Legenda o Hlavě Vecnově

...aneb jedna z nejepičtějších zkazek ze hry, dlouhé roky předávaná mezi hráči D&D
Článek vložil Gurney | Legenda praví, že původním autorem je Mark Steuer;

Originál najdete zde

Před mnoha lety, když jsme ještě hráli D&D, jsem vedl multikampaň, ve které proti sobě stály dvě hráčské skupiny. A jak už to tak bývá, několik lidí z první skupiny přišlo s pastí na skupinu druhou .

Vzpomínáte si na Ruku Vecnovu a Oko Vecnovo, tradiční D&D artefakty, kterými nahradíte vlastní ruku či oko a výměnou dostanete několik opravdu drsných schopností? To byla inspirace pro Hlavu Vecnovu. Zvěsti o tomto mocném artefaktu začala První družina šířit po světě a neváhali si pro tento účel najmout hned několik bardů. A nejen to - zašli dokonce tak daleko, že někde sehnali useknutou hlavu, a umístili ji za několik slabých pastí, aby byla celá věc věrohodnější.

Naneštěstí zapoměli spiklenci dát o tomto rafinovaném plánu vědět všem členům své skupiny... nebo možná jen nechtěli, aby byl jejich druid zajat, nevyzvonil celou věc Druhé družině a celou konspirace nezkazil. A tak se jejich Druid dozvěděl o Hlavě Vecnově z druhé ruky a sám se vydal ji hledat - snad aby dokázal zbytku své skupiny, že na to má. A po mnohých příkořích a strastech ji skutečně našel; některé pasti deaktivoval, jiné nechtěně spustil a nakonec si Hlavu odnesl do lesa, aby ji prozkoumal. Zjistil že nevyzařuje žádnou magii - typická vlastnost mocných artefaktů - a na tváři se mu rozlil potutelný úsměv.

Nebyl jsem tím znepokojen, konec konců byl sám a neměl žádný způsob jak si useknout hlavu... aspoň to jsem si myslel, dokud nevyvolal nějaké masožravé opice, a přikázal jim, aby mu jeho vlastním scimitarem usekly hlavu a nahradily ji Hlavou Vecnovou...

O nějakou dobu později se zbytek první skupiny vydal po stopách druida a zkontrolovat pasti. Našli jeho bezhlavé tělo (a dvě hlavy) a když vlna zábavy na účet druidova hráče opadla, uvědomili si že udělali velkou chybu - Hlava Vecnova pořád měla obě oči! Postarali se tedy o nápravu a znovu připravili všechny pasti.

Tou dobou už Druhá družina slyšela o mocném artefaktu, který by mohli použít ke zničení První družiny. A po mnohých příkořích a strastech našli proslulou Hlavu Vecnovu přičemž, poté co jeden z nich téměř nehodil záchranu proti jednomu z nejslabších známých jedů, na ně velmi zapůsobilo jak důkladně byla chráněna pastmi. Zmocnili se "artefaktu" a zamířili s ním na bezpečnější místo...

...kde se rozhořel konflikt o to, kdo z nich si nechá useknout hlavu! Došlo dokonce na boj, při kterém bylo několik chamtivých postav zraněno a nakonec museli být svázáni, než bude rozhodnuto komu se dostane mocných schopností zprostředkovaných Hlavou... načež byl vybrán kouzelník, kterému jeho družiník bez váhání srazil hlavu. Ale když mu chtěl na krk nasadit Hlavu Vecnovu, znova se rozběhla několik dalších minut trvající hádka. Nakonec byla bezhlavému kouzelníkova Hlava konečně nasazena.

Samozřejmě bez efektu spadla mrtvole z ramen. Všichni zúčastnění na sebe (a na mě) začali křičet a pak, bez mého přičinění, rozhodli že čekali s nasazením hlavy na bezvládné tělo příliš dlouho.

A tak to udělali znova! zabili dalšího člena družiny! Musím dodat, že do té chvíle se mi dařilo držet si pokerovou tvář, ale vteřinu poté co zavraždili už druhéhou hráčskou postavu jsem nedokázal dál zadržovat smích. A Druhá skupina za celou věc vinila mě!

Jako v každém dobrém příbehu, i tady najdete ponaučení - nenechte si useknout hlavu. A pokud to náhodou máte v plánu, raději se nejdříve ujistěte, že opravdu víte co děláte - Bob Apthorpe

Legenda o Hlavě Vecnově se traduje minimálně od roku 1996, kdy ji na stránky Steve Jackson Games (firma, která stojí za systémem GURPS) dal Bob Anthorpe. Za původního autora a gamemastera, v jehož skupině se měla celá věc odehrát, je považován jistý Mark Steuer. Je epický příběh Hlavy Vecnovy pravdivý? Těžko říci. Může se něco takového stát i ve Vaší hře? O tom nepochybujte!
Článek vložil Gurney | Legenda praví, že původním autorem je Mark Steuer; 09.02.2015
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 9 příspěvků.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14191293716431 secREMOTE_IP: 44.221.70.232