Volná diskuze

Selhan
29.5.2018 14:51
RPG Day v knihovně (Praha)
Ahoj, zvu na otevřené hraní 16.6. v žižkovské knihovně Vozovna - organizují to žižcoňáci, kteří tak trochu přebrali štafetu po Sparkle, minule se to vydařilo skvěle (naprosto luxusní prostory, knihovna je velká, pohodlná a hezká), takže přijďte!

Více informací na facebooku, kde se máte v případě zájmu i hlásit k jednotlivým hrám.
Autorská citace #1
31.5.2018 20:36 - PetrH
Toz jsem se prihlasil na to zjednodusene dnd ;) do trpdolu, nepujdete taky nekdo?
Autorská citace #2
14.6.2018 14:54 - PetrH
Nikdo z d20 tam nemiri?
Autorská citace #3
14.6.2018 17:04 - York
PetrH: Býval bych tam rád vedl dungeoncrawl, ale nějak se mi nedaří překonat komunikační bariéru. I když teda popravdě jsem se o to až tak moc nesnažil. A samozřejmě taky není jistý, že by o to vůbec byl zájem.
Autorská citace #4
14.6.2018 19:33 - Selhan
Co se ti nedaří? Neodpověděli na mail?
Autorská citace #5
14.6.2018 19:45 - York
Selhan píše:
Co se ti nedaří? Neodpověděli na mail?


Nikdo z mých známých a spoluhráčů nikoho z organizátorů Žižkonu nezná - dokonce ani nikdo z nich nevěděl, že něco jako Žižkon existuje. Tím jsem vyčerpal komunikační kanály, do kterých se teď jsem ochoten pouštět ;-)

I kdybych chtěl psát mail, tak ho nemám kam poslat.
Autorská citace #6
14.6.2018 20:40 - sirien
York píše:
Nikdo z mých známých a spoluhráčů nikoho z organizátorů Žižkonu nezná

zařiď si to přes Captaina se kterym komunikuješ na GameConu ;)
Autorská citace #7
14.6.2018 21:13 - York
Tak dva dny před akcí už na to asi fakt není čas, ale o to nejde.

Do budoucna by bylo fajn, kdybychom aspoň někoho z nich dokázali přesvědčit, že minimálně o akcích, které pořádají, se fakt stojí za to bavit s lidma na Kostce a RPG fóru - obzvláště když přebírají akci, která se právě tady dlouho pořádala.

Na jednu stranu jsem strašně rád, že zase někdo v Praze pořádá RPGčkový con, na druhou stranu se to z mého pohledu trochu míjí účinkem, když to nijak nenavazuje na 30 let před tím. Nevím, jestli je to tím, že jsou to mladí lidé a fakt nevědí, co se tu dělo dřív, nebo něčím jiným, ale fakt by mě potěšilo, kdyby se nám to podařilo překonat.
Autorská citace #8
14.6.2018 22:19 - sirien
Podle mě to je z velké části efekt sociálních sítí které prostě konkurují zaběhlé komunitě a webům jako je Kostka. Což jsme už řešili v jiných diskusích.

Jinde (larpová komunita) ten efekt nastoupil brutálně dřív a některé ty věci (typu malá vazba mezi jednotlivými generacemi larperů atp.) tam jsou hodně cítit už teď. My jsme na to z určitých důvodů rezistentnější (a Kostka naštěstí z různých důvodů ještě víc než Fórum) a navíc tu vyvíjíme i nějakou aktivní snahu se věcem přizpůsobovat (a tím nemyslím jen ty profily na FB atp.), i když přiznávám že jsme v poslední době trochu polevili v pozornosti... ale prostě point je, že nebylo možné a ani sem si nikdy nedělal iluze že by bylo možné tomu tlaku odolávat na 100% navždy.

To není jako oznámení o rezignaci, jako spíš upozornění že ne všechny bitvy lze vyhrát a podobné střety nelze ustát zcela beze ztrát. Nějaké pozice prostě ztratíme. Doby kdy jedno RPG Fórum mohlo vládnout všem (a vládlo by samo monoliticky ještě dýl kdyby nenastalo Schizma - což ještě že se nestalo, protože by nás tenhle převrat možná zastih ještě míň připravený v naší bublině jednoho webu) jsou dávno pryč a už se nikdy nevrátí - otázka není zda Kostka (a RPG F) nějaký prostor a záběr mezi hráči ztratí, otázka je kolik toho dokážeme udržet.

