Kultura

sirien
2.2.2015 04:03
Jaké RPG (aktuálně) hrajete?
Název zní jasně :)

Výsledky 2015-22 (17-18 jsou divné...)

Uvažujte poslední cca rok něco pravidelnějšího
(tj. jeden ukázkový one-shot spíš ne, víc one-shotů v daném systému nebo nějakou mini-kampaň už ano)

Můžete hlasovat až pro 5 systémů! (Pokud jste toho hráli za poslední rok víc, tak dopište do diskuse)

U druhé ankety - Ti z vás co mají vlastní systém A FORMALIZOVALI JEJ A ZVEŘEJNILI (tj. jmenovitě zejména Jerson a York) NEUVÁDÍ postlední možnost (ale spíše jednu z těch prvních)

Ankety na d20 jsou průběžně editovatelné bez ztráty výsledků, takže pokud jsem něco opomenul nebo by byla potřeba jiná úprava, tak si řekněte a opravíme za běhu.

Nebojte se své kliknutí v diskusi upřesnit (bude to zajímavé, ankety nelze spojovat, tak aspoň třeba uvidíme jak moc je vztah mezi konkrétním systémem a tendencím k jeho úpravám atp.)

Hrajeme:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
naživokladné body39
virtuálněkladné body2
obojíkladné body15

Pravidla bereme

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
V podstatě as writtenkladné body39
Tak nějak dle pravidelkladné body15
Velmi "volně" dle pravidelkladné body1
Ten systém sme převorali k nepoznáníkladné body1
Ehm... systém... no...kladné body0
Ten systém jsme si vytvořilikladné body0

Co jste hráli ve 2023?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 5 bodů.
oDnD / Oldschoolkladné body1
OSE / DnD Basickladné body7
ADnDkladné body2
DnD 3.Xe / PFkladné body2
DnD 4ekladné body0
DnD 5ekladné body26
Jeskyně a dracikladné body27
Pathfinder 2ekladné body2
13th Agekladné body2
Dungeon crawl classicskladné body2
Zapovězené zeměkladné body4
Fate 4e / FAE (/Rozcestí)kladné body6
Fate ep. I: SWkladné body0
Fate 2e / PIkladné body2
DrDokladné body0
DrD+kladné body0
DrDIIkladné body3
Cosi čemu říkáme "dračák"kladné body1
Dračák podle staré školykladné body2
Dračí hlídkakladné body3
Kouzlem a mečemkladné body0
Lone Wolfkladné body0
Vampire 5ekladné body1
Hunter 5ekladné body1
Werewolf 5ekladné body0
WoD (oWoD, nWoD, 20th, CoD...)kladné body0
Jiné WW hry (Exalted, Scion...)kladné body0
Shadowrun 1-3ekladné body0
Shadowrun 4-5ekladné body0
Shadowrun 6ekladné body1
Cyberpunk RED/2020kladné body2
Call of Cthulhukladné body3
WHFRkladné body3
WH40Kkladné body1
SWSEkladné body0
Star Without Numberkladné body1
Travellerkladné body0
Star Wars RPGkladné body0
Alien RPGkladné body5
GURPSkladné body0
Savage Worldskladné body1
Jiné d20kladné body0
Apocalypse Worldkladné body1
Avatar RPGkladné body1
Dungeon Worldkladné body0
Svět dračákukladné body0
Svitky hrdinůkladné body3
Příšera týdnekladné body5
Ironswornkladné body1
Jiný "World" (PbtA)kladné body3
Blades in the Darkkladné body3
Scum and Vilainykladné body1
Jiné FitD hrykladné body1
GUMSHOEkladné body1
Mouse Guardkladné body1
24xxkladné body1
Mouseritterkladné body1
Chuubokladné body0
Omegakladné body1
Omega Juniorkladné body2
Voidkladné body1
Vaesenkladné body3
Jiné - mainstreamkladné body0
Jiné - indiekladné body5
Vlastní (nezveřejněné)kladné body4
25.12.2023 23:11 - sirien
spadal by, ale protože mi je jasný že ho bude chtít kliknout ještě pár dalších lidí tak sem ho tam rovnou přidal :)
26.12.2023 11:34 - RoVan
Sirien: Chybí mi tam Příšera a Svitky hrdinů (jo, můžu to dát jako jiná BPTA, ale oboje by možná mohlo mít pár hlasů).
27.12.2023 09:03 - Crushir
Stín meče :-D
27.12.2023 10:32 - Šaman
Poprvé po patnácti letech bych mohl vyplnit i modul / připravené dobrodružství. Rozehráli jsme My být goblini #0 a na Silvestra se pokračuje tím oficiálním modulem.

Ale systém je stále Fate k6, nazývaný interně Dračí Osud, tedy "dračák" :D
31.12.2023 17:39 - sirien
Crushir píše:
Stín meče :-D

...to je vtip nebo to jako vážně? (nechci rejt, jen jestli jo tak mě to fakt překvapuje :D )

RoVan: přidám
4.1.2024 09:16 - Markus
Zdravím Kostku! Dovolím si využít téhle diskuze k poslání odkazu na další dotazník.

