Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
16.4.2012 21:45 - Max
Nuže nová publikace a přidal sem nový funkce.

Tématu se nyní daj zadávat nástěnky (maximálně 2).
To co nástěnkou řeším je:
a) evidence účastníků - nástěnka kde neni text a uživatel se může přihlásit jen jednou
b) nějaké seznamy závislé na uživateli - kratší text + uživatelské jméno, může jeden uživatel vícekráte
c) evidence nabídek - kratší text + uživatelské jméno, lístky po určité době odpadnou

Další jsou pak komentáře.
Komentář je místo kde můžu k tématu poslat jeden text. Měl by sloužit na vyslovení uceleného názoru na téma bez toho aby zapadl. Komentáře je možno hodnotit a řazení tam bude na základě hodnocení. Neni u nich stránkování takže se vždy vypíšou všechny.
16.4.2012 21:50 - Max
Jinak přepínače nástěnky "Povolen obsah", "Platnost" a "Unikátnost" zatim nemaj efekt... v nejbližší době dodělám.
19.4.2012 03:39 - sirien
Můj první dojem z komentářů byl dost špatný, přiznávám, ale jak se mi to rozleželo v hlavě tak se mi to začalo i líbit.

Mám jen jedinou prosbu: nastav systémové omezení aby komenty byly jen pro přihlášené a aby každý přihlášený mohl postnout pouze jeden komentář (s možností editace). Nerad bych aby se to tam zvrhlo v paralelní diskusi.
19.4.2012 21:57 - Max
Nepřihlášení uživatelé nebudou moci:
- doporučovat
- komentovat
- přilepovat nálepky
- používat tagy v psaní příspěvků

Komentáře k diskuzi jsou myšleny:
- jeden uživatel 1 komentář
- řazení podle hodnocení
- kromě prvního budou omezeny na délku (scrollbarem nebo rozbalovací pokud najdu způsob jak věci rozumně rozbalovat)
- svůj komentář můžu upravovat
- ještě nevím, ale možná u komentáře bude možno (přiděluje autor komentáře) 1 až 5 hvězdiček.
- tím že se řadí podle hodnocení ani nebude dost možné někomu "odpovídat"
20.4.2012 13:06 - sirien
nepřihlášení uživatelé nebudou moci používat tagy - myšleno bold atp.? To má nějakej systémovej důvod?

Co jsou nálepky?

hvězdičky sou zajímavej nápad, ale nejsem si jistej k čemu - protože třeba nevim, co bys hodnotil např. u diskuse a u článků by to dopadlo jako hodnocení článku, což sme tu měli a ustoupili sme od toho s tim že to neni vhodná forma feedbacku pro autora.
Smysl by to na druhou stranu mělo třeba u recenzí her nebo u různých mechanických věcí (např. článek o nějakém postupu u hry - třeba flash backy), ale co se tak vybavuju tak tohodle obsahu tu zase bohužel tak moc neni

jinak to zní suprově
21.4.2012 03:13 - sirien
Teď rozjíždíme novou hru a zakládal sem pro nás skupinu... protože sem dvě individua moc nechoděj tak to řešíme po mailech, ale chci tam odkládat do článků informace a tak.

Každopádně mě napadlo že stejně pak budem na organizaci používat Doodle a kdybysme ho měli tady, tak by to sem ty dva natáhlo o hodně víc... ne že by se zrovna tyhle dva měli velkou šanci zapojit, nicméně jako princip to je myslim docela zobecnitelný... bude možný nějakou takovou funkcionalitu pak na Midday do skupin integrovat?

(vim že sem to už psal, ale pak se řešily jiné věci a nechtěl bych aby tohle úplně zapadlo)
22.4.2012 20:04 - sirien
Ach jo. Máme očividně problém v Postavách

Arya si zkoušela nahrát obrázek postavy: http://www.d20.cz/skupina/171/postavy/174.html
Obrázek se nicméně nezobrazil, i když v EDIT zobrazení byl naharnej.
Alnag to pak nějak upravil na FTP, takže se to zobrazilo, ale přelejvá se to do textu

Když sem listoval postavama abych se podíval co je blbě, zjistil sem že to nějak nesedí ani jinde. Sethiina postava má třeba zobrazenej jinej obrázek, než jakej se tváří že je nahranej když dám EDIT: http://www.d20.cz/skupina/121/postavy/10.html

Nevim jak moc to má nebo nemá smysl teď opravovat, ale aby se s tim nějak počítalo na Midday, pokud tam budeš chtít nechávat takhle to záhlaví s obrázkem u Postav.
23.4.2012 19:58 - Max
Nálepky:
- Nálepky se umisťují na nástěnky. Nástěnky jsem popisoval v #351

Pokud jde o doodle, krom toho že to je kalendář nevim o co jde (rozhraní, integrace, ...) ... vlastní kalendář se mi dělat nechce takže pokud nebudou překážky, tak ...