Věci jako to co píšeš jsou to co by nám hodně pomohlo a o co se musíme snažit a určitě máš pravdu v tom že to je jedna z věcí, které lze a je potřeba praktikovat. Na druhou stranu - tohle prostě nemůžeme táhnout jako admini Kostky sami, na to je nás moc málo (a navíc Dukolm je ponořenej do kódění nějakejch super-cool věcí, z nichž některé nám v tom nakonec nějak taky pomůžou, ale ne přímo a ne hned, Demonica se trochu ztratila v poslední době mi přijde, Gurney zas lítá kdovíkde po světě, naposledy sem ho registroval v nějaký Transilvánii kde si hrál na Van Helsinga či co, ShadoWWW dělá co ve svém čase může a já když nedohánim psaní svejch článků které chci ještě najisto dokončit než cokoliv tak mám plný ruce GameConu kterej oproti zjevnému přesvědčení některých se taky fakt nestane najisto rok co rok sám od sebe).

Co tím chci říct je, že ano, pokud má Kostka stát jako maják nad knihovnou víc jak tisíce článků a diskusí s historií a know-how, jako nejen knihovna minulých, ale nadále i zdroj budoucích překladů a jako místo kde se koncentruje komunita s vkladem který přežívá dýl než tři odscrollování facebookového newstreamu, tak bude potřeba aby se zapojili i další návštěvníci. Mimo jiné třeba tím, co píšeš. Orgové Žižconu budou na GC - stejně jako dost lidí odtud. Zajděte za nima. Pobavte se o tom s nima. Já nestíhám a nemůžu bejt všude. Captain vás navede a kdyby nebyl poruce tak se ptejte po šéfovi Epiců, protože to je jeden z hlavních orgů Žižconu.
Autorská citace #9
14.6.2018 23:03 - PetrH
Demonica tam v vede dnd (teda pokud to neni shoda jmen)
Autorská citace #10
14.6.2018 23:05 - York
Každopádně kdo tam půjdete: Prosím, pozvěte je na Kostku. Třeba se někdo z nich chytí (a snad ho hned zase neodradíme :-)).
Autorská citace #11
14.6.2018 23:27 - sirien
PetrH píše:
Demonica tam v vede dnd (teda pokud to neni shoda jmen)

Já tím nechtěl říct, že přestala existovat nebo že nás přestala mít ráda, jen že poslední dobou nic nenapsala, nepřeložila, nenovinkovala, nediskutovala a tak vůbec :) Co vim tak nejspíš dál open-gamí v Brně a nevim co všechno dalšího dělá...

(Jako ne, že bych jí něco vyčítal - já měl poslední čtvrt rok na Kostku taky řádově míň času, než bych chtěl, takže tu mám neodbavenou frontu článků k napsání a překladů k přeložení, Merlinovi sem slíbil ToA na který sem sotva kouknul (sorry sorry sorry... já se jen musim dokopat k tomu udělat si template, což je práce na den... odtamtud to pak už pude rychle a klidně i po menších částech, slibuju!)... jak píšu, pokud to tu má fungovat ještě dlouho do budoucna (víc než na symbolicky-větší-než-vegetativní-úrovni), pak je potřeba aby se (zase) začala zapojovat i širší komunita. Což, samozřejmě, je trochu začarovanej kruh. Takže asi tak.
Autorská citace #12
15.6.2018 01:13 - Dukolm
York píše:
Každopádně kdo tam půjdete: Prosím, pozvěte je na Kostku. Třeba se někdo z nich chytí (a snad ho hned zase neodradíme :-)).

Tak jestli koukám správně do programu tak se toho můžeš ujmout i sám taky tam budeš :-)
Autorská citace #13
15.6.2018 01:36 - York
Měl jsem teď na mysli tu zejtřejší akci v Žižkovské knihovně.

