Alnag
7.8.2010 21:19
D20 Nový web
Diskuze k novému webu (a dožívání toho současného). Co bychom chtěli zachovat, co změnit a co je potřeba uvážit.

Midday
orientační task list
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
23.7.2012 08:44 - Max
V tom případě bych preferoval pátek. Chtěl sem objasňit hlavně technickou stránku (kde sou šablony, jak se upozorňovat o změnách). Ale může se dát širší diskuze.

Obecně ... layout tak jak byl naposledy v podstatě odpovídá ... "v podstatě" znamená že bude jiná úvodní stránka, odhodí se úvod a vypisovací seznam, budou dvě verze úvodní stránky, vyhledávání se dá pod novinkovej blok a namísto lišty kde teď je "články, diskuze, ..." bude nějaký zvýrazněný tlačítko na obecnou obrazovku "Napsat nový ..."

Jestli sem něco podstatného opomenul, doplňtě.
23.7.2012 20:33 - Alnag
V pátek jsem relativně flexibilní, řekněte kdy a kde (čím dříve v daný den to bude, tím pro mne asi lépe, ale přizpůsobím se).
24.7.2012 03:04 - sirien
pokud je o mě zájem tak stačí říct kdy, jsem teď bohužel relativně dost časově volnej.

Jinak bych rád viděl návrat skutečně černého skinu. Ten co je na Midday teď je například docela pohodovej.

(PS - v novinkách na úvodní straně by bylo asi vhodné kromě data publikace napsat i autora článku)
24.7.2012 10:38 - Max
Úvodní stránka po první dávce změn

24.7.2012 11:52 - sirien
Proč je to duplikovaně všechno? A proč jsi se vzal přepínacích boxiku? A kam najednou zmizelo submenu? :-(
24.7.2012 12:13 - Max
Proč je to duplikovaně všechno?
- vpravo bude výpis diskuzí; neměl sem připravenej model diskuzí; šlo mi o vzhled

proč jsi se vzal přepínacích boxiku?
- s ohledem na snížení chaosu

A kam najednou zmizelo submenu?
- "obsah" se přesunul do hlavního menu; diskuze, články a blogy odebrány; vypíchnutí "přidání článku nebo diskuze"

Další tendence směřuje na zrušení typu "Blog". Blog by byla diskuze buď s klíčovým slovem, nebo zaškrtnutím volby (např.: "osobní názor") u diskuze.
24.7.2012 13:50 - Max
Jinak ohledně setkání ... původně sem to myslel spíš kuli technikáliím ale proč ne ... místo by mohlo být ul. Jablonecká 706/26, Prosek. Časově bych to viděl cca od 16h ... pro případ "co nejdřív" bych to stíhal i na 15h.
24.7.2012 19:16 - Alnag
Mně ten náhled dává docela smysl, takže za mne dobré. Vidím jen drobnosti jako ... novinky, záložky, články nejsou na jednom řádku. (Ale to je asi jen detail). A pak v tom prostředku pod tím vypíchnutým článkem jako jsou ty dva sloupečky startující Vypisky církev, si nejsem jist, zda je to vlevo článek vpravo diskuze nebo něco jiného (pokud ano, trochu to duplikuje ten novinkový rychlý přepínací box vpravo).

Max píše:
původně sem to myslel spíš kuli technikáliím


Takhle. Pokud to s Alekem zvládnete pořešit sami, já u toho být nutně nemusím. Pokud ode mne potřebujete/chcete nějaký FB, přijdu.
25.7.2012 02:06 - sirien
hm. nevim. podle mě se pod záštitou zjednodušovací modly vzdáváš poměrně sympatických věcí - v jednoduchosti je sice přínos, ale tady mi přijde že se to už moc hrotí.

To submenu bych ještě obětoval, i když mi ho je dost líto - na druhou stranu spolu s tim založenim článku/diskuse se tam toho už tak moc nevejde a pořád tu budou klíčové filtry napříč obsahem (budou, že jo?).

Ale ten přepínací boxík mi přišel docela užitečnej. Pokud bysme článkové novinky udělaly postupným výpisem (tak jak jsou teď) a do toho boxíku dali náhodnej výpis archivu a umístili ho pod nejnovější článek (jak je teď Archiv s naprosto nevyužívaným výpisem novinek z komunity) tak by to docela dávalo smysl a zároveň by to i hezky zpřístupnilo starší záležitosti.

Zrušení blogů mi osobně přijde jako dost nesympatický nápad. Tu meziformu mezi článkem a diskusí (i když jen formální, chápu že technicky to je vpodstatě jen lehce jiná diskuse) mám skutečně rád.


Jinak s tím výpisem diskusí si nejsem moc jistej - přijde mi že to nakonec bude hrozně kolidovat s boxem Aktualit a nakonec to bude k nepotřebě a bude to jen zabírat místo, podobně jako dneska výpis aktualit Komunity.


Joa - teď koukám na ten obrázek pořádnějc - nezmizely z lišty náhodou sborníky? Doufám že ty zůstanou i s tím privilegovaným místem které měly...
25.7.2012 08:56 - Alnag
Sirien: Vidíš a mně se to zase líbí podle té zjednodušovací modly víc. Asi jsem modloslužebník. Hrůza. :)
25.7.2012 09:33 - Max
"ten přepínací boxík": bylo to relativně hezké ale třeba se to dostane na obrazovku nepřihlášeného uživatele ... hlavně by se asi musel trochu ještě poladit vzhled

obsah (rozšířené filtrování) byl přesunut do hlavního menu

"kolidovat s boxem Aktualit": pokud se dnes podívám na aktuality tak tam nenacházím naposledy založené diskuze ale diskuze "co zrovna frčí". Jde spíš o nebezpečí duplikování obsahu nežli kolize ... nevnímám to jako něco extrémně rizikového.