RPG Fórum pořádá tradiční novoroční anketu s cílem zjistit, jaké hry se u nás hrajou. Tak pojďte prosím odpovědět na jednoduchou otázku – „Jaké RPG hry jste hráli v roce 2023?“ Máte to za minutku dvě. Předem díky!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4IXEonNnwamPGWX4qNtdz3tnLo5MmB4UOuKTCsbQ1wgoyqw/viewform?usp=sf_link
4.1.2024 09:32 - LokiB
Vyplnil jsem tam i tam:

Markus: čistě ze zvědavosti - jaká je ve vaší anketě myšlenka za tím, že na první stránce vyplním, jaké hry hraju, a na druhé stránce se mě ptáte, kolik jsem měl sezení ... ovšem ne v těch hrách, které jsem označil?
4.1.2024 11:24 - Markus
Je to dáno technickými limity – Formuláře Google mi neumožní zeptat se na to, cos reálně zaškrtl, takže tam musejí být přednastavené kolonky. Dávat tam 250 kolonek by byl overkill, tak se ptáme jen na cca 20 her, u kterých tušíme (podle loňských výsledků), že jsou nejčastější. Je to vlastně takový kontrolní součet :)

A díky!
4.1.2024 15:03 - York
Loni jsem překvapivě skoro vůbec nePJoval. Jeden z mejch dlouhodobejch spoluhráčů to vzal za mě a povedlo se mu s minimem přípravy rozjet výbornou kampaň, takže od jara hraju Dračák podle staré školy za postavu a skvěle si to užívám. Zároveň s ním hraju jeho vlastní systém Brána Středomoří, což je vcelku klasickej DrD-like middleschoolovej systém s freeze-frame soubojákem a zajímavým, dlouhá léta rozvíjeným světem. Obojí pravidelně 2x týdně.

K tomu jeden oneshot na slezině RPG fóra, tři na Gameconu a jedna testovací hra před Gameconem (všechno Dračák podle staré školy).
5.1.2024 12:40 - sirien
Jen připomínám, že pokud v anketě výše nevidíte hru kterou jste hráli, tak stačí napsat a klidně vám jí tam za běhu přidám.
5.1.2024 12:40 - MarkyParky
Sirien píše:
Marky: stačí na Kostce napsat do diskuse a já tam ty hry do té ankety přidám a můžeš pro ně hlasovat přímo ;)


Hrál jsem OSE, tedy defacto DnD Basic, asi 40 sezení. Hlasováno zatím jako oDnD/oldschool, což je nejblíž, ale blbě - je to jiná generace DnD (nultá, zatímco DnD Basic je první).

Tady by to asi fakt chtělo zaškrtávátko DnD Basic nebo DnD 1E nebo tak něco - je to nejretroklonovanější a nejhranější verze starého DnD a jako jediná z celé série chybí.

Hrál jsem Ironsworn (hlasováno jako jiné PbtA). Tady nevím, nakolik je to rozšířené a jestli má smysl mít vlastní čudlík.


Když je přidáš (nebo alespoň to DnD 1E), tak to klidně poupravím, ale mám jisté pochybnosti o tom, že se k tomu lidi budou vracet a korigovat to. A ty případné hlasy pro OSE/DnD Basic budou teď rozstřelené kdoví kde, pokud je někdo dával.
5.1.2024 12:46 - sirien
Přidal sem ti tam obojí.

I pokud to lidi nezkorigujou letos, tak to zůstane jako záznam do dalšího roku kdy to tam bude od začátku. Historicky se už takhle pár věcí přidalo / rozdělilo (ale i sloučilo... obecně z tý ankety vyřazuju položky co mají tři roky v řadě 0 hlasů)
5.1.2024 12:54 - MarkyParky
Jo a pak jsem docela dost hrál 24xx a to by taky celkem mohlo mít impakt mezi lidmi. Zatím mám jako jiné Indie.
5.1.2024 15:37 - sirien
ok, přidáno, uvidíme jestli se k němu přihlásí někdo další :)
5.1.2024 16:34 - Jezus
Zahlasováno. Nakonec jsem tam zaklikl i to OSE, protože jsme ho loni z výzkumných důvodů docela hrál, byť už ho teď de facto nehraju (a snad už nikdy hrát nebudu :-D ).
14.1.2024 10:13 - sirien
ping
15.1.2024 12:22 - Ebon Hand
Dal jsem převorané ADnD. Můj hlas je za mě a mých 7 hráčů. :-)
18.1.2024 21:51 - Crushir
sirien píše:
Jo hrajeme. Prostě sme to vytáhli z hrobu a trochu oprášili :-D
23.1.2024 22:35 - sirien
ping... to tu ještě nechám asi viset do konce měsíce než to posčítám, tak ještě můžete vyplňovat :)
24.1.2024 09:34 - Almi
13th Age. Hlas za mne (a dalších 9 hráčů i vypravěčů (Beltar, Sethi, Percy, Bára, Michal, Vojta, Veronika Varlotrha, Smud, Nerhinn) ve skupinách kolem mne, co sem (asi) nechodí..

Takže celkem 10 :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063766956329346 secREMOTE_IP: 3.149.251.155