Na Gameconu nejspíš budu mít trochu problém s identifikací - RPG geeků tam pravděpodobně bude plnej barák ;)
Autorská citace #14
15.6.2018 08:34 - Shako
Sirien píše:
Orgové Žižconu budou na GC - stejně jako dost lidí odtud. Zajděte za nima. Pobavte se o tom s nima. Já nestíhám a nemůžu bejt všude. Captain vás navede a kdyby nebyl poruce tak se ptejte po šéfovi Epiců, protože to je jeden z hlavních orgů Žižconu.


Šéfuje deskoherně a pro jistotu přidej jméno - Filip. ;-)
Autorská citace #15
15.6.2018 10:05 - Demonica
Pořád to tu ale sleduju. :)

Ano, na RPG day v knihovně povedu DnD.

S lidma ze Žizkonu jsem se domlouvala na jiné malé RPG akci (Kralohraní), kde jsem byla jako účastník, že se na mě můžou obrátit, když budou potřebovat vypravěče. Takže jsem se o vedeni her u nich ucházela aktivně. Nechci spekulovat, jestli měli dostatek vypravěčů, takže nepotřebovali vyvěšovat nic zrovna sem, nebo to bylo jinak. Tady na Kostce se info o akci objevilo.

Určitě by bylo super, kdyby se mezi novinkami objevovalo co nejvíce takových či podobných akcí. Jak psal sirien, je to jedna z možnstí, jak se může zapojit místní komunita, tedy kdokoli kdo o nějaké akci ví, může založit novou diskuzi, stačí se stručným infem, nebo napsat komukoli z adminů a ten tu diskuzi založí.
Takže holt musíme být aktivní, aby se tu něco dělo a mohli jsme na staré vztahy navazovat a nové budovat. :)
Autorská citace #16
15.6.2018 12:02 - York
Demonica píše:
Určitě by bylo super, kdyby se mezi novinkami objevovalo co nejvíce takových či podobných akcí. Jak psal sirien, je to jedna z možnstí, jak se může zapojit místní komunita, tedy kdokoli kdo o nějaké akci ví, může založit novou diskuzi


Tohle přesně Selhan udělal (za což mu patří díky), ale 1) nedá se tady na tu akci přihlásit, 2) nedá se tady domluvit s organizátory, protože to tady nečtou a nepíšou sem.


A samozřejmě Kostka by taky rozhodně užila nějakou novou krev a nová krev by nejspíš užila Kostku, kdyby věděla, že existuje, a že tu je spousta materiálů k RPGčkům.
Autorská citace #17
15.6.2018 14:46 - Selhan
Já se do nich právě kvůli tomuhle snažím rýt, teď jsem se aspoň nabídl, že to rozvěsím, nicméně zas na druhou stranu, Yorku, úplně nevím, na kolik je rozumné čekat od organizátorů, že někoho budou uhánět podle jeho nároků. Akce se evidentně naplnila i tak. (Ten mail jsem mimochodem zvláště s ohledem na tebe do postu na RPGF připsal, spolu s popisy nabízených her. Tady mi přišlo, že nikdo s FB problém nemá, tak je to zbytečné. Případně by jim to přece mohl vyřídit někdo z nás.)

Já se s nima o tom určitě zase pobavím, ale zase přesvědčovat je, ať se přesunou z FB, na kterým se to organizuje snadno, sem, mi přijde nesmysl. Noticka, aby se, kdo má zájem, mohl přihlásit, mi přijde jako rozmuný kompromis.

Nebo vás napadá, co by se s tím ještě dalo dělat?
Autorská citace #18
15.6.2018 15:05 - York
Selhan píše:
Tady mi přišlo, že nikdo s FB problém nemá


Pokud někdo s facebookem problém má, tak se to organizátoři nedozví, protože jinak než přes facebook nekomunikují :-)

Kdyby mi nezáleželo obecně na RPGčkových akcích v Praze, tak bych se taky mnohem raději neozýval a nechal to plavat.


Selhan píše:
á se s nima o tom určitě zase pobavím, ale zase přesvědčovat je, ať se přesunou z FB, na kterým se to organizuje snadno, sem, mi přijde nesmysl.


To by ani nebylo rozumné. Jestli je na něco facebook dobrej, tak právě na organizování akcí. Bohužel má ale v tomhle ohledu dost zásadní slabinu, a to že se na něj nedá psát (a diskuse dokonce ani číst) bez facebook accountu.

A samozřejmě pokud chceš komunikovat s lidma, kteří dělají něco jako ty, ale na facebooku nejsou, tak toho psaním na facebook nedocílíš.

