Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
21.3.2012 16:00 - Alnag
sirien: Ano, vím, že se ti to nelíbí. Mně jo. Líbí se mi i to, jak je to složité. :) Neboj, dostaneš taky medaili. :))
21.3.2012 16:09 - sirien
Asi ne jen jednu, co sleduju za co všechno je chcete dávat tak jima asi budu ověšenej jak generál, nicméně stejně by mě víc potěšilo vidět zobrazený počet přečtení článku :)
22.3.2012 10:24 - Max
sirien píše:
počet přečtení článku

- kolikrát si to načetli prohlížeče a další web čmuchače?
- kolikrát to obnovil jeden uživatel?
- kolikrát to přečetl registrovanej?
- kolikrát to přečetl neregistrovanej?
- kolikrát to přečetl stejnej neregistrovanej z jiný IP?
- kolikrát to si uživatel smazal cookies?

Je to dosti komplikovaná a hlavně z mýho pohledu nezáživná věc ... tedy pokud chce člověk lhát jen trochu ... jinak je asi jednodušší generovat náhodný číslo který k článku denně přičtem ... stejnej efekt / méně práce.

To na co se aktuálně chci soustředit je dotažení rozdělanejch věcí, nebo těch na který mám náladu, nežli načínat nový který mě navíc budou dusit.

Nejsem proti tomu rozšíření ... neboli: pokud by to dělal někdo jinej a na mě by pouze záleželo říct "ok, udělejte to", tak s tím nemám problém.
22.3.2012 10:33 - sirien
Z mého pohledu to je záživné víc než dost - jako autora mě mnohem víc zajímá jak sem čtenej než kolik mám hvězdiček. Ale když se Ti to nechce dělat tak holt nic.

To že to číslo nebude přesné je docela jasný, ale například počet přečtení registrovaným uživatelem jsme schopní určit přesně bez ohledu na refreshe nebo opětovné čtení, nebo ne?
S neregistrovanejma by to pak samozřejmě bylo těžší - to by se prostě muselo udělat nějakým odhadem z načtení, ale myslím že i tam by se dalo něco vymyslet.
Zkusím se podívat a poptat jestli někde nejsou hotový řešení nebo nějaký polotovary nebo tak něco
22.3.2012 11:05 - sirien
Čistě teoreticky - co takhle započítávat počet uživatelů co článek otevřeli a strávili na něm minimálně X/800 minut?
(X = počet znaků; 800 - o něco podprůměrná doba čtení při které se na text soustředí průměrný američan)

Počet znaků se dá uložit k článku jako konstanta a všechno ostatní máme na Google analytics, ne?
22.3.2012 11:10 - Alnag
sirien: Počet přečtení článku tě jako autora zajímá... jen do chvíle, než zjistí, že je to méně něž tebou předpokládaná konstanta nebo méně než má kamarád. Počet přečtení článku je potenciální demotivační záležitost. Tomu bych se rád vyhnul. Zatímco medailí se nedá nic zkazit.
22.3.2012 11:49 - sirien
To se dá jen těžko rozporovat (i když osobně myslím že by pozitivní efekt spíš převážil, protože moje zkušenost je že většina lidí čtenost Kostky spíš podhodnocuje), nicméně trochu tu pak postrádám konzistenci, protože naprosto totéž pak platí pro "doporučení" článků

EDIT: přičemž poznamenávám že doporučení mi naopak přijdou velmi dobrá a sem rád že s nima Max přišel, rozhodně tím nechci tvrdit že bych se jich chtěl nějak zbavovat nebo tak něco
22.3.2012 12:42 - Max
"záživné" - obsahuje mnoho živin. Neboli, tím že se tim zabývám se vyživuji. "Nezáživný" problém pro mě znamená že mě stojí víc energie než co se z něj vyživuji. Konstatováním "je to záživné" jen říkáš že kdybys to řešil ty, tak by to pro tebe bylo záživné.

Počítání "jak dloho bylo otevřeno" je věštění z koule.
- otevřel a zapoměl
- otevřel, prolítl a zavřel
- zjišťovat podle google ... to už jsme někde za hranicí chtěné složitosti - nové rozhraní, nutnost asynchronního řešení, více odkazů na jeden článek

Počet přečtení přihlášenými můžeme určit ... to znamená ... můžeme říkat tu nejhorší možnou variantu.
22.3.2012 14:50 - sirien
Hm. Doufal sem že to bude snazší na provedení...
...ale nevzdávám se a budu ještě chvíli googlit, tenhle problém přece už musela řešit aspoň stovka lidí, někde nějaké hotové řešení být musí
27.3.2012 19:15 - Max
Zfunkčnil sem nastavení uživatele a PM.