Sborníky jsou prozatimně odsunuty do pozadí. Jde o to že zadávání bude dělat pouze několik málo lidí ... myslim že sborníky nejsou uplně uzrálé ... spíš je třeba je pak pořádně odzkoušet.
25.7.2012 10:05 - Alek
Max píše:
místo by mohlo být ul. Jablonecká 706/26, Prosek. Časově bych to viděl cca od 16h ... pro případ "co nejdřív" bych to stíhal i na 15h.

Pro mě ok, můžu oba časy. FB od ostatních bude vítán. Myslím, že těch technikálií až tak moc nebude...
25.7.2012 11:17 - Alnag
Tak co třeba 15:30 (to je takový kompromis, aby to Max stíhal)?

Max: Ok. Pochopil jsem jak je to myšleno s těmi diskusemi zdá se mi to dobré... asi mi chybí jen info o tom, že jeden sloupeček jsou články a druhé diskuse. (Drobný detail pochopitelně).
25.7.2012 12:59 - sirien
Max: Tak ono založíš diskusi, ta se v tu chvíli oběví v boxu Aktualit - a buď se chytne a udrží, nebo ne. Narozdíl od článku nějak nevidím přínos nové diskuse pro její novost, to už mi přijde přínosnější náhodný výběr ze všech diskusí co tu kdy byly.
Jako ne že by tam ty diskuse nějak vadily, graficky to vypadá hezky, spíš mi jde o to že prostor je omezenej, tak jestli ho třeba nejde využít nějak líp (čímž neříkám že vím jak)

ten přepínací boxík bych spíš dával na obrazovku přihlášeného uživatele, z logiky, že novému uživateli bohatě stačí nový obsah, zatímco přihlášený uživatel už nový obsah zná a spíše ocení připomenutí něčeho staršího.

sborníky mi přijdou zrovna jako jedna z nejlepších featur na Midday. Kompletovat je sice může jen několik lidí v technickém smyslu, ale myslím že věcně (projít články, najít související, navrhnout sborník) bude tvůrců o poznání víc.


EDIT: jinak v pátek bych se na vás kdyžtak přišel hezky usmát, kromě Alnaga sem vás neviděl ani nepamatuju a tohle je taková docela konstruktivní příležitost :)
25.7.2012 13:39 - Alnag
sirien píše:
Kompletovat je sice může jen několik lidí v technickém smyslu, ale myslím že věcně (projít články, najít související, navrhnout sborník) bude tvůrců o poznání víc.


Zatím je to bída i v ohledu psaní článků, natož jejich kompletování... bavit se o zviditelňování něčeho, co prakticky neexistuje mi přijde... zvláštní.
25.7.2012 18:19 - sirien
dávat návrhy na sestavení sborníku mi přijde o dost míň náročné než psaní článku.

Každopádně jsem mluvil především v kontextu zpřístupnění už existujícího obsahu - zdá se mi, že vcelku nemáme problém dopravit k lidem aktuální obsah, ať už články, diskuse nebo blogy, nicméně (i podle různého brblání které se čas od času na tohle téma objevuje) myslím, že máme relativně deficit v dodání staršího obsahu, což je škoda, protože ho tu máme hodně a docela zajímavého.

Proto bych rád viděl zejména ty featury, které nějakým způsobem usnadňují třídění, vyhledávání, filtrování nebo informování o starších věcech, nejlépe takové, které se vzájemně doplňují.
- Submenu zpřístupňovalo přímo jeden typ obsahu, o který člověk stál.
- Filtr klíčů (Obsah) umožňuje silné filtrování, což usnadňuje nalezení něčeho co jsem kdysi četl, nebo naopak když se snažím najít něco na nějaké téma a nevím jestli to tu někde je.
- Přepínací boxík vyvolávající náhodný archivní obsah je výborný nástroj na to ukazovat, že tu je spousta hodnotných věcí i z minulosti a že stojí za to si to někdy projít.
- A konečně Sborníky jsou suprová věc v tom, že spojují a vytahují témata pro uživatele pasivním a přitom vcelku tradičním způsobem, kdy můžu vzít věci co spolu souvisejí, bez ohledu na to, ze kdy jsou, a předat je čtenáři v úhledném balíčku.


...s článkama jinak slibuju že se polepšim, mám tu tři takřka hotový a námět na jeden novej, určitě se na to nějak podívám co nejdřív
25.7.2012 20:15 - Alnag
Sirien: Podívej, já to vidím jinak. A u obou z nás je to jen věc názoru. Takže si tady můžeme vyměňovat argumenty sem a tam, ale v konečném důsledku to nikam nepovede. Tudíž se mi do toho nechce pouštět. Některé z věcí o nichž mluvíš mají řešení, jen možná ne tak exponované, jak by se ti líbilo.
26.7.2012 01:43 - sirien
já se nehádám, jen mě Maxovy změny trochu překvapily, protože mi přišlo že jdou najednou trochu proti směru předchozího. Že to vidíš jinak Ti neberu, jen jsem asi někde minul/zapomněl jak.
26.7.2012 10:45 - Max
Jinak zítřek už sem si vyjednal takže možno od 15h.

S časem člověk rozšiřuje a upravuje svůj pohled a proto o některých věcech uvažuju jinak nežli dříve.
26.7.2012 11:03 - Alnag
Max: Ok. Tak v 15h.

Sirien: Jsou to změny, o kterých jsme se bavili s Maxem na naší poslední schůzce a pinknuli jsme je i o dva lidi, kteří občas chodí na D20, ale nejsou to nějací vydatně pravidelní návštěvníci. Tedy tak, aby to nebyly jen naše dojmy.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070281982421875 secREMOTE_IP: 3.133.109.211