Kultura

Maelik
19.1.2019 15:05
Google dokument se Sirienovým nástřelem alternativní verze dobdrodružství a komentáři k němu najdete zde: Google Doc
5.2.2019 14:26 - sirien
btw. ještě by to chtělo nějakej název místního kraje.
5.2.2019 14:34 - Aegnor
"Kraj ve kterém nejsou žádní skřeti, čestně!"
5.2.2019 14:35 - krytah
York: Jako, napadlo mě ještě Kovářov nebo Kovárnov, ale Kovaříkov mi zněl nejlíp. Možná pravě kvůli tomu, že odmalička slýcháváme v pohádkách zdrobněliny.
5.2.2019 14:42 - York
Krytah: Nebo Kovadlina.
5.2.2019 14:45 - krytah
To spíš Kovadlinov, i když to zní jako ruský příjmení. :D
5.2.2019 14:52 - Maelik
sirien píše:
Připravíš tím hráče o jeden další hint k tomu, kde mají skřety hledat.


Úplně nevidím jak. Místní zmíní hrobku paladina tak jako tak. Viz:
Píše:

Informace které se lze dozvědět:
...
* Info o místním hobitím hrdinovi-paladinovi


To co navrhuju je jen, že to není nějaký paladin, ale jejich hrdina, kterým se doteď chlubí. Ne jeho hrobem, ale tím, že je z právě téhle vesnice.

O tom, že někde v lese je hrobka možná někdo ví, ale s paladinem si to nemusí spojit.


sirien píše:
btw. ještě by to chtělo nějakej název místního kraje.Co třeba mít řeku Jara, takže kraj bude Pojaří?
5.2.2019 14:57 - Aegnor
Maelik píše:
To co navrhuju je jen, že to není nějaký paladin, ale jejich hrdina, kterým se doteď chlubí. Ne jeho hrobem, ale tím, že je z právě téhle vesnice.

O tom, že někde v lese je hrobka možná někdo ví, ale s paladinem si to nemusí spojit.

Pokud to bude hrdina pro tuhle konkrétní vesnici ... a bude pro tu vesnici tak důležitej, že bude pohřbenej poblíž, tak proč by věděl o hobitím paladinovi, ale nevěděl o jeho hrobce?
5.2.2019 15:00 - sirien
To je myšlené jakože "v tomhle kraji žil nějaký hobití paladin", ne jakože hráči dostanou celej jeho životopis i s detaily. Všimni si že např. informace o tom k jakému řádu patřil je už vedená jako bonusová a další informace o onom řádu jsou už jiná stopa u jiné dovednosti.

Pokud budeš mít na mapě nějakou vesnici z níž ten hobit pocházel, ale místní Ti sdělí, že ve skutečnosti ta vesnice už není obydlená (protože jí třeba smetla povodeň nebo tak něco a přeživší pak postavili nové domky někde o pár kilometrů dál, což ospravedlní proč je ta hrobka teď v odlehlejší části), tak to tvoří nějakej hint kterej postavy (v kombinaci s dalšími stopami) může nasměrovat z té úvodní vesnice dál.

Pokud ale ten hobit bude ze stejné vesnice, tak tenhle hint ztratíš. Což neříkám, že třeba nepůjde nahradit nějakým jiným (např. nějakým speciálním důvodem proč je ta hrobka postavená jinde než ve vesnici...), ale už to nejspíš bude o něco míň přímočarý.
5.2.2019 15:10 - Maelik
Aegnor píše:
Pokud to bude hrdina pro tuhle konkrétní vesnici ... a bude pro tu vesnici tak důležitej, že bude pohřbenej poblíž, tak proč by věděl o hobitím paladinovi, ale nevěděl o jeho hrobce?


O tom, kde byl hrdina pohřben může kolovat hodně verzí, podle jedné chtěl být pohřben v divokých lesích kus od svého rodiště, aby i po smrti chánil svůj rodný kraj, podle jiné zemřel při velké výpravě do východních krajů a byl pohřben v dalékém Lagadu, a ještě další verze tvrdí, že nikdy nezemřel, neboť jej nedokázala přemoci ani smrt sama a dodnes se toulá světem a koná hrdinské skutky.

Navíc, hrobka je 2-3 hodiny cesty od vesnice, tj, pravděpodobně dost hluboko v lese. Pravidelně tam nikdo neleze a když už, tak rozhodně nepoleze dovnitř. Co kdyby to byl chrám nějakého ze zakázaných kultů? Kdo jiný by cokoliv stavěl takhle daleko od lidí?