Samozřejmě je to jejich rozhodnutí. Pokud se jim do toho chtít nebude, tak s tím nic nenaděláme.
Autorská citace #19
15.6.2018 16:02 - sirien
huh.

Ne, FB fakt neni dobrej na organizování akcí... FB je dobrej na promování akcí. Co do organizace se hodí možná tak na narozeninový párty a jiný super-jednoduchý věci pro pár (málo desítek) lidí.

FB je z pohledu organizace hlavně platforma pro informování, propagaci a komunikaci s publikem. Základní problém je samozřejmě ta komunikace s publikem, kde FB má nevýhodu té ostré hranice "lidí, co jsou na FB". Bohužel, velmi smutná pravda dnešního světa (velmi smutná... tak smutná, že ani většina lidí co tuší že něco není úplně ok netuší jak moc smutná... ale to je jiná story) je, že lidi sou FB tak posedlí, že udržování jiné platformy komunikace je prakticky mrtvá váha - na GC sme třeba mívali nativní web fórum které jsme udržovali právě pro lidi co nebyli na FB, ale už roky zpátky sme ho zrušili, protože jeho užitnost byla pro lidi menší než napsat nám na e-mail.
Autorská citace #20
15.6.2018 16:14 - Selhan
sirien píše:
jiný super-jednoduchý věci pro pár (málo desítek) lidí.

Takže třeba RPG day v knihovně :D
Autorská citace #21
15.6.2018 16:21 - York
sirien píše:
na GC sme třeba mívali nativní web fórum které jsme udržovali právě pro lidi co nebyli na FB, ale už roky zpátky sme ho zrušili, protože jeho užitnost byla pro lidi menší než napsat nám na e-mail


To je ale ta samá situace jako teď, jen z opačné strany. Tady máš zajetou komunitu s existující diskusní platformou (d20.cz) a nějakou tradicí pořádání akcí a chceš po ní, aby ji opustila a začala o tom samém komunikovat někde jinde. Obdobně ses ty snažil přesvědčit lidi, ktří měli zajetou komunitu a diskusní platformu (facebook), aby ji opustili a začali komunikovat někde jinde (na fóru Gameconu).

Mail není rovnocenný komunikační kanál, protože je velký rozdíl psát mail někomu, koho vůbec neznáš, a napsat příspěvek na fórum, kde se cítíš doma (respektive pro tebe možná ne, ale pro mě rozhodně ano). I když pak třeba komunikace přejde na pmky nebo maily, tak možnost udělat ten první krok je pořád hodně důležitá.

Toho ale samozřejmě založením nového diskusního prostoru nedosáhneš, na to musíš naopak začít aspoň trochu komunikovat tam, kde ti lidé jsou.
Autorská citace #22
15.6.2018 16:53 - sirien
Selhan: To dost záleží na tom jak si to představuješ a jak to zorganizuješ. Viděl sem a dělal sem jednodenní eventy pro pár desítek lidí, na který by FB už byl otravně nedostatečnej. Nicméně pokud máš jen někde nějakou tabulku "hra XY, vypravěč Z, hráči A, B, C, D, E" a stačí Ti dohodnout si prostor a tuto tabulku následně zaplnit, pak ano, na to FB skutečně stačí. Popravdě by na to dost možná stačilo i jedno jediný vlákno na nějakym diskusáku (pokud by si ho všimnul dostatečnej počet lidí)
Autorská citace #23
15.6.2018 16:58 - sirien
York píše:
Obdobně ses ty snažil přesvědčit lidi, ktří měli zajetou komunitu a diskusní platformu (facebook), aby ji opustili a začali komunikovat někde jinde (na fóru Gameconu).

Ne. GC měl svoje fórum ještě v době kdy FB nebyl cool. Toto fórum se reálně používalo a žilo (nicméně nikdo z toho netěžil tolik aby z toho udělal fakt komunitní fórum nad rámec toho jednoho momentu v roce kdy se ta akce koná... ale takových promarněných příležitostí je historie GC, zvlášť ta stará, vcelku plná). Následně přišel FB a GC začal komunikovat i přes něj. Existoval nějaký čas kdy se FB a fórum překrývaly (možná jen jeden rok?). Pak se těžiště komunikace s publikem přirozeně přesunulo v podstatě celé na FB - to fórum jsme pak ještě drželi protože jsme si právě říkali že nechceme být "FB exclusive"... jenže po čase sme zjistili, že to je pointless, protože to nemá žádné reálné využití.