Obecně mapování obrázků (články, diskuze, blogy, postavy) mě teprv čeká a počítám s tim.
23.4.2012 22:17 - sirien
Doodle moc kalendář neni. Je to spíš taková jako divná anketa.

Např. chci udělat sraz pěti lidí o víkendu a nevim kdy se to komu hodí. Místo toho abych volal nebo mailoval sem a tam udělám Doodle:
Pá 16-20, 20-24, So 10-14, 14-18, 18-22, 22-02, Ne 10-14, 14-18, 18-22, 22-02

Každý tahle kolonka vytvoří jakoby sloupec. Tenhle doodle pošlu všem koho tam chci, lidi zaklikaj políčka ve kterejch maj čas a uložej. Já se tam pak podívám a najdu sloupce, ve kterejch to všichni potvrdili, nejlíp když je víc takovejch vedle sebe a jen lidem rozešlu kdy ten sraz bude.

Technicky bysme si na to myslim vystačili i s našima současnejma anketama, máš je fakt vymakaný - člověk by si zadal rozsahy a lidi by mu pak jen naklikali + hodnoty tam kde se jim to hodí a - tam kde se jim to fakt hodně nehodí. Jenže učit lidi že si maj v diskusi založit takovouhle anketu by obávám se nefungovalo - chce to mít tyhle ankety nějak dobře poruce, aby byly vidět hned po vstupu do dané skupiny.

Pošlu Ti nějakej ukázkovej Doodle mailem
12.5.2012 20:37 - Alek
Info ze stylovací fronty. Intenzivně na to myslím, už se mi to probojovává na vrchol to-do listu, je to jen lehce pod diplomkou - škoda, že jsem Kostku jako tehdy u sunu nespojil s bakalářkou :-)
16.5.2012 11:21 - Max
Jasná páka ... diplomka má přednost ... navíc vyšlo Diablo 3 takže teď intenzivně myslim na něj :)
1.6.2012 23:53 - sirien
Zrovna sem dvěma chybnejma kliknutíma zrušil hodinu a půl úprav na svym článku a to zrovna když sem se ho chystal uložit. Musim říct, že z toho teď mám fakt dost mizernou náladu :/
Q už mi řikal, že bych to měl dělat z nějakýho offline nástroje, ale já mám ty online prostředí prostě radši.

Nešlo by na Midday implementovat do editace článků totéž, co máme v diskusích? Tj. že se to co napíšu prostě uloží místo toho abych to musel ukládat manuálnim kliknutim, který mě zdrží refreshem a ještě navíc mě odscrolluje na začátek?
6.6.2012 08:46 - Max
No jako u diskuzí bych to asi nedělal. Diskuze se ukládaj při ztrátě fokusu ... což neni problém protože to není až tolik znaků. Existují články že mají 1Mb a proto by to muselo být v nějakém delším intervalu ... třeba jenou za pět/deset minut nebo tak něco.

Další možností by bylo to neposílat na server ale ukládat to do prohlížeče ... tam je ale zas problém s rozdíly mezi jednotlivými prohlížeči ...
6.6.2012 16:30 - sirien
pokud ztratím posledních pár minut práce, tak to je opruz, ale nic děsivýho, takže např. 5 minutový interval ukládání mi přijde docela vpohodě.
11.6.2012 01:42 - Dukolm
Ještě návrh k novému webu co takhle novinky místo dnes a starší řadit
mladší než 24h a potom starší
11.6.2012 01:54 - sirien
Taky Ti leze krkem, když Ti Kostka tak decentně oznámí, že na ní trčíš přes půlnoc? :)
21.7.2012 11:21 - Alek
Tak jaký je vývoj? Černé svědomí mě dohnalo a musíme s tím pohnout. Chci zase trochu vylepšit IceFire, tak bych předtím chtěl mít tohle hotový a trochu se na tom rozcvičil :-)
21.7.2012 20:36 - Max
Supr, věci se pomalu ukotvujou takže se by bylo fajn se sejít, nějak se o tom pobavit a s chutí do toho. Dej vědět jak seš na tom s časem ... u mě obecně platí že v týdnu se můžu urvat téměř kdykoliv po páté ... víkendy spíš podle situace.
21.7.2012 20:59 - Alnag
My jsme se shodou okolností dnes s Maxem o webu i trochu bavili. Za mne platí, že bych rád nějak uchoval duch současného designu. (Toho defaultního s vínovým pozadím.)
22.7.2012 22:38 - Alek
Sejít se bude fajn, aspoň mi to vysvětlíte, jsem ty zdejší diskuze občas nedával :-)

S časem to docela jde, viděl bych to ke konci týdne, čt/pá, to už tam k večeru zatim nic nemam, jen jsem si tam předběžně plánoval Temnýho rytíře :-) Případně hodte preference.

jj, s tím defaultním skinem počítám a mám v úmyslu na něj navázat.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080418109893799 secREMOTE_IP: 3.15.147.215