Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

Ledová propast - Wlkerovo dobrodružství
15.9.2017 21:46 - ShadoWWW
Wow. DnD to dotáhlo až na oficiální YouTube kanál Adobe Adobe Creative Cloud.
15.9.2017 22:13 - sirien
Funny věc je, že když 4e vypadala, že zabila DnDčko a Pathfinder byl na cestě vzhůru, tak když to začalo vypdat, že 5e může bejt úspěšná, moc sem jí to nepřál z obavy, že to bude zase tatáž story o hře, co se rozletí okolo, ale přitom bude vlastně dost shitově a nudně designovaná.

Když dneska člověk vidí, jak výborná hra to skutečně je a jak Wizardi otočili o 180° a začali u 5e drsně dupat po kvalitě, kvalitě a kvalitě, tak mě podobné úspěchy naopak vždycky potěšej.
16.9.2017 13:16 - ShadoWWW
Wizardi v rámci akce Extra Life představili doplněk pro Tomb of Annihilation s názvem THE TORTLE PACKAGE. Tento balík obsahuje novou hráčskou rasu želvan (angl. tortle) a minidobrodružství s želvany.Co želvan obnáší?
Želvanská jména
Želvané upřednostňují jednoduchá jména, stejná pro muže i ženy, která mají obvykle jen jednu či dvě slabiky. Pokud se želvanovi z nějakého důvodu nelíbí jeho jméno, může si ho změnit. I třeba tucetkrát za život. Želvané nemají příjmení.
Mužská a ženská jména: Baka, Damu, Gar, Gura, Ini, Jappa, Kinlek, Krull, Lim, Lop, Nortle, Nulka, Olo, Ploqwat, Quee, Queq, Quott, Sunny, Timor, Ubo, Uhok, Wabu, Xelbuk, Xopa, Yog

Želvanské rysy
Tvá želvanská postava má rysy, které ji umožňují vyrovnávat se s nástrahami divokého světa.
Zvýšení hodnot vlastností. Tvoje hodnota Síly se zvýší o 2 a tvá hodnota Moudrosti se zvýší o 1.
Věk. Želvané několik týdnů po svém narození plavou a pak se naučí chodit po dvou. Dospělosti dosáhnou v 15 letech a průměrně se dožívají 50 let.
Přesvědčení. Želvané žijí zpravidla řádný, rituálním životem. Rozvíjejí zvyky a rutiny a jak stárnou, stále více na nich lpí. Většina z nich je zákonně dobrá. Někteří mohou být sobečtí a chamtiví s větší tendencí ke zlu, ale zpravidla se nestává, že by se vzdali řádu ve prospěch chaosu.
Velikost. Dospělý želvan je 5 až 6 stop vysoký a průměrně váží 450 liber, z čehož asi třetinu váhy tvoří krunýř. Tvá třída velikosti je Střední.
Rychlost. Tvá základní rychlost chůze je 6 sáhů.
Drápy. Tvé drápy jsou přírodní zbraně, které můžeš používat k úderům beze zbraně. Pokud s nimi zasáhneš, způsobíš sečné zranění rovné 1k4 tvá oprava Síly, místo drtivého zranění běžného pro úder beze zbraně.
Zadržení dechu. Umíš zadržet svůj dech až na 1 hodinu v kuse. Želvané nejsou přirození plavci, ale mohou jistý čas zůstat pod vodou, než se musí vynořit a nadechnout.
Přirozená zbroj. Kvůli svému krunýři a tvaru těla jsou pro tebe zbroje nevhodné. Tvůj krunýř ti ale poskytuje dostatečnou ochranu; dává ti základní OČ 17 (tvoje oprava Obratnosti nemá vliv na tuto hodnotu). Nošení zbrojí ti neposkytuje žádný užitek, ale používáš-li štít, můžeš si započítat jeho bonus jako normálně.
Ochrana krunýře. Jako akci se můžeš stáhnout do krunýře. Dokud z něj nevylezeš, máš bonus +4 k OČ a výhodu k záchranným hodům na Sílu a Odolnost. Zatímco jsi v krunýři, ležíš, tvá rychlost je 0 a nelze zvýšit, máš nevýhodu k záchranným hodům na Obratnost, nemůžeš provádět reakce a jedinou akci, kterou můžeš provést, je vylézt z krunýře pomocí bonusové akce.
Instinkt přežití. Máš zdatnost v dovednosti Přežití. Želvané mají silně vyvinuté instinkty přežití.
Jazyky. Umíš mluvit, číst a psát akvanštinou a obecnou řečí.


Taky v tom vidíte ideální příležitost, jak si zahrát želvu nindža (želvanského mnicha)?
16.9.2017 18:58 - Log 1=0
Želvan vypadá zajímavě. Spíše jako sranda, ale jak kdo chce.
I když tedy mnich je to poslední povolání, které bych s ním hrál.
16.9.2017 19:40 - ShadoWWW
Mně tam akorát fluffově nesedí ten krátký věk. Želvy jsou známé svou dlouhověkostí.
16.9.2017 20:30 - wlkeR
A rychlost...
16.9.2017 21:02 - ShadoWWW
Jo, ta by taky mohla být jen 5 sáhů jako u ostatních pomalejších ras.
19.9.2017 20:04 - Alfirin
Ahoj,

s přítelkyní hledáme hrající skupinu nebo DM v Praze.
Případně máme i více zájemců.

johandogg@gmail.com

Díky.

H.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.43521595001221 secREMOTE_IP: 54.158.21.160