Pravda že tady je situace jiná, protože Kostka (a RPG F) jsou samostatné weby s vlastní hybností a stačí je využít. Ale pořád to je nějaká energie navíc a je otázka kolik té energie ten organizační tým má...
Autorská citace #24
15.6.2018 17:20 - York
sirien píše:
Ale pořád to je nějaká energie navíc a je otázka kolik té energie ten organizační tým má...


Tak zrovna mě to třeba nezajímá jako jednorázovka, na kterou bych si přišel zahrát, ale jako jako možnost spolupracovat dlouhodobě.

Dlouho jsem válčil s tím, že jsem neměl nic hmatatelného, co bych mohl prezentovat a propagovat (společná improvizace je možná zajímavý styl hry, ale není to moc použitelné jako produkt), teď už to mám. Cony a akce jsou k tomu dost zásadní a ty Pražské mě zajímají nejvíc - jednak to mám blízko a za druhé Praha nabízí potenciálně největší hráčskou základnu s možností se dlouhodobě scházet.
Autorská citace #25
15.6.2018 18:31 - PetrH
Tak staci se vice Yorku zapojit:) praguecon vola, dalsi n conu te rado nahostuje a muzes delat sve york days treba v mephitu apod, ale: tady je par ksichtu, totoznych z rpgf (*) zbytek visi jinde v siti, nejvic na fb. Stejne nakonec pujdes tam a pak zjistis ze sedis a resis totozne, obdobne dotazy na trech forech, fb atd a zacnes eliminovat a zustanes tam kde je nejvic lidi...
Autorská citace #26
16.6.2018 20:58 - PetrH
Demonica zije:) je s ni fajn pokec, stejne jako hra u snipera byla fajn, snad muj hobiti hrobnik byl fajn a dodatecne se omlouvam paladinovi za jeho pulky:-P jeste ze se ten saman dal ukecat mojima zasobama ginu a kilem uzenek... no hra byla relaxacni, dnd by se mi urcite libilo. No a k te komunite: nikdo z hracu (ne pj) vlastne d20 ani rpgf neznaji. Funguji v nejakych rpg apod skupinach na fb.
Autorská citace #27
18.6.2018 10:26 - Gurney
Já budu samo jen rád, když nám pořadatelé všemožných conů pošlou nějaké oznámení, které můžeme vyvěsit v podobě článku (viz. třeba Žižcon). Takže pokud chystáte nějaký s rpg alespoň vzdáleně související con nebo znáte někoho, kdo takovou věc organizuje, určitě se nemusíte bát nám napsat nebo na tuhle možnost upozornit dotyčného organizátora.

Nicméně těžko k tomu někoho nutit a pokud chcce někdo spolupracovat s lidma, které nezná, tak mu prostě nezbyde čas od času vylézt z komfortní zóny, ten kontakt si zjistit a ten mail napsat. Zas bych z toho nedělal takové drama.
Autorská citace #28
18.6.2018 10:48 - York
Gurney píše:
Nicméně těžko k tomu někoho nutit


Tak jasně, pokud o užší spolupráci s hráči a organizátory Žižkonu zájem nemáte, tak vás k tomu nutit nemůžu a nebudu. Ale i tak mi to přijde škoda.
Autorská citace #29
18.6.2018 11:12 - Gurney
Žižcon tady měl výše postnuté promo a pokud budou mít jen trochu zájem, rádi jim vyvěsíme další na zářijový Žižcon 2018. Krom toho tam Demonica vedla D&D a v závislosti na tom, jak to budu mít se státnicemi bych tam klidně něco odehrál taky, byla to koneckonců výborná akce a fakt jsem si ji užil.

Obávám se, že o co nikdo nemá příliš zájem je spíš přemlouvat někoho ke komunikaci s tebou a řešit tvoje osobní problémy.
Autorská citace #30
18.6.2018 11:36 - York
Gurney píše:
Obávám se, že o co nikdo nemá příliš zájem je spíš přemlouvat někoho ke komunikaci s tebou a řešit tvoje osobní problémy.