Přidej k tomu jedno, dvě století tiché pošty a tajemnou stavbu v lese budou mít místní spíš spojenou s temnými mocnostmi, než se svým oblíbeným hrdinou.
5.2.2019 15:46 - Jerson
Jedno století tiché pošty u hobitů nebude stačit, pořád budou žít lidé, kterým o činech toho paladona vyprávěl otec nebo dědeček.
A vůbec, před jak dlouhou dobou měl ten paladin zemřít? Na hřbitově vídám pár hrobek s daty okolo 1890 a pořád jsou jakž takž udržované, takže mi nepřijde moc věrohodné, že by se za sto let tak moc zapomnělo na umístění hrobky. 200 už možná ano.
5.2.2019 16:16 - Maelik
Jerson: 300 let? Ať máme jistotu...
5.2.2019 16:41 - sirien
- Paladin byl pohřben v malé místní kapli svého řádu.
- Kaple byla poblíž jeho rodné vsi
- Tato kaple poté chvíli sloužila jako poutní místo pro členy řádu
- Řád nicméně během let hodně upadl a poutníci vymizeli
- Původní rodnou ves smetla nějaká povodeň (možná prorvaná hráz a bahnitý sesuv?) a s výhledem na pravděpodobné opakování obyvatelé svou ves přemístili o pár kolimetrů dál
- lidé kapli postupně přestali navštěvovat

...aspoň takhle sem si to teda celou dobu představoval, cca, dá se to asi v případě zájmu udělat i jinak
5.2.2019 17:21 - Jerson
Myslím, že 300 let v lese už nepotřebuje žádné speciální vysvětlení, zvlášť v kraji, ve kterém se můžou pohybovat skřeti. Ostatně i v naší krajině se místy dají najít poutní místa uprostřed lesa (i když ne hrobky, ale to nevadí.)

Jen bych vynechal tohle:
sirien píše:
Původní rodnou ves smetla nějaká povodeň (možná prorvaná hráz a bahnitý sesuv?) a s výhledem na pravděpodobné opakování obyvatelé svou ves přemístili o pár kolimetrů dál


To lidé nedělají. Ani když jim statek zničí povodeň třikrát za deset let, pořád zůstanou na svém. Odstěhuje se jen někdo, spíše menšina. Zejména takoví zemědělci jako hobiti by svou obdělávanou půdu neopustili.
5.2.2019 18:15 - Aegnor
Jerson píše:
Zejména takoví zemědělci jako hobiti by svou obdělávanou půdu neopustili.

A je to vesnice hobitů? Jsem si celou dobu představoval, že jde o lidskou vesnici. Ale možná jsem něco přehlídl.
5.2.2019 18:23 - krytah
Jerson: Můžeš třeba říct, že půda přestala rodit kvůli vyplacení živin povodněmi nebo něco téhle ráže.
5.2.2019 18:33 - Šaman
Co se týče těch hobitích jmen - mě ty zdrobněliny neuráží. Taková jména existuji i v reálu a u hobitů tak nějak patří k folkloru. Právě ten konstrast, když se hobit stane paladinem může být zajímavý.

Samozřejmě záleží na světě, ale mysím, že zrovna Tolkien taková jména volil zcela záměrně, právě jako kontrast k "velkým a vznešeným" lidem. U Sapkowského by to asi působilo nepatřičně a kdo je zvyklý na světy DnD, taky na to bude koukat jinak.
5.2.2019 18:57 - sirien
krytah: zbytečný... cílem bylo nechat tu svatyni trochu "vymizet" z běžného povědomí, pokud "lidi na ní po nějakym čase zapomněli, i když jí maj pár kiláků v lese za barákem" projde přes Jersona, tak to prostě projde :)
5.2.2019 18:59 - Aegnor
Může o ní vědět třeba nějaká bába bylinkářka, která v jejím okolí občas sbírá bylinky.
5.2.2019 19:22 - krytah
sirien: Pravda, pravda.
5.2.2019 19:58 - sirien
Aegnor: tak jako ono o ní asi někdo ví, jen prostě to je taková ta zapadlá informace co Ti nepřijde sama o sobě na mysl. Kromě toho někde na začátku je vyjmenovaných asi 7 různých "zajímavých míst v okolí" a tohle je jedno z nich, přičemž "podezřelá" jsou všechna, takže bez dalších stop co by tě nasměrovala správným směrem tam X dalších možností.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.75723385810852 secREMOTE_IP: 34.238.190.122