Přecházim na minimenu (články, diskuze, blogy)

Proč by do nich někdo měl jít (a podle toho budou vypadat):

a) Články
- napsat článek
- dozvědět se jak psát článek
- odkaz na moje články
- odkaz na doporučnované články
- odkaz na nové články (duplikuje úvodní stránku)

b) Diskuze
- napsat otázku
- odkaz na diskuzní pravidla
- odkaz na moje diskuze
- doporučované odpovědi

c) Blogy
- napsat blog
- jak psát blog
- odkaz na blog uživatele
- odkazy na blogy dalších aktivních uživatelů


Něco dalšího k zařazení?
27.3.2012 19:38 - sirien
stránkování PM - skutečně ho chceme? PM se zase myslim tak často nenačítaj a ten kompletní výpis byl docela sympatickej.
Zobrazení PM - nechceme z toho udělat interní diskusi? (podobně jako na gMailu zobrazení konverzace)?

Znovu bych s dovolením nakousl možnost vyhledávání v příspěvcích uživatele (když jdu do postů uživatele, tak spíš hledám něco co vim že někdy napsal, ale nevim kdy a kde, nové si tak nějak pamatuju)

Jinak uživatelské rozhraní s tabama se mi líbí.

Ohledně submenu:

- chci dohledat koknrétní článek (a nechce se mi vzpomínat ve které sekci nebo s kterým klíčem sem ho kdysi našel)
- totéž pro diskuse a blogy (nevím čí to je blog atp.)
28.3.2012 22:12 - Max
PM jsem upravil na styl diskuze

Při kliknutí na jméno uživatele se zafiltruje pouze na něj
28.3.2012 22:38 - sirien
Šlo by ještě aby se to vypisovalo jako výpis PM a ne celé jejich znění? (tzn. tak jako předtim: uživatel - předmět - datum a až po rozkliknutí se zobrazila celá konverzace)
Asi to je detail co de doladit kdykoliv pozdějc, píšu jen aby se to pak někde neztratilo.

Jinak hezká grafika těch incoming/outgoing :)
Jen mi to nemile připomnělo že si už půl roku slibuju udělat pořádek ve vlastnim mailu...
28.3.2012 22:55 - Alek
Hoj lidi, těžce OT, ale...

Kdyby náhodou někdo z vás či ve vašem okolí zatoužil po pořádné dávce Hry o trůny, když si pospíšíte (nejlépe na alek/zav/icefire.cz), mám ještě jeden, dva lístky volné. Nebude problém je udat, v pořadníku je asi 200 lidí, ale šel jsem okolo a vzpomněl si na vás ;-)
29.3.2012 19:28 - Max
Tak těžkej OT sem už dlooouho neviděl ... :)
No myslim že celodenní maraton bych časově nezvládl ... ale když už deš kolem ... hrubá stavba webu už téměř stojí. Měl bys v dohledný době čas na nějakej ten návrh fasády?
29.3.2012 20:23 - sirien
Mě se ta Tvoje černá fasáda docela i líbí... těšil sem se že na Midday budu mít zase po dlouhý době černej skin, když pro Sunrise nebyl...
30.3.2012 09:11 - Max
Pmky jsem předělal na rozbalovací

Podstatnej vzhled, a tedy i výchozí, bych vítal něco živého ... postavení jaký má aktuální rudej styl v současném výběru stylů.

Za zachování by asi stál i office. Icanel más sice jen několik málo příznivců, ale má je.

Alek: Jinak zatim mám dobrej dojem z jQuery UI ... myslim že by bylo fajn využívat dvojí stylování. Stylopis webu a k němu přiřazen stylopis z knihovny stylů jQuery UI (styl záložek, tlačítek a záhlaví o oken).
4.4.2012 15:41 - Alek
jQuery UI - kouknu na to
5.4.2012 22:59 - Max
Supr, dík. Jinak jak bys to časově viděl?
8.4.2012 20:17 - Alek
No asi není nač čekat... Navíc jsme teda říkali, že nic revolučního, takže se asi obejdem bez nějakých komplexních grafických návrhů - rovnou bych zkusil implementovat to, co máme a ono se to nějak vyvrbí. Jak to provedem technicky? Hodíš mi nějaký vzorový html šablony, který mám nastylovat? To by bylo asi ideální, ať to můžu dělat na lokále.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06282901763916 secREMOTE_IP: 18.222.86.149