Můžeš mi, prosím, vysvětlit, proč to převádíš na osobní konfrontaci? Proč nestačí zůstat u "sorry, nemám zájem"?

Jestli jsem tady někoho prosil o něco nevhodného nebo pobuřujícího, tak bych to rád věděl, abych se toho mohl příště vyvarovat.
Autorská citace #31
18.6.2018 11:56 - PetrH
na Zizkone bych mel vest lone wolf adventure games;)
Autorská citace #32
18.6.2018 12:23 - Gurney
York: čistě za sebe...
...mám zájem: potkat se zase s lidma kolem Žižkonu, posedět s nima a když na to přijde tak se i pobavit jestli pro sebe můžem něco udělat; GC by mohla být dobrá příležitost, tak uvidíme
...nemám zájem a nevidím důvod se za to omlouvat: řešit tvoje osobní problémy jako že nemáš kontakty, nemáš FB, nechceš psát maily cizím lidem, chceš komunikovat s orgy pouze na svých oblíbených fórech

PetrH: cool, to bych si zrovna docela rád zahrál
Autorská citace #33
18.6.2018 12:26 - York
Gurney píše:
...mám zájem: potkat se zase s lidma kolem Žižkonu, posedět s nima a když na to přijde tak se i pobavit jestli pro sebe můžem něco udělat; GC by mohla být dobrá příležitost, tak uvidíme


Super, díky. O nic víc jsem nežádal.
Autorská citace #34
18.6.2018 14:02 - PetrH
Gurney, fajne :) aspon nebudu sam :)) plan je na dve hry
Autorská citace #35
13.3.2019 17:45 - Selhan
Tak konečně máme termín dalšího opengamingu ve skvělých prostorech Žižkoské Vozovny,j e to sobota 6.4.2019.
Následně se vyráží zážitek probrat do jednoho z přilehlých restauračních zařízení. Informace na FB

Hry v nabídce:

DIVOKÝ KRAJ
vypravěč: Ivo Denemark, Okrasný ředitel
počet hráčů: 3-5
vhodné pro pokročilé

Žádná myš, ani ta nejodvážnější z Myší hlídky takhle daleko za pachovou stopou nemá co pohledávat. Zde, již neplatí relativní bezpečí Myších teritorií a velcí dravci nadále vládnou krajině a rozhodují o životu a smrti.
Ale i na tomto pustém a nebezpečném místě údajně žijí myši. Jedná se o legendu? Sběrači z hraničních osad tvrdí, že je zahlédli, ale kdo by věřil jejich opileckým povídačkám? Údělem hlídkaře zkrátka někdy je i lov báchorek.

Myší hlídka je středně náročný systém stvořený k tomu, aby vytvářel zajímavé příběhy a podporoval spolupráci hráčů. Je zasazen do fantasy světa stejnojmených komixů o antropomorfních myších v anarcho-feudální společnosti.

KRIMINÁLKA BRNO
Vypravěč: Sniper
Počet hráčů: 2-4
Systém: bez systému

Brno, 17.12.2018, ráno

Dorážíte na poradu jako každý den. Tenhle případ zaměstnává většinu - 5 ztracených žen, podobného věku, o únosci se ví jen základní a případ se nehýbe.

Veliteli zazvoní telefon. Vypadalo to jako další oběť, ale ne, tentokrát asi vražda.

"Vy čtyři, běžte a vyřešte to, zítra vás chci zpátky na tomhle případě!"

---------------
Tato hra je netradiční - čistá detektivka, simulace policie. Žádné kostky a náhoda. A hlavně - CHYTRÉ MOBILY a NOTEBOKY sebou, budete je potřebovat.

TROSEČNÍCI
Vypravěč: Michal Mikuš
Počet hráčů: 2-5
Vhodné pro pokročilé

Družina dobrodruhov stroskotá na neznámom ostrove. Bez zbraní, bez výbavy a zdá sa, že i bez vyhliadok na budúcnosť. Naviac sa zdá, že i čas hrá proti nim. Dokážu sa zachrániť a nájsť cestu z ostrova skôr, ako bude príliš neskoro ? Postavy budú predpripravené a rozdáme si ich na mieste. Dobrudružstvo je vhodné pre hráčov, ktorí už majú skúsenosť s hraním RPG.

