinky na titulní straně skupiny se vypisují ze všech skupinových sborníků
- zařazení článku do zborníku nic dalšího neznamená.
- udělal sem obrazovku profilu, ještě jí nejspíš doplnim o nějaký statistky
12.3.2012 20:34 - sirien
Vůbec mi nedošlo že do sborníků můžeme přidávat i diskuse... ale když se nad tím zamyslím tak to je docela cool.
Prolez sem trochu skupiny abych se na to podíval a nikde sem to nenašel tak jen pro ujištění - nikde zatim neni ukázka nebo sem jen slepej?
EDIT: hrozně slepej, ignoruj prosím /EDIT

Profily: s těma tabama to vypadá hezky. Jen můžu poprosit (detail) jestli by nebylo lepší otočit pořadí výpisu článků? Z nějakého důvodu na mě výpis nejstarších nahoře působí nějak divně.
Záložka "poslední reakce" je trochu zvláštní - na jednu stranu chápu účel a asi i čas od času někomu poslouží, na druhou stanu problém bývá spíš dohledat co kdo kde napsal hloubějc v minulosti než nedávno.

Je trochu divný že když vstoupim do skupiny tak cesta ven je označený jako "d20" a pošle mě to na HOME. Když budu chtít na Home tak můžu vždycky kliknout na záhlaví, ne? Spíš bych tam dal Komunita nebo ještě líp "zpět", aby mě to vyhodilo zpátky do sekce ze který sem přišel.

(a moc děkuju za upgrade z levelu 6 na level 11 :D )
12.3.2012 22:00 - Max
- změnil sem pořadí řazení článků a diskuzí na sestupné
- kliknutí na logo ve skupině navrátí na "home" skupiny a proto je tam odkaz "d20" jako možnost návratu na "home" webu d20.
12.3.2012 22:25 - sirien
aha... ok... to je trochu zvláštní. Nemělo by logo v záhlaví vracet vždycky na HOME? takhle mě bude v závislosti na tom, kde sem, posílat pokaždé jinam... jako nevím jestli to je dobře nebo špatně, ale mám dojem že se s tím setkávám snad úplně poprvé.
18.3.2012 19:28 - Alek
Píše:
Pak se to s poměrně velkou slávou co pamatuju Aleka zrušilo a zavedlo se jeden typ

Já nepamatuju, ale zní to logicky i po těch letech :-)

Dukolm píše:
A v poslední době pokoukávám budto po prohnání članku přes XSLT a následně předat TCPDF a nebo přes XSLT do pdf ale o tom sem jen slyšel že to zvládne ale ne jak dobře.

Na to jsem dělal před pár lety semestrální práci, dokonce jsem to stavěl a testoval na překladech DnD 4e - to jsem tehdy oprašoval nějakou tu myšlenku podsekce webu překladů. Asi bych to ještě dohledal - každopádně stálo to na XSL FO.
21.3.2012 09:21 - Alnag
Tak jsme se včera bavili s Maxem o nějakém motivačním systému... levelů a ocenění (medailí). Medaile by mohly být za nějaké věci navíc:

- poslal hlášku/2 články/5 článků/10/20/50/100/200/500...
- začal diskuzi/2 články/5 článků/10/20/50/100/200/500...
- poslal 100/200/500 diskuzních příspěvků
- poslal článek/2 články/5 článků/10/20/50/100/200/500...
- přeložil článek/část příručky/celou příručku/zvláštní zásluhy na překladech (typu nasázel celou příručku atd.)
- poslal blog, pravidelně aktualizuje blog
- má skupinu, pravidelně aktualizuje skupinu
21.3.2012 14:01 - Max
další možnosti aneb "inspirace" battlefield ... je to jen nástin protože spousta čísel je pouze odhad a bylo by je třeba nějak porovnat s tím co nyní máme. Tam kde to dává smysl je možná vícenásobnost. Například pokud podmínka je "napsal 10 článků" tak 30 článků znamená že má tři (1 grafika text "3x").

a) odznaky (dle role) - odznaky 3 úrovně (bronz/základní, stříbro/pokročilý, zlato/veterán)
recenzent - 5/20/80 informuje o nově vyšlých příručkách (dle klíče)
překladatel - 1/5/20 články (klíč překladů)
pravidlář - 5/20/80 články k pravidlům (dle klíče)
kronikář - 1/5/20 články skupiny (dle článků které spadají do vlastnictví nějaké skupiny)
teoretik - 5/20/80 články teoretické (dle klíče)

b) medaile - dle komplexnějších pravidel
napsal 10 článků s alespoň 5 hodnoceními
napsal 10 diskuzí s alespoň 20 reakcemi
napsal 10 blogů
dosáhl základní/střední/vysoké úrovně ve všech rolích
aktivní déle jak 6 měsíců / rok / 3 roky
obdržel více jak 50 doporučení 1 rok na d20
na webu déle jak 1 rok / více jak 300 reakcí v roce / za rok napsal 10 článků
10 článků s více jak 20 doporučeními
30 reakcí s více jak 20 doporučeními

c) stuhy - kvantitní
- 2 zlaté (s přepočtem zlato:stříbro:bronz 1:2:8) z překladů
- správa 1 skupiny s alespoň 5 ti aktivními členy
- napsáno 20 článků
- napsáno 20 diskuzí
- napsáno 20 blogů
- 1 článek u 5 ti pravidel
- 1 článek u 5 ti světů
- 5 článků "pro dm"
- 5 článků "pro hráče"

d) dle zásluh (nejsou nárokovatelné, udělují se volně)
hvězdy (bronz, stříbro, zlato) typ (překlad, přínos, zvláštní, ...) text s odůvodněním


Vedle toho pak úrovně (hodnost):
- navíc na určitý postup je krom XP třeba splňovat např:
5 úroveň - 1 článek/diskuze/blog, 30 příspěvků v diskuzi, 5 doporučených příspěvků, 5 doporučených článků, 1 měsíc od založení účtu
8 úroveň - 5 článků, 5 diskuzí a alepoň 1 role na úrovni pokročilý
...
21.3.2012 14:55 - Alnag
OK. Je vidět, že v tom máš Maxi jasno, uděláme to podle tebe. Mně se to prostě jen velmi líbí. Je to takové motivační! :)
21.3.2012 15:45 - sirien
Hej... vzhledem k tomu že naprosto nesdílím vaši domněnku o tom, že uživatelské rankování povede k jakékoliv formě motivace, zatímco vy jste se v tomto názoru očividně utvrdili, tak k tomuhle budu mít jen jednu poznámku: jsem si naprosto jistej že když to bude tak komplexní že se v tom nikdo nevyzná, tak to nikoho nebude motivovat naprosto určitě - Maxův post sem čet asi třikrát než sem si ujasnil co má které ocenění znamenat a doteď si nejsem jistej tim jestli maj jako fungovat všechna naráz, což by byl ultimátní masakr...

...kromě jiného soudím, že by se měl minimálně autorovi zobrazovat počet načtení článku
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061481952667236 secREMOTE_IP: 3.145.167.176