Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.

Jak překládat obor bojovníka Cavalier? - anketa končí 21.10.

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Kavalírkladné body13
Rytířkladné body5
Bohatýrkladné body21

Jak přeložit tulákův obor Inquisitive?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Slídilkladné body6
Pátračkladné body7
Vyšetřovatelkladné body5
Detektivkladné body0
Všímákkladné body0
13.1.2018 18:09 - Log 1=0
13.1.2018 18:49 - Maugir
Jo, přemýšlel jsem nad ním, ale říkal jsem si, že pokud jsou FR jeden z nejdéle fungujících rpg settingů, tak tam přece musí být i smysluplnější bůh rodiny a domova, Lathander je spíš Apollón než Héra (mezi uctívači bych raději viděl "mothers, housekeepers, midwives" než "merchants, travelers, artists"). Ale rozhodně díky za rychlou odpověď, kdybys náhodou věděl ještě o nějakém dalším božstvu, budu rád.
(Zatím se mi zdá, že bohové jsou dělaní hlavně s ohledem na postavy a ne na uvěřitelný svět, což asi v DnD dává smysl.)
13.1.2018 19:38 - Kosťa
Koukni na Selûnu která je bohyní měsíce a mimo jiné i mateřství nebo pokud hledáš spíš vášeň a lásku tak koukni na Sune, jinak Šántí je bohyně sklizně a úrody ta by tě taky mohla zaujmout.
Jinak souhlasím s tím že bohů války je milión stejně jako bohů smrti, ale boha kovářů a oně jsem nenašel (snad Gond ale ten je spíš přes vynálezy)
Projdi si Dobrodruhova průvodce mečovým pobřežím, tam sem o něchhle našel zmínky.
13.1.2018 21:22 - chrochta
Trváš na lidském bohovi? Pokud by postačovali půlčíci, zkus... Sheelu Peryroyl (Šáru Pomoštnou)? Někdo z té tlupy má na starost domov (a za symbol má krb).

Případně by mohla posloužit Šántí (Chauntea). Ta by snad mohla být i přeložená na Kostce (nebo alespoň mám ten pocit, že jsem jí překládal kvůli Měsíčninám a Severu).

Jinak ve Forgotten Realms ve skutečnosti chybí extrémní množství "normálních" bohů, kteří ovšem nejsou vhodní jako patroni dobrodruhů nebo organizovaných církví (obdoba římské Vesty, ochránci řemesel, božstva starající se o těhotné, těhotenství, porod a malé děti, pozemní poutníky, skot a koně...).
13.1.2018 21:24 - sirien
...v tomhle FR fakt dost sucks. Co rasa to pantheon kterej ani nedává smysl. Člověk se bojí otevřít dveře aby na něj nevypadlo další redundadní božstvo.
16.1.2018 14:01 - Vojtěch
U lidí je mateřskou figurou docela i Chauntea tedy. Pak je tam Hathor a Isis u Mulhorandského pantheonu. Faktem je, že se tam každý modlí o věci, které nemá nikdo další ke svému patronovi i když to jeho portfolio přímo neobsahuje.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17941999435425 secREMOTE_IP: 54.163.39.19