Volná diskuze

ben222
18.10.2019 18:26
Upravování DnD
Nazdar lidi,
v dnešní moderní době se často setkávám s tím že hráče nezajímá fantasy.Rozmýšlel jsem co se dá s tím a myslím si že by se dalo dnd upravit do steampunku,sci-fi a realismu.Má to ale jeden zásadní háček-nevím jak by se to dalo udelat.Prosim pomožte mi.Jsem odkázán na vaší milost :).
Autorská citace #1
18.10.2019 18:58 - Tarfill
Bene, pokud jde o to vyřešit myšlenku "hrát něco jiného než fantasy" tak vůbec nemusíš upravovat pravidla DnD. Na tom by sis totiž mohl i docela vylámat zuby.
Stačí se naučit jiný, třeba více universální systém, který Ti pomůže odehrát příběh v jakémkoli prostředí, které Tě napadne. Zde na kostce je třeba skvělý překlad pravidel FATE, takže ani nemusíš bojovat s případnou angličtinou.
Ale upravovat pro tohle pravidla DnD bych nedoporučoval...
Autorská citace #2
18.10.2019 19:12 - sirien
Pokud stojíš o DnD ve steampunku, tak se zkus podívat na Eberron.

Pokud stojíš o DnD ve sci-fi, tak si najdi "Spalljammer".

Obojí je pořád plnohodnotný fantasy - to první je fantasy steampunk (plus mínus cca tak nějak trochu...), to druhý je epic fantasy ve vesmíru (na magických vesmírných lodích atd.)

Nicméně narovinu, DnD je v principu epická hrdinská fantasy. K tomu jsou ta pravidla určená, s tím jsou psaná a navržená a tomu se v nich věci podřizují. Pokud chceš hrát nějaký jiný žánr, tak asi nebude od věci zkusit šáhnout po jiných pravidlech. Jejich výběrem a učením nakonec strávíš řádově míň času, než bys strávil snahou přepracovávat DnD do něčeho, co DnD neni, a stejně to nakonec bude fungovat líp, než přebastlený a zazáplatovaný DnD.
Autorská citace #3
19.10.2019 07:59 - krytah
Souhlasím s tím, že upravovat DnD v tomto směru je nejspíš špatný nápad. Na druhou stranu nemusí být nemožné zahrát v DnD sci-fi atd. Tuším v PPJ jsou dokonce napsané staty moderních a 1 nebo 2 sci-fi zbraní.

Ano, chtělo by to drobné úpravy, jako třeba místo útoku navíc výcvik s větší ráží, ale dle mě by to šlo.
Autorská citace #4
19.10.2019 10:03 - LokiB
Kdybys, jak zmiňuje Tarfill, chtěl zkusit jiná pravidla místo DND, tak třeba Savage Worlds je univerzální systém, ve kterém settingy pro steampunk, sci-fi i "realistické světy" již existují a jsou obecně používané.

DnD se dá upravovat, když to člověka baví a je to pro jeho skupinu, na jiné žánry, domácími pravidly si člověk věci přiohne k obrazu svému, ale málokdy je to něco, co má potenciál se rozšířit.

Jádro systému ti fungovat bude, co budeš potřebovat upravit jsou povolání (vyházet ta nefantasy a vytvořit nová pro tvůj žánr) a kouzla tak, aby to odpovídalo. Ve steampunku se dá využít dost z Alchymisty pro DnD.
Obecně tam, kde postavy běžně nekouzlí, tak naroubovat kouzla na různé předměty a jejich využítí ... teleport přes teleportovací krabičku, magický útok přes příslušnou zbraň, ochrany přes různé osobní štíty atd.

Konec konců Starfinder (když si dáš do vyhledávače starfinder pdf, tak ti to pravidla najde) když se podíváš, je Pathfinder pro scifi místo fantasy. Tam tak nějak je vidět, jak by DnD pro scifi mohlo vypadat
Autorská citace #5
19.10.2019 10:45 - ben222
Dobře, myslím že Savage Worlds by mohlo být docela dobrý.Mrknul jsem na to a vypadá to dobře.
Autorská citace #6
19.10.2019 11:00 - sirien
Jestli někdo chce vidět jak vypadá DnD ve sci-fi tak se stačí podívat na d20 Modern (systémové 3 jádro pro settingy v současnosti/budoucnosti) nebo na Star Wars Saga Edition 2e (cca totéž s nějakými dalšími úpravami).

Za sebe musím říct že d20 Modern mi vždycky přišly takový sterilní, asi jak GURPS, ale nudnější, a SWSE je za mě rovnou ukázka špatného designu, resp toho co se stane když se pro výrazný setting a žánr vybere nehodící se systém. Ale jako obojí splňuje rámcové zadání "DnD ve scifi" (a obojí ukazuje proč by DnD mělo zůstat u fantasy...)
Autorská citace #7
19.10.2019 11:02 - LokiB
sirien: a Starfinder tě předpokládám moc neoslovil, to mi přijde jako real DnD ve scifi celkem blízko
Autorská citace #8
19.10.2019 11:08 - sirien
Vůbec sem ho zatím neviděl. Nicméně PF je DnD 3.75 a SF je co sem čet trochu vybroušenej PF ve vesmíru, takže něco jako DnD 3.8, takže zadání "DnD v SF" to asi tanky splňuje, jen k tomu nemám co napsat (zatím, nicméně zázraky bych od toho nečekal).
Autorská citace #9
19.10.2019 11:17 - ShadoWWW
Pokud chceš Sci-Fi DnD, Starfinder je asi nejlepší volba.

Jinak co třeba Shadowrun (aktuálně tu bude mí i překlad) nebo Cyberpunk Red?
Autorská citace #10
19.10.2019 11:37 - Lethrendis
Shadowrun je taky fantasy. Sci-Fa ntasy.
Autorská citace #11
19.10.2019 12:31 - LokiB
Na Savage Worlds je fajn, že mají dost oficiálních settingů pro různé žánry (steampunk - Rippers, pirátská fantasy - 50 Fathoms, western - Deadlands Reloaded, paranormální současnost - Weird Wars + Achtung! Cthulhu, zombie horror - ETU, postapo - Rifts, scifi - Last Parsec, high fantasy - Suzerain, cyberpunk - Interface Zero)

Ale Starfinder bych řekl, že je fakt nejblíž DnD-scifi, co jsem zatím viděl :)
Autorská citace #12
19.10.2019 12:42 - sirien
Oficiální settingy napříč žánry mají i GURPS, d20 a Fate.
Autorská citace #13
19.10.2019 13:10 - BasilisK (zapomenuty
Co Mutant Crawl Classics? Celkem cool science fantasy.
Autorská citace #14
19.10.2019 13:34 - sirien
Basilisk: v účtu máš nastavenej b***@seznam.cz e-mail, tak si to heslo "zapomenuty" (heslo, předpokládám...) můžeš resetovat. (Pokud si už zapomněl i ten e-mail, tak se mi ozvi napřímo)
Autorská citace #15
19.10.2019 15:11 - BasilisK (zapomenuty
Dík, já to tu občas jen přičítám a možná hodím něco ze Tmy :-)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.58999395370483 secREMOTE_IP: 100.24.115.253