DnD 5th edition. Tradiční hra v moderním podání se vším fantasy hávem, který k tomu patří. Nažhavte kostky, připravte tužky a gumy.

NUMENERA
Vypravěč: Martin „Smaug“ Dvořák
Počet hráčů: 2-5
Systém: Cypher System

Planeta Země miliardu let v budoucnosti. Slunce mělo dávno usmažit veškerý život, byla však přijata protiopatření. V průběhu osmi epoch – světů – byly civilizace s technologiemi překračujícími naše nejdivočejší představy střídány pády do nejhlubšího barbarství. Nanotechnologie, genetické inženýrství, hvězdné brány, dimenzionální cestování, formování planet a samotných hvězd, překonání potřeby hmotného těla – to vše a mnohem více bylo v průběhu času v lidských možnostech.
Nyní žije lidstvo v Devátém světě na troskách předchozích civilizací, kterým nerozumí. Tvář planety se změnila a je poznamenána jizvami kontinentálních rozměrů. Pravidelná řada kopců může být povrchem obřího stroje, jeskyně útrobami kosmické lodi nebo pradávnou laboratoří. Obávaný horský štít ukrývá superpočítač se zálibou v ovládání počasí. Po pláních kráčí chodící města a na nebi levitují krystalické monolity. Divotvůrní nanové poroučí všudypřítomným neviditelným stroječkům a dokaží tak vytvořit ohnivou kouli či vyvěštit odpověď na svou otázku z datasféry. Někteří tvrdí, že všeuměl Jack vyšplhal po Stonku fazole – nepředstavitelně vysokém kabelu z uhlíkového vlákna – až na oběžnou dráhu, kde uloupil znalosti obrů.
Tak jako dávní předkové těžili v lesích dřevo a v horách kovy, pokouší se odvážlivci shromáždit dosud fungující technologické artefakty – numenéry, porozumět jim a využít je pro zlepšení každodenního života…
Numenéra využívá tzv. Cypher System vyvinutý v roce 2013 Monte Cookem původně právě pro tuto hru. Tento herní systém se opírá o dva základní pilíře, jimiž jsou jednak přímá úměra mezi investovaným úsilím (effort) a šancí na úspěch určité akce (zásobárny síly, rychlosti a intelektu zde fungují zároveň jako zdroje a výdrž), jednak časté používání jednorázových numenér – udělátek (cyphers), které jsou Devátém světě k nalezení na každém kroku a měly by mít co nejpodivnější různorodé efekty. Pravidla vysvětlím na místě, k dispozici budou předpřipravené postavy (osobní deníky jsou v angličtině, ale nejsou příliš rozsáhlé a všechny charakteristiky vysvětlím v rámci výkladu pravidel).

KRV NA REIKU
Gamemaster: Michal Cáp
Žáner: grimdark low-fantasy
Systém: Warhammer Fantasy Roleplay 4th Edition

Počet hráčov: 2-5, tvorba postavy bude súčasť testovania novej edície a prebehne buď s predstihom online, alebo pred samou hrou

Test 4. edície Warhammer Fantasy Roleplay, v ktorej sa hráči ujmú rolí viac či menej prostých obyvateľov a ich krutej nie úplne príčetnej každodennosti. Hra nie je vhodná pre úplných začiatočníkov, znalosť tzv. Starého sveta Warhammer Fantasy nie je nutná, ale vítaná. Hra bude pomerne brutálna, naturalistická a dokonca môže obsahovať čierny humor a smrť postáv na infekčné choroby.
Autorská citace #36
3.4.2019 11:16 - Selhan
Zbývají dvě volná místa na hru trosečníci v DnD 5e a jedno na Krev na Rieku ve Warhammeru.
Autorská citace #37
25.5.2022 17:22 - Selhan
Omlouvám se, že s tím sem jdu dost pozdě, ale ještě jsou volná místa na další knihovnický rpg den tuto sobotu 28.5. - opět v prostorech žižkovské Vozovny. Více informací zde na FB: https://www.facebook.com/events/572123400664112/
Autorská citace #38
25.5.2022 18:41 - sirien
FB wall :(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10068202018738 secREMOTE_IP: 3.215.186.30